Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Słuchajcie, a czy ocieplenie dane od wewnątrz ma sens?? A co z wilgocią pod dociepleniem? Ściany zaizolowane od środka nie będą się "pocić"? Pytam, bo remontuję klatkę schodową i troszkę tam chłodno było do tej pory, myślałam ,żeby od wewnątrz nakleić 5 cm styropianu ale mąż wyperswadował mi to. Argument- wilgoć.

Budowane z gazobetonów, ściany pólnocno- zachodnie, narażone na deszcze, obecnie za szafą w sieni boazeria lekko zawilgocona. Jedynym ratunkiem będzie chyba nałożyć tynk " mazany" dekoracyjnie i pomalować. Jak docieplić takie ściany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, a czy ocieplenie dane od wewnątrz ma sens?? A co z wilgocią pod dociepleniem? Ściany zaizolowane od środka nie będą się "pocić"? Pytam, bo remontuję klatkę schodową i troszkę tam chłodno było do tej pory, myślałam ,żeby od wewnątrz nakleić 5 cm styropianu ale mąż wyperswadował mi to. Argument- wilgoć.

Budowane z gazobetonów, ściany pólnocno- zachodnie, narażone na deszcze, obecnie za szafą w sieni boazeria lekko zawilgocona. Jedynym ratunkiem będzie chyba nałożyć tynk " mazany" dekoracyjnie i pomalować. Jak docieplić takie ściany ??

 

dokladnie to samo jest tam w mieszkaniu ... tesciowa boiu sie docieplic bo wyjdzie wilgoc ale docieplenie jak sie jest tak cieplolubnym jak ona jest WYZSZA KONIECZNOSCIA !!! inaczej zbankrutuje na gazie !!! bo chyba jednak da sie zrobic gaz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was pali ekogroszkiem z Chwałowic? Ja nie mogę sobie poradzić z ustawienim pieca pod ten węgiel - ciągle są spieki niedopalonego węgla... Już nie wiem co robić.

 

Może ktos bardziej doświadczony zna jakąś recepte na to? Próbowałem już wszystkiego co wyczytałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ;)

 

Mea - od wewnątrz się nie ociepla! Można długi wywód na ten temat prowadzić ale wyjdzie na to, że od wewnątrz w warunkach "normalnych" się nie ociepla - tylko od zimniejszej strony czyli od zewnątrz :) Możesz ew. ocieplić od środka przyklejając np. gazobetony. Ale nie dawaj wełny ani styropianu od wewnątrz - bardzo duże ryzyko zawilgocenia i wystąpienia grzyba / pleśni. Żeby poprawnie ocieplić od wewnątrz - trzeba wentylować miejsce między ścianą, a izolacją. Jednocześnie izolacja musi być szczelna od strony domu żeby ta wentylacja nie wychładzała go. Zamontujcie ciepłe okna i będzie dobrze - myślę że w małym mieszkanku nie zbankrutuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie kuchni. Mam pytanie co macie miedzy szafkami w kuchni -płytki ? Kuchnia dwukolorowa dół śliwa góra biały lakier Chciałam dać białe płytki , ale nie wiem jakie. Myślałam też o szybie hartowanej ale w salonach meblowych to dość drogi interes . Chyba żeby zamówić u szklarza i dać tapete Robił ktoś coś takiego? Jesli tak to dajcie jakieś namiary .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie kuchni. Mam pytanie co macie miedzy szafkami w kuchni -płytki ? Kuchnia dwukolorowa dół śliwa góra biały lakier Chciałam dać białe płytki , ale nie wiem jakie. Myślałam też o szybie hartowanej ale w salonach meblowych to dość drogi interes . Chyba żeby zamówić u szklarza i dać tapete Robił ktoś coś takiego? Jesli tak to dajcie jakieś namiary .

 

wiem ze Pawel - moj stolarz robil drukowane lakobele miedzy szafki !! mozesz zadzwonic ile by ci policzyl ...

 

a plyte masz indukcyjna czy gazowa ?? jak gazowa to lakobel raczej odpada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - ile placicie za prad "uzytkowy" ? :)

 

Mozecie podac zuzycie (kWh / mc albo chociaz mniejwiecej ile PLN / mc) zaznaczajac czy gotujecie na gazie czy indukcji (tudziez ceramicznej plycie) ? Oczywiscie nie liczac CO / CWU (jezeli ktos pradem / pompa grzeje). Chodzi mi o taki typowo uzytkowy prad - oswietlenie, prad, pralki, lodowki etc :)

 

Od 2-3 miesiecy dokladnie wszystko licze i wychodzi mi spore zuzycie - ok. 500kWh / mc. Licznik dwutaryfowy i np. ostatnie ~33 dni czyli troche ponad miesiac mam zuzycie ok. 275kWh w drogiej i 225kWh w taniej taryfie, czyli kwotowo: 165 pln w drogiej i 72 pln w taniej - w sumie 237 pln. Tez tyle zuzywacie? Wydaje mi sie to b. duzo :)

 

Oswietlenie mam bardzo dokladnie zliczane (jako ze oswietleniem steruje mi sterownik PLC, a zapisuje dokladnie stany wlaczenia/wylaczenia kazdej zaroweczki i potem program mi pokazuje dokladne zuzycie dobowe/miesieczne czy jakie tam chce, wychodzi mi ze na oswietlenie zuzywam ok 50kWh / mc (czyli 20 pln).

 

Kupilem sobie tez miernik zuzycia energii (taki wtyczkowy) i kolejne urzadzenia po paru dniach zabawy zuzywaja: lodowka 60kWh (duza side-by-side), zmywarka 20kWh, telewizor ok. 20kWh. Nie wiem ile zuzywa plyta ceramiczna do gotowania (pewnie sporo) i non stop chodzace dwa laptopy + serwer. Rekuperator - 50kWh. Nie wiem ile pralka ale pewnie ok 10kWh. Z tego co poki co policzylem wychodzi suma ok. 210-220kWh. Niech laptopy i serwer zuzywaja nawet 100kWh - to gdzie idzie pozostale ~180kWh ? :) Czyzby tyle zjadala kuchenka elektryczna? W sumie mozliwe.

 

Podzielcie sie jak to jest u Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy kompie zasilacz 500W*12h=6kWh/dobę*30=180kWh +do tego monitor,nie wiem ile W,do tego laptop także trochę kWh się uzbiera :)

 

Zasilacz ma maksymalna moc 500W ale przy biurkowym uzytkowaniu ten komp zjada moze 50-100W. Takze w ten sposob tego liczyc nie mozesz ;) Moj laptop przy obciazeniu zjada ok 30-40W wiec bez przesady :-)

 

500W to mi nawet nie zjadaja serwery 8-mio rdzeniowe z prockami 2 x 120W i 6 x dyskami 3,5' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - ile placicie za prad "uzytkowy" ? :)

 

Mozecie podac zuzycie (kWh / mc albo chociaz mniejwiecej ile PLN / mc) zaznaczajac czy gotujecie na gazie czy indukcji (tudziez ceramicznej plycie) ? Oczywiscie nie liczac CO / CWU (jezeli ktos pradem / pompa grzeje). Chodzi mi o taki typowo uzytkowy prad - oswietlenie, prad, pralki, lodowki etc :)

 

Od 2-3 miesiecy dokladnie wszystko licze i wychodzi mi spore zuzycie - ok. 500kWh / mc. Licznik dwutaryfowy i np. ostatnie ~33 dni czyli troche ponad miesiac mam zuzycie ok. 275kWh w drogiej i 225kWh w taniej taryfie, czyli kwotowo: 165 pln w drogiej i 72 pln w taniej - w sumie 237 pln. Tez tyle zuzywacie? Wydaje mi sie to b. duzo :)

 

Oswietlenie mam bardzo dokladnie zliczane (jako ze oswietleniem steruje mi sterownik PLC, a zapisuje dokladnie stany wlaczenia/wylaczenia kazdej zaroweczki i potem program mi pokazuje dokladne zuzycie dobowe/miesieczne czy jakie tam chce, wychodzi mi ze na oswietlenie zuzywam ok 50kWh / mc (czyli 20 pln).

 

Kupilem sobie tez miernik zuzycia energii (taki wtyczkowy) i kolejne urzadzenia po paru dniach zabawy zuzywaja: lodowka 60kWh (duza side-by-side), zmywarka 20kWh, telewizor ok. 20kWh. Nie wiem ile zuzywa plyta ceramiczna do gotowania (pewnie sporo) i non stop chodzace dwa laptopy + serwer. Rekuperator - 50kWh. Nie wiem ile pralka ale pewnie ok 10kWh. Z tego co poki co policzylem wychodzi suma ok. 210-220kWh. Niech laptopy i serwer zuzywaja nawet 100kWh - to gdzie idzie pozostale ~180kWh ? :) Czyzby tyle zjadala kuchenka elektryczna? W sumie mozliwe.

 

Podzielcie sie jak to jest u Was :)

 

No więc u nas ( stary dom) zużycie wynosi 337 kW/47 dni. W tym telewizor plazma, lodówka z zamrażarką, 2 komputery, akwarium,oświetlenie energooszczędne (żarówki energy)- takie typowe użytkowanie to ok.190 zł/ 2 miesiące. U mamy na dole- tv, lodowka, zamrażarka, pralka, piekarnik elektryczny, oświetlenie energy- następne 263 kW/47 dni co daje ok. 170 zł/ 2 miesiące. Piec węglowy ( gotowanie). Liczniki trójfazowe, jedna taryfa dzień/noc . Łącznie zużyliśmy od 2 lutego 2012 do dziś- 3330 kW/ cały dom.

Na budowie zużycie 3 KW/mc -płatne 63 zł- licznik trójfazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...