Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Każdy będzie swoje chwalił :) :)

 

Ja moge polecic to co ja wybrałem i bardzo jestem zadowolony (po 3 latach użytkowania) i budujac jeszcze raz wybralbym to samo -> tynk cementowo-wapienny wykonczony szpachlowka cementowa - jest bardzo twardy / mocny, ma lekka fakture (nie podobaja mi sie gladkie jak lustro sciany - moda sie zmienia ;) i jest atrakcyjny cenowo w stosunku do jedynego konkurenta (do ktorego jeszcze nie jestem przekonany ale wielu ludzi juz sie do niego przekonalo) czyli do tynku gipsowego diamanta z knaufa - ale mysle ze cenowo cem-wap z wykonczeniem bedzie sporo tanszy :)

 

Wylewki - anhydryty spoko - mniejszy problem z dylatacjami choc wiekszy problem ze szczelnoscia folii etc. Jednak sa cienkie, czyli mniej akumulacyjne niz grubsze cementowe, co dla mnie jest najwazniejsza zaleta (grzeje pompa ciepla - staram sie najbardziej w II taryfie, wiec akumulacja jest tu wielka zaleta). Drugi raz tez wybralbym to samo - czyli wylewki cementowe z miksokreta, zacierane mechanicznie. Tez sa rowniotkie jak stol no i tez sporo tansze od anhydrytow :)

 

Wiadomo zawsze każdy swoje chwali ;) mimo to zawsze dobrze wysłuchać opini innych ,którzy już wybrali :)

I tutaj utwierdziłam się w przekonaniu że wylewki cementowe to w moim przypadku będzie dobry wybór , nad tynkami jeszcze pomyśle ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy posiadacie drzwi wewnętrzne ? Jakich nie kupować proszę o opinie.

 

Dol - porta, gora - classen. Jakichs szczegolnych roznic szczerze mowiac nie widze, porty mam solidniejsze bo zamawialem je z pelnym wypelnieniem (wydaja sie solidniejsze bo sa przez to duzo ciezsze) + trzema zawiasami ale pozatym to jedno i to samo ;) Ogolnie jestem z nich zadowolony i polecam :)

 

Wieksze roznice i wybor beda jak chcesz drewniane ale tu Ci nie pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos wnosil o pozwolenie na istotne zmiany w projekcie??? Podobno jest na to jakies pismo, gdzie go moge znalezc na necie??? a moze ktos ma???

 

Z tego co wiem istotne zmiany w projekcie wymagają projektu zamiennego. Tak przynajmniej chcieli ode mnie. Tu wniosek o zatwierdzenie projektu zamiennego: http://rybnik.pinb.pl/wp-content/uploads/2012/12/wniosek-o-zatwierdzenie-projektu-budowlanego-zamiennego.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz następne pytanie - Jakie proponujecie baterie wannowo-natryskowe stojące .Zwracać uwagę na firmę i dołożyć trochę kasy czy jednak kupić takie tam z marketu za 400 -600 zł Jakie macie ?

 

 

To kwestia gustu i możliwości finansowych. Ja mam zwykłe, z allegro. Ale pewnie gdyby nie napięty budżet na koniec budowy, a szczerze mówiąc nawet jego przekroczenie, to kupiłabym coś lepszego. Te co mam, pewnie są niskiej jakości, ale podobają mi się więc nie mam problemu z tym, ze pożałowałam pieniędzy na lepsze. Jak się popsują to za pare lat wymienie, może na droższe, kto wie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do agusia_x - ile Wam PINB zatwierdzał ten projekt zamienny ? tzn. mamy to samo ale po zakończeniu budowy - zmiana istotna - i po sprzeciwie do użytkowania procedura ciągnie się od końca listopada. Mieli jakieś zastrzeżenia do projektu zamiennego tzn. poprawki ? dzwonili czy tylko na polecone ? aha i potem trzeba powiadomić PSP i SANEPID albo napisać oświadczenie ? no i kontrola z Nadzoru przy zgłoszeniu do użytkowania - lekko licząc 6 miesięcy :) jak u Was to wyglądało i do innych uczestników co przechodzili tę procedurę, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli to trwa jak trafi do właściwego organu :) .... a bank czeka. Tak mi powiedziano jak byłem tam pierwszy raz, że do pół roku takie sprawy...pierwsze decyzja o wszczęciu postępowaniu administracyjnego, potem decyzja o wstrzymaniu robót (nawet jak budowa zakończona i zgłoszona do PINB - procedura), następne pismo to decyzja, że w masz czas 2m-ce na przedstawienie projektu zamiennego no i tera czekamy...minął miesiąc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie to interesuje, jak to potem wyglada. Juz powoli trzeba zaczac to zalatwiac

 

Istotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu to: zmiana kubatury, zmiana powierzchni, zmiana konstrukcji dachu. Wszystkie zmiany wprowadza architekt w projekcie zamiennym, który składa się w Wydziale Architektury. Architektura uchyla pierwszą decyzję i wydaje pozwolenie na dom z projektu zamiennego. Ze zmienioną, prawomocną decyzją maszeruje się do PINB i tam dopiero składa się wniosek o zakończeniu budowy i zgłoszeniu budynku do użytkowania. Dokumenty potrzebne do zgłoszenia budynku to: inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, protokół kominiarski, protokół przyłącza wody i kanalizacji ( jeśli jest miejska), protokół elektryka+oświadczenie o prawidłowym wykonaniu instalacji elektrycznej+ ksero uprawnień elektryka, umowa z ZE o dostawę prądu, umowa z Wodociągami o dostawę wody i odbiór ścieków, ksero prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, uzupełniony przez kierownika budowy dzienniik budowy, certyfikat energetyczny,a jesli ktoś ma gaz na działce, to protokół i umowa z ZG.

Wszystko trwa szybko i sprawnie, jeżeli architekt wie, co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak bedziecie robic KG na poddaszu to POLECAM tasmy strait-flex. Wlasnie zaczalem spoinowac i tasmy sa fantastyczne - idealnie wyprowadzone narozniki i robota idzie super szybko - ponoc nie ma nic lepszego na rynku - nic nie ma prawa pekac hm.. Zobaczymy :)

Używałem je na suficie,dokładnie taśmy FF,narazie zero pęknieć,aczkolwiek fachman narzekał na nie przy narożnikach wklęsłych,że za twarde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu to: zmiana kubatury, zmiana powierzchni, zmiana konstrukcji dachu. Wszystkie zmiany wprowadza architekt w projekcie zamiennym, który składa się w Wydziale Architektury. Architektura uchyla pierwszą decyzję i wydaje pozwolenie na dom z projektu zamiennego. Ze zmienioną, prawomocną decyzją maszeruje się do PINB i tam dopiero składa się wniosek o zakończeniu budowy i zgłoszeniu budynku do użytkowania. Dokumenty potrzebne do zgłoszenia budynku to: inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, protokół kominiarski, protokół przyłącza wody i kanalizacji ( jeśli jest miejska), protokół elektryka+oświadczenie o prawidłowym wykonaniu instalacji elektrycznej+ ksero uprawnień elektryka, umowa z ZE o dostawę prądu, umowa z Wodociągami o dostawę wody i odbiór ścieków, ksero prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, uzupełniony przez kierownika budowy dzienniik budowy, certyfikat energetyczny,a jesli ktoś ma gaz na działce, to protokół i umowa z ZG.

Wszystko trwa szybko i sprawnie, jeżeli architekt wie, co robić.

 

no to sie nazywa wyczerpujaca odpowiedz :) dzieki wielkie to powoli zaczne zbierac dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...