Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jakiś tydzień temu wyrównywaliśmy teren wokół domu. Dwa tygodnie mrozów - było wszystko pięknie, ale dziś.... +6 i masakra :( bagno to mało powiedziane - nie ma nawet gdzie auta postawić :(

Dlatego szybka decyzja - robimy od zaraz podbudowę pod kostkę brukową - będzie można chodzić "suchą stopą/butem" ;)

 

I tu pytanie do Was - czy znacie jakieś sprawdzone/godne polecenia ekipy brukarskie, wykonujące roboty kompleksowo? Jakie są Wasze doświadczenia? Jakie teraz chodzą ceny za takie usługi?

Pomóżcie - jestem zielony w tym temacie, a decyzja robienia tego przyszła znienacka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nikt w zimie nie zrobi ci kostki brukowej, bo na wiosnę by osiadła.

Jak chcesz coś na szybko to najlepiej utwardzić tymczasowo kamieniem, aby bagno się nie robiło.

 

Nie da się wybrać troszkę głębiej ziemi potem nasypać troszkę tego taniego tłucznia z KWK Rydułtowy i dopiero potem już robić tak jak należy ??- przecież to musi się dać :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
@Adiqq, @bdan: doszły do Was w ostatnim czasie moje odpowiedzi na priv ?? Coś się chyba sypało z forum i mam wrażenie że nie wszystko podocierało :)

 

doszło, doszło, tylko jeszcze to trawie ;) i nie zdążyłem odpisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że chodzi mi teraz tylko o podbudowę.

 

Znacie jakieś godne polecenia firmy?

 

Po co Ci firma do podbudowy? Zamawiasz koparke ktora korytuje miejsce gdzie bedzie kostka na ~40cm. Potem zamawiasz auto z czerwona berga i ta sama koparka Ci go rozgarnie (na poczatek proponuje ~20cm) i lyzka lekko poubija. To na juz wystarczy - nie trzeba nawet tego zageszczac i bedzie sie dalo po tym jezdzic nawet ciezarowka :) Docelowo zamowisz na gore jeszcze 10cm albo zoltego klinca albo bergi troche mniejszej granulacji i zageszczarka zrobisz juz wyprowadzajac odpowiednie spadki - ten etap moze juz robic firma od kostki. Ale poki nie chcesz robic samej kostki to branie firmy do zrobienia podbudowy mija sie kompletnie z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Po co Ci firma do podbudowy? Zamawiasz koparke ktora korytuje miejsce gdzie bedzie kostka na ~40cm. Potem zamawiasz auto z czerwona berga i ta sama koparka Ci go rozgarnie (na poczatek proponuje ~20cm) i lyzka lekko poubija. To na juz wystarczy - nie trzeba nawet tego zageszczac i bedzie sie dalo po tym jezdzic nawet ciezarowka :) Docelowo zamowisz na gore jeszcze 10cm albo zoltego klinca albo bergi troche mniejszej granulacji i zageszczarka zrobisz juz wyprowadzajac odpowiednie spadki - ten etap moze juz robic firma od kostki. Ale poki nie chcesz robic samej kostki to branie firmy do zrobienia podbudowy mija sie kompletnie z celem :)

 

z ust mi wyjąłeś....ja zrobiłem dokładnie tak jak napisał Adam....wykorytowane na 40, wysypane 20, przed domem trochę więcej....w zupełności wystarczy, a już nie ma tego syfu co kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ust mi wyjąłeś....ja zrobiłem dokładnie tak jak napisał Adam....wykorytowane na 40, wysypane 20, przed domem trochę więcej....w zupełności wystarczy, a już nie ma tego syfu co kiedyś...

 

Macie rację - można to szybko zrobić i dużo taniej, ale... no nie do końca to takie proste - mam trochę skomplikowany teren i wolałbym aby od samego początku zajął się tym ktoś kto potem będzie układał kostkę.

 

to jak? znacie jakieś firmy? znacie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się nie da wycenić bez wizji w terenie. umawiasz się z firmą na miejscu i tam słyszysz cenę.

takie roboty są niestety trudne do wyliczenia dla amatora? skąd możesz wiedzieć ile tam wejdzie kruszywa?

roboty kompleksowe mają tą zaletę że nie musisz dogrywać jednoczesnie kruszywa, koparki i zagęszczarki.

Poza tym koparkowy ma gdzies np. odwodnienie twojej działki a brukarz może pomysleć o tym za ciebie.

Gdzie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się nie da wycenić bez wizji w terenie. umawiasz się z firmą na miejscu i tam słyszysz cenę.

takie roboty są niestety trudne do wyliczenia dla amatora? skąd możesz wiedzieć ile tam wejdzie kruszywa?

roboty kompleksowe mają tą zaletę że nie musisz dogrywać jednoczesnie kruszywa, koparki i zagęszczarki.

Poza tym koparkowy ma gdzies np. odwodnienie twojej działki a brukarz może pomysleć o tym za ciebie.

Gdzie się budujesz?

 

 

No i o to mi chodzi, żeby ktoś zajął się tym od A do Z, z tym że A teraz a Z na wiosnę :D

 

Buduję w Raciborzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodzi, żeby ktoś zajął się tym od A do Z, z tym że A teraz a Z na wiosnę :D

Buduję w Raciborzu

 

 

Powtórzę zdanie poprzedników - kostki teraz się nie robi.

:)

 

Ale jeśli faktycznie zależy Ci na profesjonalnym przygotowaniu podłoża i doprowadzeniem go do użyteczności ( dojazd ) przez fachowców, to mogę polecić mojego brukarza - Firmę "SOLIDUS" P. Wiesław Mielczarek.

Również mi go polecono i byłam bardzo zadowolona.

Podaję telefon :

600-502-817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę zdanie poprzedników - kostki teraz się nie robi.

:)

 

Ale jeśli faktycznie zależy Ci na profesjonalnym przygotowaniu podłoża i doprowadzeniem go do użyteczności ( dojazd ) przez fachowców, to mogę polecić mojego brukarza - Firmę "SOLIDUS" P. Wiesław Mielczarek.

Również mi go polecono i byłam bardzo zadowolona.

Podaję telefon :

600-502-817

 

a ja powtórzę jeszcze raz swoje zdanie - nie chcę robić teraz kostki tylko podbudowę ;)

 

Dzięki ogromne za namiary! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...