Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mogłabym nawet i wapnem pomalować niż tym badziewnym duluxem..........I nie musisz się tutaj nam produkować Gingeros ze swoją wiedzą,idź i zabłyśnij przed przełożonym a nie anonimowo na forum.

o jejku jejku :) no już Gabrysiu :) się nie złościmy :D:D:D w końcu trzeba panować nad emocjami :D skoro lubisz wapnem to nim maluj ;) nie mam nic przeciwko w końcu to Twój dom :) :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gingeros tak jak adiqq pisze, to nie ma sensu na koniec napisze tylko tyle, ze ty napisales o jakims ocenianiu Cie a to tylko moje spostrzezenia na podstawie Twoich wypowiedzi i tyle ;] nie mnie nikogo oceniac... na marginesie to zadzwonie do Pana Tomka z zapytaniem o cene ;] dla mnie najcenniejsi fachowcy to Ci z polecenia. Jezeli jeszcze daja rozsadna cene to juz w ogole nie ma sie nad czym zastanawiac. Wiec zobaczymy ;]

 

Mi obudowę kominka (z pw) robił mój kafelkarz: z ytongu+płytę kg a na to przykleił takie płytki : http://allegro.pl/plytka-scienna-pirineos-arena-34x50-i2790236801.html. prosto i ładnie to wygląda.więc nawet nie potrzebujecie konkretnego fachowca od kominków.ja palę w kominku cały czas tzn.okres grzewczy + chłodniejsze dni poza sezonem,bo dalej czekam na gaz.a tak to wygląda u nas: http://www.ar1.jacekimonika.rybnik.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czy Ty aby nie za bardzo chcesz zbliżyć się do naczelnych :):) ??

 

Chcialem napisac, ze ja Cie tu nie obrazam. Ale okazuje sie ze jednak w ktoryms miejscu Cie prawda tknela i zabolala skoro tak reagujesz :) No trudno.. Mozesz uchodzic za eksperta od malowania, a ja dalej mysle ze malowanie to nie malarstwo jak probujesz nam tu wmowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc żeby zakończyć tą farsę :)

Adam nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać - nie to jest moim celem, w sprawie małp to przecież Ty napisałeś więc nie wmawiaj mi tego :) ja w dalszym ciągu uważam że tak nad malowanie jak nad innymi rzeczami problemami w życiu należy się pochylić a nie robić na odp....

Daleki też jestem od tego aby mówić o kimś że dawni malarze to ludzie bez wykształcenie z taką pogardą etc itd ( Adam nie wiesz co będzie jutro więc daleki bym był od obrażania ludzi którzy w ten sposób zarabiają na chleb ) bo jeśli jutro zostaniesz kafelkarzem to będziesz kafelkarzem bez wykształcenia

Co do samych malarzy należy też pamiętać że dziś to już nie tylko farby ( świat poszedł do przodu od tych kilkunastu lat ) malarze oprócz samego malowania robią również werniksy stiuki tynki np trawertyny etc itd to oni również robią sufity podwieszane oświetlenia ledowe itp a nade wszystko posiadają ogromną wiedzę popartą milionami m2 wymalowanych powierzchni

 

 

 

Mogłabym nawet i wapnem pomalować niż tym badziewnym duluxem..........I nie musisz się tutaj nam produkować Gingeros ze swoją wiedzą,idź i zabłyśnij przed przełożonym a nie anonimowo na forum.

 

Nie chcę Twojej łopatki bo tobie nie podobają się moje grabki :):)

Przyznaję że każdy facet jest dużym dzieckiem :) zbieramy jakieś gadżety lubimy pobawić się klockami aaaaa jak już kupimy sobie nową wkrętarkę nooooo toooo już pełniaaaa szczęścia :)

A dziewczynki ( teraz kobiety ) to nic tylko się obrażają i "fąfolom"

 

boziu boziu :) jak dobrze znów mieć 5 lat :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc żeby zakończyć tą farsę :)

Adam nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać - nie to jest moim celem, w sprawie małp to przecież Ty napisałeś więc nie wmawiaj mi tego :)

 

Ale ja tylko napisalem ze nawet malpa potrafi malowac - kogos tym obrazilem? Malpa umie tez chodzic na nogach - czy tym stwierdzeniem obrazam wszystkich ludzi na swiecie ktorzy maja sprawne nogi ? Wyluzuj :D

 

ja w dalszym ciągu uważam że tak nad malowanie jak nad innymi rzeczami problemami w życiu należy się pochylić a nie robić na odp....

Daleki też jestem od tego aby mówić o kimś że dawni malarze to ludzie bez wykształcenie z taką pogardą etc itd ( Adam nie wiesz co będzie jutro więc daleki bym był od obrażania ludzi którzy w ten sposób zarabiają na chleb ) bo jeśli jutro zostaniesz kafelkarzem to będziesz kafelkarzem bez wykształcenia

 

Ja mowie jak jest i absolutnie nikim nie gardze - a do ludzi ktorzy maja jakikolwiek fach w reku mam wieeeeelki szacunek - wiekszy od szacunku do ludzi wyksztalconych, takich "ą ę", ktorzy ledwo sobie tylek sami potrafia podetrzec :) I caly czas to podkreslam.

 

Co do samych malarzy należy też pamiętać że dziś to już nie tylko farby ( świat poszedł do przodu od tych kilkunastu lat ) malarze oprócz samego malowania robią również werniksy stiuki tynki np trawertyny etc itd to oni również robią sufity podwieszane oświetlenia ledowe itp a nade wszystko posiadają ogromną wiedzę popartą milionami m2 wymalowanych powierzchni

 

Ale my tu nie o trawertynach tylko malowaniu scian duluxem i beckersem caly czas rozmawiamy - to ze wspolczesny malarz robi tez inne rzeczy nic tu kompletnie nie wnosi :)

 

Proponuje zakonczyc temat bo dyskusja staje sie jalowa :-)

 

EDIT: patrz Gingeros jak jedzie z koksem:

 

;) ;) ;)

 

Dobra, koncze - szukanie malujacych malp w niedzielny poranek to juz przegiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje zakonczyc temat bo dyskusja staje sie jalowa :-)

 

A co ja mówię od jakiegoś czasu :):)

 

no nic aby rozweselić nieco tą zachmurzoną niedzielę ;) to myślę że wyjaśnienie różnic pomiędzy Kobietami a Mężczyznami będzie miłą odskocznią na dziś ;) życzę zatem miłego oglądania :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrysia podejrzewa mnie ze sie obrazilam wiec napisze ze czasem mecza mnie dyskusje bez sensu wiec daruje sobie wypowiedzi :) tym niemniej powiem ze jako laik kompletny udalo mi sie w miare pomalowac sciany /a 70% jest mojego autorstwa reszta meza ... / jedno czego nie doczytalam to to kiedy przy jakiej farbie odklejac tasmy ... niestety co farba to inaczej sie zachowuje i juz sie nauczylam ze przy malowaniu sniezka lepiej wysuszyc farbe a beckersa zrywa sie na swiezo :) nobilesom jest obojetnie :) tak czy siak dosc szybko bedziemy przemalowywac bo mamy troche gipsowania w planach i trzeba bedzie robic poprawek od groma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtrące swoje dwa grosze co do malowania.

Ja do malownia nigdy nie brałem fachowca zawsze malowałem sam i nadal mam zamiar robić to samemu mimo że czeka mnie od cholery m2 sufitów iścian w domu. Zatem w tym względzie zgadzam się z Adamem jest to przyjemna praca mimo wszystko. Moja żona batdzo lubi malowanie. Więc czaka nas wspólna praca przy ubarwianiu naszego domu choć głównym kolorem będzie biel :p

W kwestii ludzi wykształconych to jednak się Adam z tobą nie zgodzę. Sam jestem z tych wykształconych ą i ę jak powiadasz to jednak pracą fizyczną się nie brzydzę i sam wolę robić wiele rzeczy. pracuje umysłowo więc praca fizyczna przy budowie domu jest dla mnie swego rodzaju odpoczynkiem i relaksem mimo zmęczenia. Nie mam 2 lewych rąk i wiele rzeczy robię sam - maluję kafelkuję, montowałem sufity podwieszane a najbardziej uwielbiam stolarkę. Częśc mebli w mieszkaniu robiłem sam w tym zabudowę kuchni. Własnie skończyłem ocieplac dom styropianem i będę zatapiał siatkę robiłem to pierwszy raz i uważam że zaoszczędziłem kupę kasy i zrobiłem to lepiej bo dokładnie niż niejedna ekipa która chciałaby zrobić jak najszybciej wziąć kasę i do widzenia.

Jednakże są ludzie i ludziska jedni robią sami inni z różnych powodów biorą fachowców lepszych gorszych czasami to zależy od szczęscia lub pecha.

Także chłopaki (Adam , Gingeros) dajcie spokój ta dyskusja robi się już jałowa i prowadzi do nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ludzi wykształconych to jednak się Adam z tobą nie zgodzę. Sam jestem z tych wykształconych ą i ę jak powiadasz to jednak pracą fizyczną się nie brzydzę i sam wolę robić wiele rzeczy.

 

Czyli nie jesteś ą ę. Pisząc ą ę mam na myśli faceta który nie potrafi nawet np. wymienić żarówki - znam takich kilku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewo z tego co piszesz widze ze masz bardzo podobne podejscie do tematu co Adam ... ja bardzo cenie ludzi ktorzy potrafia i chca zrobic jak najwiecej sami ... ale mam tez swiadomosc tego ze czasem brakuje czasu, sil i umiejetnosci ... no moze czasem tez i odwagi :) ale nie ma rzeczy niemozliwych :)

 

Adam tak btw ... ty o gabrysia robiliscie sami szafy ... potrzebowalabym troche fachowej rady bo moze zabierzemy sie za zrobienei 4 szuflad do lazienki ... jak sie do tematu wogole zabrac ?? mam 2 wneki i w kazdej chce 2 szuflady z systemem bluma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam tak btw ... ty o gabrysia robiliscie sami szafy ... potrzebowalabym troche fachowej rady bo moze zabierzemy sie za zrobienei 4 szuflad do lazienki ... jak sie do tematu wogole zabrac ?? mam 2 wneki i w kazdej chce 2 szuflady z systemem bluma ...

 

Pro100 - chyba znasz bo o ile pamietam to kiedys cos w nim projektowalas albo komus go polecalas?

Pomierz otwory *dokladnie* - na gorze, na dole, na srodku - bo jak zmierzysz w srodku to moze sie okazac ze na dole jest 3mm mniej i juz nie wejdzie :)

 

Przy szufladach podstawowa sprawa to fakt zeby oba boki byly idealnie do siebie rownolegle. Czyli musisz zrobic z plyty boki, gore i dol. Srodek tez bym zrobil. Wtedy masz pewnosc ze prowadnice beda chodzic rownolegle :) Boki i front zrob ze standardowej plyty 18-stki. Srodek - jak to lazienka to kupilbym z bluma juz gotowe szuflady (boki, dno, tyl) - tylko front dokrecic i finito. Szuflada z plyty meblowej moze sie okazac niepraktyczna (no bo wilgoc tam moze stac jak to w lazience etc).

 

Jak bedziesz miala jakies konkretne pytania to wal - jak zrobisz projekt w pro100 to mozesz mi podeslac to na niego zerkne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea akurat u nas temat na czasie.W sobotę zamawialiśmy płyty w Panelu na szafę do Zośki,na szuflady do mojej garderoby oraz młodego.Cos mi Mariusz wspominał,że do tych szuflad bluma (mamy tandem boxy)to płyta 16 się nadaje.Ja akurat mierzyłam tą szafe jedną,ale tylko ogólne wymiary gotowe jakie mają być.Mariusz to rozrysowywał na części pierwsze.Jakbyś chciała to może pomóc w tym temacie,wal śmiało.Mam nadzieję,że do wiosny porobimy wszystkie zaplanowane zabudowy,troche jeszcze tego zostało.

 

Jak robicie to recznie to SZACUN ;) Polecam program Pro100 - ja sobie bez niego nie wyobrazam zrobienia nawet prostej szafy :) Bardzo ulatwia projektowanie i pozniejsze zamawianie formatek. Standardowo operuje sie w nim plytami 18mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrysia podejrzewa mnie ze sie obrazilam wiec napisze ze czasem mecza mnie dyskusje bez sensu wiec daruje sobie wypowiedzi :) tym niemniej powiem ze jako laik kompletny udalo mi sie w miare pomalowac sciany /a 70% jest mojego autorstwa reszta meza ... / jedno czego nie doczytalam to to kiedy przy jakiej farbie odklejac tasmy ... niestety co farba to inaczej sie zachowuje i juz sie nauczylam ze przy malowaniu sniezka lepiej wysuszyc farbe a beckersa zrywa sie na swiezo :) nobilesom jest obojetnie :) tak czy siak dosc szybko bedziemy przemalowywac bo mamy troche gipsowania w planach i trzeba bedzie robic poprawek od groma :)

 

mea to tak jak ja,też sama maluję ( choć wole zdecydowanie tapetować )

z taśmami tez sie juz nauczyłam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez z mezem zawsze sami malujemy :) zawszy wychodzi ok. A ja jestem bardzo wymagajaca, wiec nie ma taryfy ulgowej :D I napewno nie dalabym swoich scian w rece malarza bo sami bardzo lubimy to robic i staramy sie jak mozemy. Ostatnio znajomym caly dom malowal "malarz". Tragedia kompletna, nawet znajomi byli zalamani, probowali negocjowac ale guzik to dalo... Jaki z tego moral? Nie kazdy specjalista jest faktycznie dobrym specjalista, wiec po co ryzykowac pieniadze skoro mozna samemu calkiem dobrze pomalowac sciany :) Co innego kiedy brak na to czasu lub z innych przyczyn nie mozna zrobic samemu. Wtedy trzeba sie zdac na laske specjalistow ;] I zycze wszystkim, zeby nie trafili na takiego partacza jak znajomi... Ale Gingeros sie tu tak zachwala wiec zamiast ryzykowac partacza mozna od razu jego zatrudnic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Gingeros sie tu tak zachwala wiec zamiast ryzykowac partacza mozna od razu jego zatrudnic :)

 

neszka z gingerosem problem tai ze on glownie zna teorie a z praktyka roznie zwlaszcza scianowa :) /aczolwiek widzialam zdjecia parapetow i szacun pelen :)/

 

co do moich szuflad ... gabi ile kosztuja tandemboksy bluma ?? tam bedzie gdzies 80 cm ale to pewnie bedzie trzeba dopasowac bo jak wsadze plyty to z wymiarem bedzie roznie ... da sie je regulowac do wymaganej szerokosci ??

 

ja mam tydzien siedzenia w domu bo mloda zalapala zapalenie krtani i jestem uziemiona ... czytaj zabieram sie za prace domowe ... w ruch pojda firanki /szyje przelotki do calego salonu/ i moze rozrysuje te szuflady a w niedalekiej przyszlosci szafe w garderobie bo ten sajgon tam o pomste do nieba wola !!!

 

szyna z pro 100 sobie poradze ale musze go odszukac bo chyba zaginal w akcji jakis czas temu :) a przy szafie w garderobie bedziesz mi chyba musial pomoc bo tam bedzie kwestia rozrysowania skosow !! masz pojecie jak to zrobic ??

myslalam zeby szafe rozrysowac w autocadzie w pracy ... do mnie to najlepiej przemawia i moge dokladnie wszystkie wymiary naniesc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...