Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

W naszym przypadku to raczej brak czasu. Wracamy do domu późnym popołudniem i jest milion rzeczy do zrobienia, więc bez sensu rozpalać skoro i tak nie ma nawet czasu usiąść. Druga rzecz mamy 1,5 roczną córeczkę i zostawienie jej w salonie przy rozpalonym kominku, podczas gdy ja np. szykuję obiad na drugi dzien, nie wchodzi w grę. Często również w momencie kiedy można by rozpalić poprostu nie przyjdzie nam to do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiles filtry do reku ??

 

Kupilem sama tkanine EU7 tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=2940800290

 

Za 50 pln z wysylka bodaj 5 metrow - starczy na pare lat :) Narazie nie mam wymiennych kaset wiec to sobie normalnie obszylem na "starych" ramkach :)

 

ja myje na 35st ... moja zmywarka idzie dosc czesto /srednio raz na poltorej dnia/ i na swiezo sie fajnie myje :) ...

 

Ja nie mam takiego programu ;( Mam tylko plukanie + 50st i 65st. Tez puszczamy srednio raz na poltorej dnia :] Czasem raz na dwa dni, a czasem raz dziennie. Roznie bywa :) Zmywarka przy 65stC brala 1,4kWh na cykl, a przy 50stC - 1kWh na cykl. Przy 15-tu myciach na miesiac to odpowiednio 21kWh i 15kWh - zawsze 6kWh do przodu (akurat na browarka), a roznicy w myciu nie widac :-)

 

jak tak dalej pojdzie to tesciowej zainstaluje polowe lamp w domu na czujnik ruchu bo pinda z uporem maniaka zostawia zaswiecone najbardziej nieenergooszczedne zarowki !!!!

dla mnie najwieksz energooszczednoscia bedzie wyprowadzka tesciowej :) czajnik zamiast 100 razy bedzie chodzil 20 razy na dobe :) pralka bedzie chodzic tylko na pelnym obciazeniu /piore max 2 prania na tydzien ... tesciowa 4 prania na tydzien z wypelnieniem rzedy 0,1 pojemnosci bembna!! a pralka nienajnowsza i nie ma czujnika wagowego !!/

ze o oszczednosci wody nie wspomne :D

 

Z drugiej strony odejdzie Ci w zime ogrzewanie ~50W/h, bo tyle czlowiek mniejwiecej generuje :D he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe my jeszcze nie mieszkamy Adam ale i tak przewidujemy palenie okazyjne a raczej glownie w wypadku awarii. Jakbym palila dziennie w kominku to chyba bym musiala co roku sciany malowac. Raczej nie przewiduje czestego rozpalania :)

 

Kominek z plaszczem tez ten problem rozwiazuje :-)

 

Im dluzej mysle tym stwierdzam ze mimo kilku wad - kominek z plaszczem jednak ma tez sporo zalet! Nie nagrzewa/przegrzewa pomieszczen i nie brudzi scian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem schody,mają 29 cm głębokości.Akurat obrobieniem się nie przejmowalismy,bo robił je stolarz,jako jedną z niewielu rzeczy,które robił nam ktoś.Przeważnie wszystko sam.Co do kominka to nie doszliśmy jeszcze do tego,żeby kupić fajne drzewo,a te które mamy to jest syfiate i brudzi szybę,śmierdzi.Czyli bez sensu na razie takie palenie.

Co do kostki granitowej to taka trochę dyskusja Mea o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą.Co się komu podoba,nam takie małe kosteczki się nie widzą i tyle.Czy wszyscy macie granit,nikt nie zna polecanego producenta kostki brukowej? Czy firma BRUK jest godna polecenia,zna ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z plaszczem tez ten problem rozwiazuje :-)

 

Im dluzej mysle tym stwierdzam ze mimo kilku wad - kominek z plaszczem jednak ma tez sporo zalet! Nie nagrzewa/przegrzewa pomieszczen i nie brudzi scian :)

 

jak dla nas zbyt drogi :) wolalam dolozyc do schodow :) kominek u nas nie bedzie stanowil glownego zrodla ciepla wiec jak dla mnie zbednie wydana kasa. Ale zastanawialismy sie nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dużo mówicie, że podłogówka na całości. Dopiero będziemy budować, ale planujemy zrobić mieszany system - kaloryfery w sypialniach + dodatkowy w łazience, reszta (nie cały parter) podłogówka. Dlaczego - bo nie stać nas na pompę ciepła (może się też boimy?) a gazu nie ma to będzie wstrętny węgiel. I woda z powrotu z kaloryferów do podłogówki. Może lepiej jakieś mieszanie z zimną woda żeby mieć te 30st na podłogówkę? Źle myślę?

p.s.A węgiel no cóż - dookoła wszyscy palą wszystkim i tak. Bezpieczniej sie będę czuła, ze jak przyjdą gorsze czasy... Tym bardziej że jedyne źródło ciepla - nie mamy kominka (czy ktoś wogóle buduje bez kominka?)

Na prąd zawsze da się przerobić, tyle że ten prąd to tez z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku tez nie planujemy (cena) czy zwróci się dla małego domu? pewnie nie, ale jest komfort (ponoć)

Planujemy zrobić tak: zakopać pod murem rurę do wentylacji mechanicznej która po wyjściu na zewnątrz trafi do "żwirowego gruntowego wymiennika ciepła". A w domu założyć jakiś wiatraczek (?) Pewnie jest jakieś urządzenie (nawilżacz lub coś).

 

Czy takie zabawy mają w ogóle sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dużo mówicie, że podłogówka na całości. Dopiero będziemy budować, ale planujemy zrobić mieszany system - kaloryfery w sypialniach + dodatkowy w łazience, reszta (nie cały parter) podłogówka. Dlaczego - bo nie stać nas na pompę ciepła (może się też boimy?) a gazu nie ma to będzie wstrętny węgiel. I woda z powrotu z kaloryferów do podłogówki. Może lepiej jakieś mieszanie z zimną woda żeby mieć te 30st na podłogówkę? Źle myślę?

p.s.A węgiel no cóż - dookoła wszyscy palą wszystkim i tak. Bezpieczniej sie będę czuła, ze jak przyjdą gorsze czasy... Tym bardziej że jedyne źródło ciepla - nie mamy kominka (czy ktoś wogóle buduje bez kominka?)

Na prąd zawsze da się przerobić, tyle że ten prąd to tez z węgla.

 

No a dlaczego nie na calosci podlogowka???? Z tego co wiem to ludzie czesto zaluja, ze dali mieszane ogrzewanie. A z tego co sie orientuje to chyba trzeba dwa obiego zrobic bo podlogowka jest niskotemperaturowa, kaloryfery znowu nie. Nie wiem jak to dokladnie wyglada ale wiem, ze cos takiego jest. Ja nawet gdybym pompy ciepla nie robila to napewno bylaby podlogowka na calosci. Potem wynikaja rozne problemy z mieszanego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mówicie, że podłogówka na całości. Dopiero będziemy budować, ale planujemy zrobić mieszany system - kaloryfery w sypialniach + dodatkowy w łazience,

 

Najwiekszy blad jaki mozesz popelnic przy budowie :) Potwierdzi Ci to kazdy kto tak zrobil. Niepotrzebna komplikacja systemu, nizszy komfort w sypialniach.

 

reszta (nie cały parter) podłogówka. Dlaczego - bo nie stać nas na pompę ciepła (może się też boimy?)

 

Zrodlo ciepla nie ma nic wspolnego z rodzajem ogrzewania. Kociol weglowy tez moze podpiac do 100% podlogowki - duzo latwiej niz do systemu mieszanego.

 

a gazu nie ma to będzie wstrętny węgiel. I woda z powrotu z kaloryferów do podłogówki.

 

Kompletna pomylka - system bedzie zero-sterowalny :) Jezeli juz chcesz mieszac to zrob dwa oddzielne, rownolegle obiegi - osobno dla kaloryferow, osobno na parter. Inaczej tego w zyciu nie wyregulujesz jak trzeba!

 

Może lepiej jakieś mieszanie z zimną woda żeby mieć te 30st na podłogówkę? Źle myślę?

p.s.A węgiel no cóż - dookoła wszyscy palą wszystkim i tak. Bezpieczniej sie będę czuła, ze jak przyjdą gorsze czasy... Tym bardziej że jedyne źródło ciepla - nie mamy kominka (czy ktoś wogóle buduje bez kominka?)

Na prąd zawsze da się przerobić, tyle że ten prąd to tez z węgla.

 

Smieciucha mozesz wstawic zawsze i podpiac zamiast np. pompy ciepla :) Nie wiem, czego sie boisz. Pompa to zwykle urzadzenie - dziala 100% bezobslugowo. Wlacza i wylacza sie sama, nie trzeba jej konserwowac ani obslugiwac w zaden sposob :) Ja polecam pompe, przelicz sobie to wszystko raz jeszcze na spokojnie. Pompa nie jest wcale droga - pytaj kilku wykonawcow :) Sama pompa to 15k pln + dolne zrodlo (5-10k pln). Dobry kociol to 10k pln. Przy czym trwalosc pompy oceniana jest na 30lat, a kociol moim zdaniem dluzej niz 10 nie pociagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no źle myślisz. Można mieć węgiel i 100% podłogówki. nawet jeśli woda z pieca ma np. 80 stopni, to można ją podmieszać na różne sposoby, żeby do podłogi trafiało 30 czy ile tam chcesz.

 

Czytałam że można, ale myśle ze docieplony mały nowy ocieplony dom z poddaszem, to sypialnie mają napływ ciepla z parteru + kaloryfery które można szybko wyregulowac. Chyba że sie myle, pochodze z króliczoka, to moge fizykę ogrzewania źle pojmować. Teraz mieszkam w zimnym domu - taki uklad pomieszczeń że trzeba dzwi zamykać żeby sie pokój dało nagrzać choć troche (a są nowe super-super drogie okna) i widze sporo minusów domów, na które bym nigdy nie wpadła: zimna woda z kranu trzeba spuszczać, no i te zimne pokoje.

Jak już budować i mieć internet to nie robić sobie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany nie są brudne, przecież mamy szybę, poza tym to kominek z płaszczem.

 

No a dokladacie do kominka jak???? szyba widmo??? bez otwierania :D wtedy sie duzo wydostaje na zewnatrz. Znajomi pala kominkiem tylko wieczorami ale kazdy dzien, tez przeciez maja szybe. a po poltorej sezonu grzewczego juz mowili, ze jest czarno strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a dokladacie do kominka jak???? szyba widmo??? bez otwierania :D wtedy sie duzo wydostaje na zewnatrz. Znajomi pala kominkiem tylko wieczorami ale kazdy dzien, tez przeciez maja szybe. a po poltorej sezonu grzewczego juz mowili, ze jest czarno strasznie.

 

Problem jest tylko przy powietrznych kominkach - i nie wynika z wydostajacego sie dymu przez szybe (bo przy prawidlowej wentylacji otwarcie drzwiczek z kominka powoduje raczej odwrotny efekt - tj. gwaltowne zaciagniecie powietrza z domu DO komina ;) Przy powietrznych powietrze zaciagane jest z dolu i ogrzane - wypuszczane kratkami w gornej czesci. A zawsze gdzie wyrzucasz cieple powietrze, tam gromadzi sie brud i szybciej sie kurzy. Sciany w tych miejscach moga byc brudne. Przy plaszczu tego problemu nie ma - ja wogole nie mam kratek, caly wklad i rura sa izolowane i wklad wogole sie nie nagrzewa wiec nie ma tez brudu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko odpisujecie, łał, ja mam urlop teraz, wy też?

 

No i właśnie ta woda z kaloryferów bez mieszacza do podłogówki to słabe jest... pewnie macie racje.

Dom juz zaprojektowany z kotlownią. Wolałabym pompę, ale tych kilkudziesięciu tysięcy nie mamy. A czego sie boję? braku prądu lub popsucia sie w środku zimy. No i ceny za prąd duże. Ale czasami, przyznaje, żałuję.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...