Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
Ja mam podłogowkę po całości. Planowane w 80% są płytki reszta panele.

Ale wiem że nie dla każdego podłogówka jest dobra. Jak ktoś ma tendencje do obrzęku nóg lepiej wtedy niestety kalalafiory na scianach. Moi znajomi kładli podłogówkę po całości w nowym domu bo niechcieli grzejników. Jak się wprowadzili to po roku zakładali kaloryfery bo żonie kolegi zaczęły strasznie puchnąć nogi. Długo nie mogli dojść przyczyny. Obecnie po założeniu grzejników z nogami jest ok. Tez tak bywa.

 

ja bym obstawiał, że puszczane były za wysokie temperatury na podłoge, tzn podłoga była ciepła - a to jest niedopuszczalne przy podłogówce prawidłowo wykonanej...

nie ma takiej opcji, żeby przy puszczanej temperaturze na podłogi nawet te 35C zaczęły puchnąć nogi...bo wtedy podłoga ma tak jak pisał Adam max 25-27C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

hehe kazdego kto chcialby robic jednak instalacje mieszana to zapraszam do mnie - wybije kazdemu z glowy bardzo skutecznie ten pomysl !!! to jest moj najwiekszy blad budowy i GŁOŚNO MOWIE JUZ DRUGI ROK ZE NIE POSUCHALAM I DZIS ZALUJE !!! powaga - kaloryfery to zlooooooooooo !!! w pokojach jest duzo gorszy mikroklimat, zimno w nogi jak diabli, usiasc na podlodze nie ma szans, mloda ma lozko kolo kaloryfera i konieczne bylo kupienie glowicy z automatyczna regulacja i na noc trzeba miec w automacie 17 zs bo kaloryfer tak daje po garach ze mamo !! z nowu jak go sie nie podkreci w dzien to zimno jak w psiarni ... wychodzi sie do przedpokoju czy lazienki ... luksusik !!! mimo ze w przedpokoju sa raptem 4 pentle to wystarczy zeby sie przyjemnie chodzilo !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
hehe kazdego kto chcialby robic jednak instalacje mieszana to zapraszam do mnie - wybije kazdemu z glowy bardzo skutecznie ten pomysl !!! to jest moj najwiekszy blad budowy i GŁOŚNO MOWIE JUZ DRUGI ROK ZE NIE POSUCHALAM I DZIS ZALUJE !!! powaga - kaloryfery to zlooooooooooo !!!

 

a mówiliśmy, mówilismy, namawialiśmy....ehhhh

nie słuchałaś....byłaś, widziałaś i nie posłuchałaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Hmm, a jak z temperaturą w pomieszczeniach przy podłogówce? Bo 22 stopnie to dla mnie brrrrrrrrrrrrr. Obecnie grzejemy niezdrowo- 25-27 st ale jaki luksus:D można chodzić w krótkich rękawkach- u mnie zawsze lato, na całego. I tak musi pozostać. Byłam u siostrzenicy przez pół dnia- po tej wizycie nie wiedziałam gdzie "kopyta wsadzić"- tak mnie rwały i piekły. Mam nadzieję, że to nie z podłogówki???

 

odczucie ciepła jest inne przy podłogówce a inne przy kaloryferach...spotkałem się wielokrotnie z opiniami, że to około 2C (tzn 23C na podłogówce to jak 25C na grzejnikach) Ja grzeje 22,5-23C i nic mnie nie rwie :p i też chodze w krótkim rękawku w domu

ale jakbym miał mieć 27C tobym nie wytrzymał, nie ma takiej opcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał, że puszczane były za wysokie temperatury na podłoge, tzn podłoga była ciepła - a to jest niedopuszczalne przy podłogówce prawidłowo wykonanej...

nie ma takiej opcji, żeby przy puszczanej temperaturze na podłogi nawet te 35C zaczęły puchnąć nogi...bo wtedy podłoga ma tak jak pisał Adam max 25-27C

 

No własnie ze nie. Temperatury puszczane w podłogówkę były w normie ok 30C. Dom nowy dobrze ocieplony. Wentylacja mechaniczna z reku. Na podłogach większość panele i część w kaflach. Nawet drabinki w łazience nie mieli. Byłem u nich jak podłogówka grzała i ok nie było czuć odczuwalnie ciepła podłogi. Podłoga była jak pisze Adam neutralna ani ciepła ani zimna. Maja też 2 dzieci. Kumpel i dzieci spoko nic a jego żonie jednak taki rozkład temperaturowy szkodził. Takie przypadki tez się zdarzają moze 1 na 1000 osób może rzadziej. Po prostu pech.

Zgadzam się z Adamem że szkodliwość podłogówki to mit i bierze się głównie ze spartolonego jej wykonania. Ale jednak wyjatki się zdarzają.

 

Ja mimo tego nadal uważam że podłogówka jest lepsza niż grzejniki. U nas 100% podłogówki bez żadnych kalafiorów nawet drabinki w łazience. :p

 

Nie ma systemu grzewczego bez wad. Każdy ma jakieś plusy i minusy nawet wągiel ma jakieś małe plusiki ale bardzo małe i mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe nie ma wad. Składa się wyłącznie z zalet.

Czy tak już lepiej?

Hydraulik wczoraj przerobił instalację w kotłowni, choć oczywiście nie do końca. Kolega z pracy, dyplomatycznie stwierdzę że w namiarach nie znajdziecie do niego kontaktu..

Mam coś z rozdzielaczami nie tak, można nastawić minimalną temperaturę powrotu na ok. 36stopni, jak jeszcze bardziej przykręce to zamykam rozdzielacz na amen.

daje to minimalne 23,5stopnia w salonie, troszeczkę za dużo. No dupa nie hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Maja też 2 dzieci. Kumpel i dzieci spoko nic a jego żonie jednak taki rozkład temperaturowy szkodził. Takie przypadki tez się zdarzają moze 1 na 1000 osób może rzadziej. Po prostu pech.

Zgadzam się z Adamem że szkodliwość podłogówki to mit i bierze się głównie ze spartolonego jej wykonania. Ale jednak wyjatki się zdarzają.

 

 

jak tak, to faktycznie pech....a możę nie pech, tylko jakaś ukryta choroba (związana z krązeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ogrzewanie podłogowe nie ma wad. Składa się wyłącznie z zalet.

Czy tak już lepiej?

 

dla mnie moje ogrzewanie podłogowe nie ma wad

to że masz problemy z podłogówką, nie oznacza samo w sobie że podłogówka jest be....tylko prawdopodobnie miałeś kiepskiego hydraulika...zresztą sam o tym piszesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe nie ma wad. Składa się wyłącznie z zalet.

Czy tak już lepiej?

Hydraulik wczoraj przerobił instalację w kotłowni, choć oczywiście nie do końca. Kolega z pracy, dyplomatycznie stwierdzę że w namiarach nie znajdziecie do niego kontaktu..

Mam coś z rozdzielaczami nie tak, można nastawić minimalną temperaturę powrotu na ok. 36stopni, jak jeszcze bardziej przykręce to zamykam rozdzielacz na amen.

daje to minimalne 23,5stopnia w salonie, troszeczkę za dużo. No dupa nie hydraulik.

 

Na zaworze n-drożnym to można ustawić przecież dowolną temperaturę podłogi bez względu na przepływ. No chyba że nie masz czegoś takiego - jeżeli tak to koniecznie załóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Hydraulik wczoraj przerobił instalację w kotłowni, choć oczywiście nie do końca. Kolega z pracy, dyplomatycznie stwierdzę że w namiarach nie znajdziecie do niego kontaktu..

Mam coś z rozdzielaczami nie tak, można nastawić minimalną temperaturę powrotu na ok. 36stopni, jak jeszcze bardziej przykręce to zamykam rozdzielacz na amen.

daje to minimalne 23,5stopnia w salonie, troszeczkę za dużo. No dupa nie hydraulik.

 

o....k.....a - dopiero teraz doczytałem i aż się za głowę złapałem....36 na powrocie?? to nic dziwnego że ci podłogówka nie pasuje :p

ja na zasilaniu tyle nie mam nawet w największe mrozy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widze ożywioną dyskusje na temat ogrzewania podłogowego. Ja ogrzewanie robię dopiero na wiosnę ale już z prawie własnego doświadczenia ,mogę się w tej kwestji wypowiedzieć. Otóż moi rodzice niedawno wprowadzili się do swojego nowego domu w którym to na całym dole jest podłogówka a u góry kaloryfery. No i oczywiście bardzo żałują .Komfortu jaki jest na dole nawet się nie da porównać z górą ,oczywiście na korzyść podłogówki.Więcej nie popełniliby tego błędu więc i ja nie mam zamiaru .U mnie podłogówka będzie wszędzie :) Jak twierdzi mój tata łączenie ogrzewania podłogowego z kaloryferami to był zły pomysł a u mnie dodatkowo będzie PC więc nawet się nie zastanawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie doczytalem i oczom nie wierze - Arturo sprzedawca pomp SIC!!! :D Zycie bywa przewrotne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel i dzieci spoko nic a jego żonie jednak taki rozkład temperaturowy szkodził. Takie przypadki tez się zdarzają moze 1 na 1000 osób może rzadziej. Po prostu pech.)

 

Zaloze sie ze przy kaloryferach statystyka jest podobna - tj. znajda sie osoby ktorym szkodzi zimno w stopy przy uzytkowaniu kaloryferow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

byłem na forum parę razy, i wracam znowu bo wiem że mi pomożecie. Zakończyłem budowę i teraz muszę dać odebrać dom ,powiecie mi w jakiej kolejności i gdzie mam się udać i jaki jest koszt

 

Kurde jak już oddajesz to ja wezmę za darmo, nie będziesz musiał nic płacić ;)

 

A tak poważnie to poszukaj w googlach - były tu już nie raz takie pytania i wyczerpujące odpowiedzi. Przede wszystkim musisz mieć mapkę z naniesionymi przez geodetów zmianami (domem, przyłączami etc) i to kosztuje ~500 pln - 1k pln. Potem papier od elektryka (odbiór instalacji) i świadectwo energetyczne (na allegro za 100 pln). Do tego zakończony dziennik budowy i oświadczenie kierownika że roboty są zakończone. Reszty nie pamiętam ale inni może dopowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...