Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

@Gingeros - kolejny chory przyklad "lokalnego producenta". Rozeslalem ponad 20 zapytan ofertowych o wykonanie schodow (bez montazu - same stopnie, podstopnica etc). Mam juz kilkanascie wycen i wszystkie oscyluja od 2700 do 3400 brutto. Z Rybnika (firma "WODEX" na Kusocinskiego) dostalem oferte na... 2800! Super pomyslalem - biore bo to praktycznie na miejscu :) Ale za pol godziny doszedl mail ze wkradl sie blad i wycena nie dotyczy jesiona tylko buka i nie w grubosci 40mm tylko 20mm.. Po korekcie wyszlo.. 4,5k pln brutto!

 

No i wez tu wspieraj lokalny rynek, jak ceny maja o 65% drozsze niz 100km dalej!

 

PS. Bede Cie molestowal niebawem o wybor lakieru na te schody :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Jak jeszcze masz czas to zmień decyzję - postaw śmieciucha do spalania drewna w kotłowni i będzie 100000 x wygodniej. Sam mam kominek z płaszczem ale jakoś nie wyobrażam sobie codziennego palenia w nim przez cały sezon - to masakra :) Nie mówie nawet o samym paleniu co o rytuale odpalania, sprzątania popiołu, a przede wszystkim rąbania drewna i przynoszenia go pod kominek. To już bym wolał ekogroszek w kotłowni! Bo rozumiem że masz dostęp do taniego drewna? W innym wypadku eksploatacja wychodzi tak samo jak ekogroszku / pompy ciepła, a porządny wkład to wydatek prawie jak pompa ciepła ;)

 

dokładnie tak

drewnem można palić (szczególnie jak się ma dostęp do taniego drzewa),ale lepiej robić to w kotłowni...kolega przywozi z lasu - w okresie wiosenno-jesiennym pali tylko drzewem, zima dochodzi do tego węgiel - i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniles do tego mojego stolarza ?? z pod wadowic ?? mysle ze gosc ci to jest w stanie zrobic najtaniej a jak sie na mnie powolasz to juz wogole :)

 

A jak on sie nazywal ?? Bo spod Wadowic mam chyba z trzy oferty :-) Jeden jest bardzo kumaty i mimo ze nie najtaniej to chyba u niego wezme - sam zaproponowal ze zrobi mi lamelownica frez pod lamelki (takie "mocniejsze" i lepsze kolki) na stopniach i podstopnicach - dzieki czemu skladanie tych schodow bedzie proste jak skladanie mebli z IKEA ;) On tez jest gdzies spod Krakowa, dodatkowo wystawia mi prywatna aukcje na allegro i place przez PayU i - placac alior syncem mam dodatkowo 5% zwrotu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze masz czas to zmień decyzję - postaw śmieciucha do spalania drewna w kotłowni i będzie 100000 x wygodniej. Sam mam kominek z płaszczem ale jakoś nie wyobrażam sobie codziennego palenia w nim przez cały sezon - to masakra :) Nie mówie nawet o samym paleniu co o rytuale odpalania, sprzątania popiołu, a przede wszystkim rąbania drewna i przynoszenia go pod kominek. To już bym wolał ekogroszek w kotłowni! Bo rozumiem że masz dostęp do taniego drewna? W innym wypadku eksploatacja wychodzi tak samo jak ekogroszku / pompy ciepła, a porządny wkład to wydatek prawie jak pompa ciepła ;)

 

Mam czas, aby zmienić decyzje, ale...

Nie mam przewidzianej kotłowni w domu (bo nie chcę i nie potrzebny koszt). Dom będzie ogrzewany przez kominek z wkładem powietrznym z DGP i grzejnikami elektrycznymi, przerabiałem pierwotnie PC powietrze woda, ale koszty instalacyjne są zbyt wysokie (koszt pompy, wykonanie podłogówki w całym domy - gdyż grzejniki nie wchodziłyby w grę - przekroczyłby 30k), nawet jeżeli przyjąć średni COP na 3 to przy ogrzewaniu samym prądem oszczędzam 66% kosztów (czyli oszczędzałbym około 2000 rocznie), a jeżeli połowę czasu będę ogrzewał kominkiem to oszczędności byłyby jeszcze mniejsze. Dlatego zrezygnowałem, gdyż nie do końca inwestycja byłaby opłacalna. Mój dom ma 100m2 po podłogach, 20 cm styro 0,035 na ścianach 30 cm wełny na dachu, wentylacja mech. i GWC. Za parę lat mam mieć dostęp do gazu, więc gdy kominek mi się znudzi, a prąd wyjdzie za drogo :) to dokupuje jedynie piecyk gazowy z nagrzewnicą wodną i spinam to z GWC.

Taki przynajmniej mam plan :)

Ale otwarty jestem na porady - w końcu to mój pierwszy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale otwarty jestem na porady - w końcu to mój pierwszy dom.

 

To ja Ci powiem ze czytam jakby siebie :D Chociaz od poczatku wiedzialem ze chce pompe to jakos nie bylo na nia kasy i grzalem swoja podlogowke piecem elektrycznym 12kW + kominkiem z plaszczem wodnym. Pierwszy sezon, kupione drewno okazalo sie mega mokre (takie do palenia nadaje sie dopiero po 2-3 latach suszenia) i palenie w kominku z plaszczem bylo katorga. Wiec glownie chodzil piec elektryczny. Pierwszy sezon mieszkalem od 19-go grudnia dopiero i mialem wykonczone tylko dwa pokoje - i grzalem tylko nawet nie polowe parteru. Pierwszy sezon zamknal sie w CO+CWU w kwocie gdzies 7-8k pln. Czyli masakra!

 

Jak chcesz grzac CWU ? No w lato to chyba tylko pradem bo nie bedziesz przeciez kominka rozpalal przy +30 na zewnatrz :) Czyli licz z 200 pln / mc za samo grzanie wody..

 

Ja poszedlem po rozum do glowy i zalatwilem kase na pompe i drugi rok grzalem juz tylko nia. Od listopada do konca maja zuzylem pradu za 2200 pln. Caly rok 2800 pln. Ten sezon zamkne ponizej 2k pln (a grzeje juz praktycznie caly dom). Ile Cie wyjdzie ta instalacja kominek + DGP + piece elektryczne? Podlogowka na 100m2 to max 5k pln, a komfortu wogole nie ma co porownywac (DGP to dla mnie najgorsze pod wzgledem komfortu ogrzewanie - brudzi sciany, wysusza powietrze, "wali goracem" po plecach, zero-akumulacji - tj. w kominku przygasnie i bedzie po chwili zimno - gorzej niz przy kaloryferach!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podlogowka na 100m2 to max 5k pln

Zgadzam się,to jest realna kwota za wykonanie 100m2 podłogówki.

Podłogówka to wg mnie podstawa,nie chcesz pompy ciepła podepnij piecyk/kociołek elektryczny za ok.2,7tys.zł a kiedyś spokojnie pompę podepniesz.

Kominek z DGP wg mnie fajna sprawa ale nie do częstego palenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak on sie nazywal ?? Bo spod Wadowic mam chyba z trzy oferty :-) Jeden jest bardzo kumaty i mimo ze nie najtaniej to chyba u niego wezme - sam zaproponowal ze zrobi mi lamelownica frez pod lamelki (takie "mocniejsze" i lepsze kolki) na stopniach i podstopnicach - dzieki czemu skladanie tych schodow bedzie proste jak skladanie mebli z IKEA ;) On tez jest gdzies spod Krakowa, dodatkowo wystawia mi prywatna aukcje na allegro i place przez PayU i - placac alior syncem mam dodatkowo 5% zwrotu :-)

 

firma nazywa sie SKOLEK i jest z Klecznej k Wadowic

jak sie gosc nazywa to nie pamietam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,to jest realna kwota za wykonanie 100m2 podłogówki.

Podłogówka to wg mnie podstawa,nie chcesz pompy ciepła podepnij piecyk/kociołek elektryczny za ok.2,7tys.zł a kiedyś spokojnie pompę podepniesz.

Kominek z DGP wg mnie fajna sprawa ale nie do częstego palenia :)

 

A to jest kwota tylko za ruraż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest kwota tylko za ruraż?

 

5k za same rury? Nie rob sobie jaj ;)

 

Na 100m2 przy srednim rozstawie 10cm (gesto) potrzebujesz 1000m rury - z Wavina do kupienia za ok 2300 pln. Do tego folia, spinki, rozdzielacz (500-700 pln max) i to wszystko. Spokojnie w 5k pln da sie zmiescic (kladac samemu oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej zapytam. Buduję dom ok.100 mkw podłóg i chcę na parterze zrobić podłogówkę i w górnej łazience. Cena jaka mi została zaproponowana to 100 zł za metr2 tam gdzie będzie podłogówka plus do tego 2500zł za sekcję rozdzielaczowo-pompową. Cena obejmuje zmianę ocieplenia pod wylewką, materiał, rurki itp. Czy ta cena koresponduje z normalnymi cenami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej zapytam. Buduję dom ok.100 mkw podłóg i chcę na parterze zrobić podłogówkę i w górnej łazience. Cena jaka mi została zaproponowana to 100 zł za metr2 tam gdzie będzie podłogówka plus do tego 2500zł za sekcję rozdzielaczowo-pompową. Cena obejmuje zmianę ocieplenia pod wylewką, materiał, rurki itp. Czy ta cena koresponduje z normalnymi cenami?

 

2500 za rozdzielacze to jakas masakra :) Ile obwodow? Tu masz np. rozdzielacz na 10 obwodow zestaw mieszajacy z pompa:

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-do-podlogowki-10-pompa-gorgiel-zawory-i3010632898.html

 

Za 1179 pln.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=1520&sg=0&string=rozdziel%2A+pomp%2A

 

Tu masz wiecej.

 

Kwestia czy np. ten styropian jest w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak ktoś podaje cenę za metr tego magicznego ogrzewania podłogowego to kryje się w tym spora marża.

materiały można kupić sobie samemu, chyba że instalator ma lepsze rabaty w hurtowni ale to wszystko trzeba weryfikować.

ja za robociznę wodkan i CO płaciłem tak: wodkan 2000zł, ogrzewanie 2000zł, montaż instalacji w kotłowni 500zł. Z rozłożeniem folii i styropianu.

Robioli to znajomi po godzinach, więc wiadomo że żadna firma tak nie zejdzie, bo mają swoje koszty.

firma za takie usługi chciała minimum 7500zł, ale już bez rozkładania folii i styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak ktoś podaje cenę za metr tego magicznego ogrzewania podłogowego to kryje się w tym spora marża.

materiały można kupić sobie samemu, chyba że instalator ma lepsze rabaty w hurtowni ale to wszystko trzeba weryfikować.

 

Z tymi marzami to jest jakis mit. Ja nie jestem instalatorem ani budowlancem ani wykonawca a kupuje wszystko taniej niz fachowcy z tymi oslawionymi rabatami ;) Moze i oni maja rabaty ale ten stanowi dla nich dodatkowy zarobek, na pewno nie dziela sie nim (w calosci) z inwestorem :-) Na allegro jest taka konkurencja ze zaden instalator taniej lokalnie nie jest w stanie nic kupic IMHO! Przekonalem sie o tym ze sto razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 100zł jest folia, styropian ekranowany, rurki, wszelkie podłaczenia, kontrole szczelności, podłączenie do pieca i zmiana wylewki.

Musże w takim razie paptrzeć na te cene rozdzileacza bo rozbieżności sa duże.

 

Mi jedna firma wszystko robi i podaje mi cene np. za metr konkretnej rzeczy i tyle wyliczyli za podłogówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 100zł jest folia, styropian ekranowany, rurki, wszelkie podłaczenia, kontrole szczelności, podłączenie do pieca i zmiana wylewki.

 

No to juz inksza inkszosc jak ze styropianem :) Cena moze byc OK. Moze - zalezy ile faktycznie tego wszystkiego pojdzie !

 

Musże w takim razie paptrzeć na te cene rozdzileacza bo rozbieżności sa duże.

Mi jedna firma wszystko robi i podaje mi cene np. za metr konkretnej rzeczy i tyle wyliczyli za podłogówke.

 

W takim razie wklejaj ceny jakie Ci podaja za konkretne rzeczy - bedziemy je weryfikowac :-)

 

Rurki pex 16 juz wiesz - porzadny markowy Wavin to 2,3-2,5 pln / metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...