Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A grafitowy 20 cm równy i twardy. Ja jestem zadowolony. Na 6 ekip castingowanych do ocieplenia 4 proponowały Termoorganikę.

 

Musisz byc zadowolony! Do styro w takiej cenie powinni dawac pozlacana statuetke i dyplom (zeby sobie powiesic na scianie i psychicznie sie podbudowywac w trudniejszych chwilach ;)

 

A tak powaznie - ja wiem, ze drogi styro jest (choc nie zawsze) prosty i wogole ma ladne opakowanie i designerski napis na folii, a kierowca ktory go przywozi jest lepiej zbudowany i bardziej przystojny od tego co wozi tani styro ale nie ma co popadac w paranoje -> ja tez chcialem styro grafitowy 0,031 - i w sumie bym mial ale producent dal ciala i musialem na szybko szukac styro po lokalnych hurtowniach - a wtedy 20cm ciezko bylo trafic. Dostalem w lubarze. Styropian z Jaworzna - taki ten z tanich. Akurat Lubar ocieplal swoj budynek (tym wlasnie styro!) i po szybkiej konsultacji handlowca - zdecydowali ze odpsrzedadza mi kawalek bo za pare dni mieli miec transport, a na te pare dni mieli jeszcze dosc materialu.

 

Jezeli LUBAR ktoremu mysle mozna zaufac w tego typu kwestiach wybiera swiadomie taki styro, a nie styro z kropkami to cos tez w tym musi byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

z tym pradem to nie wiem od czego zalezy :/ gdybysmy wiedzieli ze na tauron sie tyle czeka to rok temu juz bysmy zaczeli sie starac ...

 

a jezeli chodzi o projekt z wodociagow to nam napisali koszt: 518,25 / 874,21, wie ktos moze czym sie rozni jedna cena od drugiej? i jak dlugo sie czeka? :)

 

Cena zależy od tego, czy masz już wodę w działce (tańsza opcja), czy rury lecą w drodze (opcja droższa), gdyż wtedy są potrzebne uzgodnienia z ZUD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz byc zadowolony! Do styro w takiej cenie powinni dawac pozlacana statuetke i dyplom (zeby sobie powiesic na scianie i psychicznie sie podbudowywac w trudniejszych chwilach ;)

 

A tak powaznie - ja wiem, ze drogi styro jest (choc nie zawsze) prosty i wogole ma ladne opakowanie i designerski napis na folii, a kierowca ktory go przywozi jest lepiej zbudowany i bardziej przystojny od tego co wozi tani styro ale nie ma co popadac w paranoje -> ja tez chcialem styro grafitowy 0,031 - i w sumie bym mial ale producent dal ciala i musialem na szybko szukac styro po lokalnych hurtowniach - a wtedy 20cm ciezko bylo trafic. Dostalem w lubarze. Styropian z Jaworzna - taki ten z tanich. Akurat Lubar ocieplal swoj budynek (tym wlasnie styro!) i po szybkiej konsultacji handlowca - zdecydowali ze odpsrzedadza mi kawalek bo za pare dni mieli miec transport, a na te pare dni mieli jeszcze dosc materialu.

 

Jezeli LUBAR ktoremu mysle mozna zaufac w tego typu kwestiach wybiera swiadomie taki styro, a nie styro z kropkami to cos tez w tym musi byc :)

 

Pewnie gdyby ocieplanie grafitowym styropianem doszło do skutku dzisiejsze Twoje wypowiedzi były by w zupełnie innym tonie, a kupujac grafitowy styro chciałbym aby jego parametry deklarowane przez producenta były rzeczywiste a nie tylko deklarowane , termoorganika posiada rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej wiec mysle ze to co deklaruje producent jest rzeczywistosca , chociaz oczywiscie nie upieram sie przy Termoorganice i biore innych producentow pod uwage tych powiecmy ''markowych''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby ocieplanie grafitowym styropianem doszło do skutku dzisiejsze Twoje wypowiedzi były by w zupełnie innym tonie

 

Nie - mysle ze nie. Ja wiem, ze jak budujesz to chce sie miec wszystko jak najlepsze, czasem nawet za wszelka cene. Ja juz patrze z perspektywy ~3 lat po budowie i przy drugim domu rowniez wybralbym zwykly styropian ~0,039 bo ma najsensowniejszy stosunek jakosci do ceny. Roznica w ogrzewaniu miedzy tym 0,031, a 0,039 tej samej grubosci to w moim przypadku moze 10-20 pln / rok - kiedy zwroci sie inwestycja ~2k w niego? Naprawde lepiej te 2k zainwestowac chocby w cieplejsze okna i dzieki temu zaoszczedzic nie 20, a 100 albo 200 pln / rok na ogrzewaniu :)

 

termoorganika posiada rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej

 

Ta rekomendacja to kolejny punkcik w marketingu takiej firmy:

 

http://www.itb.pl/files/itb/at_cennik.pdf

 

Placisz - masz. A produkt coraz drozszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy ktoś z Was robił może odwiert geologiczny potrzebny do sprawdzenia gruntów pod przydomową oczyszczalnie ścieków?

jeśli tak to możecie podać ile płaciliście?

Ja robiłem odwierty geologiczne 3x4mb pod płytę i zapłaciłem za nie 690zł.

Firma Geoprofit z Katowic:

[email protected]

 

Ale mogę być nie wiarygodny pisząc jako inwestor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ja robiłem odwierty geologiczne 3x4mb pod płytę i zapłaciłem za nie 690zł.

Firma Geoprofit z Katowic:

[email protected]

 

Ale mogę być nie wiarygodny pisząc jako inwestor ;)

 

w kwestii odwiertów być może jesteś...

 

ale w kwestii CO na pewno nie...przynajmniej dla mnie...już nie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to cena brutto, z listopada 2012. Zapłacone leżą sobie wraz ze styropianem i czekają na moment dostawy na moją budowę. Póki co walczę z wodociągami...

 

Mapki do celów projektowych muszą być nowe, conajmniej z sierpnia 2012 bo w lipcu zmieniły się jakieś przepisy dotyczące wymogów geodezyjnych tychże map. Chodzi tam głównie o zakresy terenoey czy coś podobnego- nie chcę pokręcić.. Tak dowiedziałam się od mojego projektanta a zarazem kier. budowy.

Na mapki czekałam 6 tygodni, koszt 750 zł / po 6 szt ( projektowa i orienatacyjno- wysokościowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz byc zadowolony! Do styro w takiej cenie powinni dawac pozlacana statuetke i dyplom (zeby sobie powiesic na scianie i psychicznie sie podbudowywac w trudniejszych chwilach ;)

 

A tak powaznie - ja wiem, ze drogi styro jest (choc nie zawsze) prosty i wogole ma ladne opakowanie i designerski napis na folii, a kierowca ktory go przywozi jest lepiej zbudowany i bardziej przystojny od tego co wozi tani styro ale nie ma co popadac w paranoje -> ja tez chcialem styro grafitowy 0,031 - i w sumie bym mial ale producent dal ciala i musialem na szybko szukac styro po lokalnych hurtowniach - a wtedy 20cm ciezko bylo trafic. Dostalem w lubarze. Styropian z Jaworzna - taki ten z tanich. Akurat Lubar ocieplal swoj budynek (tym wlasnie styro!) i po szybkiej konsultacji handlowca - zdecydowali ze odpsrzedadza mi kawalek bo za pare dni mieli miec transport, a na te pare dni mieli jeszcze dosc materialu.

 

Jezeli LUBAR ktoremu mysle mozna zaufac w tego typu kwestiach wybiera swiadomie taki styro, a nie styro z kropkami to cos tez w tym musi byc :)

 

Owszem jest duzo racji w tym co piszesz. Ja generalnie tez nie jestem zwolennikiem kupowania materiałów z najwyzszej połki za wszelką cenę. Wybrałem styro Termoorganiki takze dlatego że miałem b. dobre ceny z hurtowni. Cena za styro o lambdzie 0,32 do 0,35 na poziomie styro polskiego białego o lambdzie 0,39 jest chyba duzym argumentem za. :p

A ze nie miałem do niego zastrzeżeń jakościowych to inna strona medalu i dodatkowy bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest duzo racji w tym co piszesz. Ja generalnie tez nie jestem zwolennikiem kupowania materiałów z najwyzszej połki za wszelką cenę. Wybrałem styro Termoorganiki takze dlatego że miałem b. dobre ceny z hurtowni. Cena za styro o lambdzie 0,32 do 0,35 na poziomie styro polskiego białego o lambdzie 0,39 jest chyba duzym argumentem za. :p

A ze nie miałem do niego zastrzeżeń jakościowych to inna strona medalu i dodatkowy bonus.

 

No wiadomo, jak jest okazja to pewnie ze bym tez bral lepszy marketingowo (haha) material ;) Z tym styro to wogole jest jakas paranoja - material na jego wykonanie kosztuje pojedyncze zlotowki. No przeciez 1m3 styropianu ktory wazy 15kg kosztuje tyle co 1m3 betonu ktory wazy 2t i to z przywiezieniem i wylaniem go... :) To nienormalne ;) No ale takie prawa rynku. Gdyby na styro nie bylo popytu to kosztowalby 20 pln / m3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to cena brutto, z listopada 2012. Zapłacone leżą sobie wraz ze styropianem i czekają na moment dostawy na moją budowę. Póki co walczę z wodociągami...

 

Mapki do celów projektowych muszą być nowe, conajmniej z sierpnia 2012 bo w lipcu zmieniły się jakieś przepisy dotyczące wymogów geodezyjnych tychże map. Chodzi tam głównie o zakresy terenoey czy coś podobnego- nie chcę pokręcić.. Tak dowiedziałam się od mojego projektanta a zarazem kier. budowy.

Na mapki czekałam 6 tygodni, koszt 750 zł / po 6 szt ( projektowa i orienatacyjno- wysokościowa).

 

dzięki

 

pytam, bo projekt mam gratis tylko ZUD nas zdziwił i musimy nowe mapki dorobić:/

zresztą musimy przejść przez 4 działki i tylko 80m wodociągu ciągniemy, a kanalizacji mamy 15metrów, 3 m od granicy dzialki.

 

Najgorsze było to że jak składałam projekt to nikt nie zwrócił na to że ZUDu nie mamy, i że jest potrzebny:(

od maja bujamy się z wodą, a jeszcze Rynickie PWiK nie będzie partycypować w kosztach, może później nam zwrócą część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

pytam, bo projekt mam gratis tylko ZUD nas zdziwił i musimy nowe mapki dorobić:/

zresztą musimy przejść przez 4 działki i tylko 80m wodociągu ciągniemy, a kanalizacji mamy 15metrów, 3 m od granicy dzialki.

 

Najgorsze było to że jak składałam projekt to nikt nie zwrócił na to że ZUDu nie mamy, i że jest potrzebny:(

od maja bujamy się z wodą, a jeszcze Rynickie PWiK nie będzie partycypować w kosztach, może później nam zwrócą część

 

My walczymy z wodociagami od wielkanocy... cala ksiazke mozna by napisac o wodociagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam ... jak wytlumaczyc totalnemu laikowi ze same plyty g-k nie dociepla jej scian !!! /moja tesciowa upiera sie ze same plyty i warstwa powietrza dociepla jej sciany wewnetrzne w mieszkaniu !!/

 

ja zasugerowalam jak juz chce to dac w plyty welne mineralna albo zamiast plyt dac styrodur od wewnatrz !!! wtedy to ma jakies wlasciwosci izolacujne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegadasz:)

ogólnie zasada jest taka, że im coś jest lżejsze, tym lepiej izoluje. Niech mamusia podniesie płytę GK, a potem styropian.

 

hehe tak jej tego nie sprzedam bo jej teoria mowi ze to POWIETRZE bedzie izolowalo a plyta bedzie tylko "ogranicznikiem tej izolacji" :)

wiem ze to co pisze to jest kuriozum ale jak komus kto ma takie pojecie o zasadach fizyki tlumaczyc ZE TO JEJ NIC NIE DA !!!!

ona twierdzi ze nie da welny bo w welnie bedzie sie gromadzila wilgoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hehe tak jej tego nie sprzedam bo jej teoria mowi ze to POWIETRZE bedzie izolowalo a plyta bedzie tylko "ogranicznikiem tej izolacji" :)

wiem ze to co pisze to jest kuriozum ale jak komus kto ma takie pojecie o zasadach fizyki tlumaczyc ZE TO JEJ NIC NIE DA !!!!

ona twierdzi ze nie da welny bo w welnie bedzie sie gromadzila wilgoc :)

Teściowa ma rację :)

Nie ruchome powietrze jest bardzo dobrym izolatorem,pytanie czy pod płytami będzie one faktycznie nie ruchome,w co watpie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...