Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Cześć,

 

po długiej nieobecności wpadam z prośbą o polecenie jakiegoś serwisanta AGD - próbowałem samodzielnie naprawić zatkaną zmywarkę, co zakończyło się rozciętą ręką i samozapłonem tejże zmywary - potrzebuję złotą rączkę co to posprząta po mnie do kupy:)

 

Zmywarka stara, już po gwarancji... Poratuje ktoś namiarem na rzetelny serwis, albo pana Zdzisia złotą rączkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Możecie polecić elektryka oraz firmę od wylewek i tynków?

 

Jakie mieliście ceny?

 

moge polecic firme od wylewek, tynki tez robia, ale nie wiem jak, podejrzewam, ze ok. Bylismy bardzo zadowoleni. Firma jest z Zywca, w jeden dzien nam zrobili 300mkw wylewek :) szli jak burza. Rok temu brali 11zl. za m2 robocizny. Material chcielismy sobie sami zalatwic. Namiary moge podac na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś naszło do głowy wypastowanie podłogi z paneli sidoluxem emulsją nabłyszczającą (nie zwykły płyn do mycia) to niech tą głową bardzo solidnie w tą podłogę uderzy parę razy żeby ten pomysł sobie z głowy wybić ;)

 

Po pół roku w końcu miarka się przebrała i sprawa *wiecznych* smug (po 30 minutach od umycia podłogi ta wygląda jak nie myta od tygodnia - wystarczy stopą przejść i zostaje mega ślad, a przesunięcie palcem zostawia widoczny nie tylko pod światło mocny ślad) mnie zainteresowała. Zacząłem testować, myc na różne sposoby, czyścić, a przede wszystkim czytać - i wychodzi na to że z tym Sidoluxem to problem ma chyba każdy kto go użyje. Po prostu na panelach tworzy się taka warstwa maźi która się rozmazuje - nie da się jej zmyć NICZYM! Próbowałem kilka rodzai płynów, wodę z octem etc. Wczoraj 4 razy umyłem podłogę pod rząd. Nic nie pomogło. Panele się nie kleją ale wyraźnie jest na nich warstwa jakiej nie ma na nowych panelach (mam jeszcze parę schowanych) - na 100% to jest ten sidolux bo nic innego nie używałem.

 

Robił ktoś tym? Dzisiaj kupiłem specjalny zmywacz (30 pln w liroju) do takich warstw i zaraz biorę gąbeczkę, ścierę z mikrofibry i będę próbował się tego po kolanach pozbyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu regularnie używałem Sidoluxu. Przy dobrze wymytej podłodze nawet to miało jakiś efekt, ale zdarcie starych warstw to była katastrofa...nawet specjalnymi preparatami.

 

No wlasnie wczoraj testowalem na kawalku podlogi i efekt zaden - nic nie zeszlo :( Czym to pozniej usuwales (jaki srodek i narzedzia??).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy ponad 1,5 roku a tym sidoluxem było myte na początku i niczym nie da się tego dziadostwa zmyć.Myśleliśmy,że to panele są winne,ale teraz już wiemy,że nie.My od czasu do czasu po umyciu podlogi na świeżo płynem dajemy dzieciakom na stopy ścierki z mikrofibry i polerują.Efekt jest przez godzinę........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, ze tak z "pietruszki"... :)

Gdzie kupujecie drzewka owocowe, trzebaby uporządkować nieco teren...

 

dziękuje serdecznie za wskazówki

pozdrawiam

 

najwiekszy wybor jaki pamietam to Conica w Żorach /nie wiem czy dobrze napisalam/ ... po sasiedzku od Limby ale wiecej maja owocowych niz limba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy ponad 1,5 roku a tym sidoluxem było myte na początku i niczym nie da się tego dziadostwa zmyć.Myśleliśmy,że to panele są winne,ale teraz już wiemy,że nie.My od czasu do czasu po umyciu podlogi na świeżo płynem dajemy dzieciakom na stopy ścierki z mikrofibry i polerują.Efekt jest przez godzinę........

 

Najlepszy dowód na to że sidolux to syf jest ten produkt:

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1722/cleanlux-zmywacz-do-sidoluxu-500-ml.jpg

 

:D Ale nie wiem na ile skuteczny - płyn za 30 pln (zmywacz do warstw wosków / tłuszczów) z liroja nic nie pomaga - używany bez rozcieńczania z wodą!

 

@MAR70: też po wyschnięciu i przeciągnięciu palcem (czystym, suchym) w poprzek panela - zostaje Ci SMUGA? Taki efekt jakby na zamszu czy welurze palcem możnabylo rysować :) U mnie pies przejdzie dwa razy tam i spowrotem 10 min po umyciu podłogi i ta wygląda jak po wojnie! Jak nic nie pomoże to w dupie mam ten sidolux i panele - wczoraj w liroju widziałem przepiękne panele EGGER - cena trochę wysoka (50 pln / m2) ale panele mnie po prostu ROZWALIŁY swoją strukturą (normalnie czuć pod palcem wszystkie sęki, czy rysy) i głębokim matem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,na naszych panelach możemy palcem rysować,nie ważne czy są czyste czy brudne.Mamy te panele,które Ty Adam polecałeś,ale mam ich tak dość,ze jak tylko przyjdzie okazja zrobimy kafle.Żałujemy,że nie zrobilismy tak od razu.Jak to mówią pierwszy dom jest dla wroga,drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie,więc moze przy trzecim błedów unikniemy.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,na naszych panelach możemy palcem rysować,nie ważne czy są czyste czy brudne.Mamy te panele,które Ty Adam polecałeś,ale mam ich tak dość,ze jak tylko przyjdzie okazja zrobimy kafle.Żałujemy,że nie zrobilismy tak od razu.Jak to mówią pierwszy dom jest dla wroga,drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie,więc moze przy trzecim błedów unikniemy.:)

 

A probowales (as?) jakimis specjalistycznymi srodkami to czyscic? Bo jak czytam w sieci to ludzie maja panele przeroznych firm i ten sam problem - wiec nie zalezy to od samych paneli! Ja zreszta ta warstwe cholerna mam tez w kuchni na kaflach bo pewnie przejechalem je "przy okazji" robiac ta emulsja :D Dzisiaj proba jakas mocniejsza szczotka albo druciakiem kuchennym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy wybor jaki pamietam to Conica w Żorach /nie wiem czy dobrze napisalam/ ... po sasiedzku od Limby ale wiecej maja owocowych niz limba

 

Ja kupowałam drzewka owocowe w Ogrody XXI w Rybniku-Golejowie. Zobaczymy wiosną, czy się przyjęły;), bo sadziłąm jesienią. Tam mają też krzaki owocowe i inne drzewka. Szczerze mówiąc nie jeździłam za dużo, więc nie mam porównania, w Conicy nie byłam. Ale z zakupów tam jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie próbowałem,na razie tylko narzekam,że okropnie to wygląda.Trzeba się będzie za to wziąć na wiosnę,i faktycznie kafle też mam takie,i w kuchni i w holu,bo przy okazji wycierało się wszystko.Wiem,że dobre środki są z firmy perfect,miałem parę do róźnych celów i super.Jakiś zmywacz też tam był,kojarzę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie próbowałem,na razie tylko narzekam,że okropnie to wygląda.Trzeba się będzie za to wziąć na wiosnę,i faktycznie kafle też mam takie,i w kuchni i w holu,bo przy okazji wycierało się wszystko.Wiem,że dobre środki są z firmy perfect,miałem parę do róźnych celów i super.Jakiś zmywacz też tam był,kojarzę....

 

Ja bede na dniach probowal roznych srodkow. Na poczatek jeszcze raz wezme ten "zmywacz" (to jakis kwas bo palce az bola ;) ale bede probowal jakas szczotka z twardym wlosiem szorowac (wczoraj tylko nalozylem gabeczka i po 5 minutach wycieralem recznikami papierowymi). Dam znac jak znajde rozwiazanie :) Ty tez daj jak znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kup sobie Brudpur firmy Voigt za 12 zeta. Czyści prawie wszystko, spiera tłuszcz i brud, smary, stare powłoki , plamy z farb emulsyjnych itp. Nie rozcieńczaj ale używaj ostrożnie , w rękawiczkach bo płyn jest dość agresywny. Naprawdę polecam, super środek za niewielkie pieniądze. Do wycierania podłóg gresowych, tarasowych i balkonów wystarczy wlać 100 ml na wiadro wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...