Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No, właśnie instalacje to jest dla mnie KOSZMAR, instalatorzy zachowują się jak święte krowy ( zatrzymali się w czasach komuny), obecnie mam drugą firmę u siebie na budowie. Pierwsza to nie była firma (ale osoby pracujące w firmie instalacyjnej dorabiali po godzinach) jak mi położyli ogrzewanie podłogowe to mało się nie popłakałam w jednym miejscu 26 cm w innym 16 cm, oczywiście ściągaliśmy rurki i sami położyliśmy. Teraz weszła firma i widzę, że też się zaczynają schody narzuca mi konkretne materiały np. rurę 26mm 1mb 12,80 zł chciałam coś tańszego, no zobaczę jutro będę z szefem rozmawiać.

Co do rozdzielaczy ja zakupowałam z firmy GORGIRL 4-6, 6-4 coś chyba 1450 zł, a ostatnio dokupywałam na 5 obwodów za 1150 zł wszystkie z pompą mieszającą.

Zanim ta firmę wybraliśmy były też inne na rozmowę jedna za same położenie rur do ogrzewania podłogowego (styropian,folia,siatka były położone) oni mieli tylko rury położyć nasz materiał zawołali sobie 35 zł m2, wkręcenie śrub do rozdzielacza ( 1 rozdzielacz ) 135 zł (same śruby) i Uwaga wykonanie próby szczelności chyba 300 zł takie coś jak szczelność i wkręcanie śrub do rozdzielacza nie powinno się liczyć.

To tak jak ja bym wymurowała ścianę kasuje za to plus że przyłożę poziomicę i sprawdzenie czy jest pion też skasuje fajną mają robotę instalatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Sam mam kominek z płaszczem ale jakoś nie wyobrażam sobie codziennego palenia w nim przez cały sezon - to masakra :) Nie mówie nawet o samym paleniu co o rytuale odpalania, sprzątania popiołu, a przede wszystkim rąbania drewna i przynoszenia go pod kominek. To już bym wolał ekogroszek w kotłowni! Bo rozumiem że masz dostęp do taniego drewna? W innym wypadku eksploatacja wychodzi tak samo jak ekogroszku / pompy ciepła, a porządny wkład to wydatek prawie jak pompa ciepła ;)

 

Kurcze, Adam, my kupujemy cięte, rąbać nie trzeba, poza tym mamy zapas przyniesiony i schowany pod schodami - nie trzeba wychodzić w ogóle z domu. Bo ja cały czas nawiązuję do tego, że palimy w kominku codziennie i może się chcieć:D

Co do schodów, my też mamy jesion, ale jasny, słoje cudne, b. ładnie prezentuje się te drewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Adam, my kupujemy cięte, rąbać nie trzeba,

 

Wszystko sie da kupic - tylko ZA ILE !? ;) On chce to traktowac jako glowne ogrzewanie w domu - to licz ze spali z 12-15m3 tego drewna, rabany, ciety, suszony (faktycznie suszony a nie bajka ze "byl sezonowany panie!") dab z transportem to z 250 pln, to go to ogrzewanie drozej od gazu bedzie wychodzic! ;) Szczegolnie ze chce DGP czyli ten kominek bedzie chodzil 24/h.

 

poza tym mamy zapas przyniesiony i schowany pod schodami - nie trzeba wychodzić w ogóle z domu.

 

ILE !? ;) Ja tez mam pod schodami - tak z metr sie moze zmiesci. A u niego bedzie trzeba z 15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

ja mam drzewo jeszcze po wycince przed budową, sezonuje sie juz 4 lata i dopalic go nie umie :D

i nie wyobrażam sobie kupować sezonowanego drewna, przy cenach dzisiejszych wyjdzie sporo drożej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Wiem, ze na pewno gdzieś przy sys.grzewczych jest odpowiedź na nie, ale skoro już mówimy o podłogówce....

Jak jest z panelami na ogrzewanie podłogowe, rzeczywiście mija się to z celem i czy np. lepiej w salonie zrezygnować z na rzecz normalnych grzejników. Nadmienie, że etap wykończniowy będzie rozciągnięty w czasie i każdy grosz się bedzie liczył i na początku bede musiał musiał kupić np panele z Leroy M. za 13 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych przeciwwskazan co do podlogowki i paneli. Mozna spokojnie klasc. Ja mam cale pietro w podlogowce i na calym pietrze bede miala panele. Znam osoby, ktore maja nawet wykladzine na podlogowkach. Wiec naprawde nie ma sie co zastanawiac. Dla mnie wizja kaloryferow w salonie to jakis koszmar, tym bardziej, ze jest wspaniala podlogowka :) Nawet sie nie zastanawiaj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
A w łazienkach macie dodatkowy kaloryfer np. szczebelkowy do suszenia np. ręczników? Czy jak już podłogówka na całości, to żadnego kaloryfera :)

 

mam, na obiegu z podłogówki, przydaje się jako wieszak, a trochę tez dosuszy....

Nie opłaca się dla 1 lub 2 drabinek grzać całej wody w obiegu do 50C a na podłogę puszczać 35C przez mieszacz.

Drabinka sie przyda, jak jest koniecznośc, mozna na lato wkręcić grzałkę, i dogrzewać do suszenia ręczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Wiem, ze na pewno gdzieś przy sys.grzewczych jest odpowiedź na nie, ale skoro już mówimy o podłogówce....

Jak jest z panelami na ogrzewanie podłogowe, rzeczywiście mija się to z celem i czy np. lepiej w salonie zrezygnować z na rzecz normalnych grzejników. Nadmienie, że etap wykończniowy będzie rozciągnięty w czasie i każdy grosz się bedzie liczył i na początku bede musiał musiał kupić np panele z Leroy M. za 13 zł/m2.

 

ja mam panele z LM za 19,90 :) na podlogowce i zupelnie dobrze sobie radza !!! mam panele w salonie /na polowie pokoju/ i u tesciowej /caly pokoj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to już nie wiem...tyle się naczytałem o panelach i ich sredniej przepuszczalności cieplnej. Macie zageszczone rurki czy normalnie połozone tak jak np pod płytkami? I normalnie są połozone panele jeszcze na tej gabce?

 

 

Ja moge wyobrazić sobie grzejniki w salonie, a le już nie wyobrażam sobie kafelek/kafli tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kazdy ma swoja wizje :) i to jest fajne, gdyby sie nam wszystkim podobalo to samo to by bylo nudno ;) wiec pisze, bez obaw mozesz montowac panele na podlogowke, normalnie z gabka. Nie ma zadnych przeciwwskazan a z tego co sie tu forumowicze wypowiadali, nie zauwazyli roznicy w temperaturze przy panelach io przy kaflach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Wiem, ze na pewno gdzieś przy sys.grzewczych jest odpowiedź na nie, ale skoro już mówimy o podłogówce....

Jak jest z panelami na ogrzewanie podłogowe, rzeczywiście mija się to z celem i czy np. lepiej w salonie zrezygnować z na rzecz normalnych grzejników. Nadmienie, że etap wykończniowy będzie rozciągnięty w czasie i każdy grosz się bedzie liczył i na początku bede musiał musiał kupić np panele z Leroy M. za 13 zł/m2.

 

KAZDY panel nadaje sie na ogrzewanie podlogowe - panel to sprasowane wiory z klejem - doskonale przewodza cieplo ;) Im tanszy tym cienszy = tym latwiej przewodzi cieplo. Spokojnie mozesz dawac panele do 15mm - bez zadnego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to już nie wiem...tyle się naczytałem o panelach i ich sredniej przepuszczalności cieplnej. Macie zageszczone rurki czy normalnie połozone tak jak np pod płytkami? I normalnie są połozone panele jeszcze na tej gabce?

 

MOIM zdaniem najlepsze co mozesz polozyc pod panele i przy okazji cos co nadaje sie bez problemu na ogrzewanie podlogowe to szary PIANOMAT 3mm. Do kupienia w Komforcie / allegro. Doskonale wycisza :) Bzdur i mitow na temat tego ze panele nie nadaja sie na podlogowke wogole nie sluchaj - robilem kiedys w Audytorze CO dokladne testy i w przypadku paneli do 10mm nie musisz w ogole zageszczac rurek, panele izoluja tyle co nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mowie ze jak bedziecie mieli wentylacje mechaniczna to grzalki sa kompletnie niepotrzebne - wszystko schnie jak szalone :) Mam lazienke bez okna i zadnych problemow z suszeniem recznikow!

 

No wlasnie u nas jest ten problem, ze nie mamy wentylacji mechaniczsnej :( Caly czas utrzymywano nas w przeswiadczeniu, ze to jest drogie, a na taka kwote juz nie moglismy sobie pozwolic. Jak juz doszlismy do tego, ze to wcale nie jest takie drogie jak nam mowiono to juz bylo troche za pozno.... Bardzo zalujemy, ze nie mamy ale coz... teraz juz nie ma co plakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze perypetie odnośnie instalacji: Miałam się spotkać dzisiaj z Panem instalatorem, nie spotkałam się mąż rozmawiał z nim przesz telefon.

Powiedział, że rezygnuje i nie będzie nam robił instalacji powód nie pytajcie....., ale dochodzę do wniosku, że instalatorzy mają kupę roboty, ze tak mogą traktować klientów SZUKAM 3 FIRMY. I nie targujemy się z nimi co do ceny podają cenę my się zgadzamy. TO JEST JAKIŚ KOSZMAR jak zrobimy instalację to się chyba upije ze szczęścia, elektrykę będę miała za tydzień skończoną chociaż tyle pociechy.

Czy tylko ja mam problem z instalatorami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...