Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Powiedz mi co maja drzwi do kafelkarzy bo nie mama pojęcia a łazienki mam skończone bez drzwi .Potem się da jakąś opaskę wokół czy tam coś takiego

 

Mam wąskie ościeżnice a nie regulowane, dodatkowo kafle, których cięcie powoduje poszarpane końcówki kafelki, zgranie tego ładnie bez założonych drzwi będzie trudne i może nie być zbyt estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Zauważyłam że tak na budowie robił Arturo 72 z kolegą z Pszczyny i dobrze na tym wychodzili.

Arturo warto tak robić czy nie?

Pozdrawiam

Dokładnie :)

Za pierwszym razem była więźba,na dwa domy dostaliśmy fajną cenę,nie osiągalną w regionie.

Transport był liczony jako jeden.

Natępnie zrobiliśmy tak z dachówką,zamówiliśmy po komplecie od razu na dwa dachy :)

Cena podobnie była fajna,firma(z Pszczyny)przetrzymała nam materiał,w moim przypadku od grudnia do czerwca a w przypadku Piotrka do lipca czy sierpnia,transport był gratis.

SSO budowała nam jedna firma,dzięki temu,że poleciłem Piotrkowi dostałem parę groszy zniżki od tej firmy ;)

Także ja mam pozytywne odczucia co do wspólnego kupowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modena na zasadzie polecen mozna sie dogadywac ... ja tak z przyjaciolmi gadalam i tak w handlobudzie kupowalismy w swietnych cenach ale to nie to samo co np zakup styro od producenta ... na tej zasadzie dostalam tez duzo nizsze ceny u kilku wykonawcow bo wiedzieli ze maja u mnie pewne kilka kolejnych robot ... a to procentuje :) oczywiscie ceny tez na nastepnych budowach z zasady mialy byc odpowiednio niskie :) /ale szczerze mowiac ciekawe ile teraz szymon liczy :) albo halista :)/

 

 

Aga wykonawcy instalacji gazowej nie maja najczesciej uprawnien projektowych a ja potrzebuje PROJEKTANTA !!! bo na remont instalacji potrzebuje pozwolenie na budowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga wykonawcy instalacji gazowej nie maja najczesciej uprawnien projektowych a ja potrzebuje PROJEKTANTA !!! bo na remont instalacji potrzebuje pozwolenie na budowe ...
A wiekszosc projektantow niema uprawnien kierownikow budowy ;) Wal do niego bo on robi i projekty i jest kierownikiem budowy http://www.jarzyna.pl/ctg/kontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie odnośnie zabudowy geberitu. Wszedzie jak widziałam geberit obudowuje się płytami kartonowo-gipsowymi i kafelkuje.

Co jednak zrobić w razie awarii geberitu? Trzeba kuć płytki... Macie jakieś pomysły jak szłoby to rozwiazać aby nie było potrzeby kucia?

Np coś na zasadzie drzwi lub coś w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie odnośnie zabudowy geberitu. Wszedzie jak widziałam geberit obudowuje się płytami kartonowo-gipsowymi i kafelkuje.

Co jednak zrobić w razie awarii geberitu? Trzeba kuć płytki... Macie jakieś pomysły jak szłoby to rozwiazać aby nie było potrzeby kucia?

Np coś na zasadzie drzwi lub coś w tym rodzaju?

 

Do wszystkiego co sie moze zepsuc masz dostep przez klawisz. No chyba ze plastikowa rurke przegryza Ci myszy albo cos - wtedy trzeba kuc :p Ale to sie raczej czesto nie zdarza ;)

 

PS. Do samego geberita przylacz wody powinien byc zrobiony na stale!! Tj. zadnych gietkich wezykow. One na pewno z czasem strzela, a jak strzela to zaleja cala lazienke - a dostep do nich jest wylacznie przed zabudowa geberita. Czyli jak robisz instalacje z PP - to rurka z tworzywa ma isc az do zlacza geberita. Mozna ewentualnie ostatni odcinek zrobic z np. zaciskanego PEXa ktory jest elastyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego co sie moze zepsuc masz dostep przez klawisz. No chyba ze plastikowa rurke przegryza Ci myszy albo cos - wtedy trzeba kuc :p Ale to sie raczej czesto nie zdarza ;)

 

PS. Do samego geberita przylacz wody powinien byc zrobiony na stale!! Tj. zadnych gietkich wezykow. One na pewno z czasem strzela, a jak strzela to zaleja cala lazienke - a dostep do nich jest wylacznie przed zabudowa geberita. Czyli jak robisz instalacje z PP - to rurka z tworzywa ma isc az do zlacza geberita. Mozna ewentualnie ostatni odcinek zrobic z np. zaciskanego PEXa ktory jest elastyczny :)

 

Aha takie buty :) dziekuje za odp. Musze to obadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak, wszystkiego co najlepsze i wytrwałości w Nowym Roku!!!!!

 

A żeby nie było tak cichutko- kto robił przewierty pod asfaltem, np, przyłącz wody?? Jak jest procedura, jaki koszt, jaka firma??

Przyznam się :)

Projekt przyłącza robiłem w gminnych wodociągach,koszt 600zł,z projektem udałem się do firmy polecanej przez Panią od projektu,żeby nie było,sam o takie namiary poprosiłem,po tygodniu miałem wodę w domu :)

Koszt to w sumie 3200zł,przyłącze było po drugiej stronie ulicy,jakieś 5m od granicy działki a dalej do domu ok.7m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...