Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ja obstawiam na 101 procent 4 cm.Spoglądam właśnie na nasze i wydają się troche chudsze a mają 4 cm.Balustrade mamy prawie taką,tylko słupki z drewnem.Gdybym umiał zdjęcie wkleić to bym się chwalił.:bash:

 

Spytalem na usenecie i tam tez twierdza ze to 4cm hm :-) Ale to nic - 4m stopnie sprzedaja wszedzie, z cienszymi jest klopot :-)

 

To jeszcze kwestia krawedzi - jaki frez. Wydaje mi sie ze sa sciete "na ostro" (45st, ze 2mm max), a nie pozaokraglane. Laczenie stopien/podstopnica ma taka fazke - podoba mi sie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wybieram się na targi budowlane jutro do Gliwic, to będzie można dużo zobaczyć na żywo, a nie tylko w internecie.

Dobrze, że żona zdecydowała się jechać ze mną, bo aktualnie jesteśmy na etapie wyboru kominka do domu i zmienia koncepcja codziennie (wszystkie kobiety tak mają ?? :) ). A jak coś zobaczy to może będzie już inaczej się zachowywała.

Znaleźliśmy taką ofertę http://allegro.pl/kominek-lugano-n27-nordpeis-piecyk-wolnostojacy-i3012719548.html, ale czy na pewno?? coś z tą ceną za niska, a za daleko aby jechać zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na targi budowlane jutro do Gliwic, to będzie można dużo zobaczyć na żywo, a nie tylko w internecie.

Dobrze, że żona zdecydowała się jechać ze mną, bo aktualnie jesteśmy na etapie wyboru kominka do domu i zmienia koncepcja codziennie (wszystkie kobiety tak mają ?? :) ). A jak coś zobaczy to może będzie już inaczej się zachowywała.

Znaleźliśmy taką ofertę http://allegro.pl/kominek-lugano-n27-nordpeis-piecyk-wolnostojacy-i3012719548.html, ale czy na pewno?? coś z tą ceną za niska, a za daleko aby jechać zobaczyć.

 

Cena za niska???? ja mam kominek rogowy bez szprosa, calość kosztowala mnie 5500 i jest przepiekny, baardzo nowoczesny. Za ten to bym w zyciu nie dala 10000... Wklad zwykly, jednoszybowy, jeszcze zalezy z czego cala obudowa jest zrobiona. Ja mam prawie identyczny jak w linku ponizej. Akurat nie ma tam tej polki na drewno z boku tylko jest na dole :)

 

http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojace/kominki-inne-niz-wszystkie-nowoczesne-kominki-ktore-cie-zaskocza-galeria,35_10008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi, że niska cena, bo standardowo ten zestaw kosztuje ~25k. Sam wkład użyty w tej zabudowie kosztuje około 10k. Nie że dla mnie za nisko :)

Też początkowo był plan z kominkiem narożnym, ale zmienia się cały czas i chyba będę stawiał coś na poprzedni wzór z kominkiem z szybą prostą.

Jeszcze mam taki wzór http://www.haassohn-rukov.cz/components/gallery/show_gallery_image.jsp?src=/images/gallery/produkty/adonis/Adonis_grau-weiss_mitHolzlagerfach-Mil_0601800500000.jpg&nextPrevLink=true&originalLink=true&styleName=/css/page.css&sendCardLink=false&cyclicViewing=true&perexGroup=.

Sam szczelny kominek to około 5k, a chce ciepłą obudowe.

 

Ale działów na temat kominków jest sporo, więc nie zaśmiecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi zdecydowanie ładniejszy.

 

Jeżeli mogę to chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie kominka. Po 8 miesiącach mieszkania w nowym domu doszłam do wniosku, że dobrze zrobiłam nie wydając na kominek więcej niż wydałam. Mój kominek niezmiennie mi się podoba, budując jeszcze raz napewno znowu kominek by był, ale jeżeli nie używa się go do ogrzewania domu to nie ma sensu wydawać na niego fortuny. W trakcie budowy wypbrażałam sobie jak to będzie fajnie w zimowe wieczory siedzieć przy rozpalonym kominku, ten klimat itp. A jak wyszło w praktyce? Zima się kończy a my w kominku rozpaliliśmy raz. I nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie nastąpiło to poraz drugi. Może na emeryturze, gdy będzie trochę więcej czasu, zaczniemy uzwyać go częściej.

 

Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do kominka, bo sama jestem ich zwolenniczką, choćby jako wystroju salonu, ale warto się zastanowić czy jest sens wydawać na niego kilkanaście tysięcy i rozpalić go kilka razy do roku? No chyba, że macie mnóstwo gotówki, to wtedy nawet ja bym się nie zastanawiała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ten drugi zdecydowanie ładniejszy.

 

Jeżeli mogę to chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie kominka. Po 8 miesiącach mieszkania w nowym domu doszłam do wniosku, że dobrze zrobiłam nie wydając na kominek więcej niż wydałam. Mój kominek niezmiennie mi się podoba, budując jeszcze raz napewno znowu kominek by był, ale jeżeli nie używa się go do ogrzewania domu to nie ma sensu wydawać na niego fortuny. W trakcie budowy wypbrażałam sobie jak to będzie fajnie w zimowe wieczory siedzieć przy rozpalonym kominku, ten klimat itp. A jak wyszło w praktyce? Zima się kończy a my w kominku rozpaliliśmy raz. I nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie nastąpiło to poraz drugi. Może na emeryturze, gdy będzie trochę więcej czasu, zaczniemy uzwyać go częściej.

 

Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do kominka, bo sama jestem ich zwolenniczką, choćby jako wystroju salonu, ale warto się zastanowić czy jest sens wydawać na niego kilkanaście tysięcy i rozpalić go kilka razy do roku? No chyba, że macie mnóstwo gotówki, to wtedy nawet ja bym się nie zastanawiała :)

 

No my palilismy 2 razy...:p

ja na pewno nie będę palić częściej na emeryturze, bo koszta te same, a trzeba się przy takim paleniu zdecydowanie więcej narobić...no i grzanie w kominku przegrzewa mi dom...same wady :p

jedynie do czego przydaje się kominek - to świadomość, że mam awaryjne źródło ciepła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my palilismy 2 razy...:p

ja na pewno nie będę palić częściej na emeryturze, bo koszta te same, a trzeba się przy takim paleniu zdecydowanie więcej narobić...no i grzanie w kominku przegrzewa mi dom...same wady :p

jedynie do czego przydaje się kominek - to świadomość, że mam awaryjne źródło ciepła....

 

Ja palilem 5 razy. Ale w kontekscie nagrzewania sie domu to wlasnie ciesze sie, ze mam kominek z plaszczem, a nie powietrzny :-) Cale cieplo laduje w buforze, w salonie po 6-ciu godzinach lekkiego palenia temperatura rosnie o ledwo 0,5st C. Jak ktos sie chce ogrzac to musi podejsc pod szybe :-) Ja tam bym na pewno kominek drugi raz zrobil. Swieta, snieg, kominek, piwko i kanapa - to jest to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My drugi raz na pewno nie zrobilibyśmy kominka.Szkoda kasy,a też wyobrazalismy sobie zimowe wieczory przy nim.Tak,tak tylko w komediach romantycznych tak jest.Nasz odpalony całe trzy razy.Odnośnie schodów to nam noski trochę zaokraglone wystają 2 cm przed podstopnice.

 

Tez chcialem najpierw takie robic (nawet wiecej wypuszczac) - ale bez podstopnic (tynkowane / biale). Ale brak podstopnic jest niepraktyczna.. A takie z noskiem sa duzo trudniejsze do obrobienia dla amatora bez sprzetu (chodzi o cokoly po bokach - trzeba idealnie noski wycinac). Tutaj listwy sa proste i laczone wprost (nie 45st), wiec po prostu zamawiam i kleje do sciany na gotowo bez wiekszej obrobki :-)

 

Schody oczywiscie beda troszke mniej wygodne przez brak wysunietego noska (krotszy stopien o te 2-3cm) ale moje i tak beda mialy 28-29cm wiec raczej spoko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my palilismy 2 razy...:p

ja na pewno nie będę palić częściej na emeryturze, bo koszta te same, a trzeba się przy takim paleniu zdecydowanie więcej narobić...no i grzanie w kominku przegrzewa mi dom...same wady :p

jedynie do czego przydaje się kominek - to świadomość, że mam awaryjne źródło ciepła....

 

wlasnie dlatego tez go zrobilismy :) Raz u nas nie bylo pradu przez trzy dni bo bylo tak zasypane, ze nie mogli dojechac przez trzy dni naprawic... wiec lepiej miec alternatywe :) I tak pewno sobie jakis generator pradu zalatwimy ale jestem spokojniejsza jak ten kominek tam stoi. No ale tez ladna ozdoba salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu zuzycia pradu w domu - po wprowadzeniu kilku "duperelek" (wymiana filtrow w reku, wymiana serwera na energooszczedny (60w do 10w), zmiana programu w zmywarce z 65stC do 50stC (myje tak samo) zuzycie "normalnego" pradu spadlo z 450kWh do okolo 360kWh, co daje ok 160 pln - bedzie jeszcze minimalnie mniej bo serwer dziala dopiero od ok 2 tygodni a nie od pelnego miesiaca :)

 

W nastepnym rzucie wymienie jeszcze zarowki w lazience na energooszczedne co powinno dac jeszcze oszczednosci 5-10 pln ;-)

 

Kombinuje dalej co by tu jeszcze mozna bez uszczerbku na komforcie zenergooszednic :)

 

gdzie kupiles filtry do reku ??

ja myje na 35st ... moja zmywarka idzie dosc czesto /srednio raz na poltorej dnia/ i na swiezo sie fajnie myje :) ... jak tak dalej pojdzie to tesciowej zainstaluje polowe lamp w domu na czujnik ruchu bo pinda z uporem maniaka zostawia zaswiecone najbardziej nieenergooszczedne zarowki !!!!

dla mnie najwieksz energooszczednoscia bedzie wyprowadzka tesciowej :) czajnik zamiast 100 razy bedzie chodzil 20 razy na dobe :) pralka bedzie chodzic tylko na pelnym obciazeniu /piore max 2 prania na tydzien ... tesciowa 4 prania na tydzien z wypelnieniem rzedy 0,1 pojemnosci bembna!! a pralka nienajnowsza i nie ma czujnika wagowego !!/

ze o oszczednosci wody nie wspomne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie znalazlem schody idealne - wlasnie takie bede robil u siebie lada dzien :-)

 

http://www.holona.pl/g/s/n/18_big.jpg

 

 

mmmiodzio! Chyba tez zdecyduje sie na jesion (lub buk) i dokladnie taka barierke chce :-)

 

Kto ma miare w oku i powie jaka grubosc maja te stopnie/podstopnice? 3cm? 4cm?

 

mi sie wydaja dosc grube ... z 5 centow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominka: my mamy z płaszczem wodnym, palimy codziennie, nie wyobrażam sobie zimowego wieczoru bez palącego się kominka. Tak, tak, jest jak na filmach romantycznych:D;) Wcale nie żałujemy tego, że go mamy. Poza tym my nie mamy telewizora, więc jest na co patrzeć:D

 

CO do granitu - baardzo mi się podoba, ale nie mamy z prostego względu - nie było nas stać, a chcieliśmy koniecznie utwardzieć wejście do domu i pod wiatą, dlatego stanęło na kostce brukowej zwykłej. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale może być. Ale granitowe kosteczki są pięęękne:)

 

Schody: pisałeś Adam o jesionie, my mamy właśnie jesionowe, ale całe drewniane, czyli tralki też, poza tym my nie mamy betonowych, tylko samonośne - jesion jest suuper; robił nam je stolarz od Adiqq; jeden z najlepszych mebli - jeżeli tak to można nazwać - w naszym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...