Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ci co palili to będą palić i tego nic nie zmieni, chyba jedynie duże kary, tylko to trzeba kogoś na tym złapać. Powiedzmy, że SM znajdzie takiego delikwenta, wypisze mandat i na tym się kończy... bo ile z tych osób zapłaci ten mandat? niewielu, większość spali ten mandat razem ze śmieciami, które do tej pory palili... Potem sprawa trafi ewentualnie do sądu i kolejne kartki papieru i koszta pracy a efekt będzie mizerny.

Swoją drogą przepis ten nie ma służyć zwiększeniu ilości segregowanych śmieci czy ograniczeniu ich spalania... jak zwykle chodzi o pieniądze, a dokładniej o to aby to urzędnik decydował kto i ile tych pieniędzy dostanie.

 

Art nie do końca mogę się zgodzić w końcu jeśli zapłacą za wywóz dowolnej ilości śmieci to ludzie będą wywalali wszystko a mandaty hmmm paru dostanie mega łupnia np 500pln rozniesie się po wsi i ludzie odpuszczą będzie dobrze na pewno nie od razu ale po jakimś czasie się nauczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Art nie do końca mogę się zgodzić w końcu jeśli zapłacą za wywóz dowolnej ilości śmieci to ludzie będą wywalali wszystko a mandaty hmmm paru dostanie mega łupnia np 500pln rozniesie się po wsi i ludzie odpuszczą będzie dobrze na pewno nie od razu ale po jakimś czasie się nauczą ;)

 

Chyba ze mieszkajac w pieciu - zglosza dwoch zeby placic mniej. I zeby nie bylo podejrzen ze wywalaja za duzo smieci - czesc spala w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

powiedzcie mi jakie wasze miasta wymyslily sposoby na finansowanie smieci od lipca 2013 ?? bo w rybniku troszke poszli po bandzie ... 10 za smieci segregowane i 15 za neisegregowane ... ale jak cie zlapia na wyrzucaniu do kubla nie tego co trzeba to poleca kary !! my chyba zdeklarujemy niesegregowane bo jak policzylam ile za wode zaplace za mycie wszystkich plastikow, odklejanie etykietek z butelek i same worki do segregacji to stwierdzilam ze sie to zwyczajnie nei oplaca ...

 

dodam ze nie zamierzam przestac segregowac tego co i tak segreguje /pety, szklo, stal, papier/ ale nie zamierzam popadac w paranoje !!! policzylam ze musialabym w piwnicy trzymac 9 workow !!! ze o smrodzie z worka kompostowego wole nie myslec !!!

 

ja na pewno nie będe segregować...

teraz mam co 2 tygodnie wywóz kubła 240l (54zł) do tego segregowane, średnio 3-4 worki - które też kosztują(średnio 9zł) czyli suma 63zł

przy cenie 15zł za niesortowane i 10zł za sortowane, nie opłaca mi się kompletnie sortować.

Zapłacę 60zł/m (czyli taniej niz mam teraz z sortowaniem!) - dokupię dodatkowy kosz 240l i co 2 tygodnie wywóz...i święty spokój - bez roboty - A sortować będę prawdopodobnie tylko pety i papier(chociaż może mi się nie chcieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
No wlasnie nie wiem jak u nas ma byc z workami - teraz mam za darmo i nic za nie nie place. Nikt nic o cenach workow nie wspominal :-)

 

worki mają być, płatne, taniej niz obecnie..ale nikt nie napisał ILE będa kosztować...

tak pisało w ulotce z UM którą dostałem razem z podatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rybnik:)

 

4. Elektryka (raczej sam), ale potrzebny ktoś od Inteligentnego domu (rolety, lampy, ogrzewanie - podstawy, cos ala Fibaro - to podobno jakas nakladka systemy, fakt...graficznie to ladnie wyglada)

 

Pzdr

Krystian

 

Witam

Ja mogę polecić firmę która u mnie robiła ( http://www.detronic.com.pl) . U mnie robili wszystkie "kabelki".

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno nie będe segregować...

teraz mam co 2 tygodnie wywóz kubła 240l (54zł) do tego segregowane, średnio 3-4 worki - które też kosztują(średnio 9zł) czyli suma 63zł

przy cenie 15zł za niesortowane i 10zł za sortowane, nie opłaca mi się kompletnie sortować.

Zapłacę 60zł/m (czyli taniej niz mam teraz z sortowaniem!) - dokupię dodatkowy kosz 240l i co 2 tygodnie wywóz...i święty spokój - bez roboty - A sortować będę prawdopodobnie tylko pety i papier(chociaż może mi się nie chcieć)

 

Strasznie duzo smieci generujesz, no ale przy malych dzieciach to chyba normalne :-) U mnie 240l co miesiac. Za to sasiedzi co pala w kotlach weglowych maja wywoz 120l raz na dwa miesiace ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie bruku - jesteśmy jedną nogą w ogrodzie. ostałam wycenę na kostką i cena 80zl/m2 roboizna z materiałem typu podsypka. Oczywiście plus kostka. Dużo czy normalna cena. I jeszcze jedno może polecicie kogoś od bruku no i przy okazji ogrodzenia. Już 3 tydzień czekam na wycenę z bart-ogrodzenia. To jakieś nieporozumienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie bruku - jesteśmy jedną nogą w ogrodzie. ostałam wycenę na kostką i cena 80zl/m2 roboizna z materiałem typu podsypka. Oczywiście plus kostka. Dużo czy normalna cena. I jeszcze jedno może polecicie kogoś od bruku no i przy okazji ogrodzenia. Już 3 tydzień czekam na wycenę z bart-ogrodzenia. To jakieś nieporozumienie

 

80 pln !? Rozmawialem z jednym gosciem (od "bruk-silesia") to mowil mi ze zrobia mi za speszyl cene za ~20 pln / m2 (robocizna). Ale jak rozumiem piszesz plus kostka, wiec kamien jest juz w cenie? Trzebaby przeliczyc ile tego kamienia (i jakiego), bo 60 pln / m2 za kamien + robote za ulozenie go to moim zdaniem bardzo duzo. Ile masz m2 tego podjazdu ? Policzymy plus minus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 zł to jest robocizna z takimi dodatkowymi materiałamy co idą pod kostkę, usługi typu wybranie tego materiału pod kostką, jakiś piasek, transport tego wszystkiego do nas. Generalnie mamy ok 90m2 chodniczków, opasek, podjazdów plus do tego taras ok 40m2. W sumie cena za robociznę i materiał na nasze maleństwo to 27 tys. Spadłam ze stołka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 zł to jest robocizna z takimi dodatkowymi materiałamy co idą pod kostkę, usługi typu wybranie tego materiału pod kostką, jakiś piasek, transport tego wszystkiego do nas. Generalnie mamy ok 90m2 chodniczków, opasek, podjazdów plus do tego taras ok 40m2. W sumie cena za robociznę i materiał na nasze maleństwo to 27 tys. Spadłam ze stołka

 

O rany. Ja mam 400m2 to chyba powinienem odrazu sobie strzelic w leb :D

 

90m2 podbudowy na 30cm to 27m3 kamienia, czyli jakies 50 ton - takie pelne 3 wywroty 16-17 ton, czyli koszt gdzies 2-2,5k pln. Do tego wywrota piasku ~500 pln. Koparka do wykorytowania + auto niech bedzie 5h * 200 pln = 1000 pln. Ubijarka - wypozyczenie razem z operatorem i transportem - 3h = 200 pln. Suma mi wychodzi 4200 pln / 90 = 46 pln / m2. Ceny raczej z gornej polki bym powiedzial - jak sie zakrecisz to da sie zalatwic wszystko znacznie taniej (np. koparka + auto nie za 200 pln /h, tylko sama koparka za 70 pln/h + auto oplacone u tego kto ta ziemie bedzie bral do siebie - jezeli jest fajna i warta). Moim zdaniem chca Cie wyrolowac ;)

 

EDIT: zapomnialem o tarasie - ale pod taras spokojnie wystarczy 10cm podbudowy. Ogolnie to przyjalem 30cm a to jest dla samochodow osobowych i lekko ciezarowych.. Pod chodniczki mozna i 10cm wszedzie dac. Wyjdzie jeszcze taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ukrywam że cena mnie zwaliła z nóg. kiedyś miałam takie notatki z forum ale gdzieś mi je wcięło i tam kojarzę cenę właśnie 50-60zł za robociznę z podsypką. Ale jeszcze podzwonie. Zmartwiła mnie ta wycna. No i właśnie przy 400m2 to 100tys. pójdzie w bruk.

 

Ale w zyciu ;) Podbudowe mam juz cala zrobiona - czesc kupilem w okresie gdzie wywrotka kosztowala 250-300 pln, a nie 700, kilka wywrotek zalatwilem sobie za darmo. Koparke mialem gratis. Wiec duza czesc kosztow juz za mna. Na podbudowe chce granit - ~220 pln / tone z transportu. Z tony wychodzi 6m2 czyli m2 = ok 36 pln. * 400 = 14,4k pln. Plus krawezniki, cement i KUPA KUPA KUPA ciezkiej pracy ;) Ale jakbym mial komus dac 100 tys za to to bym sie musial pochlastac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno robót brukarskich nie da się prawidłowo wycenić bez wizji w terenie. A Justyna nie podała jaką grubość podbudowy przyjął jej wykonawca.

Mnie czeka wiosną naprawa gruntowej drogi dojazdowej. Kilka metrów przed naszą bramą porobiły się spore dziury. Myślałem że wiosną zamówię wywrotkę jakiegoś kamienia i rozgarnę to łopatą, a znajomy inż. budowlaniec twierdzi że to bez sensu. Że mam ten fragment (może z 10m2) wykorytować i nasypać kamienia. Inaczej to co wsypię schowa się pod ziemię i przykryje się lżejszą gliną.

Od asfaltu dzieli nas 20 metrów, droga nie jest nasza ale to raczej nasze budowanie ją nadwerężyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno robót brukarskich nie da się prawidłowo wycenić bez wizji w terenie. A Justyna nie podała jaką grubość podbudowy przyjął jej wykonawca.

Mnie czeka wiosną naprawa gruntowej drogi dojazdowej. Kilka metrów przed naszą bramą porobiły się spore dziury. Myślałem że wiosną zamówię wywrotkę jakiegoś kamienia i rozgarnę to łopatą, a znajomy inż. budowlaniec twierdzi że to bez sensu. Że mam ten fragment (może z 10m2) wykorytować i nasypać kamienia. Inaczej to co wsypię schowa się pod ziemię i przykryje się lżejszą gliną.

Od asfaltu dzieli nas 20 metrów, droga nie jest nasza ale to raczej nasze budowanie ją nadwerężyło

 

No ma racje. Wykorytowac na 30cm i beda mogly smigac nawet ciezarowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.Chciałem zapytać jakich producentów kostki brukowej polecacie?Już tyle różnych opinii słyszałem,że się gubię.Podobno mali lokalni producenci nie mają za dobrych maszyn.Myslałem o Awbud bądź Polbruk,ale o polbruku też nie ma za dobrych opinii.Proszę o wypowiedzi już użytkujących forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...