Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam, czyżbyś zaczął poddasze ogrzewać? z tego co pamiętam, to rok temu miałeś minimalnie wyższe zużycie niż ja.,..

patrze właśnie...rok temu 1.11 - 21.11 zużycie 355kwh, a od 21.11 do 1.12 248kwh, czyli Listopad=603kwh (czyli średnio 20,1kwh)

a grudzien 2011 mam od 1.12 do 20.12 = 437kwh..czyli średnio 23kwh

 

Nie! Ale zonce bylo zimno i teraz grzeje do 23-24stC wszedzie ;-) No i uruchomilem wygrzewanie bufora CWU (wczesniej nie wygrzewalem) - co w grudniu juz zezarlo jakies 18-20kWh. A pozatym te nowe nasze sterowniki w pompach maja defaultowo w ustawieniach serwisowych ustawiona max temperature powrotu CO na 35stC i dopiero wczoraj wieczorem na to wpadlem bo mi pompa w taniej taryfie nie chciala bufora grzac wyzej, przez co mam duzo gorsze wykorzystanie II do I taryfy, niz bym mogl miec :( Wczoraj ustawilem 40stC (wiecej sie nie da) i stosunek powinien sie polepszyc ;)

 

A tak btw to chyba sobie w koncu napisze swoj sterownik do ladowania bufora oparty na pececie (a docelowo na tym malutkim komputerku - raspberry pi). Mam wszystkie mozliwe czujki na 1-wire, mam PLC z kilunastoma wolnymi wyjsciami ktorymi moge sterowac z komputera, czyli mam wszystko - brakuje tylko programu :) Napisze sobie w koncu cos co bedzie m.in.:

 

- ladowac bufor do temperatur w zaleznosci od temperatur na zewnatrz (im chlodniej - tym do wyzszych temperatur)

- ladowac bufor tylko do polowy jezeli trwa droga taryfa

- zmniejszyc histereze przy drogiej taryfie (wieksze taktowanie kosztem oszczedzania), zwiekszyc przy taniej (mniejsze taktowanie)

 

I takie tam.. Zaden gotowy sterownik tego nie potrafi a to moze max pol dnia lajtowego programowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy, które robiły Wam:

1. Kuchnie

2. Schody

3. Sklepy gdzie jest najlepszy wybór paneli i płytek podłogowych - chodzi o wystawę

 

1. polecam studio Siwiec w Rybniku, bardzo tanio i solidnie. Zrobia co zechcesz i doradza

2. zalezy o jakie Ci chodzi, drewno? kamien? jezeli kamien polecam kamieniarstwo Kowalski w wodzislawiu. Mozna utargowac niezla cene i baaardzo duzy wybor. Jesli drewno to Holona w rybniku robi mega trwale i fajne schody ale za to z terminami u niego ciezko... strasznie dluuuugo

3. Panele jeszcze sie nie orientowalam, jesli chodzi o plytki to jest taka fajna hurtownia plytek w Zorach kolo Abry. Nie pamietam jak sie nazywa ale jest tam serio bardzo konkretna wystawka plytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zimno...

;)

 

Kochani, proszę nakarmcie psiaki ze schroniska, wystarczy tylko kliknąć :

http://tablica.pl/nakarm-psa/

 

 

:hug:

 

Trzeba tylko wybrać sobie zdjęcie pieska, kliknąć na niego a potem kliknąć w taką kość.

Po kliknięciu ta kość zabarwia się w części na brązowo.

Można to zrobić tylko raz dziennie - do dnia 18 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten sposób karmienia poprzez głosowanie bo jedne pieski dostaną za duzo a drugie wcale, a wszystkie chcą jeść. Ten sposób jest dobry na Mam Talent. :p

 

To tylko symboliczny podział na konkretne psiaki. ;)

Po prostu karma od sponsora, która pojedzie do tych schronisk na pewno będzie służyć wszystkim pieskom.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko wybrać sobie zdjęcie pieska, kliknąć na niego a potem kliknąć w taką kość.

Po kliknięciu ta kość zabarwia się w części na brązowo.

Można to zrobić tylko raz dziennie - do dnia 18 grudnia.

Świetna akcja! Można nakarmić psiaka więcej niż raz, jesli korzystamy z różnych adresów IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...