Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Dobry wybór choć pamiętaj Nadulka że satyna ( a taki jest beckers) wymaga bardzo dobrze przygotowanych ścian - czyt. gładzi

 

Caly dol mam w satynie beckersa / tikkurili i nigdzie nie mam gladzi - tylko szpachle cementowa - daleko mu do "gladkosci jak stol" i farba wyglada perfekt :) Wiec... Nie - nie jest potrzebna gladz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja niczym innym nie maluje - no tikkurila ale to to samo. Wlasnie 5 minut temu skonczylem szorowac jasna sciane pod parapetem / stolem przy ktorej przeciskal sie przez ostatnie 2 lata pies - jak ja zobaczylem to bylem w szoku taki brud :) 5 min szorowania i sciana wyglada jak nowa - zero brudu :) Za to dulux w kuchni za cholere nic nie puszcza - mozna szorowac i jedyne co schodzi to farba - z pomaranczowej robi sie zolta :p Na szczescie bedzie tam w przyszlym roku nowa kuchnia i malowanko - na pewno beckersem ;)

 

Wiem,bo swoje też szoruję i nie ma śladu i dlatego chce zostać przy tych farbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly dol mam w satynie beckersa / tikkurili i nigdzie nie mam gladzi - tylko szpachle cementowa - daleko mu do "gladkosci jak stol" i farba wyglada perfekt :) Wiec... Nie - nie jest potrzebna gladz :)

 

Ja mam gładz,ale problemem jest chyba źle zagruntowana ściana , oczywiście nie wszędzie ,ale mam takie miejsca,że farba się jakby zwarzyła ( nie wiem jak to napisać) ale strasznie mnie to denerwuje.

Dlatego chce całość malować,mieszkamy juz prawie 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo malować i myć też trzeba umieć :) doczytaj Adam :) myślę że warto :D:D:D

 

Juz to przerabialismy. Naprawde - daruj sobie filozofie i wywody na temat maczania walka w farbie bo dorabiasz ideologie do czegos co jej nie wymaga - tym bardziej do malowania nowiutkich, wyschnietych tynkow. Jakos tikkurila / beckers malowana przezemnie, przez mojego ojca, moja zone, tescia i tesciowa wygladaja perfekt i mozna je latwo umyc a jeden jedyny dulux nie - wina malarza tak? Akurat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gładz,ale problemem jest chyba źle zagruntowana ściana , oczywiście nie wszędzie ,ale mam takie miejsca,że farba się jakby zwarzyła ( nie wiem jak to napisać) ale strasznie mnie to denerwuje.

Dlatego chce całość malować,mieszkamy juz prawie 4 lata.

 

A czym gruntowalas? Ja wszystko gruntuje sniezka grunt i wszystko wychodzi swietnie :) Moze gruntowalas czyms w stylu unigruntu (bialawy i bardzo rzadki grunt)? Po nim cuda sie dzieja.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym gruntowalas? Ja wszystko gruntuje sniezka grunt i wszystko wychodzi swietnie :) Moze gruntowalas czyms w stylu unigruntu (bialawy i bardzo rzadki grunt)? Po nim cuda sie dzieja.. :)

 

Chyba tak było to białawe,ale juz dokładnie to nie pamietam,ale jestem prawie pewna że to wina gruntu,bo na górze był inny i sciany super.

A myślisz ze teraz też powinniśmy zagruntować? moze jakos zmatowić farbę i dać grunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jak zwykle masz rację :) podziwiam Cię za Twoją nieskończoną wiedzę :) :D:D:D:D Pozwolisz że tym razem jednak zmienię zdanie na Twój temat bo o ile możesz mi lać wodę w sprawach instalacji ocieplania ( gdzieś tam dzwoni ) etc to o tyle w mojej branży tylko się uśmiechnę ;)

 

i zamknę tą jałową dyskusję :) nawet ignorancja powinna mieć swoje granice :)

 

Nadulka nic nie będę polecał to Ty sama najpierw musisz wiedzieć jakie wnętrza lubisz jeśli rustikalne to na pewno w macie jeśli nowoczesne to w satynie i macie ( baaa świetnie wyglądają połączenie tych dwóch efektów ) pamiętaj też o tym że satyna ma różne stopnie połysku ( raczej na mieszalniku ) projektując dane wnętrze należy też pamiętać o odpowiednim umieszczeniu barw względem okien pamiętaj też że istnieje coś takiego jak psychologia koloru :) dlatego w pokoju dziecinnym odradzam raczej mocne czerwienie :) ( choć nie tylko ) należy też pamiętać o tym że satynowe farby łatwiej się zmywa od matowych ale trudniej jest zrobić dobrą farbę matową itd itd godzinami można mówić o tym wszystkim ale można też krótko wałek pędzel farba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakoś zniknęłam mi opcja odpowiedz,mam tylko odpowiedz z cytatem,u was też tak jest?

 

A co do wnętrz to mam raczej nowoczesne.

Widziałam ostatnio nowość z Beckersa wanilia ( tylko nie wiem czy to mat,czy satyna)

Ale co z tym gruntem?

 

Beckers z gotowych kolorów nie robi matu - z mieszalnika jest dostępny w pełnej gamie

grunt dowolny - pamiętając tylko o tym aby był to grunt producenta farb czyli od śnieżki poprzez beckersa duluxa benjamin moora a kończąc na sikkensie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beckers z gotowych kolorów nie robi matu - z mieszalnika jest dostępny w pełnej gamie

grunt dowolny - pamiętając tylko o tym aby był to grunt producenta farb czyli od śnieżki poprzez beckersa duluxa benjamin moora a kończąc na sikkensie

 

To znaczy, że jeszcze raz mam zagruntować te ściany?

I teraz juz nie wiem,czy mat czy satyna lepsza?

mam i z mieszalnika i gotową,nie widze żadnej różnicy,tylko w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam znalazłem znalazłem :) liczę na Twoje poczucie humoru :) bo czasem warto dać na luz :) ale polecam http://www.youtube.com/watch?v=25JfnJ5rPUU i scenka od 2:59 -->

 

Ale ja caly czas jestem wyluzowany - jezeli myslisz ze ja to pisze i biore wszystko na powaznie to sie baaaaaaaaardzo mylisz ;)

 

Ot po prostu kiedys zawod malarz-tapeciarz, murarz-tynkarz-kafelkarz i tym podobne wykonywali ludzie z najnizszym wyksztalceniem i najnizszymi kwalifikacjami. Do dzisiaj tak *by bylo* gdyby nie fakt ze swiat stanal na glowie i dzisiaj lekarz po 10-cio letnich studiach jak nie pokombinuje to bedzie zarabial 3-4k pln pracujac po nockach na izbie przyjec, podczas gdy ziutek z dwoma zebami na przedzie popijajac piwko wyciagnie malujac, czy kafelkujac 10k na szaro i ma wszystko gdzies :-) Stad teraz troche mniej juz zenkow z ziutkami, bo ci po studiach z marketingu, politologii, czy innego niewiadomopoco wydzialu ktorzy obdarzeni zostali prawidlowej strony konczynami, wyczaili ze wiecej zarobia jednak kafelkujac ludziom lazienki niz siedzac na kasie w biedronce, jak to czyni ostatnio wiekszosc absolwentow tego typu szkol... :)

 

Tak wiec - domyslam sie ze istnieja jakies wyjatkowe sytuacje w ktorych jest potrzebna wiedza "chemiczna" co do tego ktorej farby uzyc ale zostaw to do specjalistycznych zastosowan, a nie do zwyczajnego malowania zwyczajnych pomieszczen. Zeby chociaz te farby trzebabylo mieszac - moglbys sie rozpisywac w jakich proporcjach, z czym i czy lepiej mieszac w prawa, czy lewa strone ;) Ale producenci na szczescie dla nas - konsumentow - doprowadzili produkcje farby do takiego etapu ze wystarczy sciagnac wieczko (fakt - tu moglbys sluzyc rada jak bo niektore wieczka ciezko otworzyc, przyznaje), namoczyc walek i pomalowac sciane. I to cala filozofia - robie tak od lat, a pierwszy pokoj (swoj!) pomalowalem jak mialem chyba 12 lat - od tego czasu minelo lat 19 i nie zmieniajac przyzwyczajen robie to z roznymi farbami w identyczny sposob - za kazdym razem z sukcesem ;D

 

I jedne farby sie swietnie czyszcza / zmywaja, inne nie. Nie uwazam, zeby byl w tym kruczek producenta bo gdyby byl - to majac na uwadze dobra opinie konsumenta - ten opisalby owy kruczek w instrukcji na opakowaniu ;) Po prostu uwazam ze dulux to cienizna, a nie farba, o czym swiadczy pareset m2 pomalowanych przeze mnie tikkurila/beckersem scian ktore mozna szorowac nawet druciana szczotka i brud schodzi z nich idealnie :)

 

Takze Ty tez wyluzuj - wiem ze siedzisz w tych farbach i masz wiedze - jak przyjdzie mi do lakierowania drewna na tarasie czy schodow drewnianych wewnatrz to bedziesz sie mogl wykazac - ale nie przy tak prostackiej rzeczy jak malowanie scian!! :) Robisz z farby boga, a przygotowanie do malowania traktujesz jak modlitwe - a to jedna z najprostszych czynnosci przy wykanczaniu, ktora byle malpa zrobi dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja caly czas jestem wyluzowany - jezeli myslisz ze ja to pisze i biore wszystko na powaznie to sie baaaaaaaaardzo mylisz ;)

 

Ot po prostu kiedys zawod malarz-tapeciarz, murarz-tynkarz-kafelkarz i tym podobne wykonywali ludzie z najnizszym wyksztalceniem i najnizszymi kwalifikacjami. Do dzisiaj tak *by bylo* gdyby nie fakt ze swiat stanal na glowie i dzisiaj lekarz po 10-cio letnich studiach jak nie pokombinuje to bedzie zarabial 3-4k pln pracujac po nockach na izbie przyjec, podczas gdy ziutek z dwoma zebami na przedzie popijajac piwko wyciagnie malujac, czy kafelkujac 10k na szaro i ma wszystko gdzies :-) Stad teraz troche mniej juz zenkow z ziutkami, bo ci po studiach z marketingu, politologii, czy innego niewiadomopoco wydzialu ktorzy obdarzeni zostali prawidlowej strony konczynami, wyczaili ze wiecej zarobia jednak kafelkujac ludziom lazienki niz siedzac na kasie w biedronce, jak to czyni ostatnio wiekszosc absolwentow tego typu szkol... :)

 

Tak wiec - domyslam sie ze istnieja jakies wyjatkowe sytuacje w ktorych jest potrzebna wiedza "chemiczna" co do tego ktorej farby uzyc ale zostaw to do specjalistycznych zastosowan, a nie do zwyczajnego malowania zwyczajnych pomieszczen. Zeby chociaz te farby trzebabylo mieszac - moglbys sie rozpisywac w jakich proporcjach, z czym i czy lepiej mieszac w prawa, czy lewa strone ;) Ale producenci na szczescie dla nas - konsumentow - doprowadzili produkcje farby do takiego etapu ze wystarczy sciagnac wieczko (fakt - tu moglbys sluzyc rada jak bo niektore wieczka ciezko otworzyc, przyznaje), namoczyc walek i pomalowac sciane. I to cala filozofia - robie tak od lat, a pierwszy pokoj (swoj!) pomalowalem jak mialem chyba 12 lat - od tego czasu minelo lat 19 i nie zmieniajac przyzwyczajen robie to z roznymi farbami w identyczny sposob - za kazdym razem z sukcesem ;D

 

I jedne farby sie swietnie czyszcza / zmywaja, inne nie. Nie uwazam, zeby byl w tym kruczek producenta bo gdyby byl - to majac na uwadze dobra opinie konsumenta - ten opisalby owy kruczek w instrukcji na opakowaniu ;) Po prostu uwazam ze dulux to cienizna, a nie farba, o czym swiadczy pareset m2 pomalowanych przeze mnie tikkurila/beckersem scian ktore mozna szorowac nawet druciana szczotka i brud schodzi z nich idealnie :)

 

Takze Ty tez wyluzuj - wiem ze siedzisz w tych farbach i masz wiedze - jak przyjdzie mi do lakierowania drewna na tarasie czy schodow drewnianych wewnatrz to bedziesz sie mogl wykazac - ale nie przy tak prostackiej rzeczy jak malowanie scian!! :) Robisz z farby boga, a przygotowanie do malowania traktujesz jak modlitwe - a to jedna z najprostszych czynnosci przy wykanczaniu, ktora byle malpa zrobi dobrze :-)

 

o jejku jejku :) no już już się nie dąsamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku jejku :) no już już się nie dąsamy :)

 

Ja sie nie dasam - pisze jak jest :) Ogolnie dla mnie oddawanie malowania scian malarzowi to jakas abstrakcja - cale zycie malowalem sam i np. dobrym walkiem 140m2 sufitow na bialo (tikkurila ofkors) pomalowalem w jeden dzien - ile za to by skasowal malarz !? :) Toz malowanie to przyjemnosc - dzieci maluja, rysuja, koloruja i tez maja z tego radoche :-) To jeden z ostatnich etapow przed wprowadzeniem sie, no i te emocje - czy kolor fajny, czy sciemnieje czy sie rozjasni po wyschnieciu, czy bedzie taki jak sobie wymarzylismy.. :) Oddawanie tego malarzowi to pozbawianie sie wielu fajnych chwil - szczegolnie ze to mozna robic cala rodzinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...