Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiedzcie najpierw malowanie potem panele i płytki czy najpierw panele i płytki a potem malowanie , czy jednak wszystko jedno.

 

a nie boisz sie, ze sie sciany ubrudza przy plytkowaniu, jesli najpierw pomalujesz??? Ja bym sie bala, plytki sie przycina, szlifuje, trzeba fugowac, kleic to wszystko jest brud straszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie najpierw malowanie potem panele i płytki czy najpierw panele i płytki a potem malowanie , czy jednak wszystko jedno.

 

A za parę lat jak bedzie ochota na przemalowanie i odświeżenie to co? Zrywanie płytek i paneli. :(

Jak dobrze zabezpieczysz panele i płytki folią i tekturą przed zabrudzeniem i uszkodzeniem to możesz malować spokojnie po ich położeniu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No:yes: i jak zwykle żeście zamieszali. Mam taki plan: parter - podłogówka w salonie, kuchni, łazience i pralni plus wiatrołap. Pokój "północny" tylko grzejnik. Piętro; wszyskie pokoje ( sypialnia, gabinecik, pokoiki gościnne w skosach) - grzejniki ze względu na panelowe lub wykładzinowe podłogi. I nie mówcie, że wykładziny są bleeeee. bo ja UWIELBIAM. Wiem, kurz, roztocza itp. ale miękkość i przytulność a przede wszystkim akustyka- to dla mnie megakomfort.

 

Wykladziny sa idealne na podlogowke :) W niczym Cie to nie ogranicza! Grzejniki to siedlisko kurzu i nogi zimne :-) Dopiero jakbys dawala dywan z odstajacym 5cm futrem to moglby byc jakis problem ale wykladziny w niczym podlogowce nie przeszkadzaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogowkę po całości. Planowane w 80% są płytki reszta panele.

Ale wiem że nie dla każdego podłogówka jest dobra. Jak ktoś ma tendencje do obrzęku nóg lepiej wtedy niestety kalalafiory na scianach. Moi znajomi kładli podłogówkę po całości w nowym domu bo niechcieli grzejników. Jak się wprowadzili to po roku zakładali kaloryfery bo żonie kolegi zaczęły strasznie puchnąć nogi. Długo nie mogli dojść przyczyny. Obecnie po założeniu grzejników z nogami jest ok. Tez tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że nie staniemy przed takim problemem.

A czym ogrzewali dom, bo mam wrażenie, że przy ogrzewaniu węglem jednak sa puszczanne wyższe temperatury na ogrzewanie?Juz dokładnie nie pamiętam, ale jak mierzyłam tem. podłogi to była w przedziale od 22-23 stopnie. Oby takie temperatury nie miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że nie staniemy przed takim problemem.

A czym ogrzewali dom, bo mam wrażenie, że przy ogrzewaniu węglem jednak sa puszczanne wyższe temperatury na ogrzewanie?Juz dokładnie nie pamiętam, ale jak mierzyłam tem. podłogi to była w przedziale od 22-23 stopnie. Oby takie temperatury nie miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie

 

Podłogówka grzana gazem. Ale to nie ma znaczenia bo zasilanie musi byc niskotemperaturowe i nie ma znaczenia czym: gaz węgiel czy PC. Przy piecu na wągiel dochodza specjalne zawory x-drogowe ale to jest sprawa instalacji w samej kotłowni a nie podłogówki.

 

Edit: Ja to nazywam alergią na podłogowkę to tak jak kotem lub psem jedni mogą mieć inni mimo żeby chcieli to nie mogą. Myslę że znaczenie ma tutaj sposób rozprowadzania ciepła w domu jego promieniowania od dołu do góry czyli rozkład temperatury powietrza im niżej tym cieplej a przy grzejnikach jest rozkład temperaturowy konwekcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale co rozumiemy przez nisko temperaturowe - to ile stopni jest. Moze być zasilanie 25 a 35 chyba też. Byłam w domach gdzie jest podłogówka i podłogi były odczuwanie ciepłe, czyli temperatura podłogi powyzej 36 stopni na pewno. U mnie " niestety" podłogi są "zimne".

 

Ci co maja podłogówki w całym domu - jakie macie temperatury zasilania?(i ewent. temperature podłogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykladziny sa idealne na podlogowke :) W niczym Cie to nie ogranicza! Grzejniki to siedlisko kurzu i nogi zimne :-) Dopiero jakbys dawala dywan z odstajacym 5cm futrem to moglby byc jakis problem ale wykladziny w niczym podlogowce nie przeszkadzaja :)
Zacytuje ci przedstawiciela jednego zwiekszych producentow wykladzin 'trzeba byc jebnietym zeby dawac wykladzine na podlogowke to ze jest na piktogramach z sie nadaje to znaczy tyle ze sie nie rozkleji i nie rozpadnie, a jakby sie tak stalo to gwarancje ci uznaja'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje ci przedstawiciela jednego zwiekszych producentow wykladzin 'trzeba byc jebnietym zeby dawac wykladzine na podlogowke to ze jest na piktogramach z sie nadaje to znaczy tyle ze sie nie rozkleji i nie rozpadnie, a jakby sie tak stalo to gwarancje ci uznaja'

 

Co to za wykladzina ktora sie przy 30-40stC rozkleja i rozpada ? ;-) Znam wiele biur gdzie leza wykladziny i jest podlogowka i ruch jak w kosciele w niedziele popoludniu i nic sie nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze nie robia zadnych badan jak wplywa wykladzina na izolacyjnosc itp. tylko czy sie rozpadnie czy nie.

 

No ja Cie rozumiem ale naprawdę wykładzina izoluje tyle co nic :) Mam w piwnicy siłownię (50m2) i cała jest wyłożona wykładziną i jakimś jednym starym grubszym dywanem, mam tam pętle zrobione co 40cm (!) bo tak wychodzilo w programie i spokojnie to daje radę nagrzać i nie ma żadnego problemu :) Zobacz na skład takiej zwykłej wykładziny - to w większości jakieś sztuczne tworzywa które doskonale przewodzą ciepło ;)

 

Jak masz pod posadzką 10-20cm styro, a na górze wykładzinę 0,5cm to gdzie pójdzie ciepło? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOT bo kazdy ma inne zdanie, dalej kupe ludu meczy ze moze sobie dac 2cm klepke na podlogowke i tez bedzie dobrze BTW sztuczne tworzywa przewodza cieplo hmmm nie masz polara itp. to raczej uogolnienie

 

Wykladziny to glownie polipropylen. Ogolnie ja to proponuje wziac sobie na logike. Gdyby istnial material tak doskonaly ze bylby grubosci tego co dajemy na podlogi (0,5-2cm) to ocieplalibysmy nim sciany lub dach, zamiast ladowac tam 20-30cm styropiany czy welny :) Jezeli go tam nie ladujemy to znaczy ze wspolczynnik izolacji ma slaby i cieplo przeniknie - i o to nam chodzi :)

 

Ja zdania nie zmienie bo w wiekszosci np. sal konferencyjnych ogrzewanie jest podlogowe, a bardzo czesto sa w takich salach wlasnie wykladziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak z temperaturą w pomieszczeniach przy podłogówce? Bo 22 stopnie to dla mnie brrrrrrrrrrrrr. Obecnie grzejemy niezdrowo- 25-27 st ale jaki luksus:D można chodzić w krótkich rękawkach- u mnie zawsze lato, na całego. I tak musi pozostać. Byłam u siostrzenicy przez pół dnia- po tej wizycie nie wiedziałam gdzie "kopyta wsadzić"- tak mnie rwały i piekły. Mam nadzieję, że to nie z podłogówki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Podłogówka ma bardzo dużo wad.

 

tak na szybko - musisz się jeszcze dużo nauczyć,naczytać za ten temat...na drugi raz zrób to, zanim palniesz coś takiego....

jeszcze nie doczytałem, ale pewnie Adam już ci odpisał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak z temperaturą w pomieszczeniach przy podłogówce? Bo 22 stopnie to dla mnie brrrrrrrrrrrrr. Obecnie grzejemy niezdrowo- 25-27 st ale jaki luksus:D można chodzić w krótkich rękawkach- u mnie zawsze lato, na całego. I tak musi pozostać. Byłam u siostrzenicy przez pół dnia- po tej wizycie nie wiedziałam gdzie "kopyta wsadzić"- tak mnie rwały i piekły. Mam nadzieję, że to nie z podłogówki???

 

A siostrzenica ma jaki dom? Nowy, stary? Dobrze ocieplony, zle ocieplony?

 

To jest tak - podlogowka to ogrzewanie niskotemperaturowe. Przy takiej pogodzie jak teraz wpuszczasz w podlogi te 30-35stC. Czyli podloga ma temperature powiedzmy 25-26stC. I to jest poprawne - ale dotyczy tylko nowych i dobrze ocieplonych domow.

 

Jezeli masz starszy dom, nie daj boze ze starymi oknami, czy po prostu slabo ocieplony i zuzywajacy wiecej energii na ogrzanie - musisz dostarczyc wiecej mocy zeby go ogrzac, a wieksza moc to wyzsza temperatura podlog. Sa i tacy ktorzy maja spaprane instalacje mieszane i wpuszczaja w podlogi to samo co na kaloryfery - czyli np. leci tam 60stC - i to juz jest absolutnie niedopuszczalne i niezdrowe! I stad wlasnie biora sie mity dot. szkodliwosci i wad podlogowki.

 

Prawidlowo wykonanej podlogowki wogole nie czuc np. na panelach, czy wykladzinie - stajesz gola stopa i.. nie czujesz chlodu ale tez nie odczywasz ciepla. Podloga jest neutralna. Na ceramice czujesz lekkie cieplo (choc temperatura kafelki jest nizsza od temperatury ciala ale to chyba taki "mind fuck" - mozg sie przyzwyczail ze kafelka = zimno, a tu stajesz i zimna nie ma, wiec odczuwa to jako cieplo ;) W zle wykonanej podlogowce czujesz cieplo lub wrecz gorac - i to moze byc niezdrowe.

 

Jak masz problemy z krazeniem to IMHO podlogowka jest perfekt bo zapewni Ci duzo lepszy komfort cieplny niz kaloryfery (nie czuc "ciagniecia zimna" od podlogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...