Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Proszę Was o opinię odnośnie ceny za usługę - nie mam w tym zakresie w ogóle doświadczenia.

 

Czy cena 77 zł za m2

1. ocieplenie wełną mineralną dachu 15 cm między krowkiami + 10 na całości

2. montaż stelaża

3. montaż płyk g/k

4. jednokrotne malowanie i fugowanie

 

to dużo czy mało. na moim domie wyszło ok 190 m2 więc takie wykończenie ma kosztować 14,5 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://szyna.civ.pl/wykresik.png

 

WItam - pytanie odnośnie wykresu - te dane zaczytują się do wykresu samoczynnie czy są wprowadzane manualnie? No i czy wykres zrobiony jest w excelu lub innym arkuszu czy jest to jakiś dedykowany program?

Bardo fajna sprawa !! :-)

 

Oczywiscie automatycznie - recznie to by bylo za duzo zabawy :)

 

Czujki dallasa (1-wire) + darmowy soft pod linuxa.

 

http://www.mojeco.pl - to moj serwerek domowy gdzie na biezaco masz podglad na ~15 czujek temperatury w instalacji CO / CWU / wentylacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o opinię odnośnie ceny za usługę - nie mam w tym zakresie w ogóle doświadczenia.

 

Czy cena 77 zł za m2

1. ocieplenie wełną mineralną dachu 15 cm między krowkiami + 10 na całości

2. montaż stelaża

3. montaż płyk g/k

4. jednokrotne malowanie i fugowanie

 

to dużo czy mało. na moim domie wyszło ok 190 m2 więc takie wykończenie ma kosztować 14,5 tyś zł.

 

Nie mam pojęcia czy dużo .sam oceń

My płaciliśmy koło 50-55 zł - , ocieplenie wełna mineralną ,montaż stelaża i płyt kartonowo-gipsowych , wykończenie płyt , gruntowanie pod malowanie -pomalujemy sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie , po raz pierwszy oficjalnie.:)

Podczytuję forum i wątek od co najmniej roku i czerpię wiedzę z Waszych doświadczeń i zmagań z budową.

Teraz nadchodzi pora na własne zmagania .

 

Poszukuję osób które planują zacząć budowę w roku 2013 w okolicy - od Żor do Skoczowa i w drugą stronę od Jasienicy do Zebrzydowic ( lub trochę dalsze rejony).

Może niektóre materiały budowlane przy większej ilości udałoby się kupić z większym rabatem.

Głownie mam na myśli : bloczki fundamentowe , stal , silikaty z Grupy silikaty , dach z wiązarów, deski do deskowania , dachówka ceramiczna , styropian ( na fundamenty, na elewację , w podłogę ) ,wełna , okna Schuco , drzwi zewn. Weissner, brama Hormann , oczyszczalnia ścieków , ogrzewanie podłogowe, kocioł gazowy itp.

 

Sąsiedzi z tych rejonów ,piszcie proszę na PRV

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modena zakładanie "spółdzielni" ma swoje plusy ale ma też swoje minusy

plusy są oczywiste duży może więcej więc kupując więcej możesz kupować taniej ( obawiam się jednak że przy negocjacji ceny należy wziąć pod uwagę różne lokacje dostaw - a tutaj cena znacznie wzrośnie )

minusy :

Po pierwsze różne lokacje - koszt transportu nie jest mały ( można wszystko składować u jednego z budujących ale osobiście nie zgodziłbym się na to aby stały u mnie np. pustaki na 3-4 budowy ;( )

Po drugie przy zakupach "spółdzielni" ważne jest to aby kupować w jednym czasie dany asortyment np wełnę - każdy buduje w własnym nie przymuszonym tempie może więc być tak że jeden inwestor będzie kończył a drugi będzie miał zawaloną budowę materiałami potrzebnymi za 6-12 miesięcy które trzeba będzie co rusz przestawiać ( można składować towary u hurtownika ale to też kosztuje kwestia kalkulacji )

Można podpisać obligatoryjnie umowę przedwstępną łączną na dostawę tylu i tylu materiałów z gwarancją ceny ale nikt rozsądny chyba by tego nie podpisał :) ani z jednej ani z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modena wydaje mi sie ze lepiej samemu negocjowac ceny i nie dac sie pakowac w balona ... da sie naprawde wytargac wiele w hurtowniach a takie "spoldzielnie" owszem dla poszczegolnych towarow /my tak styro kupilismy spoooooro taniej ... / pamietaj ze jak sie buduje za kredyt nie mozna sobie pozwolic na zakup towaru na zapas bo tego bank nie rozliczy i jest sie w szarej D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie - potrzebuję na jutro kupić drzwi na dół, jedne łazienkowe 80cm i jedne do holu 90 cm, objeździłem markety, 80-tkę da się jeszcze znaleźć, 90-tki już nie ma nigdzie od ręki.

 

Podobno Classen sprzedaje wyroby u siebie w zakładzie, ale nie mogę się tam dodzwnić a nikt mi nie jest w stanie powiedzieć, czy na pewno mają tam jakiś sklepik i w jakich godzinach pracują...

 

A ja nie mam jak w ciemno tam zajechać, bo jest koniec roku i przez 12 godzin dziennie robię kredyty pod RnS`a, ludzie się teraz obudzili, że dopłaty się kończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje kogos kto ma uprawnienia do projektowania wewnetrznej instalacji gazowej !!!

 

Monia,

mam w telefonie taki numer, wydaje mi się, że to jest do pana, który robił mi wewn. instalację gazową...

Byłam z niego bardzo zadowolona.

Tylko, kurka nie jestem pewna na 100 % czy to on ( to skopiowany numer z innego telefonu i krótki opis mam... ) - ale dzwoń i sprawdź :

502-352-850

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie - potrzebuję na jutro kupić drzwi na dół, jedne łazienkowe 80cm i jedne do holu 90 cm, objeździłem markety, 80-tkę da się jeszcze znaleźć, 90-tki już nie ma nigdzie od ręki.

 

Podobno Classen sprzedaje wyroby u siebie w zakładzie, ale nie mogę się tam dodzwnić a nikt mi nie jest w stanie powiedzieć, czy na pewno mają tam jakiś sklepik i w jakich godzinach pracują...

 

A ja nie mam jak w ciemno tam zajechać, bo jest koniec roku i przez 12 godzin dziennie robię kredyty pod RnS`a, ludzie się teraz obudzili, że dopłaty się kończą...

 

Wojtek jeśli chodzi tylko o papier to dogadaj się obojętnie z jakim sprzedawcą drzwi :) nooo jak to chyba nie muszę mówić :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jeśli chodzi tylko o papier to dogadaj się obojętnie z jakim sprzedawcą drzwi :) nooo jak to chyba nie muszę mówić :D:D:D

 

Niee, właśnie drzwi potrzebuję, bo mi kafelkarze nie chcą skończyć dołu:)

 

nie dziwię się zresztą, żeby ładnie to obrobić to muszą mieć drzwi, a ja zaspałem troszkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modena zakładanie "spółdzielni" ma swoje plusy ale ma też swoje minusy

plusy są oczywiste duży może więcej więc kupując więcej możesz kupować taniej ( obawiam się jednak że przy negocjacji ceny należy wziąć pod uwagę różne lokacje dostaw - a tutaj cena znacznie wzrośnie )

minusy :

Po pierwsze różne lokacje - koszt transportu nie jest mały ( można wszystko składować u jednego z budujących ale osobiście nie zgodziłbym się na to aby stały u mnie np. pustaki na 3-4 budowy ;( )

Po drugie przy zakupach "spółdzielni" ważne jest to aby kupować w jednym czasie dany asortyment np wełnę - każdy buduje w własnym nie przymuszonym tempie może więc być tak że jeden inwestor będzie kończył a drugi będzie miał zawaloną budowę materiałami potrzebnymi za 6-12 miesięcy które trzeba będzie co rusz przestawiać ( można składować towary u hurtownika ale to też kosztuje kwestia kalkulacji )

Można podpisać obligatoryjnie umowę przedwstępną łączną na dostawę tylu i tylu materiałów z gwarancją ceny ale nikt rozsądny chyba by tego nie podpisał :) ani z jednej ani z drugiej strony

 

Macie rację że kupowanie na zapas i do przodu , choć jeszcze nie potrzebuję nie ma sensu, a także przechowywanie na jednej budowie, ale nie takie kupowanie miałam na myśli.

Myślę raczej że dałoby się kupować na zasadzie - razem tyle a tyle sztuk np. część na marzec , część na kwiecień , część na maj do kilku miejscowości ale nie za mocno oddalonych od siebie. Z dostawą od razu pod wskazany adres. Jeśli cena byłaby korzysytna to się decydujemy , a jeśli nie to każdy sobie kupuje osobno. Pewne rzeczy na budowach kupuje się w podobnych terminach. Jeżeli byłoby kilka budów w rejonie to te osoby , które idą z budową podobnym tempem mogłyby się ze sobą komunikować i kupić razem, oczywiście nie na zasadzie " spółdzielni " tylko dla bezpieczeństwa każdy płaci za siebie - razem a jednak osobno.

Każda z osób do grupy może też wnieść cenne kontakty lub znajomości

 

Zauważyłam że tak na budowie robił Arturo 72 z kolegą z Pszczyny i dobrze na tym wychodzili.

Arturo warto tak robić czy nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, właśnie drzwi potrzebuję, bo mi kafelkarze nie chcą skończyć dołu:)

 

nie dziwię się zresztą, żeby ładnie to obrobić to muszą mieć drzwi, a ja zaspałem troszkę:)

 

Powiedz mi co maja drzwi do kafelkarzy bo nie mama pojęcia a łazienki mam skończone bez drzwi .Potem się da jakąś opaskę wokół czy tam coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...