Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam.:)

Czy po wykorytowaniu podjazdu na budowę można od razu wsypać kliniec . Koparkowy coś mówił o pospółce ( jakiś taki bardziej żwir).

Inny koparkowy stwierdził że kliniec ciężarówki zasyfią błotem i będzie daremna robota.

Ponadto powiedzieli mi żeby pod utwardzenie dać geowłokninę żeby glina nie wpychała się do żwiru od dołu.:rolleyes:

Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy możecie napisać jakiej mocy macie oświetlenie przyschodowe (przy stopniach) zamontowane przy swoich schodach ??

 

Ja sobie zrobiłem po trzy puszki na bieg (8 stopni) i właśnie testowo uruchomiłem kupione takie cuś:

 

http://allegro.pl/oswietlenie-schodowe-led-1w-do-puszki-60mm-gratis-i3121973587.html

 

I to jest niestety śmiech w karczmie ;) Po odpaleniu ledwo można dostrzec że to się w ogóle świeci. Wygląda bardzo ładnie no ale słabe to jak cholera (1W niby każda). Zastanawiam się czy odesłać i szukać innych producentów, czy może zaryzykować i wymienić na wersję 3W ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze to sam nie wiem - te w/w są 0,8W (!) a moje 1W, a ledwo się świecą (nie dają absolutnie żadnego oświetlenia schodów - ledwo same się świecą hm.... :) Może jakieś walnięte są - ale żeby trzy naraz? Specjalnie zamówiłem 1W bo mam żarówki 1W LED nad kominkiem i one świecą z 10 x mocniej... Cholera:) No nic, będę odsyłał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałam by ktoś jeszcze podał koszt pompy, ale podam ile mnie kosztowała kotłownia gazowa. Na pompe ciepła miałam oferty od 35 do 45 tys.

 

Umowa z gazownią i przyłącz z ich strony : 1 800 zł

Przyłacz do domu z wykopem i podłaczeniem do kotła : 2 200 zł

projekt : 650 zł

razem : 4650 zł

 

Kocioł immergas - 3750 zł

sterownik 400 zł

komin - 1370 zł

razem : 5 520 zł

 

Ogółem: 10 170 zł

 

 

Uważam, iz w moim przypadku był to dobry wybór. Mam nadzieję, że koszty ogrzewania zmieszczą się w 2 000 zł.

 

To tak dla zobrazowania moich dylematów, czy ogrzewać pompą czy gazem. Może komuś się przyda takie wyliczenie

 

Moze podacie koszty instalacji kotłowni w przypadku pomp ciepła, podał tylko Adam- ale wiadomo, że jego koszt był zanizony.

W ostatnio wywiązanej dyskusji podając tylko koszty ogrzewania i porównując koszty w stosunku do ekogroszkowców warto może dla przyszłych inwestorów wskazac całość kosztów. Wtedy łatwiej podjąć decyzję.

 

Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja mam 1 W, trzy puszki ledowe na bieg (7 stopni) i swiecą całkiem całkiem. Nie potrzeba by było oświetlenia górnego, światła mam wystarczająco- a jużem lekko ślepawa:)

 

http://allegro.pl/oswietlenie-schodowe-led-230v-1w-do-puszki-fi-60mm-i2952556336.html

 

Kurde no ja mam identyczne! Ta sama oprawa - one są za jakimś mlecznym szkłem - widać tam bodaj 9 diodek pojedynczych (3 rzędy po 3 sztuki). Masz biały, czy biały-ciepły? (ja mam ciepły, one dają trochę mniej światła, no ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.

 

Przy ekogroszkach trzeba też wziąć pod uwagę częstszą wymianę kotła (stawiam że minimum raz na 10 lat przy dobrym kotle) i naprawę np. podajnika (ślimaki rdzewieją i się urywają np.). Przy gazie - coroczne przeglądy i czyszczenie. Piecyki gazowe i pompa mają b. dużą trwałość (rzędu 20-30 lat). Mało kto to bierze pod uwagę, a wymiana kotła to przecież 5-10k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podacie koszty instalacji kotłowni w przypadku pomp ciepła, podał tylko Adam- ale wiadomo, że jego koszt był zanizony.

W ostatnio wywiązanej dyskusji podając tylko koszty ogrzewania i porównując koszty w stosunku do ekogroszkowców warto może dla przyszłych inwestorów wskazac całość kosztów. Wtedy łatwiej podjąć decyzję.

 

Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.

 

Koszty przyłącza gazu mogą wychodzić różnie. Wg mnie można porównać tylko te domy które są podobne i mają bardzo podobne warunki przyłączenia. U nas np koszt podłączenia gazu do domu został wyceniony przez gazownię na ok. 28 tys. a jeszcze projekt , montaż i inne dupersznity. Więc zakup i montaż PC wraz osprzętem za 24 tys. był oczywisty. Podłogówki nie liczę bo przy gazie koszt byłby taki sam. Węgiel odpadał bo syfu nie chcieliśmy mieć a ponadto przy parterówce musiałbym wybudować większe pom . techniczne lub piwnice. Watpię by mnie to wyszło taniej. Każdy budujacy musi sam sobie wszystko policzyc i się z tym wyborem uporać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nadszedł czas na zrobienie dachu. Szukam dobrego dekarza czy ktoś z Was miał do czynienia z Panem Kasparek Aleksander z Gaszowic albo A-Z DACH.Kryszak Zbigniew ? Poleca mi ich mój budowlaniec i jak do tej pory jego porady są trafne i cenne ale chciałbym poznać też Wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz rządzi i tyle, o ile jest taka możliwość, oczywiście. U mnie nie było.

przy węglu trzeba mieć większą kotłownie, czyli spokojnie 10tys zł mozna doliczyć. piec (dobry) kosztował 6700zł, zaworki przeróżne jakiś tysiąc albo lepiej. Montaż 500zł. Komin nie pamiętam, pewnie jak u ciebie.

Bdan ma za to perfekcyjnie zaizolowany dom i też powinna ująć to w swoich rachunkach.

U nas taki trochę lepszy standard, 20cm styro (ściany), 30cm wełny (strop), 10cm xps (fundament), 10cm styro (podłoga), okna raczej zwykłe.

W każdym razie nieźle się porobiło, jeszcze nidawno ludzie masowo odchodzili od gazu, taki był drogi.

A ostatnio ogrzewanie węglem wcale nie jest tańsze, a jeśli już to niewiele.

No i mam bezcenną wprost możliwość obcowania z ogniem, że tak eufemistycznie nazwę moją palacza dolę :)

na razie jeszcze mnie to bawi. Ale w razie np. złamania nogi palaczem zostałaby żona. W ogóle ma to pełno minusów, przynajmniej dla kogoś kto nie miał wcześniej takiego ogrzewania. Bo np. posiadacze zwykłych pieców nie zrozumieją na co ja właściwie mam narzekać.

W końcu to tylko wyrzucenie popiołu raz na dwa dni i nasypanie węgla co kilka dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz rządzi i tyle, o ile jest taka możliwość, oczywiście. U mnie nie było.

przy węglu trzeba mieć większą kotłownie, czyli spokojnie 10tys zł mozna doliczyć. piec (dobry) kosztował 6700zł, zaworki przeróżne jakiś tysiąc albo lepiej. Montaż 500zł. Komin nie pamiętam, pewnie jak u ciebie.

Bdan ma za to perfekcyjnie zaizolowany dom i też powinna ująć to w swoich rachunkach.

U nas taki trochę lepszy standard, 20cm styro (ściany), 30cm wełny (strop), 10cm xps (fundament), 10cm styro (podłoga), okna raczej zwykłe.

W każdym razie nieźle się porobiło, jeszcze nidawno ludzie masowo odchodzili od gazu, taki był drogi.

A ostatnio ogrzewanie węglem wcale nie jest tańsze, a jeśli już to niewiele.

No i mam bezcenną wprost możliwość obcowania z ogniem, że tak eufemistycznie nazwę moją palacza dolę :)

na razie jeszcze mnie to bawi. Ale w razie np. złamania nogi palaczem zostałaby żona. W ogóle ma to pełno minusów, przynajmniej dla kogoś kto nie miał wcześniej takiego ogrzewania. Bo np. posiadacze zwykłych pieców nie zrozumieją na co ja właściwie mam narzekać.

W końcu to tylko wyrzucenie popiołu raz na dwa dni i nasypanie węgla co kilka dni..

 

Rutino też masz nieźle zaizolowany dom, masz 20 cm ściany - ja też 20 ale grafitowego, więc na pewno drożej, strop mam 10 więcej (zawsze mozesz dołozyć, jakbyscie kiedyś na gaz przechodzili - ponoć jest mają gaz ciągnąć w Moszczenicy, więc jak piec padnie to na gaz przejdziesz, jak ceny będą przystępne) na podłodze ma więcej o 10) Oczywiscie, że nas to drożej kosztowało ale sama z mężem kleiłam styro a mąz z kolegą zaciągał siatkę, więc koszty robocizny prawie "zero" . Tak sie pocieszam, zeby mi żal nie było wydanej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Umowa z gazownią i przyłącz z ich strony : 1 800 zł

Przyłacz do domu z wykopem i podłaczeniem do kotła : 2 200 zł

projekt : 650 zł

razem : 4650 zł

 

Kocioł immergas - 3750 zł

sterownik 400 zł

komin - 1370 zł

razem : 5 520 zł

 

Ogółem: 10 170 zł

tak porównując do twoich kosztów - u mnie koszt przyłącza gazu, mimo że około 100mb, gazownia w 2008 wyceniła na 20tys, z tego po mojej stronie 12tys...i to praktycznie przesądziło ze nie będzie gazu.

PC=11tys

DZ poziome(kopanie,rury,glikol)=8tys. (sporo przewymiarowane, ale to była dobra decyzja)

reszta taka sama w każdej kotłowni. U mnie trochę więcej roboty w kotłowni, bo trzeba bylo spiąć wszystkie obiegi do kupy..pewnie więcej niż w statystycznej kotłoni.

a tak w ogóle, to ciężko to w takich szczegółach porównać - bo każdy ma troche inne CO.

Ty masz 1 sterownik, ja mam 3 :) Ja zaiwestowałem w drogi zasobnik z nierdzewki, ktoś inny może iśc po kosztach i kupić tani, a za 2-3 lata trzeba go będzie wymieniać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no ja mam identyczne! Ta sama oprawa - one są za jakimś mlecznym szkłem - widać tam bodaj 9 diodek pojedynczych (3 rzędy po 3 sztuki). Masz biały, czy biały-ciepły? (ja mam ciepły, one dają trochę mniej światła, no ale bez przesady :)

 

Ja mam biały ciepły, 4x po 3ledy po obwodzie, moim zdaniem świeci wystarczająco. Kup sobie tam gdzie ja- sprawdzone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kosz przylaczenia gazu ogolem ze wszystkim wyszedlby w granicach 35-40 tys. zl. Nie czarujmy sie ale w tej cenie to nam sie bardziej oplacalo zainstalowac PC Mamy 80m wjazdu i samo to kopanie by nas zabilo, juz i tak kanalizacja i woda to byly ciezkie pieniadze, a to po znajomosci taniej wykopalismy (no wode bedziemy dopiero kopac ale tez po znajomosci i taniej). Jakbysmy wzieli z wodociagow to bysmy dwa razy tyle zaplacili. Wiec u nas opcja PC wydala sie bardziej korzystna ;] I jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kosz przylaczenia gazu ogolem ze wszystkim wyszedlby w granicach 35-40 tys. zl. Nie czarujmy sie ale w tej cenie to nam sie bardziej oplacalo zainstalowac PC Mamy 80m wjazdu i samo to kopanie by nas zabilo, juz i tak kanalizacja i woda to byly ciezkie pieniadze, a to po znajomosci taniej wykopalismy (no wode bedziemy dopiero kopac ale tez po znajomosci i taniej). Jakbysmy wzieli z wodociagow to bysmy dwa razy tyle zaplacili. Wiec u nas opcja PC wydala sie bardziej korzystna ;] I jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru :)

 

 

Czyli jaki koszt tej PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...