Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Wiesz co, mnie nie chodzi o styl bo projekt mam już wybrany. Chodzi mi o kilka zmian w tym projekcie i adaptację do moich WZ.

Ewentualnie jeśli możesz mi podać namiar do tych konkretnych projektantów ze Śląska to będę wdzięczny.

Dzięki i pozdr.

A.

 

miałam na myśli pracownie znane na świecie, wygrywające konkursy te, które robią projekty indywidualne, wspomniałam o nich, bo fajnie chyba wiedzieć, że najbardziej utytułowany obecnie projektant w Polsce jest z Rybnika :-)

jak mówiłam, panią z Orzesza przepytaj, to nic nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Czy ktoś tynkował - ścianę jednowarstwowa poroterm 44 . Jeśli tam to jak i czym ?

Każdy mówi żeby dać styropian .Ja nie chce i nie przekonujcie mnie do tego .

Teraz to już musztarda po obiedzie ze styropianem,już wydałaś zbyt dużo na 1W i ściana 2W to duży koszt także,musisz się pogodzić i z tym żyć ;)

Szwagier ma od 7 lat na porothermie(fuj...) 44cm(fuj...) tynk silikonowy i nie narzeka.

Brudzi się jak wszystko na Śląsku,nic nie odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety grarz blaszany nie kwalifikuje się do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą "G"

Tauron zmienia taryfę z budowlanej jak jest SSZ i jest oświadczenie elektryka.

Obniżyć możesz zawsze ale pamiętaj że obniżasz za darmo a podnosisz za opłata czyli z 17 KW do 10 za darmo a z 10 do 17 KW będziesz musiała znów zapłacić 7 kW x 123 zł = 861 zł w plecy na dzień dobry

Niestety, 3xNIE.

- Garaż się kwalifikuje, ale trzeba było o tym myśleć na etapie składania wniosku.

- Trzeba mieć dach i zabite dechami otwory okienne i drzwi, a czasami nie trzeba.

- Moc przyłączeniową opłaca się raz, nic się nie dopłaca za powrót do mocy wcześniej opłaconej, jedynym kosztem są bezpieczniki o mniejszym amperażu.

 

Przerabiane z ludźmi z tego forum, z tej grupy, w razie czego dam namiary i proszę pytać jak było w realu.

 

- Jeśli budowa ma być przerwana na kilka lat to można po prostu zawiesić dostawę energii, energetyka zabiera sobie licznik i wstawi go za jakiś czas. Koszt przerwy i wznowienia dostaw energii ~100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce styropianu na elewacje a co do ogrzania domu to w tym roku grzane od października ( w środku robiona wykończeniówka) i w domu około 22 st. Dom jeszcze nie otynkowany . Nie narzekamy jak na pierwszy rok .Natomiast narzekają Ci co mają go tynkować .Na razie trzy firmy były i każda nalega żeby zrobić styropian a na to tynk.Dajcie mi namiary na taka firmę co otynkuje mi dom bez styropianu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tynkował - ścianę jednowarstwowa poroterm 44 . Jeśli tam to jak i czym ?

Każdy mówi żeby dać styropian .Ja nie chce i nie przekonujcie mnie do tego .

 

Wybrales technologie sciany 1W (niestety!) to musisz teraz poniesc tego konsekwencje :) Ja bym na to nie dawal juz styropianu - stracisz jedna, jedyna zalete takiej sciany - wieksza twardosc/wytrzymalosc niz elewacje ze styropianu! No i ekonomicznie to Ci sie zupelnie nie oplaci - ile tego styro bys dal - 5cm? Wiecej nie bo sciana bedzie gruba jak w zamku. A dla takiej grubosci to sie wogole moim zdaniem nie oplaca docieplac (wiekszy koszt robocizny, siatek, klejow niz ten styropian da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce styropianu na elewacje a co do ogrzania domu to w tym roku grzane od października ( w środku robiona wykończeniówka) i w domu około 22 st. Dom jeszcze nie otynkowany . Nie narzekamy jak na pierwszy rok .Natomiast narzekają Ci co mają go tynkować .Na razie trzy firmy były i każda nalega żeby zrobić styropian a na to tynk.Dajcie mi namiary na taka firmę co otynkuje mi dom bez styropianu.

 

Kazda ktora robi tynki wewnatrz :) Zadzwon do "mojej" ekipy (Marcina) - namiary znajdziesz w watku dot. namiarow! Nie wiem jak to sie "technologicznie" robi - najpierw zwykly cem-wap, a jak wyschnie - jakis ozdobny cienkowarstwowy? Jak tak to oni Ci to swietnie zrobia (moje tynki wewnetrzne sa tak wycackane ze do dzisiaj wykanczajac poddasze dziwie sie jak oni to robia tak rowno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda ktora robi tynki wewnatrz :) Zadzwon do "mojej" ekipy (Marcina) - namiary znajdziesz w watku dot. namiarow! Nie wiem jak to sie "technologicznie" robi - najpierw zwykly cem-wap, a jak wyschnie - jakis ozdobny cienkowarstwowy? Jak tak to oni Ci to swietnie zrobia (moje tynki wewnetrzne sa tak wycackane ze do dzisiaj wykanczajac poddasze dziwie sie jak oni to robia tak rowno :-)

 

No i dzięki . Niestety szukałem w namiarach i nie znalazłem . Może źle szukałem ? Napisz mi namiary na prv albo tutaj Moja ekipa od tynków wewnętrznych sie nie sprawdziła , więc nawet nie dzwonie. Więc może do Pana Marcina zadzwonię jak go tak chwalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki . Niestety szukałem w namiarach i nie znalazłem . Może źle szukałem ? Napisz mi namiary na prv albo tutaj Moja ekipa od tynków wewnętrznych sie nie sprawdziła , więc nawet nie dzwonie. Więc może do Pana Marcina zadzwonię jak go tak chwalisz.

 

600 252 036 - Marcin. Na 2m lacie nie znajdziesz w calym domu u mnie miejsca zeby byla szczelinka nawet 1mm!

 

Ja kawaleczek poddasza sam jakis miesiac temu konczylem tynkowac i mimo ze uwazam ze wyszlo mi bardzo przyzwoicie to jednak ich tynki rozwalaja system po prostu :-) Nie wiem jak teraz bo ja tynkowalem ze 3 lata temu a wiadomo jak jest w budowlance - duza rotacja pracownikow. Ale to byla zgrana ekipa i chyba dalej pracuja w tym samym skladzie - widze ich czasem jak zasuwaja swoim VW transporterem zielonym i te same twarze :)

 

Oni u mnie robili tez elewacje na zewnatrz (tynk cienkowarstwowy + mozaikowy tj. zywiczny) - bylem z nich super zadowolony i polecam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was do odsprzedania deski szalunkowe? Potrzebuję pod schody tarasowe (na 6 stopni). Długość desek min. 1 metr. Jeżeli macie albo wiecie kto ma wolne, to dajcie znać tu albo na maila: [email protected]. Dzięki!

 

Z ciekawosci mozesz opisac po co Ci one? Tez na wiosne musze zrobic zejscie (ok 4 niskie szerokie stopnie) z tarasu - dwie pary takich schodow (z frontu i z boku) i zastanawiam sie jak zrobic konstrukcje! Na tarasie beda deski tarasowe, schody tez chcialbym drewniane. Myslalem o jakiejs metalowej konstrukcji, na nia legary i do nich krecic dechy ale moze da sie jakos prosciej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...