Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To moje schody (zdjęcie z montażu, nie mam przy sobie innego). Kolor orzech, kurzą się cholernie. Ale tak mi się podobają :)

 

http://img191.imageshack.us/img191/2378/20120623002.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

My mamy zamówione też kolor orzech - no to nic tylko ze scierą będę latać .

Jakie szerokie są te Twoje schody ? Czy mogłabyś pokazać górny bieg ?

Mamy projekty podobne , no i widzę że schody też prawie takie same chyba będą i trochę się boję że za wąskie i ciężko będzie się wymieścić z meblami . A kto Wam robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zamówione też kolor orzech - no to nic tylko ze scierą będę latać .

Jakie szerokie są te Twoje schody ? Czy mogłabyś pokazać górny bieg ?

Mamy projekty podobne , no i widzę że schody też prawie takie same chyba będą i trochę się boję że za wąskie i ciężko będzie się wymieścić z meblami . A kto Wam robił ?

 

Oj będziesz latać, będziesz. Tak naprawdę trzeba by to robić codziennie.

 

Zrobię zdjecia wieczorkiem, zmierzę co i jak i napiszę.

 

My wnosiliśmy sporą meblościankę, wersalkę, duży stół i nie było problemu. Z sypialnią nie próbowali :) Na szczęście mamy balkon na piętrze :)

 

A schody robił mi stolarz ze Szczerbic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam nadzieję, że pomożecie :)

Tauron zrobił mi przyłącz do sieci 17kW, 25A, trójfazowe (plac budowy, docelowo budynek mieszkalny).

Czy jest możliwe podciągnięcie prądu do garażu blaszanego, a tym samym obniżenie rachunków przez zmianę taryfy?

Czy zostaje mi obniżenie mocy na czas budowy (ze względu na to, że we wniosku wpisane było zasilenie placu budowy, a docelowo budynku mieszkalnego? A jeśli tak, to do ilu? 10kW?

 

I jeszcze jedna prośba o poradę. Do końca października mam czas na podpisanie umowy o dostawę prądu. Co zrobić w sytuacji, jeśli nie zacznę budowy domu, czyli nie będę potrzebowała prądu? Zrobić prowizorkę i zawiesić dostawę prądu? Jeśli tak, to na jak długo można to zrobić? Czy nie robić prowizorki i napisać o przedłużenie terminu na podpisanie umowy?

 

Będę wdzięczna za rady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sęk w tym że ta ściana będzie przemalowana na jakiś b. jasny kolor - wtedy schody nie będą już kontrastowały :-) Na poddaszu też mam b. jasny kolor (melon). Mi się też podobają nawet takie jasne ale po zaolejowaniu bezbarwnym matem robią się takie bardziej żółte, nawet lekko wpadające w pomarańcz i to już mi się nie podoba :)

 

no fakt, żółte będą wyglądały nieładnie

a ciemnej ściany szkoda, beżyki, brązy i wszelkiego rodzaju mdłe pastele są takie budyniowe

chyba sobie wpiszę w sygnaturkę - PRECZ Z BUDYNIEM NA ŚCIANACH :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sprawie śmieci, przepytywałam dzisiaj miłą panią w UM i potwierdziła, że przewidują odbieranie tylko odpadów segregowanych, powołując się na cytowaną wyżej przez Adama ustawę o utrzymaniu czystości w gminach

HOWGH

( co mnie nie robi różnicy, bo nawet mieszkając w bloku śmieci segregowałam )

pani wyraziła też nadzieję, że firmy skupujące odpady segregowane będą robić dobry biznes i docelowo opłaty mogą spaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe podciągnięcie prądu do garażu blaszanego, a tym samym obniżenie rachunków przez zmianę taryfy?

Niestety grarz blaszany nie kwalifikuje się do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą "G"

Tauron zmienia taryfę z budowlanej jak jest SSZ i jest oświadczenie elektryka

 

Czy zostaje mi obniżenie mocy na czas budowy (ze względu na to, że we wniosku wpisane było zasilenie placu budowy, a docelowo budynku mieszkalnego? A jeśli tak, to do ilu? 10kW?

Obniżyć możesz zawsze ale pamiętaj że obniżasz za darmo a podnosisz za opłata czyli z 17 KW do 10 za darmo a z 10 do 17 KW będziesz musiała znów zapłacić 7 kW x 123 zł = 861 zł w plecy na dzień dobry

I jeszcze jedna prośba o poradę. Do końca października mam czas na podpisanie umowy o dostawę prądu. Co zrobić w sytuacji, jeśli nie zacznę budowy domu, czyli nie będę potrzebowała prądu? Zrobić prowizorkę i zawiesić dostawę prądu? Jeśli tak, to na jak długo można to zrobić? Czy nie robić prowizorki i napisać o przedłużenie terminu na podpisanie umowy?

Będę wdzięczna za rady, pozdrawiam!

 

Ja miałem umowę niepodpisana ponad 2 lata i nie brałem prądu bo go nie potrzebowałem.... potem dopiero wykonałem przyłącz.... więc:

Jeśli masz skrzynkę to okej. Poczytaj do kiedy masz ważne warunki przyłączeniowe.... przeważnie dają na 2 lata... ale w tym okresie możesz wystąpić ile chcesz o zawarcie umowy i to nic nie kosztuje.... po tym okresie przed umową wystąpisz o nowe warunki (około 100 zł) i zawrzesz umowę na dostawę energii. Pamiętaj że zapłacona już moc umowna nie przepada. więc jak za 4 lata zechcesz podpisać umowę na 17 kW to masz do tego pełne prawo.(pod warunkiem ze jej nie obniżywszy do tego czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć możesz zawsze ale pamiętaj że obniżasz za darmo a podnosisz za opłata czyli z 17 KW do 10 za darmo a z 10 do 17 KW będziesz musiała znów zapłacić 7 kW x 123 zł = 861 zł w plecy na dzień dobry

 

Ja miałem umowę niepodpisana ponad 2 lata i nie brałem prądu bo go nie potrzebowałem.... potem dopiero wykonałem przyłącz.... więc:

Jeśli masz skrzynkę to okej. Poczytaj do kiedy masz ważne warunki przyłączeniowe.... przeważnie dają na 2 lata... ale w tym okresie możesz wystąpić ile chcesz o zawarcie umowy i to nic nie kosztuje.... po tym okresie przed umową wystąpisz o nowe warunki (około 100 zł) i zawrzesz umowę na dostawę energii. Pamiętaj że zapłacona już moc umowna nie przepada. więc jak za 4 lata zechcesz podpisać umowę na 17 kW to masz do tego pełne prawo.(pod warunkiem ze jej nie obniżywszy do tego czasu)

 

Oooo, to nie wiedziałam, że jak obniżę, to będę musiała potem dopłacić. Kurcze pomimo tego, że już teraz opłaciłam za przyłącz 17kW?

 

Piszesz, że miałeś umowę niepodpisaną przez 2 lata, potem dopiero wykonałeś przyłącz? Ale mi Tauron wykonał przyłącz do granicy działki. Nie wiem, czy się rozumiemy :), bo najpierw chyba robią przyłącz, a później podpisuję umowę? Chyba, że Ci chodzi o to, że wykonałeś sobie skrzynkę już u siebie na działce? Wyjaśnij proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to nie wiedziałam, że jak obniżę, to będę musiała potem dopłacić. Kurcze pomimo tego, że już teraz opłaciłam za przyłącz 17kW?

 

Piszesz, że miałeś umowę niepodpisaną przez 2 lata, potem dopiero wykonałeś przyłącz? Ale mi Tauron wykonał przyłącz do granicy działki. Nie wiem, czy się rozumiemy :), bo najpierw chyba robią przyłącz, a później podpisuję umowę? Chyba, że Ci chodzi o to, że wykonałeś sobie skrzynkę już u siebie na działce? Wyjaśnij proszę :)

 

Tauron zawsze robi skrzynkę na grancy działki w której zabudowuje licznik stanowiący granicę eksploatacji. u mnie tok postepowania wyglądał tak:

1. Wystąpienie o warunki przyłączeniowe

2. Podpisanie umowy przyłączeniowej z mocą zamówioną

3. Tauron(vattenfall) wykonał skrzynkę przyłączeniową w granicy działki ( bez licznika) i wystawił fakturę za przyłącz.

4. Zapłacilismy te faktórę.

5. Po jakims czasie przyszła umowa na dostawę energii elektrycznej której nie niepodpisalismy ani nieodesłaismy

6. Po 2 latach poszliśmy do taurona że chemy zawrzeć umowe na dostawę en. el. i że mamy już wykonany przyłącz. Pani poprosiła o dokument potwierdzający prawo do syponowania działki, pokazaliśmy umowę przyłączeniowa z zapłąconą mocą umowną i dstaliśmy nową umowę. Po podpisaniu jej do tygodnia przyjechał Pan i tylko zabudował licznik. I mamy prąd acha zapomiał bym o oświadczeniu elektryka które jest niezbene do zmainy taryf z budowlanej na normalną , również dalismy ją podczas podpisywania umowy. Jak co napisz na PM podam ci mój numer jak bys chciała :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, żółte będą wyglądały nieładnie

a ciemnej ściany szkoda, beżyki, brązy i wszelkiego rodzaju mdłe pastele są takie budyniowe

chyba sobie wpiszę w sygnaturkę - PRECZ Z BUDYNIEM NA ŚCIANACH :-P

 

Muszę tam dać coś b. jasnego bo ta ściana wchodzi w przedpokój w którym jest dość ciemno.. :) Pozatym łączy się z salonem gdzie mam ostrą dość ciemną czerwień, ciemnno-szary kominek etc - rozjaśnienie tego trochę to mus :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szerokie są te Twoje schody ? Czy mogłabyś pokazać górny bieg ?

 

Schody mają szerokość 97 cm

 

http://img9.imageshack.us/img9/4369/p1040212g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img138.imageshack.us/img138/8541/p1040213q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img402.imageshack.us/img402/9627/p1040214j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie .Schody wyglądają bosko .Jeśli to nie tajemnica napisz ile kosztowały ( może być na prv) Ciekawe czy nasze też będą takie ładne.A te 97 cm to szerokość schodu czy przejścia ? wiesz czasami przejście jest węższe bo schody ograniczają barierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie .Schody wyglądają bosko .Jeśli to nie tajemnica napisz ile kosztowały ( może być na prv) Ciekawe czy nasze też będą takie ładne.A te 97 cm to szerokość schodu czy przejścia ? wiesz czasami przejście jest węższe bo schody ograniczają barierki.

 

97 cm to szerokość stopnia. Przejścia jest 87 cm. A schody kosztowały 11 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Adam, dostałem odpowiedź na zapytanie w sprawie śmieci...już mnie coś biere...

powołują się na ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach w art. 5 ust 1 pkt 3 o treści:

Art. 5.

1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:

1) wyposażenie nieruchomości w [urządzenia] służące do zbierania

odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych [urządzeń]

w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym;

2) przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku

gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie

nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy

nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych,

spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych; przyłączenie

nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość

jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą

wymagania określone w przepisach odrębnych;

3) zbieranie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych

zgodnie z wymaganiami określonymi w regulaminie;

 

z kolei wspomniany regulamin, to regulamin utrzymania czystości w mieście

http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2013/77/akt.pdf

a konkretnie paragraf 3

§ 3. 1. Właściciele nieruchomości obowiązani są do prowadzenia selektywnego zbierania odpadów

komunalnych wytworzonych na terenie nieruchomości:

1) papieru,

2) metalu,

3) tworzyw sztucznych,

4) szkła,

5) opakowań wielomateriałowych

 

co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, dostałem odpowiedź na zapytanie w sprawie śmieci...już mnie coś biere...

powołują się na ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach w art. 5 ust 1 pkt 3 o treści:

Art. 5.

 

Heh - wyglada ze faktycznie chca Was przymusic do segregacji! Tylko nic nie pisze o karach jak nie bedziesz sortowal tylko wszystko wrzucal do smieci "wspolnych" :-) U nas jest tak ze jak masz zgloszona segregacje, a stwierdza, ze nie segregujesz (bo np butelki sa we "wspolnym" pojemniku) to nakazuja placic jak za smieci niesegregowane.. Moze po prostu trzeba u Was to samo zastosowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Heh - wyglada ze faktycznie chca Was przymusic do segregacji! Tylko nic nie pisze o karach jak nie bedziesz sortowal tylko wszystko wrzucal do smieci "wspolnych" :-) U nas jest tak ze jak masz zgloszona segregacje, a stwierdza, ze nie segregujesz (bo np butelki sa we "wspolnym" pojemniku) to nakazuja placic jak za smieci niesegregowane.. Moze po prostu trzeba u Was to samo zastosowac ;-)

 

już napisałem do wojewody w tej sprawie - bo niby dlaczego wojewoda warmińsko-mazurski uznał że nie może być obowiązku segregacji, a jedynie zachęta?

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/677798,ustawa_smieciowa_o_segregacji_odpadow_decyduje_mieszkaniec_a_nie_gmina.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...