Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

mamy podlogówkę po całości i jesteśmy mega zadowoleni z takiego rozwiązania,nie wyobrażam sobie inaczej.W sypialni mam podłogówkę przykręconą na 18 stopni,drzwi zamknięte i jak tam wchodzę to zęby mi dzwonią,ale już po chwili ok.W łazienkach mamy drabinki do suszenia prania,mokrych ubrań ze śniegu np.jak dzisiaj ze trzy razy dzieci wychodziły i wszystko przemoczone.Mamy ekogroszek-największy błąd na budowie i drugi raz na 100 procent byłaby pompa.Co do tych kosztów pompy i kotłowni to zupełnie się nie zgadzam z rewqq.U nas CO,kotłownia,piec to suma 28 tysięcy,spokojnie w tej kwocie wyszłaby pompa.Tylko też wtedy mieliśmy takie błędne pojęcie,ktoś nam naopowiadał,że trzeba mieć ogromną działkę,kupe kasy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Ale niektórzy chyba dopiero się obudzili po 30 letniej hibernacji.

.Mamy ekogroszek-największy błąd na budowie i drugi raz na 100 procent byłaby pompa.Co do tych kosztów pompy i kotłowni to zupełnie się nie zgadzam z rewqq.U nas CO,kotłownia,piec to suma 28 tysięcy,spokojnie w tej kwocie wyszłaby pompa.Tylko też wtedy mieliśmy takie błędne pojęcie,ktoś nam naopowiadał,że trzeba mieć ogromną działkę,kupe kasy itp.

Dlatego przed wbiciem pierwszej łopaty trzeba się dokształcić "x"lat wcześniej i nigdy nie słuchać porad sąsiadów czy znajomych :)

Węgiel jest dobry ale tylko i wyłacznie dla górników a nie w nowych domach,priorytetem powinien być własny kalkulator a nie kalkulator sąsiadów czy znajomych :)

rewo masz rację,30 lat wungla non stop to chyba już uzależnienie i rodzaj sekty,powód do głosowania na Palikota,bo on także zło czyni,podobnie jest z wunglem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed wbiciem pierwszej łopaty trzeba się dokształcić "x"lat wcześniej i nigdy nie słuchać porad sąsiadów czy znajomych :)

Węgiel jest dobry ale tylko i wyłacznie dla górników a nie w nowych domach,priorytetem powinien być własny kalkulator a nie kalkulator sąsiadów czy znajomych :)

rewo masz rację,30 lat wungla non stop to chyba już uzależnienie i rodzaj sekty,powód do głosowania na Palikota,bo on także zło czyni,podobnie jest z wunglem ;)

 

hehe, Arturo, a my zaczelismy budowe z mysla o gazie... doksztalcilismy sie w trakcie :D kiedy nasza firma zapytala czy nie myslelismy o PC. Zaczelismy czytac, grzebac, dzwonic po firmach, jezdzic po znajomych, ktorzy mieli PC... Zawsze myslelismy, ze koszt jest nie na nasza kieszen... ale kiedy podliczylismy koszt instalacji gazowej i koszty ogrzewania gazem to stwierdzilismy, ze PC wcale nie wychodzi drogo. No i zmiana koncepcji w trakcie budowy :D Jestesmy mega zadowoleni. Mialo byc mieszane ogrzewanie, ale tez zrezygnowalismy... Dzieki Bogu!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hehe, Arturo, a my zaczelismy budowe z mysla o gazie... doksztalcilismy sie w trakcie :D kiedy nasza firma zapytala czy nie myslelismy o PC. Zaczelismy czytac, grzebac, dzwonic po firmach, jezdzic po znajomych, ktorzy mieli PC... Zawsze myslelismy, ze koszt jest nie na nasza kieszen... ale kiedy podliczylismy koszt instalacji gazowej i koszty ogrzewania gazem to stwierdzilismy, ze PC wcale nie wychodzi drogo. No i zmiana koncepcji w trakcie budowy :D Jestesmy mega zadowoleni. Mialo byc mieszane ogrzewanie, ale tez zrezygnowalismy... Dzieki Bogu!!!!! :)

 

Gaz ziemy mam przy działce,jeszcze przed budową odrzuciłem z uwagi na koszta,podobnie przed budową odrzuciłem w przedbiegach wungiel w postaci ekogroszka z uwagi na...nie chcę znęcać się nad forumowiczami ;)

W grze pozostał prąd i pellet,z uwagi na koszty odrzuciłem pellet i pozostał prąd i pod prąd budowałem dom :)

Wybudowałem dom pod prąd ale w między czasie trafiła się okazja na powietrzną pompę i skorzystałem z tego :)

Ja buduję tanio ale z perspektywy czasu stwiedzam,że pompa ciepła obojętnie jaka czy to gruntowa czy powietrzna w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej niż ekogroszek a przede wszytkim taniej niż gaz ziemny.

Ale prąd z COP1 jest i tak najtańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczalem projektowac schody, pierwszy bieg prawie gotowy:

 

http://szyna.civ.pl/schody.jpg

 

Okazuje sie ze PRO100 (do projektowania mebli) jest doskonaly takze do zaprojektowania schodow :-) Na kartce nie ma szans tego zrobic dobrze, za duzo zmiennych i kombinacji :-) Narazie mi wyszlo ze najoptymalniej bedzie podkuc trzy schodki o 1cm. Ciesla sie w sumie spisal - szerokosc stopni rozni sie o max 1,5cm co uwazam za doskonaly wynik (w koncu to ciesla, a nie stolarz ;)

 

A no i znalazlem wykonawce - 310 pln / m2 klejonki litej z Jesiona i chyba na te drewno sie zdecydujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Dlatego przed wbiciem pierwszej łopaty trzeba się dokształcić "x"lat wcześniej i nigdy nie słuchać porad sąsiadów czy znajomych :)

Węgiel jest dobry ale tylko i wyłacznie dla górników a nie w nowych domach,priorytetem powinien być własny kalkulator a nie kalkulator sąsiadów czy znajomych :)

rewo masz rację,30 lat wungla non stop to chyba już uzależnienie i rodzaj sekty,powód do głosowania na Palikota,bo on także zło czyni,podobnie jest z wunglem ;)

 

nagrabisz sobie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Gaz ziemy mam przy działce,jeszcze przed budową odrzuciłem z uwagi na koszta,podobnie przed budową odrzuciłem w przedbiegach wungiel w postaci ekogroszka z uwagi na...nie chcę znęcać się nad forumowiczami ;)

 

daruj nam, słyszeliśmy to już x razy.....

 

o tym grzaniu prądem też.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ja myślę, że my dlatego grzejemy codziennie w kominku, bo nie mamy tv i rzeczywiście fajnie się siedzi i czyta/pisze na kompie przy kominku właśnie i to tyle w temacie:)

 

ja nie mam nic przeciwko - tylko że pisze o tym, żeby ludzi przestrzec. Bo tak lekko licząc 90% to ma fałszywe wyobrażenie na ten temat...

a kominek to koszty - duże koszty (pomijam fakt jak ktoś sobie go zrobi sam, tak jak Adam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja mam jesionowe schody - imho sa boskie !! duze sloje sa zdecydowanie niz debowe :)

 

Wlasnie jesion mi sie bardziej podoba niz dab nawet :) IMO do nowoczesnych wnetrz lepiej pasuje. Roznica w cenie nie jest duza - 200-300 pln na korzysc jesiona oczywiscie, pozniej z 500 pln tanszy jest buk ale buk ma dziwne uslojenie (slabo widoczne).

 

chetnie sobie pozniej zobacze te twoje schody ... i tak musze cie nawiedzic bo mam cos twojego jeszcze z czasow budowlanych i wymysl jaka flaszke chccesz za to ze to cos przetrzymalam :)

 

HMMMM kurde nie pamietam co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla tych którzy się edukują i jeszcze nie wybrali projektu:

1) pompa ciepła koniecznie. Nie trzeba potem budować niepotrzebnie kotłowni czy zamawiać specjalistów od gazu. Nie wychodzi wiele drożej jak przyjęto się uważać,

2) podłogówka całość, idealnie pasuje do pompy ale nie tylko,

3) wentylacja mechaniczna (jak nie ma prądu problem rozwiązujemy otwierając okna) i wtedy nie budujemy komina (chyba że nie będziemy mogli żyć bez kominka w pokoju) który jest mostkiem cieplnym,

4) do rozważenia jest płyta a pod nią izolacja, którą łączymy z izolacją ścian a tą z izolacją dachu

5) tak ustawić by od północy nie było okien,

6) nie łączyć z domem drogimi ławami, stropem, lepiej po zbudowaniu dokleić (bo trzeba wentylować i ogrzewać),

7) jak nie ma kanalizacji to robić oczyszczalnie drenażowa (lub droższą gdy b.mała działka)

8) prosty projekt jak najbardziej, wyrzucajmy zbędne balkony, wykusze, wielospadowe dachy, ale zostawmy to co naszym zdaniem dodaje uroku (dla jednych to czterospadowy dach, dla innych balkonik nad wejściem, dla innych ciekawy kształt okna), dostosujmy się trochę do sąsiadów architekturą, niekiedy nawet świetny projekt wygląda źle w tej własnie okolicy

 

Od tego należy zacząć. Od przekonania się na własną rękę, że to faktycznie jest słuszne. Bo nie wszystko co do nowego domu pasje do starego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze o rolety zewnętrzne:

Jak to cenowo wychodzi?

warto robić antywłamaniowe (też cenowo)?

jak to zrobić jak ma się scianę grubą 18 cm a nie chce się mieć mostka cieplnego?

 

Nie ma rolet antywlamaniowych - a przynajmniej nie w "normalnych" cenach. To sa po prostu rolety - daja duzo bo oslaniaja przed wiatrem ale prosze nie mylcie ich przeznaczenia - zadna z nich NIE JEST antywlamaniowa :) Zerwanie rolet i dostanie sie do okien/szyb to dla zlodzieja i lomu 5 sekund roboty! W dodatku zlodziej wie kiedy jestesmy w domu (rolety opuszczone w calym domu) wiec nie musi sie spieszyc zbytnio z robota.

 

Zeby nie bylo mostka to rolete musisz zrobic nad oknem (wiec albo otwor wiekszy o skrzynke rolety albo okno nizsze o wysokosc rolety) i cala skrzynke ocieplic tak jak pozostala sciane styropianem :)

 

Jezeli zalezy Ci na troche zwiekszonej antywlamaniowosci to polecam szyby P4 i okucia WK2 - szczegolnie te ostatnie polecam bo nie sa drogie a przy okazji mamy dwie funkcje: szczelniejsze okno (jest duzo wiecej grzybkow ktore trzymaja okno w ramie) i funkcje uchylu w kazdym (przynajmniej okucia WK2 z maco-multi wszystkie maja uchyly niejako w standardzie ;) No i wtedy koniecznie klamki z zamkami. Daje to jakies realne 5 minut opoznienia wejscia zlodziejowi, do tego jezeli alarm - to czujka uderzenia / zbicia szyby. Wtedy od ataku do wlamania mija 5 min - w tym czasie zlodziej powinien odpuscic :)

 

EDIT:

 

Tutaj macie przyklad jak za pomoca dwoch prostych wkretakow bez WK2 zlodziej wchodzi do domu w 20 sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...