Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

po 21 dniach kalendarzowych smigasz do wydzialu geodezji, wypelniasz wniosek do niego dokladasz mape powykonawcza i potwierdzenie z nadzoru budowlanego ... i bardzo grzecznie sugerujesz pani ze konczy ci sie dowod i za tydzien odbierzesz papiery osobiscie ... odbierasz papiery, schodzisz pietro nizej i wypelniasz wniosek na dowod
Dziekiiii no to dupa BTW mozna zyc bez dowodu i meldunku (mina mi jakos za 3 tygodnie 3 miesiace od wymeldowania wiec sie nie wyrobie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dziekiiii no to dupa BTW mozna zyc bez dowodu i meldunku (mina mi jakos za 3 tygodnie 3 miesiace od wymeldowania wiec sie nie wyrobie)

 

na wszelki wypadek idz do wydzialu tego od dowodow i zapytaj co masz zrobic ... moze sie gdzies zameldujesz na chwile ... z tego co kojarze to mozna byc niezameldowanym tylko 3 tygodnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy na etapie doboru pieca węglowego z podajnikiem

macie może jakieś doświadczenia, opinie o tych:

http://www.kotly-zywiec.com.pl/UserFiles/pdf/kotly/carbon.pdf

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=100&lang=pl

http://ekogren.pl/eg-duo

 

lub inne

moc 11kW na groszek i inne paliwa

z podajnikiem tłokowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek idz do wydzialu tego od dowodow i zapytaj co masz zrobic ... moze sie gdzies zameldujesz na chwile ... z tego co kojarze to mozna byc niezameldowanym tylko 3 tygodnie ...
mi powiedziala ze moge byc niezameldowany, ale dowod ma waznosc 3m-ce od wymeldowania Nic trzeba bedzie kombinowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedziala ze moge byc niezameldowany, ale dowod ma waznosc 3m-ce od wymeldowania Nic trzeba bedzie kombinowac

 

a do czego tak realnie potrzebny ci jest dowod ?? jedyne "czeste" i niezalezne terminowo co mi przychodzi do glowy to L4 ... ale tam mozesz podac sam wlasciwy adres gdzie mozna cie "zastac" ... reszte dowodokoniecznych rzeczy mozesz chyba poodkladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast zadymy pomozcie jak to jest po koleji, zglaszam koniec budowy do nadzoru i czekam 21 dni (roboczych czy kalendarzowych) dopiero potem dostaje numer (gdzie sie to zalatwia) na ktory sie moge zameldowac, czy mozna to zalatwic od razu po zgloszeniu do nadzoru??? Help bo mi sie waznosc dowodu konczy, a ta laska w nadzorze z gatunku wrednych i juz mialem z nia scysje

 

Jasek, my w tym samym dniu, w którym zgłosiliśmy zakończenie budowy w PINB, złożyliśmy wniosek w UM o nadanie numeru. Zarówno pani w Urzędzie, jak i w nadzorze powiedziała, że można to od razu zrobić. A jak już był nadany numer, to się zameldowaliśmy. Na numer czekaliśmy tylko tydzień. Ale niestety nie pamiętam, co tam jeszcze do tego wniosku było (to było rok temu), chyba mapki z geodezji, ale można wszystko na miejscu w UM załatwić - bo rozumiem, że Ty pod UM należysz? Myślę, że od roku nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek, my w tym samym dniu, w którym zgłosiliśmy zakończenie budowy w PINB, złożyliśmy wniosek w UM o nadanie numeru. Zarówno pani w Urzędzie, jak i w nadzorze powiedziała, że można to od razu zrobić. A jak już był nadany numer, to się zameldowaliśmy. Na numer czekaliśmy tylko tydzień. Ale niestety nie pamiętam, co tam jeszcze do tego wniosku było (to było rok temu), chyba mapki z geodezji, ale można wszystko na miejscu w UM załatwić - bo rozumiem, że Ty pod UM należysz? Myślę, że od roku nic się nie zmieniło.

 

My zrobiliśmy tak samo z nadaniem numeru.

Ale zameldować się można po upływie tych 21 dni,jak wszystko z odbiorami będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby rozladowac napiecie, popatrzcie sobie w kolorowe kreseczki, tj. wykresiki z mojego systemiku monitoringu systemu CO + wentylacji - 15 czujek temperatury przy pompie ciepla, w salonie, na zewnatrz, przy rekuperatorze etc, update co 2 minuty, real-time, z mojego oczywiscie domu:

 

http://www.mojeco.pl/

 

Polecam odrazu wlaczyc opcje "Stats" i "Legend" (po prawej stronie nizej w tabelce) i bawic sie ew. tylko paroma czujkami naraz (inaczej mamy picasso na wykresie - Gingeros moze sie wypowiedziec jako specjalista od malarstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek, my w tym samym dniu, w którym zgłosiliśmy zakończenie budowy w PINB, złożyliśmy wniosek w UM o nadanie numeru. Zarówno pani w Urzędzie, jak i w nadzorze powiedziała, że można to od razu zrobić. A jak już był nadany numer, to się zameldowaliśmy. Na numer czekaliśmy tylko tydzień. Ale niestety nie pamiętam, co tam jeszcze do tego wniosku było (to było rok temu), chyba mapki z geodezji, ale można wszystko na miejscu w UM załatwić - bo rozumiem, że Ty pod UM należysz? Myślę, że od roku nic się nie zmieniło.

 

Jak zwykle, co kraj to obyczaj. W UG Gaszowice, gdzie ja załatwiałam numer, mogłam to zrobić dopiero w momencie gdy dostałam z nadzoru pismo o zgodzie na użytkowanie budynku. Wcześniej nie było możliwości nadania numeru, o zameldowaniu nie wspomnę. Ale za to numer odebrałam na drugi dzień, a w momencie składania dokumentów wiedziałam już jaki będzie.

 

 

 

PS:

 

I skończcie już te przepychanki słowne, bo odechciewa się tu wchodzić. Przypominam, że to forum budowlane :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, co kraj to obyczaj. W UG Gaszowice, gdzie ja załatwiałam numer, mogłam to zrobić dopiero w momencie gdy dostałam z nadzoru pismo o zgodzie na użytkowanie budynku. Wcześniej nie było możliwości nadania numeru, o zameldowaniu nie wspomnę. Ale za to numer odebrałam na drugi dzień, a w momencie składania dokumentów wiedziałam już jaki będzie.

 

 

 

PS:

 

I skończcie już te przepychanki słowne, bo odechciewa się tu wchodzić. Przypominam, że to forum budowlane :mad:

 

O tak, Adrian śpi, czy co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej, taniej firmy wykonawczej, która będzie realizować budowę w Żorach.

Dom Aleksandra Modern wersja A (biuro Horyzont), stan deweloperski.

W zakładce pliki na stronie biura projektowego znajdują się dane do kalkulacji.

Proszę o oferty - cena za robociznę, II wersja - cena za robociznę z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, co kraj to obyczaj. W UG Gaszowice, gdzie ja załatwiałam numer, mogłam to zrobić dopiero w momencie gdy dostałam z nadzoru pismo o zgodzie na użytkowanie budynku. Wcześniej nie było możliwości nadania numeru, o zameldowaniu nie wspomnę. Ale za to numer odebrałam na drugi dzień, a w momencie składania dokumentów wiedziałam już jaki będzie.

 

 

a gdzie do ktorego pinbudu skladalas papiery ?? bo ja na bialych i nic nam nie przyslali !! wrecz mowili ze wysylaja tylko jak maja zastzrzenia|!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - a tu: http://www.mojeco.pl/2011 - wyniki archiwalne z sezonu 2011/2012

Tu: http://www.mojeco.pl/2012 - na biezaco - update co 2 minuty stanow licznika i przeliczenie na $$$ :) Dotyczy CO + CWU.

 

No i zmienilem avatar na mojego pieseczka ulubionego ;)

 

Adam jaka masz PC?? My wlasnie zaczelismy grzac pierwszy miesiac i jestem ciekawa jak to bedzie u nas wygladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynko ja sobie analizuje twoje dane o reku ... zastanawia mnie czemu nawiew i wyciag masz taki sam ... wyciag nie powinien byc ciut wyzszy ?? w ktorym miejscu masz czujnik ??

 

Czujki mam wpuszczone w rury - 20cm za rekuperatorem. Wyciag jest nizszy niz czujka w salonie bo wentyluje tez pomieszczenia nieogrzewane (garaze) i cale piwnice, gdzie jest chlodniej. Hmmm.. musze przemyslec czy to normalne czy rzeczywiscie jakies przeklamanie, a moze czujka sie poluzowala czy cos hmm :)

 

EDIT: jak bede w domu (kolo 17) to wyczyszcze filtry, bo dawno ich nie czyscilem i wentyle juz chodza na maksa - one moga np. podnosic temperature nawiewu, stad takie wyniki! Hmmm zobaczymy - bedzie na pewno zmiana okolo 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...