Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Czy ktos moze polecic dobrych, niedrogich fachowcow od kominkow?

 

dobrego znam - nawet bardzo dobrego a co do ceny hmmm to pojęcie względne - zresztą kominek to taki element na który bym nie żałował na Twoim miejscu zresztą co to znaczy drogo ??? dla jednego 5tyś będzie za drogo dla innego za tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dobrego znam - nawet bardzo dobrego a co do ceny hmmm to pojęcie względne - zresztą kominek to taki element na który bym nie żałował na Twoim miejscu zresztą co to znaczy drogo ??? dla jednego 5tyś będzie za drogo dla innego za tanio

 

Czemu akurat na kominku nie zalowac?;) Poki stanowi tylko element ozdobny, a nie jest glownym zrodlem ciepla w domu to nie wiem czemu akurat na nim nie oszczedzac?? :) Jak ktos lubi wersje minimalistyczne to polecam zrobienie obudowy samemu. Proste / nowoczesne kominki sa proste i tanie do wykonania we wlasnym zakresie :-) Kominki "stylowe" z jakimis ozdobnikami to sztuka ale takie proste nowoczesne kloce to "pikus" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat na kominku nie zalowac?;) Poki stanowi tylko element ozdobny, a nie jest glownym zrodlem ciepla w domu to nie wiem czemu akurat na nim nie oszczedzac?? :) Jak ktos lubi wersje minimalistyczne to polecam zrobienie obudowy samemu. Proste / nowoczesne kominki sa proste i tanie do wykonania we wlasnym zakresie :-) Kominki "stylowe" z jakimis ozdobnikami to sztuka ale takie proste nowoczesne kloce to "pikus" ;)

Adam wiem że masz jakieś tam zdolności manualne - dlaczego nie żałować na kominek hmmm może dlatego że jak kupisz złą szafę fotel stół meblościankę etc to ją po prostu wyniesiesz albo za miesiąc kupisz nową potem jeszcze inną itd kominek dobrze zrobiony to element raczej stały dlatego warto go dobrze przemyśleć i dobrze zrobić to czy on jest głównym źródłem ciepła to już zależy od samego użytkownika

Możesz wydać na coś 2tyś i cieszyć się że zrobiłeś tanio :) ale czy dobrze - nie mówię że tanio zawsze jest źle ale zazwyczaj :) cena idzie w parze z jakością

 

p.s Osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni z kominka choć nie mogę powiedzieć że był tani ale każdemu mogę z czystym sumieniem polecić P. Tomka :) i chyba o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wiem że masz jakieś tam zdolności manualne - dlaczego nie żałować na kominek hmmm może dlatego że jak kupisz złą szafę fotel stół meblościankę etc to ją po prostu wyniesiesz albo za miesiąc kupisz nową potem jeszcze inną itd kominek dobrze zrobiony to element raczej stały

 

OK, myslalem ze masz na mysli np. bezpieczenstwo, a nie tylko estetyke. Tym bardziej zalecam zrobic samemu bo bedzie go mozna przebudowac jak sie znudzi razem z wymiana np. rogowki (ktora kosztuje wiecej niz sama obudowa kominka ;)

 

Tak sie tylko czepilem bo ludzie czesto przeplacaja za cos co nie jest tego tyle warte - gdyby moj kominek robila firma bylbym minimum 10k pln w "plecy" no bo trendi kominek, moda i wogole "musi" kosztowac :-)

 

Możesz wydać na coś 2tyś i cieszyć się że zrobiłeś tanio :) ale czy dobrze - nie mówię że tanio zawsze jest źle ale zazwyczaj :) cena idzie w parze z jakością

 

Jak robisz sam i wiesz co robisz - to prawie zawsze bedziesz mial lepsza jakosc. Ja np. robie duuuzo rzeczy sam, z kilku powodow -> po pierwsze bo mam na to czas i mozliwosci;) Po drugie - bo dzieki temu ze oszczedze na robociznie - moge kupic i uzyc materialow lepszej jakosci, co w efekcie daje mi zawsze lepszej jakosci "produkt finalny". Po trzecie - bo robiac dla siebie robi sie powoli i dokladnie, czesto wlasnie dzieki temu mozna osiagnac lepszy efekt niz np. na szybko wykonana robota doswiadczonego fachowca. No i po czwarte - bo oczywiscie wychodzi to wszystko prawie zawsze taniej. Jest jeszcze po piate (nie wiem czy to w moim przypadku nie jest na pierwszym miejscu) - bo chce sie "przetestowac", sprawdzic czy dam rade i czy potrafie. A to daje duuuuzo satysfakcji :) A po szoste - fajnie tak po skonczonej i udanej robocie napic sie zimnego piwka! ...Ty tez badz bohaterem w swoim domu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego znam - nawet bardzo dobrego a co do ceny hmmm to pojęcie względne - zresztą kominek to taki element na który bym nie żałował na Twoim miejscu zresztą co to znaczy drogo ??? dla jednego 5tyś będzie za drogo dla innego za tanio

 

Mi w zasadzie chodzi o sama instalacje, bo tak jak Adam napisal zamierzamy zrobic sobie kominek sami. Mam piekne zdjecie bardzo nowoczesnego kominka. Jest bardzo prosty bo wystarczy go obudowac kartono-gipsami i zrobic kilka podswietlonych polek, no i zamontowac jedna plyte granitowa. Zadna filozofia a tak jak Adam napisal szkoda nam na to kasy marnowac. Wole dolozyc do schodow wewnetrzynych i zrobic z lepszego materialu :) Jesli moge prosic namiary na priv to bede wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, myslalem ze masz na mysli np. bezpieczenstwo, a nie tylko estetyke. Tym bardziej zalecam zrobic samemu bo bedzie go mozna przebudowac jak sie znudzi razem z wymiana np. rogowki (ktora kosztuje wiecej niz sama obudowa kominka ;)

 

Tak sie tylko czepilem bo ludzie czesto przeplacaja za cos co nie jest tego tyle warte - gdyby moj kominek robila firma bylbym minimum 10k pln w "plecy" no bo trendi kominek, moda i wogole "musi" kosztowac :-)

 

 

 

Jak robisz sam i wiesz co robisz - to prawie zawsze bedziesz mial lepsza jakosc. Ja np. robie duuuzo rzeczy sam, z kilku powodow -> po pierwsze bo mam na to czas i mozliwosci;) Po drugie - bo dzieki temu ze oszczedze na robociznie - moge kupic i uzyc materialow lepszej jakosci, co w efekcie daje mi zawsze lepszej jakosci "produkt finalny". Po trzecie - bo robiac dla siebie robi sie powoli i dokladnie, czesto wlasnie dzieki temu mozna osiagnac lepszy efekt niz np. na szybko wykonana robota doswiadczonego fachowca. No i po czwarte - bo oczywiscie wychodzi to wszystko prawie zawsze taniej. Jest jeszcze po piate (nie wiem czy to w moim przypadku nie jest na pierwszym miejscu) - bo chce sie "przetestowac", sprawdzic czy dam rade i czy potrafie. A to daje duuuuzo satysfakcji :) A po szoste - fajnie tak po skonczonej i udanej robocie napic sie zimnego piwka! ...Ty tez badz bohaterem w swoim domu! ;)

 

Adam oczywiście można zacząć niekończącą się polemikę :) ja jednak wychodzę z założenia że :

Chleb od piekarza

Dach od cieśli

a piec od zduna itd itp

mimo wszystko jeśli cokolwiek robimy sami nie mając doświadczenia zawsze ryzykujemy złym wykonaniem a co za tym idzie utratą włożonych pieniędzy w myśl zasady że kto kupuje tanio - kupuje drogo

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki ale skoro stać nas na ryzyko źle wykonanej pracy to pewnie stać nas na fachowca który za pierwszym razem zrobi to dobrze :)

I wierz mi że tyczy się to nawet tak z pozoru prostej sprawy jak malowanie :) wierz mi bo jeżdżę czasem na reklamacje :)

zresztą wychodzę z założenia że daj zarobić innym a inni dają zarobić Tobie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam oczywiście można zacząć niekończącą się polemikę :) ja jednak wychodzę z założenia że :

Chleb od piekarza

Dach od cieśli

a piec od zduna itd itp

mimo wszystko jeśli cokolwiek robimy sami nie mając doświadczenia zawsze ryzykujemy złym wykonaniem a co za tym idzie utratą włożonych pieniędzy w myśl zasady że kto kupuje tanio - kupuje drogo

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki ale skoro stać nas na ryzyko źle wykonanej pracy to pewnie stać nas na fachowca który za pierwszym razem zrobi to dobrze :)

I wierz mi że tyczy się to nawet tak z pozoru prostej sprawy jak malowanie :) wierz mi bo jeżdżę czasem na reklamacje :)

zresztą wychodzę z założenia że daj zarobić innym a inni dają zarobić Tobie :D:D

 

No tu musze napisac i ja bo nie zgodzam sie z Toba. Po pierwsze instalacja kominka i owszem od zduna, ale sama obudowa jezeli nie ma w niej nic skomplikowanego to przeciez strata pieniedzy dawac ja zrobic firmie, ktora zgarnie za to ciezka kase...

Po drugie zasada daj zarobic innym i owszem sprawdza sie dla osob, ktore maja nadmiar kasy... Niestety przecietny czlowiek, ktory decyduje sie na budowe ma bardzo ograniczony budzet na dodatek czesto podparty hipoteka... I wtedy niestety kazdy grosz sie liczy. Wiem z autopsji. Zdecydowalismy sie z mezem na dosc drogie ogrzewanie i liczylismy sie z tym, ze pewno nam braknie pieniedzy na wykonczenie. Dlatego nie widze sensu po co mam placic za cos 3 razy tyle co bym sobie zrobila sama... Jak masz za duzo kasy ok, ale nie wmawiaj innym, ktorym tej kasy brakuje, ze maja "DAC ZAROBIC INNYM". Mi tez nie da zarobic ten kto tej kasy nie ma proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas większość rzeczy robił mąż sam,ze względu właśnie na ograniczone koszty.I też wyznajemy zasadę,że wolimy kupić produkt z wyższej półki,ale nie płacić za robociznę.Widziałam kominek zrobiony przez firmę Kris i powiem szczerze,że nie zapłacilabym za niego nawet grosza.Zresztą nie mam zaufania do "FACHOFCÓW" przez "f" właśnie,a takich na rynku jest wielu.Moim sąsiadom wszystko robią fachowcy,a że nie pracuję to często tą ich pracę podglądam.I nie raz myślę sobie,że ja bym nie pozwoliła,żeby mi maż taką kichę odwalił.Wracając do kominka to bardzo żałuję,że w ogóle go mam.

 

zgadzam sie z Toba, my akurat chcemy bardzo kominek bo w razie draki zawsze jest dodatkowe zrodlo ciepla. Roznie bywa... Moze np. zerwac sie linia alektryczna a ze wzgledu na duze zaspy, elektrownia nie bedzie w stanie usunac usterki dopoki nie bedzie dojazdu... Juz taka sytuacje raz mielismy bodajze w 2005 jak byly takie duze sniegi. 3 dni bez pradu... mroz -15, nieciekawie bylo. I tak chyba sie zaopatrzymy w jakis agregat ale w razie draki bedzie kominek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nie ma co dyskutować czy zrobić samemu czy dać zarobić firmie i wcale to nie zależy od tego ile kto ma kasy. Jeśli ktoś umie i wie że zrobi dobrze to czemu nie robić samemu ale niestety są i tacy co nawet pomalować ścian nie potrafią Jedni budują i wykańczają sami , bo po prostu wiedzą co i jak a inni niestety po prostu nie potrafią.Tylko nie piszcie mi tu że móc to chcieć .Jeśli ktoś nie potrafi i wie że spieprzy to wyda dwa razy więcej niżeli by miał wzywać fachowców.

Poprostu jedni potrafią to a drudzy tamto i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wierz mi że tyczy się to nawet tak z pozoru prostej sprawy jak malowanie :) wierz mi bo jeżdżę czasem na reklamacje :)

zresztą wychodzę z założenia że daj zarobić innym a inni dają zarobić Tobie :D:D

 

Doskonale wiem, ze sa ludzie w typie humanistow, ktorzy nawet wode potrafia przypalic i oni potrzebuja fachowcow do absolutnie wszystkiego - nawet do wymiany zarowki :) Moj tata byl "zlota raczka" i na szczescie te geny przeszly tez na mnie - czego sie nie chwyce to wychodzi jak fachowiec :D Ostatnio uczylem sie lakierowac i samochod wyszedl tak (mimo ze lakierowalem w garazu!!) ze niejeden lakiernik by sie nie powstydzil ;) Zapomnialem tez o kolejnym punkcie -> robiac cos samemu robie to ODRAZU. Strasznie niecierpliwy jestem i nie lubie na nic czekac, a na dobrego fachowca niestety prawie zawsze trzeba dlugo czekac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neszka no wlaśnie z tego awaryjnego powodu kominek jest,ale rozpalony w tamtym roku trzy razy,w tym dwa.Nowy zgadzam się,że jak ktoś nie potrafi to nie powinnien się chwytać,bo więcej złego niż dobrego może zrobić.Mój chłop podobno mechanik samochodowy,ale na samochodach nie zna się wcale i takim oto sposobem w tamtym tygodniu dalismy zarobić mechanikowi(nie mało niestety)

 

Z samochodami u mnie roznie bywa - wczoraj wymienilem w opelku chlodnice sam ale lupo przedwczoraj zawiozlem juz do mechanika bo sam sobie nie poradze - tzn. problem z diagnoza, bo wymienic bym sobie pewnie wymienil tylko nie wiadomo co :)

 

Najbardziej mnie u mechanikow denerwuja terminy. Wiecznie nie maja czasu i non stop sa zarobieni ehhh :) Zna ktos dobrego i terminowego mechanika w wodzislawiu ?? :) Przerobilem juz z 10-ciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaś to już było ale nie chce mi się szukać, więc pytanie brzmi: co najprzód- wylewki czy ocieplenie poddasza?? Czy na poddasze nieużytkowe wystarczy wełny 15 cm między krokwie plus 5 cm na całość? Jaką wełnę macie i co jest godne polecenia??

Adam, Ty będziesz wiedział- jak łączy się panele podłogowe z częścią podłogi wyłożoną płytkami. Są na to specjalne technologie? Chodzi o połączenie salonu z otwartą kuchnią ( tu panele- tam płytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nowy zgadzam się,że jak ktoś nie potrafi to nie powinnien się chwytać,bo więcej złego niż dobrego może zrobić.Mój chłop podobno mechanik samochodowy,ale na samochodach nie zna się wcale i takim oto sposobem w tamtym tygodniu dalismy zarobić mechanikowi(nie mało niestety)

A właśnie,że nie :)

Dlatego ja zamierzam zrobić obudowę kominka własnoręcznie z uwagi na to,że nie mam pewności,że "fachowiec" kominkowy zna się na kominkach ;)

Nie jest to takie trudne,z relacji "krok po kroku" można się wiele nauczyć,wystarczą chęci:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?189482-Kominek-narożny-od-zera-do-10-tyś-o)

Fachowcy rzucili mi wycenę gotowego kominka na 9tys.zł a ja po wstępnych wyliczeniach z obudową na płytach szamotowych powinienem zamknąć się w 4,5-5tys.zł :)

 

Przy okazji,kiedyś nie wyobrażałem sobie,że potrafię ocieplić dom a dzisiaj,po doświadczeniu z własnego domu mógłym na tym zarabiać,ba,nie tylko na tym ;)

Głowę daję,że jeśli chodzi o ocieplenie to własnoręcznie zrobiłem to o wiele lepiej,dokładniej i staranniej niż gdyby robiła to ekipa a przy tym oszczędziłem trochę grosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl tego co piszecie to po co nam szkoły :) sami możemy uczyć nasze dzieci :) po co nam fabryki samochodów w końcu zawsze można samemu pospawać :D baaaa po co nam apteki i lekarze :) sami się zdiagnozujemy a potem nazbieramy ziół na polanie, dentysta phiii sznurek do klamki i jazda :D

itd itd :D fakt jest taki że aby społeczeństwo się bogaciło musi następować obrót pieniądza na rynku blokowania tego procesu niestety pogłębia recesję i choć może się wam to wydać dziwne to im więcej wydajmy tym więcej mamy :)

Adam i jeszcze jedno najgorszy nie jest ów "humanista" który nic nie umie zrobić bo on pochyli głowę i się przyzna że to czy tamto zrobił źle - najgorszy jest ten który myśli że wszystko już wie i umie i że jest mądrzejszy od "kury" to właśnie tacy ludzie popełniają największe i najgorsze błędy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No latwo Ci sie tak gada... gadal bys inaczej gdyby Ci na koniec miesiaca braklo na chleb... albo gdyby przyszlo do Ciebie dziecko i powiedzialo, ze potrzebuje zeszyt do szkoly a Ty nie mialbys skad na to dac... Wtedy bys docenil wartosc pieniadza... Niestety kiedy ktos ma zawsze wszystko to wtedy wlasnie pisze tak ja Ty. Oby Ci nigdy nie zabraklo na chleb, bo my akurat w domu mielismy roznie. Dlatego wole zrobic cos tanszym kosztem jezeli wiem, ze da sie to zrobic niz wydawac zbednie pieniadze. Jako, ze fundusze na budowe sa ograniczone i duzo sie doklada z wyplaty. A nie chcialabym sytuacji, ze nie bede mogla dziecku kupic np. nowych spodni bo ze starych wyroslo. Glupia gadanina, kazdy robi jak go na co stac. A obrot pieniadza moze nastapic jesli sie go ma, gorzej jak sie go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...