Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

otóż to...projekt w wodociągach, to 0 problemów....lepiej poczekać (teraz zima to i tak ci nic nie da że wcześniej zrobicie) i mieć pewne...

 

Nam projekt robił pan polecony przez Wodociagi bo oni projektów nie robią tylko wykonawstwo. Zero problemów pan robił projekt uwzględniając pisemne warunki (sugestie) Wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
Nam projekt robił pan polecony przez Wodociagi bo oni projektów nie robią tylko wykonawstwo. Zero problemów pan robił projekt uwzględniając pisemne warunki (sugestie) Wodociągów.

 

czyżby się coś zmieniło?

jak ja byłem na tym etapie, to robili projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Pytanie . Robiliście kuchnię na wymiar. Czy w cenie mieliście podłączenie piekarnika , płyty zmywarki , zlewu itp.. Czy podłączaliście sami?

 

w cenie nie miałem, ale panowie podłączyli zlew i okap. Okap podłączyli źle, więc resztę podłączałem już sam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no i tauron wysłał nam, że zobowiązuje się przyłączyć nas do ... konca kwietnia 2014! :/

czy komus dali podobny termin, ale udalo sie, ze wczesniej podlaczyli?

lub wiecie moze jak przyspieszyc ten termin?

 

No to ja nie pociesze. Nam w czerwcu 2011r. dali termin do 07.2012r ,pożniej przysłali aneks do umowy i zmienili na 10.2012 r. ale i tym razem się nie doczekaliśmy i dostaliśmy kolejny aneks do umowy tym razem 03.2013r. zupelnie nie wiemy co z tym fantem zrobić ? Ileż można czekać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosna idzie. Tyle nowalijek nam tu wyrasta :) czy tam innych forumowiczów-przebiśniegów

stolarz nie podłączył nam sprzętów kuchennych, co mnie mocno zdziwiło.

 

mam pytanie o wilgotność. za ostatnie 20zł kupiłem termometr z pomiarem wilgotności i wychodzi 52%. To juz jest dobrze czy nadal stan tuż po budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ok. Jak pamiętam z różnych wpisów to najczęstsze podawane wartości wilgotności kształtowały się miedzy 45 - 50%.

Na wilgotność ma wpływ wiele czynników. Np. kiedy ostatnio było robione pranie. Gdzie mierzona jest wilgotność itp. itd.

Ta wilgoć budowlana mogła już w większości wyjść. Teraz głównie macie doczynienia z wilgocią egzystencjalną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

mam pytanie o wilgotność. za ostatnie 20zł kupiłem termometr z pomiarem wilgotności i wychodzi 52%. To juz jest dobrze czy nadal stan tuż po budowie?

 

ciężko powiedzieć...ja mimo że ostatnie prace mokre (wylewki) miałem w kwietniu, to przez 1 sezon grzewczy czasami miałem wrażenie jakby było zimno - to wina podwyższonej wilgotności (niestety nie pomyślałem wtedy o tym, żeby kupić higromentr) Trochę jeszcze potrwa, zanim to wszystko wyjdzie....

myślisz, że dlaczego się zawsze mówi, że 1 sezon grzewczy nie jest miarodajny dla zużycia paliwa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosna idzie. Tyle nowalijek nam tu wyrasta :) czy tam innych forumowiczów-przebiśniegów

stolarz nie podłączył nam sprzętów kuchennych, co mnie mocno zdziwiło.

 

mam pytanie o wilgotność. za ostatnie 20zł kupiłem termometr z pomiarem wilgotności i wychodzi 52%. To juz jest dobrze czy nadal stan tuż po budowie?

 

rutin przy reku 52% to duzo !!! u nas utrzymuje sie okolo 35 zima !!! ale idzie sie przyzwyczaic ... tesciowa plakala caly zeszly sezon a teraz slowe o tym nie wspomina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to...projekt w wodociągach, to 0 problemów....lepiej poczekać (teraz zima to i tak ci nic nie da że wcześniej zrobicie) i mieć pewne...

 

dzęki za porady- jutro uderzam do wodociągów po projekt. Macie rację, po co się chandryczyć i użerać skoro wszędzie trza zapłacić a można mieć świety spokój. Przynajmniej na razie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kupujecie filtry do rekuperatora i gdzie? Czy ze wzgledu na palenie paliwami stałymi kupujecie jekieś lepsze filtry, szukałam na allegro, ale takich filtrów nie mogę znaleźć, wiecie może gdzie szukac.

 

 

http://www.pro-vent.pl/klasyfikacja-filtrow-powietrza,0.html

 

 

Czy w brinku jest tylko jeden filtr, czy jest ich więcej (wstępny, właściwy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie pociesze. Nam w czerwcu 2011r. dali termin do 07.2012r ,pożniej przysłali aneks do umowy i zmienili na 10.2012 r. ale i tym razem się nie doczekaliśmy i dostaliśmy kolejny aneks do umowy tym razem 03.2013r. zupelnie nie wiemy co z tym fantem zrobić ? Ileż można czekać...?

 

Magdaleno faktycznie nie pocieszylas:/ a braliscie prad od kogos innego? czy stoicie z budowa?

probowaliscie to jakos przyspieszyc przez chodzenie do taurona?

daleko macie slup od domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdaleno faktycznie nie pocieszylas:/ a braliscie prad od kogos innego? czy stoicie z budowa?

probowaliscie to jakos przyspieszyc przez chodzenie do taurona?

daleko macie slup od domu?

 

Braliśmy prąd od sąsiada , mamy SSZ ,dalej ruszamy pod koniec marca.Mamy nadzieję że do tego czasu będziemy już mieli prąd a słup mamy na działce :) Tauron tłumaczy się jakimiś przeszkodami prawnymi ,ja nic z tego nie rozumiem ,poczekam jeszcze do końca marca ,obiecali że będzie do 31.03.13r ,no a jeśli się okaże że nie ,to wtedy podejme jakieś radykalne kroki :)

Ale w Waszym przypadku wcale nie musi być tak samo, inne miejsce inne uzgodnienia w każdym bądz razie życzę szybkiego podłączenia :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...