Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72

W obudowie kominka temperatura może dochodzić do 700st.C także jak najbardziej niebezpieczeństwo istnieje :)

Z drugiej strony nie sądzę,że jak ktoś zamierza wykonać obudowę we własnym zakresie nie rozpatrywał tego tematu i wie o tym,karton gips z wełną na obudowę nie jest polecany przez forumowych specjalistów kominkowych.

Istnieją bezpieczniejsze formy izolacji obudowy lub wręcz akumulacji tego ciepła przez samą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

PS Mam prośbę do szanownych forumowiczów zadawałam to pytanie w innych wątkach ale głucho. Podpowiedzcie mi co macie na podłodze w garażu. Mój mąż chce kafelki - ale ja mam do tego dystans. Moje dwie małe szczałki się ślizgają, itp itd. Może jak już kafle to polecicie konkretniej.

 

U mnie są kafelki i to W POLERZE takie 60x60 dla wszystkich szok pod 2 względami bo ślisko i auto rozpierdziele oraz drugie taaa poler kto bogatemu zabroni :p fakt bogato kosztowały 20złm2 :p

PS. Nie zamienił bym na żadne inne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są kafelki i to W POLERZE takie 60x60 dla wszystkich szok pod 2 względami bo ślisko i auto rozpierdziele oraz drugie taaa poler kto bogatemu zabroni :p fakt bogato kosztowały 20złm2 :p

PS. Nie zamienił bym na żadne inne!!

 

To chyba te droższe polery są bardziej polerowane, bo nie mogę sobie tego inaczej wytłumaczyć :p Gdy ja umyję swoją podłogę polerowaną to nikt nie ma prawa wejść do momentu aż całkowicie wyschnie. I to nie z powodu mojego widzimisie tylko ze względu na bezpieczeństwo wchodzącego. Moja córa kiedyś wdreptała właśnie na świeżo umyty poler na czterech kończynach i wszystkie jej się rozjechały w różnych kierunkach świata, jak na lodowisku.

 

Suchy, jak najbardziej jest przyczepny, ale wystarczy odrobina wilgoci (a w garażu o to nie trudno) i staje się mało bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gingeros tak jak adiqq pisze, to nie ma sensu na koniec napisze tylko tyle, ze ty napisales o jakims ocenianiu Cie a to tylko moje spostrzezenia na podstawie Twoich wypowiedzi i tyle ;] nie mnie nikogo oceniac... na marginesie to zadzwonie do Pana Tomka z zapytaniem o cene ;] dla mnie najcenniejsi fachowcy to Ci z polecenia. Jezeli jeszcze daja rozsadna cene to juz w ogole nie ma sie nad czym zastanawiac. Wiec zobaczymy ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq a wracajac do PC to masz racje cena nie jest zbyt niska, ale z opcji, ktore nam przedstawily inne firmy byla najatrakcyjniejsza, tym bardziej, ze wzielismy kompleks, wyszlo bardzo atrakcyjnie :) A niestety nie mielismy innego polecenia. Chcielismy od kogos kto uzywa juz od kilku lat, bo ogolnie to mielismy straszne watpliwosci czy isc w tym kierunku. No ale zaryzykowalismy i zobaczymy czy sie oplaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi w sprawie ocieplenia. Jeśli chodzi o tynki i wylewki to jakie teraz "chodzą " ceny?? Czego się spodziewać w kwestii planowania budżetu na ten cel? Nie mamy jeszcze bieżącej wody ale zamówić firmę trzeba z wyprzedzeniem, czyż nie??

 

Zamawiaj na pewno z wyprzedzeniem i gwarancją ceny . Wcześniej zamówisz spisz umowę co do ceny bo potem mogą iść w górę .Nawet jak zapłacisz 1, 00 lub 2,00 więcej to na tynkach to ogromna różnica bo jest tego dużo . My płaciliśmy 26zł/m2. gips knauf diamant. plus listwy dylatacyjne Protector 8zł/mb , ale jak dzwoniłam w styczniu to był 24 ,00 więc róznica 2,00 na 800 metrów kw. tynku tej samej jakości to 1600,00 jak u mnie. Co do centy to nie pamiętam , ale dobrze sobie wszystko przeanalizuj. My wzięliśmy firmę chwalona na forum niestety droższą od innych właśnie o te parę złotych i co .... Co do wykonania to nie jestem do końca zadowolona .Nikogo nie będę polecać bo to zależy od ludzi zatrudnionych w firmie , a nie od samej firmy .Jedna ekipa może robić super a już druga z tej samej firmy może Ci wszystko zepsuć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
My płaciliśmy 26zł/m2. gips knauf diamant. plus listwy dylatacyjne Protector 8zł/mb , ale jak dzwoniłam w styczniu to był 24 ,00 więc róznica 2,00 na 800 metrów kw. tynku tej samej jakości to 1600,00 jak u mnie.

Sporo,mnie Diamant wyszedł 22,5zł/m2 na gotowo i przy okazji mogę sobię odliczyć VAT od tynku :)

Ekipę polecam,tynki wykonane dosłownie na szkło,firma Lizoń,bodajże ze samiuśkiego Nowego Sąca ;)

Telefon gdzieś mam ale w necie można znaleść.

Zresztą wylewki też mogę polecić,ekipa z Orzesza 501-040-682

Jeśli ktoś zdecyduje się na Diamanta a szczerze polecam to bardzo tanio jest/był do nabycia w Gliwicach w "MAL-DREW",za worek płaciłem 21zł.

Nikogo nie będę polecać bo to zależy od ludzi zatrudnionych w firmie , a nie od samej firmy .Jedna ekipa może robić super a już druga z tej samej firmy może Ci wszystko zepsuć .

Ano właśnie,Lizoń ma trzy ekipy tynkarskie,ja byłem na zwiadzie pod Katowicami bo tam akurat robili i zażyczyłem sobie tą właśnie ekipę,która tam tynkowała bo naprawdę byłem pod wrażeniem jak można tynk gipsowy doprowadzić do takiego stanu na ścianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - może ktoś mi pomoże.

 

W Harmonogramie prac dla banku mamy punkt ELEWACJA.

Czy jeśli położyliśmy styropian i zaciągnęliśmy to klejem, możemy to nazwać elewacją?

Wykonawca nie chce już teraz kłaść tynku (my też nie bardzo) ze względu na pogodę. Tynk kupiony, garażowany, poczeka na wiosnę.

Czy to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - może ktoś mi pomoże.

 

W Harmonogramie prac dla banku mamy punkt ELEWACJA.

Czy jeśli położyliśmy styropian i zaciągnęliśmy to klejem, możemy to nazwać elewacją?

Wykonawca nie chce już teraz kłaść tynku (my też nie bardzo) ze względu na pogodę. Tynk kupiony, garażowany, poczeka na wiosnę.

Czy to przejdzie?

 

Powinno przejść, zależy jaki jest człowiek z banku - moim zdaniem to powinno przejść. U nas w ostatnim etapie było ogrodzenie - jak był facet z banku, to dopiero co były wkopane słupki i nawet nie spojrzał na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do sporu, czy robić samemu czy nie - zgadzam się z rutinem, że jak ktoś chce/umie/ma czas, to niech sobie robi sam, jego sprawa; a jak nie ma czasu/umiejętności, to zapłaci i ktoś niech to robi. Powiem Wam, że na etapie wykończenia dużo rzeczy robiliśmy sami, ja np. malowałam i nie powiem, oszczędziliśmy, ale ile się naprzeklinałam przy wykończeniach (przy sufitach, taśmy itp.), to moje, myślę, że fachowiec zrobiłby to szybciej i bez takich przygód:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi w sprawie ocieplenia. Jeśli chodzi o tynki i wylewki to jakie teraz "chodzą " ceny?? Czego się spodziewać w kwestii planowania budżetu na ten cel? Nie mamy jeszcze bieżącej wody ale zamówić firmę trzeba z wyprzedzeniem, czyż nie??

 

No zamowic z wyprzedzeniem trzeba, albo przynajmniej sie zorientowac. My robilismy tynki cementowo-wapienne, robione recznie przez nasza firme, ktora budowala nam domek. Wyszlo jakies 20-21zl/m2 z materialem. Jestesmy bardzo zadowoleni. Nic nie peka, elegancko rowniutko :) A jesli chodzi o wylewki, wzielismy firme z polecenia tu z forum z Żywca. Chlopaki sa... NIESAMOWICI. Wzieli tylko 11zl/m2 robocizny, przyjechali w 5 i zrobili w jeden dzien 300m2 wylewek. Wylewki sa super, rowniutkie, nie pekaja. Wszystko elegancko, jestem pod wrazeniem tepa chlopakow :) przerzucili w jeden dzien 50 ton piasku... Goraco polecam :) Jezeli ktos sie decyduje na tynki cemento-wapienne to tez polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...