Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam, mam pytanie do agusia_x - ile Wam PINB zatwierdzał ten projekt zamienny ? tzn. mamy to samo ale po zakończeniu budowy - zmiana istotna - i po sprzeciwie do użytkowania procedura ciągnie się od końca listopada. Mieli jakieś zastrzeżenia do projektu zamiennego tzn. poprawki ? dzwonili czy tylko na polecone ? aha i potem trzeba powiadomić PSP i SANEPID albo napisać oświadczenie ? no i kontrola z Nadzoru przy zgłoszeniu do użytkowania - lekko licząc 6 miesięcy :) jak u Was to wyglądało i do innych uczestników co przechodzili tę procedurę, pozdrawiam

 

Niestety nie pomogę w tej kwestii, bo mi dzięki Bogu się udało i moje odwołanie do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeszło :yes::yes::yes: Ale przez ponad 3 miesiące żyłam w strachu, że będę musiała przechodzić to co Ty. U mnie problem był następujący. W projekcie mamy piwnicę. Niestety nie zrobiliśmy przed rozpoczęciem budowy badań gruntu i jak wjechała koparka okazało się, że wody gruntowe są bardzo wysoko, sama glina, nie ma gdzie puscić drenażu itp, itd. Z bólem serca musieliśmy z piwnic zrezygnować. Uzgodnienia z projektantem, kierownikiem budowy i Głównym Instpektorem Nadzoru Budowlanego w Rybniku. Wszyscy zgodnie twierdzą, że wystarczy nanieść zmiany w istniejącym projekcie, zamieścić inforamcję o zmianach w dzienniku, niczym się nie przejmować i budować dalej. Tak też zrobiliśmy. Budynek oddawaliśmy do użytkowania w czerwcu 2012 roku. Pech chciał, że w styczniu zmienił się Główny Inspektor i u pani, która nim została takie rozwiązanie sprawy nie przeszło. Dostaliśmy sprzeciw do użytkowania oraz nakaz przejścia przez tą całą procedurę z projektem zamiennym itp. Jednym słowem, załamaliśmy się. Dom gotowy, a nie możemy w nim mieszkać. Spotkanie z architektem aby omówić sprawy projektu zamiennego. To on nas namówił na to odwołanie. Byłam bardzo sceptyczna, bo dobrze wiedziałam, że Inspektor ma rację, zgodnie z prawem budowlanym. Jakoś mnie namówili, wysłaliśmy odwołanie, w którym opisaliśmy całą sytuację, napisaliśmy o rozmowie z ówczesnym Inspektorem, i że od niego uzyskaliśmy informację jak postępować. I tu zaczęło się czekanie. Najpierw urlop gościa, który miał się tym zająć, potem czekanie w kolejce, bo podczas urlopu trochę mu się tego nazbierało. Gdy facet słyszał w słuchawce moje nazwisko, miał już serdecznie dość. Po 2,5 miesiąca, podczas kolejnego telefonu, pojawiła się iskierka nadzieji. Dostałam informację, że wysłali pismo do tego gościa co wtedy był inspektorem z zapytaniem czy sytuacja opisana przez nas w odwołaniu miała miejsce. Jeżeli by potwierdził to uchylą decyzję o sprzeciwie do użytkowania i będziemy mogli legalnie mieszkać. Ale znowu obawa, czy gościu będzie pamiętał rozmowę sprzed dwóch lat, no i czy odważy się podważyć decyzję swojej szefowej, bo teraz jest podrzędnym pracownikiem w Inspektoracie. Na szczęście pamiętał, na szczęście odważył się i decyzja została uchylona w połowie września.

 

Także jak widać, prawo swoje, urzędy swoje. W tym przypadku mi to jak najbardziej odpowiadało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

65 to byla najnizsza cena w rybniku a obdzwonilam wszystkie znane mi adresy ... czy akurat tam bylo po tyle - nie bede sie spierac ... fakt jest taki ze kupilam oryginalne TT za 44 zeta i bralam tego bagatela 18 rolek !!! /chyba cos z tego potem odsprzedalam szymonowi jak dobrze pamietam bo robil u znaomych i potrzebowal ...

 

czy kupowalam jak sie budowalam ?? a niby kiedy mialam kupowac ?? teraz ?? a moze jak dzialki szukalam ?? zadajesz conajmniej dziwne pytania :)

kupowalam to gdzies okolo lipca-sierpnia 2011 ... wtedy szymon robil u nas wykonczeniowke :) i wtedy w co drugim sklepie/skladzie/hurtowni na pytanie o tasme tuff-tape reagowano pytaniem - CO TO ????

 

 

No i tak właśnie rodzą się pierdoły - bo gdy Ty się budowałaś to tego sklepu jeszcze na Mikołowskiej nie było :D:D:D czyli " Powrót do przyszłości 10 " :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli informacji w życiu nic nie kupiłem na Allegro :)

Większość firm ostatnio odchodzi z Polskiego z rynku nawet z branży IT do Indi lub Chin tam taniej - czy to znaczy że tak jest lepiej, jak dla mnie to nie pomijając fakt że informatycy żyją w własnym świecie to jednak mają rodziny i też chcą zarobić

Więc pozostanę wierny zasadzie że kupujując na lokalnym rynku wspieram lokalną społeczność

Węgiel też już bardziej opłaci się sprowadzać z chin - ale czy to znaczy że mamy zrobić to co Żelazna Dama w Irlandi ???

W myśl takiego rozumowania to może wszystko w Polsce pozamykać :) i kupować nie na allegro tylko na ebayu ;) ehhhhhhh Polak to zawsze wiek jak sobie zrobić krzywdę i na nic tu przysłowie że "Chytry dwa razy traci "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl takiego rozumowania to może wszystko w Polsce pozamykać :) i kupować nie na allegro tylko na ebayu ;) ehhhhhhh Polak to zawsze wiek jak sobie zrobić krzywdę i na nic tu przysłowie że "Chytry dwa razy traci "

 

To czemu ci lokalni nie zaczna sprzedawac w cenach tych co sprzedaja na allegro no ?

Bo prezes skladu musi jezdzic nowa X5 ? :) Oni biedni nie sa, nie trzeba ich wspierac - uwierz mi ;)

 

A co do zakupow ebay VS allegro to wybacz ale czasem przebitka jest taka ze glowa boli. Srubki do mocowania dyskow w kieszeniach najtaniej znalazlem po 2 pln / sztuke (!). Wyslalem zapytanie do paru firm o "hurt" (potrzebuje ok 200 sztuk) - najtansza przyslala oferte na 70gr / szt. ale do tego wysylka kurierem 80 pln (bo gdzies z zachodu europy). Suma - 220 pln. Ty bys kupil nie? A ja zamowilem na Ebayu dokladnie te same srubki za uwaga - 36 pln - *z wysylka* z Hong Kongu !! No to jak to jest ze im sie oplaca sprzedac te srubki razem z wysylka dwa razy taniej niz u nas kosztuje sama wysylka ? ;) A przeciez do mnie to tez kurier dostarczy..

 

Tak wiec - no offence ale poki "lokalni przedsiebiorcy" beda dyktowac ceny z kosmosu to nie bede ich wspieral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zupelnosci z Adamem :) Wole dorzucic pare tysiecy i miec fajniejsze schody wewnetrzne u lokalnego wykonawcy, niz przeplacac materialy, ktore tego samego producenta mozna kupic znaacznie taniej. A jesli chodzi o macanie, to kabli, tasm klejacych, zapraw klejacych "macac" mi nie trzeba :D a jesli chodzi o inne "macalne" rzeczy to jak cos sobie upatrze to najpierw jade sobie to wlasnie "pomacac" a potem kupuje na allegro kilkaset zlotych nawet taniej. Bardzo rzadko zdaza mi sie jakas reklamacja, zdarzylo mi sie dwa razy i nie bylo zadnego problemu, sami poslali kuriera i poniesli koszt wysylki. Poza tym kupuje glownie u dostawcow ktorzy oferuja darmowa dostawe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu ci lokalni nie zaczna sprzedawac w cenach tych co sprzedaja na allegro no ?

Bo prezes skladu musi jezdzic nowa X5 ? :) Oni biedni nie sa, nie trzeba ich wspierac - uwierz mi ;)

 

 

Nie wiem może poprostu zatrudniają ludzi może wynajmują lokal może sami dojeżdzają po towar może spłacają kredyt inwestycyjny ale jasne można zwolnić wszystkich zatrudnionych w handlu otworzyć sklepy w piwnicach tyle tylko żeby był dostęp do netu ile Adam zarabiasz ??? może zacznij to robić za 5zł na godzinę ? bedziesz atrakcyjny cenowo :) widzę że naprawdę nie rozumicie że gospodarka to system naczyń połączonych - tutaj wszyscy mówicie tanio tanio ale jeśli ktoś z waszej rodziny traci pracę bo ktoś zamknął sklep to wtedy klepiecie po ramieniu i żałujecie - ehhhhhh mimo wszystko będę wspierał to co lokalne żeby każdy miał tą przysłowiową łyżeczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja dosyć dużo kupuję na allegro, zdarza się, że na allegro jest nie raz drożej niż w sklepie. Instalacje elektryczne kupowałam w sklepie bo miałam takie same a nawet taniej niż na allegro umiem liczyć pieniądze to dlaczego mam przepłacać.

A teraz mam pytanie z innej beczki z jakiej firmy kupowaliście sterowniki do żaluzji zewnętrznych, ja na razie nastawiłam się na sterownik z firmy zamel. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zupelnosci z Adamem :) Wole dorzucic pare tysiecy i miec fajniejsze schody wewnetrzne u lokalnego wykonawcy, niz przeplacac materialy, ktore tego samego producenta mozna kupic znaacznie taniej.

 

Nooo to już się pogubiłem parę tysięcy więcej u lokalnego czy taniej na allegro :) to się nam neszka zakręciła jak słoik na zimę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może poprostu zatrudniają ludzi może wynajmują lokal może sami dojeżdzają po towar może spłacają kredyt inwestycyjny ale jasne można zwolnić wszystkich zatrudnionych w handlu otworzyć sklepy w piwnicach tyle tylko żeby był dostęp do netu

 

Jezeli nie potrafia sie dostosowac do wymagan rynku - zwolnic i zamknac. To proste i logiczne. Jezeli bardziej oplaca sie miec sklep w piwnicy i sprzedawac na allegro - przeniesc sie do piwnicy i niech ekspedienci zajmuja sie pakowaniem i wysylaniem towaru. Proste? :) To firmy powinny sie dostosowac do rynku, a nie rynek do firm. Moze nadchodzi era sklepow stacjonarnych? Trzeba isc z duchem czasu :)

 

ile Adam zarabiasz ??? może zacznij to robić za 5zł na godzinę ? bedziesz atrakcyjny cenowo :)

 

Zupelnie nie rozumiem porownania. Ja zarabiam tyle, na ile moje uslugi sa atrakcyjne dla moich klientow. Zarabiam wiecej niz 5 pln / h, wiec uslugi sa widac tyle warte. Wytlumacz mi dlaczego w dralexie (drawexie?) w Wodzislawiu na Rybnickiej 1m2 klejonki debu kosztuje 570 pln netto, a na allegro firmy stolarskie (z pelnym zapleczem, sklepem "stacjonarnym" i warsztatami) sprzedaja to samo za 370 pln brutto ? Nie mow ze oni nie maja pracownikow i im sie to nie oplaca. Po prostu baranki ktore nie wiedza ze mozna kupic taniej sie na to nabieraja. Wola sprzedac dwa razy mniej za dwa razy wiecej - ich polityka. Nic do tego nie mam - ale ja sie baranem zrobic nie dam i kupie na allegro - dowioza mi do domu z pocalowaniem reki w tej cenie z drugiego konca polski, a w dralexie zapewne skroiliby mnie jeszcze z 50-100 pln za transport do 3km :)

 

widzę że naprawdę nie rozumicie że gospodarka to system naczyń połączonych - tutaj wszyscy mówicie tanio tanio ale jeśli ktoś z waszej rodziny traci pracę bo ktoś zamknął sklep to wtedy klepiecie po ramieniu i żałujecie - ehhhhhh mimo wszystko będę wspierał to co lokalne żeby każdy miał tą przysłowiową łyżeczkę

 

Ja to doskonale rozumiem - a Ty chyba nie rozumiesz zasad dzialania wolnego rynku i konkurencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie rodzą się pierdoły - bo gdy Ty się budowałaś to tego sklepu jeszcze na Mikołowskiej nie było :D:D:D czyli " Powrót do przyszłości 10 " :D:D:D

 

z calym szacunkiem ale nie rejestruje wszystkich wykonanych telefonow ... napisalam wyraznie ze obdzwonilam "wszystkie znane mi i tu bywajacym miejsca gdzie mozna by tego typu tasmy kupic ... najnizsza cena to bylo jak juz pisalam 65 zeta ... stad moj cel to allegro :) smiem twierdzic ze kazdy kto chcial ten wyczytal z tego posta ze "w rybniku bym sporo doplacila" i taka byla moja intencja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to doskonale rozumiem - a Ty chyba nie rozumiesz zasad dzialania wolnego rynku i konkurencji :)

 

Prawda o Twojej wiedzy jest taka że Twoje dzieci będą miały na 99% umowy śmieciowe ;( Państwo to czego nie ściągnie z podatków ściągnie od każdego indywidualnego obywatela ( i to w formie np.40% podatku )

Pewnie Cię zaskoczę choć może Twoja wszech wiedza ogarnia i ten wątek ale są państwa gdzie minimalna marża w hurcie to 30% a w detalu 40% ceny są kosmiczne a ludzie jakoś nie narzekają :) no i tutaj znów posłużę się przysłowiem że "mądry Polak po szkodzie " więc Adam wybacz ale o rynku wiesz tyle ile zaoszczędzisz dziś nie myśląc o tym ile wydasz jutro jesteś typowym konsumentem w wersji mini :D ale jak to mawiają róbta co chceta dziś rozwalamy lokalny handel produkcję jutro pojedziemy zarabiać na saksy

Jutro ten wolny rynek zaproponuje Ci 7zł na godzinę bo całą konkurencję już wytępili i wtedy dopiero się zacznie wolny rynek :D

Jesteś Adamie ignorantem w tej dziedzinie i obym był złym prorokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno :) jeśli wolny rynek i konkurencja ma polegać na tym duży wykańcza małego toooo słowo Ci daję że długo nie pociągnie żadna mała firma ;(

 

Ale o czym Ty piszesz? Jest przeciez zupelnie odwrotnie - na allegro 99% sprzedawcow to MALE firmy. Pozatym co Ty mi piszesz o rozwalaniu rynku - ja dalej dotuje polskiego przedsiebiorce - tylko takiego ktory ma lepszy pomysl na biznes i potrafi lepiej zarzadzac swoimi kosztami (dlatego ja moge kupic u niego tanszy produkt). To gdzie ida podatki zupelnie mnie nie interesuje - one i tak ida "na zmarnowanie". Chetniej kupowalbym tam gdzie sprzedaja na lewo, bo przynajmniej kasa zostaje wsrod ludzi, a nie jest wchlaniana przez biurokracje i urzedasow.

 

A moje dzieci (ktorych jeszcze nie mam ;) mam nadzieje ze pojda w moje slady i pociagna moja firme dalej jak ja juz bede mial dosc i nie beda musialy miec zadnych umow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad sprzed godziny - braklo mi Uniflottu z Knaufa - po drodze minalem sklad na Jastrzebskiej w Wodzislawiu (Styrbud) - wcale nie najdrozszy. Za worek 25kg uniflotta zaplacilem 155 pln. Wchodze na siec i szlag mnie trafia jak widze ze w innych skladach mozna kupic za:

 

http://barbud.istore.pl/pl/knauf-uniflott-wiosenna-promocja.html?partner=1984

 

99 pln !

 

No to wez mi wytlumacz bo ja nie rozumiem - ten z sieci tez zarabia, niech ma 10% marzy. To jaka marze ma ten moj lokalny sklad? 60% !? Jest to normalne? :-) Dalem sie zrobic w barana no ale czasem nie ma wyjscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam oby za kilka lat Twoja firma z takim myśleniem polaków jeszcze istniała :/

 

w końcu nie robisz za 5zł ktoś okaże się w końcu tańszy :)

a jako że już nawet Piłsudski mówił że "racja jest jak dupa - każdy ma swoją",

to ja pozostanę przy swojej i będę jednak nadal kupował w sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam oby za kilka lat Twoja firma z takim myśleniem polaków jeszcze istniała :/

w końcu nie robisz za 5zł ktoś okaże się w końcu tańszy :)

a jako że już nawet Piłsudski mówił że "racja jest jak dupa - każdy ma swoją",

to ja pozostanę przy swojej i będę jednak nadal kupował w sklepach :)

 

Ja akurat sprzedaje uslugi wiec trudno porownac ich cene tak jak worek konkretnego kleju w jednej i drugiej hurtowni. Pozatym dodaje do tych uslug cos czego nie daje nikt inny, tym bardziej jest to usluga dosc indywidualna i nie da sie jej wprost porownac do innych. Grunt to optymalizowac koszty (ale nie kosztem pracownikow bo to podcinanie swojej galezi) i sprzedawac w jakiejs sensownej cenie. Nie z 60% marza jak STYRPOL ktory przytoczylem post wczesniej. Nie tedy droga. Jezeli szef hurtowni ma dwa domy, pare luksusowych samochodow i stac go na milionowe inwestycje w innych branzach - to ja go nie mam zamiaru wspierac bo on wedlug mojej oceny juz ma dosc kasy :)

 

Zupelnie nie rozumiem Twojego toku myslenia - przeciez najlepiej rozwijajace sie gospodarki rozwijaja sie przede wszystkim dlatego ze panuje w nich wolnosc gospodarcza i konkurencja. Ty to widze bys chcial zeby dowalic odgornie 30% marzy na wszystko i to niby ma rozwiazac wszystkie problemy polakow :-) Nie nie.. Jak ja kupie sobie schody taniej to myslisz ze co zrobie z oszczedzonymi ~2k pln ? No przeciez, ze wydam gdzie indziej, a nie wyrzuce, wiec zarobi dwoch albo trzech przedsiebiorcow, a nie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to już się pogubiłem parę tysięcy więcej u lokalnego czy taniej na allegro :) to się nam neszka zakręciła jak słoik na zimę :rotfl:

 

No nie zrozumiales troszke... chodzilo mi o to, ze schodow nie kupie na allegro wiec wole sobie doplacic, miec fajniejsze schody u lokalnego wykonawcy (bo to widac i dziennie bede po nich chodzic) niz przeplacac np. kable elektryczne, ktorych nie widac i na ktorych moge zaoszczedzic. Wole dolozyc 2k zaoszczedzone na kablach na wykonanie schodow. Poza tym uwazam, ze masz racje, duzo racji ale niestety przy polskich zarobkach kazdy szuka tanich rozwiazan. Juz raz Ci to tlumaczylam ale skoro masz kupe kasy to prosze bardzo, nie zalezy ci co ile kosztuje. Dla zwyklych podrzednych smiertelnikow niestety kazdy grosz sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam systemy IT przechodzą do Azji , księgowość wychodzi z firm macieżystych do firm zewnętrznych

Aaaaa jeszcze jeden przykład :) Rybnik i Wodzisław jak myślisz gdzie się więcej inwestuje i dlaczego ?

Mało tego ostatnio byłem w Wodzisławiu na rynku - to w Kambodży wieczorem na ulicy jest więcej ludzi niż w Wodzisławiu

potem pojechaliśmy do Rybnika na rynek a tam meksyk :D:D:D

dwa nie odległe rynki zbytu w jeden się inwestuje w drugi nie a efekty widoczne gołym okiem

restauratorzy chętnie inwestują bo są klienci i zysk noooo ale zawsze można kupić flaszkę w biedronce zapić kranówką i pójść do kanjpy na mineralną z 2 słomkami - będzie taniej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...