Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie kupiliście, kto wam montował, jaką mocie średnicę rury wentylacyjnej, buczenie kompresora jest mocno uciążliwe? Chciałbym ją zobaczyć jak pracuje, jeśli jest to możliwe.

 

Oczyszczalnie kupowaliśmy przez firmę http://www.tomi-bud.pl/ i oni nam ją montowali.

Średnica rury wentylacyjnej? Możesz sprecyzować? Chodzi o kominek/wywiewkę przy oczyszczalni?

Zresztą może zdjęcie w dzienniku coś wyjaśni:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203650-Mini-domek-w-Pani%C3%B3wkach/page3

#57

Jeśli chodzi o buczenie kompresora, to nie jest uciążliwe.

Odnośnie wizyty to zapraszam. Namiary na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda gmina tak ustala ceny, żeby wyjść na swoje....ja tam się nie dziwię że w mniejszych miejscowościach są wyższe ceny.....

 

To nie zależy od wielkosci miejscowości. W gminie Gaszowice za niesegregowane 19 zł, za segregowane 10 zł, a im wiecej osob mieszkających w jednym domu tym ta kwota jest niższa.

1 do 4 osób - 10,00 zł/ospowyżej 4-6 - 8,50 zł/os powyzej 6 -8 - 7,50 zł/os

powyżej 8 - 7,00 zł/os

 

Nie wiem od czego to zależy, ze w jednej gminie się da taniej a w innej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
to ciekawe bo w deklaracjach jasno napisali !!!

 

na rybnik.com.pl ktoś napisał właśnie..

 

"A ja zadałem pytanie na stronie internetowej rybnik.eu i oto jaką odpowiedż otrzymałem: " Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do segregacji odpadów (opłata 10zł na miesiąc od osoby). Dopiero, gdy przedsiębiorca odbierający odpady

stwierdzi brak prowadzenia segregacji na danej nieruchomości, w drodze decyzji

administracyjnej zostanie nałożona podwyższona opłata 15zł. Odpady niesegregowane nie mogą być przekazywane w workach."

 

powtórze - moim zdaniem - bezprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie wpadłam poczytać o śmieciach, bo jak się mieszka od ponad roku, to się mniej zagląda na forum budowlane ;p

widzę przy okazji, że jest rozmowa o schodach i cokolikach, więc zapodaję zdjęcie, że można np. tak

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/rK3tzFmh4GkzY4ag5B.jpg

 

Ladne! Napisz w praktyce czy tak ciemne schody mocno sie kurza? Czesto je myjesz? :) Zastanawiam sie jak mocno moje przyciemnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rybnik.com.pl ktoś napisał właśnie..

 

"A ja zadałem pytanie na stronie internetowej rybnik.eu i oto jaką odpowiedż otrzymałem: " Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do segregacji odpadów (opłata 10zł na miesiąc od osoby). Dopiero, gdy przedsiębiorca odbierający odpady

stwierdzi brak prowadzenia segregacji na danej nieruchomości, w drodze decyzji

administracyjnej zostanie nałożona podwyższona opłata 15zł. Odpady niesegregowane nie mogą być przekazywane w workach."

 

powtórze - moim zdaniem - bezprawnie

 

Moim zdaniem musisz Adrian szukac artykulow w samej ustawie smieciowej - szukac tego do czego gmina jest zobowiazana. Bo to wedlug tej ustawy gmina ma ustalic prawo dla swoich mieszkancow. Jezeli w ustawie jest, ze ma odbierac smieci niesegregowane - to musi to robic, a jezeli ustali lokalnie ze nie odbiera - to mozna spokojnie to prawo zaskarzyc jako niezgodne z ustawa :)

 

EDIT: czytam tak na szybko ta ustawe i widze tam tylko:

 

Art. 6k. 1. Rada gminy, w drodze uchwały:

1) dokona wyboru jednej z określonych w art. 6j ust. 1 i 2 metod

ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

oraz ustali stawkę takiej opłaty;

2) ustali stawkę opłaty za pojemnik o określonej pojemności.

2. Rada gminy, określając stawki opłaty za gospodarowanie odpadami

komunalnymi, bierze pod uwagę:

1) liczbę mieszkańców zamieszkujących daną gminę;

2) ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów komunalnych;

3) koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami

komunalnymi, o których mowa w art. 6r ust. 2;

4) przypadki, w których właściciele nieruchomości wytwarzają

odpady nieregularnie, w szczególności to, że na niektórych

nieruchomościach odpady komunalne powstają sezonowo.

3. Rada gminy określi niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami

komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane

w sposób selektywny.

 

Czyli podstawa to sa smieci niesegregowane. A za segregacje moga obnizyc. Doczytam jeszcze do konca ale moim zdaniem MUSZA odbierac takze niesegregowane :)

 

Ja tam jednak biore segregacje - taniej, no i przyzwyczajony juz jakos jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne! Napisz w praktyce czy tak ciemne schody mocno sie kurza? Czesto je myjesz? :) Zastanawiam sie jak mocno moje przyciemnic ;)

 

no wiesz, co ci będę ściemniać, no kurzą się ;-)

nie wiem czy to widać, ale to jest stal węglowa, nawet ma napisy jeszcze z huty, ten szaro stalowy kolor jest naturalny a dodatkowo jest miejscami wytarta, więc ma pełno plamek i rdzawych ciapek więc kurz nie rzuca się w oczy jak na gładkiej powierzchni

mnie się te twoje schody podobają takie jakie są, ładnie kontrastują ze ścianą, ale ja lubię surowiznę ;)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/KWcoloEiKLlINoJnpB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Moim zdaniem musisz Adrian szukac artykulow w samej ustawie smieciowej - szukac tego do czego gmina jest zobowiazana. Bo to wedlug tej ustawy gmina ma ustalic prawo dla swoich mieszkancow. Jezeli w ustawie jest, ze ma odbierac smieci niesegregowane - to musi to robic, a jezeli ustali lokalnie ze nie odbiera - to mozna spokojnie to prawo zaskarzyc jako niezgodne z ustawa :)

 

EDIT: czytam tak na szybko ta ustawe i widze tam tylko:

 

 

 

Czyli podstawa to sa smieci niesegregowane. A za segregacje moga obnizyc. Doczytam jeszcze do konca ale moim zdaniem MUSZA odbierac takze niesegregowane :)

 

Ja tam jednak biore segregacje - taniej, no i przyzwyczajony juz jakos jestem :-)

 

no właśnie gdzieś już o tym punkcie pisałem :) - na tym właśnie chce się oprzeć....wkurza mnie strasznie, jak nasza władza chce mnie do czegoś przymusić.....tym bardziej, że widzę, że więcej jest takich co nie chce segregować, a są zmuszani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, co ci będę ściemniać, no kurzą się ;-)

nie wiem czy to widać, ale to jest stal węglowa, nawet ma napisy jeszcze z huty, ten szaro stalowy kolor jest naturalny a dodatkowo jest miejscami wytarta, więc ma pełno plamek i rdzawych ciapek więc kurz nie rzuca się w oczy jak na gładkiej powierzchni

 

Własnie dlatego też wybieram olejowosk matowy - na świecącym bardziej byłoby kurz widać :-)

 

mnie się te twoje schody podobają takie jakie są, ładnie kontrastują ze ścianą, ale ja lubię surowiznę ;)

 

Sęk w tym że ta ściana będzie przemalowana na jakiś b. jasny kolor - wtedy schody nie będą już kontrastowały :-) Na poddaszu też mam b. jasny kolor (melon). Mi się też podobają nawet takie jasne ale po zaolejowaniu bezbarwnym matem robią się takie bardziej żółte, nawet lekko wpadające w pomarańcz i to już mi się nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...