Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ostatnio żona próbowała załatwiać reklamację kiecki przez panią rzecznik konsumentów z Rybnika i powiedziała,że szkoda zachodu.Pani nie pomogła wcale,kazała wysłać reklamacje do sprzedawcy za potwirdzeniem odbioru a jak nie odbierze to pismo,że minęło 14 dni i jak nie ma odpowiedzi to uznaje się reklamacje i proszę o wymianę produktu na nowy wolny od wad.

Odnośnie kominka to u nas bardzo długo śmierdziało tak jakby palił sie plastik,dopiero po takim rozgrzaniu do czerwoności przestało.Okazało się,że taśma nie wytrzymywała takich wysokich temperatur i dopiero jak się klej z niej wypalił to przestało śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio żona próbowała załatwiać reklamację kiecki przez panią rzecznik konsumentów z Rybnika i powiedziała,że szkoda zachodu.Pani nie pomogła wcale,kazała wysłać reklamacje do sprzedawcy za potwirdzeniem odbioru a jak nie odbierze to pismo,że minęło 14 dni i jak nie ma odpowiedzi to uznaje się reklamacje i proszę o wymianę produktu na nowy wolny od wad.

Odnośnie kominka to u nas bardzo długo śmierdziało tak jakby palił sie plastik,dopiero po takim rozgrzaniu do czerwoności przestało.Okazało się,że taśma nie wytrzymywała takich wysokich temperatur i dopiero jak się klej z niej wypalił to przestało śmierdzieć.

Tak tylko my już tym kominkiem palimy ok 11 miesięcy i ciągle ten zapach jest ale dopiero się pojawia po dłuższym paleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko my już tym kominkiem palimy ok 11 miesięcy i ciągle ten zapach jest ale dopiero się pojawia po dłuższym paleniu.

 

U mnie tez byl zapach palonego plastiku - powodowal go klej ktorym wkleilem kawalki paskow marmuru do metalowego katownika ktory prawie sie stykal z metalowa obudowa kominka. Przestalo smierdziec tak po 10-15 paleniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Tak tylko my już tym kominkiem palimy ok 11 miesięcy i ciągle ten zapach jest ale dopiero się pojawia po dłuższym paleniu.

 

kolega tak miał....nie umiał stwierdzić co jest powodem, aż rozpalił przez przypadek za mocno....okazało się że to kasetony na suficie blisko kominka...:p

u mnie 2-3 palenia i przestało....na poddaszu jak włączam DGP to przez jakiś czas czuć przypieczony kurz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram dachówke... Generalnie to ciężka sprawa wybrać ją na podstawie kilku sztuk wystawionych w hurtowni.

Czy ktoś wie, gdzie w naszych okolicach zobaczę dach pokryty dachówkami takimi jak:

Nelskamp Nibra R10

Tondach Stodo

Creaton Terra Optima

Erlus Reforma

 

Zastanawiałem się też nad dachówką płaską, ale przy dachu o nachyleniu 30stopni to chyba nienajlepszy pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też nad dachówką płaską, ale przy dachu o nachyleniu 30stopni to chyba nienajlepszy pomysł...

 

Moja sasiadka ma chyba jeszcze mniejszy kat dachu (parterowka) i ma dachowke plaska. Nie mam pojecia jaka ale wiem ze byla dosc droga (szczegolnie gasiory i zakonczenia... jeden gasior 200 pln (!!!!!!!!), zakonczenie 500 pln), grafit :) Fajnie wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram dachówke... Generalnie to ciężka sprawa wybrać ją na podstawie kilku sztuk wystawionych w hurtowni.

Czy ktoś wie, gdzie w naszych okolicach zobaczę dach pokryty dachówkami takimi jak:

Nelskamp Nibra R10

Tondach Stodo

Creaton Terra Optima

Erlus Reforma

 

Zastanawiałem się też nad dachówką płaską, ale przy dachu o nachyleniu 30stopni to chyba nienajlepszy pomysł...

 

Ja mam dachówkę płaską ładnie (ślicznie wygląda) nam się bardzo podoba. Dachówka z Brassa betonowa, na ceramikę się nie zdecydowaliśmy bo widziałam płaską z ceramiki i były widoczne nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, Twoją realizację widziałem, ale kąt nachylenia dachu chyba u Was większy.

Co do dachówki betonowej... Pewnie technika poszła do przodu i 12 lat to sporo, ale od południa mam sąsiada z dachem kopertowym i patrzę prosto na jego północną połać, na której od paru lat zielony zdobył przewagę nad ceglanym.

 

muszę poszukać realizacji z dachówką płaską na dachu 30stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, Twoją realizację widziałem, ale kąt nachylenia dachu chyba u Was większy.

Co do dachówki betonowej... Pewnie technika poszła do przodu i 12 lat to sporo, ale od południa mam sąsiada z dachem kopertowym i patrzę prosto na jego północną połać, na której od paru lat zielony zdobył przewagę nad ceglanym.

 

muszę poszukać realizacji z dachówką płaską na dachu 30stopni...

 

Mamy kąt 45stopni, jeżeli chodzi o betonowe dachówki to Brass prawdopodobnie jest najlepszy i ma jakąś powlokę żeby właśnie nie zrobił się zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń się pojawia prawie na każdym poszyciu jeżeli jest choć trochę zacienione(no może poza blachodachówką). U siebie w starym domu mam gonty papowe i tam gdzie jedna połać zacienia drugą mam zielony nalot, który co rok, dwa zmywam Karcherem i jak nówka. A gonty mają mniej niż 10 lat.

Betonowy Braas mimo wszystko ma na powierzchni pory, zagłębienia w których będzie z czasem coś wzrastało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale jej chyba nie chodziło o pytania zadawane przez siebie tylko ogólnie. A to już chyba nie będzie takie łatwe do wyłapania.

 

Elmaga, nie krępuj się, pytaj :)

 

To byl tylko przyklad - w miejsce "elmagra" moze sobie wstawic dowolne pytanie ;)

 

EDIT: widze ze google jednak zle to troche interpretuje i szuka w calym forum muratora ;( No to mozna po prostu wpisac:

 

"szukana fraza site:forum.muratordom.pl rybnik"

 

Tez znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odstawie troche prywaty ale ...

Jesli ktos jeszcze nie wie na co przekazac 1% swojego podatku to polecam fundację ktora potrafi sie rozliczyc z KAZDEJ POWIERZONEJ ZLOTOWKI !!! w tej fundacji pracuje moja mama i WIEM ze zadna z osob pracujacych w fundacji nie zarabia na niej ani jednej zlotowki !!! wszystkie powierzone pieniadze przeznaczane sa na rechabilitacje dzieci niepelnosprawnych z Wodzisławia i okolic !! Życzę wszystkim aby nigdy wasze dzieci nie musiały z tych pieniedzy skorzystac !!! Ale jesli możecie wpisać wlasnie ten KRS 0000049946 do waszego pita bedziemy /zarowno ja jak i cala masa dzieciakow ktorym te pieniazki sa naprawde potrzebne/ wam niezmiernie wdzieczni :)

 

14034_560715717279397_772472785_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...