Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Czy ktos widzial gdzies, kiedys podobne szafki lazienkowe??? chcialabym cos takiego ale nigdzie nie moge znalezc. Maja byc dwie szuflady (ewentualnie jedna), maja byc dlugie z blatem, na ktory sie daje nablatowe umywalki. Wiekszosc takich szafek ma juz wbudowane umywalki zamiast blatu, a nie o to mi chodzi :(

%C5%82azienka

 

Duży wybór mebli łazienkowych ( w tym szafek) mają w salonie płytek ALMAR w Radlinie na ul. Wodzisławskiej- przy głównej drodze Rybnik- Wodzisław. Jeśli nie ma w sklepie, to posiadają katalog- zamawiasz konkretną szafkę i już. Widzisz co bierzesz i znasz cenę, jedyny szkopuł to czas- niekiedy trzeba czekać. Spróbuj tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wlasnie o to chodzi, ze dwie, ale to juz ewentualnie moga byc dwie szafki obok siebie. Chociaz jedna bylaby lepsza :)

 

Neszka: bez problemu takie cus zrobi kazdy stolarz. Nawet ja bym Ci takie cos zrobil bez zadnego problemu. O ile dobrze widze to kazda polka ma dwie szuflady - te srebrne podluzne to wpuszczane uchwyty - tego typu:

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/6435/zobal-uchwyt-wpuszczany-ukw-2-3-5mb-nr-029-002-05.jpg

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/6435/zobal-uchwyt-wpuszczany-ukw-5-3-5mb-nr-029-005-05.jpg

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/6435/zobal-uchwyt-wpuszczany-ukw-7-3-5mb-nr-029-007-05.jpg

 

Same fronty to zwykla plyta meblowa z polyskiem - mozna ew. zastosowac drozszy (i wytrzymalszy) lakierowany na polysk front z MDFu. Do tego dopasowac blat, solidne (i drogie - bo cholernie szeroka ta szuflada;) prowadnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak masz rację nie zauważyłem świetny pomysł zrób to sobie z drewna :D:D:D:D:D

 

nie rozumie Twojej ironii?? dlaczego niby nie z drewna??? sa kuchnie drewniane, gdzie non stop sie cos wylewa, para bucha i jakos sa to najtrwalsze kuchniie, wiec dlaczego niby nie drewno w lazience???? Widze, ze strasznie "madry" z ciebie gosc, znawca w kazdej kwestii... Gratuluje madrosci zyciowej i prosze nie wtracaj sie wiecej w moje posty bo mam juz tego serdecznie dosc. Jakos mi nimi jeszcze nie pomogles wiec przynajmniej sie nie wcinaj. Wielka prosba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ja poprosze o taka szuflade :D chcialabym, zeby blat byl jeden dlugi ale szuflady wlasnie podzielone na pol, zeby nie byly takie dlugie. No i fajnie by bylo jakby byly dwie pod soba, czyli w sumie 4 :D Fajnie tak, ze potrafisz tyle sam zrobic :) pozazdroscic ;) Ja pewno bede uderzac w ostatecznosci do jakiegos stolarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wybór mebli łazienkowych ( w tym szafek) mają w salonie płytek ALMAR w Radlinie na ul. Wodzisławskiej- przy głównej drodze Rybnik- Wodzisław. Jeśli nie ma w sklepie, to posiadają katalog- zamawiasz konkretną szafkę i już. Widzisz co bierzesz i znasz cenę, jedyny szkopuł to czas- niekiedy trzeba czekać. Spróbuj tam...

 

dzieki Halina, bylam tam juz rozgladac sie ale nie pytalam o katalogi. Bede musiala sprobowac :) Mieszkam w sumie niedaleko tego sklepu :D Bardzo lubie tam kupowac bo maja najtansze ceny w regionie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ja poprosze o taka szuflade :D chcialabym, zeby blat byl jeden dlugi ale szuflady wlasnie podzielone na pol, zeby nie byly takie dlugie. No i fajnie by bylo jakby byly dwie pod soba, czyli w sumie 4 :D Fajnie tak, ze potrafisz tyle sam zrobic :) pozazdroscic ;) Ja pewno bede uderzac w ostatecznosci do jakiegos stolarza

 

Zapomnialam dodac, ze ja mam duzo mniejsza lazienke i ta szafka z pewnoscia bedzie mniejsza, wiec i szuflady beda mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dodac, ze ja mam duzo mniejsza lazienke i ta szafka z pewnoscia bedzie mniejsza, wiec i szuflady beda mniejsze

 

jak chcesz to zadzwon do mojego stolarza - gosc ci to porzadnie zrobi !! i tak jak pisal adam rozwaz fronty z lakierowanego mdf-u ... w lazience napewno beda duzo trwalsze ... nie wiem co ci sie tam podoba wizualnie ale ja do swojej lazienki wlasnie myslalam o bialych lakierach jak mam w kuchni /waham sie czy lakier czy okleina bo szafeczke mam biala z okleiny ale to sie jeszcze pomysli ... /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie do konca jeszcze nie wiem jaka bedzie faktura, ale faktycznie zastanowie sie nad lakierowanymi frontami. Sprawdze te polki jeszcze w Almarze a jak nie bedzie to dasz mi namiar na stolarza :) a jak dlugi jest czas oczekiwania?

 

czas oczekiwania u Pawla jest mniej wiecej proporcionalny do tego jak bardzo mu marudzisz ze potrzebujesz na JUŻ !!! ale dochodzi jeszcze kwestia frontow - lakierowane sa robione na konkretne zamowienie a na to sie niestety czeka ... tu juz musial by sie Pawel wypowiedziec ile ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ja poprosze o taka szuflade :D chcialabym, zeby blat byl jeden dlugi ale szuflady wlasnie podzielone na pol, zeby nie byly takie dlugie. No i fajnie by bylo jakby byly dwie pod soba, czyli w sumie 4 :D Fajnie tak, ze potrafisz tyle sam zrobic :) pozazdroscic ;) Ja pewno bede uderzac w ostatecznosci do jakiegos stolarza

 

Jezeli to ma byc z polyskiem to w zasadzie trzebaby zamowic blaty z MDFu - koszt ok. 250-300 pln / m2. Troche to moze kosztowac! Prowadnice szuflad - tu moze byc b. duza rozpietosc cenowa - mozesz zamowic prowadnice za 20 pln / komplet (za szuflade), a mozesz zamowic prowadnice z elektrycznym domykiem i otwieraniem "na dotyk" za 1000 pln / komplet ;-) Roznica w jakosci otwierania - OGROMNA. No ale tak to jest - im wiecej zaplacisz tym lepszy towar dostaniesz. Jakbys naprawde byla zdesperowana;) a stolarze zadali Twoich dwoch wyplat za to - to zglos sie do mnie, to naprawde pikus do zrobienia i moze cos bysmy pokombinowali zeby zrobic to w miare tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to zadzwon do mojego stolarza - gosc ci to porzadnie zrobi !! i tak jak pisal adam rozwaz fronty z lakierowanego mdf-u ... w lazience napewno beda duzo trwalsze ... nie wiem co ci sie tam podoba wizualnie ale ja do swojej lazienki wlasnie myslalam o bialych lakierach jak mam w kuchni /waham sie czy lakier czy okleina bo szafeczke mam biala z okleiny ale to sie jeszcze pomysli ... /

 

Powiem Ci ze ja mam w lazience dwie szafeczki z cersanitu bodajze - obie to zwykle plyty meblowe z grubsza okleina 2mm - mam to trzeci chyba juz rok i nic sie z tym nie dzieje - a jak ja ide pod prysznic to stoje 30 min pod goraca woda (zuzywam cale 300l ;) i "troszke" w lazience pary sie zbiera mimo wentylacji mechanicznej :D

 

A szafeczki mam dokladnie takie (jednak KOLO a nie cersanit):

 

http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2009/10/twins_marki_kolo_m.jpg

 

BTW. Po tych trzech latach widze ze przeplacilem za nie SLONO. Koszt plyt z okleina to jakies gora 30-40 pln, do tego najtansze prowadnice 40-50 pln i uchwyty po 10 pln. Wiecej niz 150 pln bym za to nie zaplacil robiac sam (i zrobilbym identyczne bo to sa plyty z kronopolu) - a placilem za to jakies pare stowek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jakbys naprawde byla zdesperowana;) a stolarze zadali Twoich dwoch wyplat za to - to zglos sie do mnie, to naprawde pikus do zrobienia i moze cos bysmy pokombinowali zeby zrobic to w miare tanio :)

Zamiast kopary to otwórz stolarnię :)

Masz już drugiego klienta w ciągu doby z tym,że ja mam umywalkę wpuszczaną w blat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kopary to otwórz stolarnię :)

 

Kopary juz nie ma - sprzedana :) Poszla w swiat ;)

 

Masz już drugiego klienta w ciągu doby z tym,że ja mam umywalkę wpuszczaną w blat ;)

 

 

He, he ;) Powiem Ci ze ja to tak sobie wszystko trzymam "w razie w". W razie jakby co zawsze moge robic tego typu rzeczy - na tym jest fajna kasa, a robota jest naprawde prosta i przyjemna :-) Takie klocki lego dla duzych chlopcow... Projektujesz wszystko w programie, zamawiasz i tylko poskladac trzeba - taka troszeczke bardziej rozbudowana IKEA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle licze ze pomozesz nam ogarnac szafe w garderobie ... wlasnie z mariuszem sie zastanawiamy jak to zrobic zeby nie poplynac z kasa a fajnie wyszlo ... zasadniczo musze sie za to zabrac bo szuflady by mi sie marzyly na swieta /tak samo z reszta jak obicia do krzesel ... / ale szafa to wiekszy kaliber ... wlasciwie w calym domu mam 2 pilne szafy - garderoba i wiatrolap - i dwie szafy ktore jak beda to fajnie a jak nie to jeszcze jakis czas przezyje - sypialnia i u agaty ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, pytanie do tych, którzy mają dom z poddaszem. Czy u Was też u góry latem jest o 2 stopnie cieplej niż na dole, a zimą o 2 st. zimniej? Mamy 30 wełny na górze, a 20 styropianu na ścianach. JAk idę teraz dołu na górę, to wyraźnie czuję, że jest chłodniej. O co tu chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie Twojej ironii?? dlaczego niby nie z drewna??? sa kuchnie drewniane, gdzie non stop sie cos wylewa, para bucha i jakos sa to najtrwalsze kuchniie, wiec dlaczego niby nie drewno w lazience???? Widze, ze strasznie "madry" z ciebie gosc, znawca w kazdej kwestii... Gratuluje madrosci zyciowej i prosze nie wtracaj sie wiecej w moje posty bo mam juz tego serdecznie dosc. Jakos mi nimi jeszcze nie pomogles wiec przynajmniej sie nie wcinaj. Wielka prosba

 

jeśli nie mogę się wtrąć w Twoje posty to może po prostu nie pisz ich na forum ??? widzę że należysz do ludzi którzy : " i nikt mi nie powie że czarne jest czarne a białe jest białe " J.Kaczyński

życząc miłej niedzieli kończę ten wątek :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, pytanie do tych, którzy mają dom z poddaszem. Czy u Was też u góry latem jest o 2 stopnie cieplej niż na dole, a zimą o 2 st. zimniej? Mamy 30 wełny na górze, a 20 styropianu na ścianach. JAk idę teraz dołu na górę, to wyraźnie czuję, że jest chłodniej. O co tu chodzi?

 

Agucha nie mamy domu z poddaszem ale kiedyś mieszkałem na 11 piętrze :) latem zawsze było mega ciepło booo dach się nagrzewał od słońca a zimą było zawsze chłodniej niż na niższych piętrach bo dach był słabo izolowany :( w domu pewnie jest podobni choć izolacja w Twoim domku na pewno jest lepsza niż w blokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, pytanie do tych, którzy mają dom z poddaszem. Czy u Was też u góry latem jest o 2 stopnie cieplej niż na dole, a zimą o 2 st. zimniej? Mamy 30 wełny na górze, a 20 styropianu na ścianach. JAk idę teraz dołu na górę, to wyraźnie czuję, że jest chłodniej. O co tu chodzi?

 

Policz stosunek powierzchni scian zewnetrznych w danym pokoju na dole - do powierzchni scian zewnetrznych i dachu na poddaszu. W lato zeby bylo chlodniej - uzywaj zaciemniajacych ZEWNETRZNYCH rolet na okna dachowe - to jest podstawa - slonce daje nawet do 1kW mocy na kazdy 1m2 ! Jak zsumujesz powierzchnie wszystkich okien wyjdzie ze slonce wpuszcza wiecej ciepla niz Twoj kociol / piec CO :-)

 

A czemu w zime jest chlodniej? To raczej kwestia regulacji instalacji CO. To akurat latwo powinno dac sie zniwelowac. W lato gorzej - chyba ze bylaby klima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...