Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam, kup sobie Brudpur firmy Voigt za 12 zeta. Czyści prawie wszystko, spiera tłuszcz i brud, smary, stare powłoki , plamy z farb emulsyjnych itp. Nie rozcieńczaj ale używaj ostrożnie , w rękawiczkach bo płyn jest dość agresywny. Naprawdę polecam, super środek za niewielkie pieniądze. Do wycierania podłóg gresowych, tarasowych i balkonów wystarczy wlać 100 ml na wiadro wody.

 

A gdzie go dostane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupuję w Niedobczycach w Drogerii Cieślik na Górnośląskiej koło stadionu lub w sklepie z firanami na Górnośląskiej ( Wrębowa) koła Biedronki. Sprawdź Intermarche- stoisko z chemią albo duże Tesco. Preparaty Voigt są dosyć specyficzne, nie wszędzie tym handlują ale są naprawdę sprawdzone. Paniom przed świętami polecam tej samej firmy spray do szyb i luster -do okien- rewelka. Miałam już Meblit do powierzchni drewanianych i Nanosan do toalet. Wszystko w mojej ocenie warte zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kup sobie Brudpur firmy Voigt za 12 zeta. Czyści prawie wszystko, spiera tłuszcz i brud, smary, stare powłoki , plamy z farb emulsyjnych itp. Nie rozcieńczaj ale używaj ostrożnie , w rękawiczkach bo płyn jest dość agresywny. Naprawdę polecam, super środek za niewielkie pieniądze. Do wycierania podłóg gresowych, tarasowych i balkonów wystarczy wlać 100 ml na wiadro wody.

 

Znam ten środek bardzo dobrze i owszem sciera wszystko .Niestety zniszczyłam sobie nim panele i płytki .Na panelach zeszła powłoka z góry i stały się takie szorstkie że każdy brud w nie wchodzi w zwiazku z czym sa w jeszce gorszym stanie niż były to samo było z płytkami - chciałam nim wyczyscić fugi i wyczysciłam , ale teraz jeszcze szybciej łapią kazdy brud .Także radze uwazać. Natomiast bardzo dobrze nadaje si enp do prania ubrań roboczych , albo firan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że ten brudpur to uzywają sprzątaczki w szkołach do takich powierzchni przemysłowych,i faktycznie zmywa wszystko.W domu bym się chyba bał,bo jest dość silny.Jakby co to w makro jestem trzy razy w tygodniu,mogę zakupić.Sprawdzę czy po 3 sztuki,bo dużo tam jest teraz pojedynczo pakowanych produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten środek bardzo dobrze i owszem sciera wszystko .Niestety zniszczyłam sobie nim panele i płytki .Na panelach zeszła powłoka z góry i stały się takie szorstkie że każdy brud w nie wchodzi w zwiazku z czym sa w jeszce gorszym stanie niż były to samo było z płytkami - chciałam nim wyczyscić fugi i wyczysciłam , ale teraz jeszcze szybciej łapią kazdy brud .Także radze uwazać. Natomiast bardzo dobrze nadaje si enp do prania ubrań roboczych , albo firan .

 

Kurcze wlasnie sie zastanawiam - a moze to nie sidolux tylko rzeczywiscie te panele jakies badziewne ze zeszla z nich wierzchnia warstwa i te "mazanie jak na zamszu" to efekt np. ukladania wloskow / wlokien z jakich te panele sa zrobione ?:-) Ale to raczej niemozliwe - zeszlaby tez farba/lakier, a ten efekt mam na roznych panelach (classen i kronopol rowniez). A panele mocne - ac4 wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wlasnie sie zastanawiam - a moze to nie sidolux tylko rzeczywiscie te panele jakies badziewne ze zeszla z nich wierzchnia warstwa i te "mazanie jak na zamszu" to efekt np. ukladania wloskow / wlokien z jakich te panele sa zrobione ?:-) Ale to raczej niemozliwe - zeszlaby tez farba/lakier, a ten efekt mam na roznych panelach (classen i kronopol rowniez). A panele mocne - ac4 wszystko.

 

To raczej wina sidoluxu .Jakby zeszła wierzchnia warstwa to byłoby chropowate i łapałoby brud .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić elektryka oraz firmę od wylewek i tynków?

 

Jakie mieliście ceny?

 

Wylewki robiła mi firma z wodzisławia P. Zbyszek 502 424 402 - cena chyba 25 z materiałem ale mogę nie pamiętać

Elektryka robiła mi firma Detronic P. Tomek 607 935 433 - o cenie ciężko mówić bo każdy ma inna instalację

Obie firmy mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina sidoluxu .Jakby zeszła wierzchnia warstwa to byłoby chropowate i łapałoby brud .

 

To na 100% wina sidoluxu. Pamiętam, że przed świętami pare lat temu też wpadłam na pomysł "nabłyszczenia" starych paneli w przedpokoju. Narobiłach sie jak wół, po kolanach naciągałam sidolux, potem polerka flanelą. Efekt był ciekawy, dopóki mama nie przyszła i prawie się nie połamała na tych gładkościach. Szło się zabić w skarpetach albo rajstopach - taka gładź. Ale jak się to zabrudziło- to dopiero był cyrk. Powłoki nie dało się usunąć niczym. Drapałam toto żyletką, po porobiły się czarne smugi i efekt był opłakany. Koniec końców szorowanie dało jakieś wyniki. Palce zdarte do krwi, robota 5 razy gorsza niż " nabłyszczanie", wynik straszny. Obecnie mamy nowe panele ale to będę pamiętać do końca życia. Sidoluxem doprawiłam sobie też marmury w sieni. Ale Brudpur się z nim rozprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% wina sidoluxu. Pamiętam, że przed świętami pare lat temu też wpadłam na pomysł "nabłyszczenia" starych paneli w przedpokoju. Narobiłach sie jak wół, po kolanach naciągałam sidolux, potem polerka flanelą. Efekt był ciekawy, dopóki mama nie przyszła i prawie się nie połamała na tych gładkościach. Szło się zabić w skarpetach albo rajstopach - taka gładź. Ale jak się to zabrudziło- to dopiero był cyrk. Powłoki nie dało się usunąć niczym. Drapałam toto żyletką, po porobiły się czarne smugi i efekt był opłakany. Koniec końców szorowanie dało jakieś wyniki. Palce zdarte do krwi, robota 5 razy gorsza niż " nabłyszczanie", wynik straszny. Obecnie mamy nowe panele ale to będę pamiętać do końca życia. Sidoluxem doprawiłam sobie też marmury w sieni. Ale Brudpur się z nim rozprawił.

 

Masakra ;) Najgorsze ze ja mam panele z lekka struktura wiec drapanie zyletka odpada - poniszczylbym panele! Jakby byly idealnie gladkie to nie byloby problemu. Chyba pozostaje mocny srodek (moze dzisiaj dorwe tego brudpura) i ostra gabka / czyscik do naczyn / szczota. Panele sa AC4 wiec dosc twarde i nie rysujace sie...

 

Najwyzej sie kupi nowe - tak mi sie te eggery podobaja ze i tak chyba w tym roku te moje wymienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczoraj testowalem na kawalku podlogi i efekt zaden - nic nie zeszlo :( Czym to pozniej usuwales (jaki srodek i narzedzia??).

 

Próbowałem środkiem o nazwie Cleanux(ten sam producent co Sidolux) sprzężonym z porządną szczotką. Dałem sobie spokój po kilku latach samo się starło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem środkiem o nazwie Cleanux(ten sam producent co Sidolux) sprzężonym z porządną szczotką. Dałem sobie spokój po kilku latach samo się starło:)

 

Nie wytrzymam tyle :-)

 

Kupiłem dzisiaj tego Brudpura polecanego przez Haline46 -> w Mixpolu w Czyżowicach po 12 pln :) Moze dzisiaj zrobie testy! Poki co biore sie powoli za montaz moich schodow... Trzeba baterie naladowac - bedzie full sesja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez jesteśmy na tym etapie, macie zrobiony już może projekt?

 

Mam projekt budynku z szambem bezodpływowym. Dowiadywałem się w Wydziale Budownictwa w Wodzisławiu, ze można dokonać zmiany szamba na oczyszczalnię, na podstawie zgłoszenia. Wydaje mi się, że projekt dla zgłoszenia nie jest potrzebny.

Trzeba spełnić kilka warunków miedzy innymi trzeba: wykonać operat wodnoprawny, badanie gruntu, dołączyć dokumentację techniczno-ruchową oczyszczalni, na mapkę nanieść schemat oczyszczalni wraz z opisami elementów i parę innych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projekt budynku z szambem bezodpływowym. Dowiadywałem się w Wydziale Budownictwa w Wodzisławiu, ze można dokonać zmiany szamba na oczyszczalnię, na podstawie zgłoszenia. Wydaje mi się, że projekt dla zgłoszenia nie jest potrzebny.

Trzeba spełnić kilka warunków miedzy innymi trzeba: wykonać operat wodnoprawny, badanie gruntu, dołączyć dokumentację techniczno-ruchową oczyszczalni, na mapkę nanieść schemat oczyszczalni wraz z opisami elementów i parę innych dokumentów.

 

Ja już mam wykonaną POŚ z drenażem rozsączającym więc mogę podzielić się uwagami. Sprawa wygląda tak : wg aktualnych przepisów rzeczywiście do budowy POŚ w wydajności do 7,5 m3 na dobę nie jest wymagane pozwolenie na budowę - wystarczy zgłoszenie, lecz przynajmniej w starostwie w Wodzisławiu urzędnicy nie są skłonni do przyjęcia zgłoszenia bez opinii wydanej przez sanepid, a ten z kolei nie wyda opinii bez projektu i badania gruntu. Więc i tak trzeba ten projekt mieć, lecz do wykonania go nie jest konieczne posiadanie uprawnień projektowych, więc może go z powodzeniem wykonać dowolna osoba, byle były spełnione wszystkie wymagania obowiązujących przepisów i"odpowiadał wymaganiom sanepidu" ( niektóre firmy sprzedające oczyszczalnie dołączają taki wzór projektu gratis). Jeżeli nie przewidujemy wypuszczania oczyszczonych ścieków poza naszą posesję to operat wodnoprawny jest zbędny.

Więc reasumując potrzebne jest:

1. Projekt oczyszczalni wraz z mapką geodezyjną konkretnej lokalizacji wszystkich elementów oczyszczalni.(gratis)

2.Raport z badania gruntu - koszt 400zł

3. Opinia wraz z uzgodnieniem z sanepidu - koszt 80 zł

4. Zgłoszenie Robót budowlanych - gratis

Jeżeli w terminie 30 dni od zgłoszenia nie otrzymamy sprzeciwu to możemy budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczalnia Pipelife 3-komorowa z zbiornikiem 2m3 , montowałem sam - wynająłem tylko koparkę na 5 godzin. Nie jest to skomplikowane, tylko trzeba dokładnie zniwelować wszystkie elementy i zabezpieczyć przed przed osiadaniem.( tzn utwardzić dno wykopów piaskiem) Widziałem dwa razy jak ekipa montująca to robi i dlatego wolałem to zrobić samodzielnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...