Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

hehe Adam, najlepszy i sprawdzony sposob na kreta to owczarek niemiecki :D:D goraco polecam :D:D

 

Kurde no mam wlasnie i nic :D Ale moj to kanapowiec ;)

 

Wiem, ze wyczuwa tego kreta od dawna bo w jednym miejscu (gdzie pojawily sie pierwsze kopce) zawsze nasluchiwal i podskakiwal jak zajac tudziez lew na polowaniu ;) To mowisz, ze sobie powinien poradzic na wiosne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Szwagier w kopce kretów wsadzał szmatę nasiąkniętą olejem napędowym i prawdopodobnie zadziałało ;)

 

Odpada - musiałbym zużyć parę kanistrów ropy i nie mam tyle szmat :D Ten mały futrzak dosłownie poszatkował mi ten teren. Akurat w tym miejscu nie mam do niego wielkiego żalu bo przynajmniej trochę spulchnił ubitą ziemię i trawa będzie lepiej rosła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coprawda dalej moim schodom brakuje kilku rzeczy -> m.in. poręczy, cokoliki tylko przyłożone, a nie przyklejone i trzeba je zaolejować ale widać już efekt końcowy więc się ponownie chwalę :-) Jakby kogoś interesowało -> koszt drewna (jesion) to 3,5k pln, koszt pianek, kołków i kleju do montażu to jakieś 250 pln. Położenie zajęło mi jakieś 3-4 dni popołudniami.

 

http://szyna.civ.pl/schody/1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/schody/2.jpg

 

http://szyna.civ.pl/schody/3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, schody super, a jak bardzo chcesz je przyciemnić? Mnie się właśnie podobają chyba takie jaśniejsze, a na pewno nie ciemny brąz. Powiedz jeszcze ile zaoszczędzić można robiąc schody samemu? A kiedy poręcze planujesz i jaki przewidujesz ich koszt?

 

Nie bede ich ostatecznie przyciemnial! Kupilem coprawda juz olejowosk przyciemniajacy ale po tescie na jakims scinku - nie podoba mi sie, jesion ma duzo "zolci" w sobie ktora wychodzi po olejowaniu i zamiast brazu - kolor miejscami robi sie zloty :) Nie podoba mi sie to wiec bede odrazu olejowal bezbarwnym - wtedy drewno sie tylko ociupinke przyciemnia - ale ogolnie zostaje jasne :)

 

Porecze mam juz przeliczone i wycenione na 1,5k pln - taki system:

 

http://www.chrom-system.pl/94-324-thickbox/slupek-nr-1.jpg

 

Montaz to pewnie ze 2-3h :)

 

A jeszcze pytasz ile mozna zaoszczedzic? No mnie z poreczami i wszystkimi glupotami na gotowo one wyjda 3,5 drewno + 250 kolki/kleje/pianka + 250 olej + 1500 porecze czyli 5,5k pln. Oferty sensownych stolarzy zaczynaja sie tak od 12k pln :)

 

BTW. To samo drewno u naszych lokalnych stolarzy tez jest 2 x drozsze (5-6k pln minimum) - polecam bardzo "mojego" stolarza z Myslenic (znaleziony na allegro i wydobyty wsrod ~30-tu innych kandydatow ;) Nie mial najtaniej ale bardzo go polecam :)

 

Takze ja osobiscie zaoszczedze na samodzielnej robocie jakies 6,5k pln :) Stolarze sie niestety cenia...

 

BTW. Jak chcecie robic samemu to bardzo polecam takie schody jak ja mam (dywanowe) - one nie dosc ze fajnie wygladaja to sa naprawde proste do zrobienia - szczegolnie boczne cokoliki (nie trzeba nic wycinac na noski stopni bo ich nie ma). PODSTAWA to mega dokladne obliczenia (prawidlowe sciagniecie wymiarow betonowych stopni) i dobry projekt - recznie to mozolna robota, ja robilem wszystko w PRO100 oczywiscie - bardzo szybko sie w tym projektuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te stopnie sa z takich kawałków ?

Można zamówić tez stopnie z jednego kawałka ?

 

To klejonka z litego drewna. Chyba nikt nie zrobi z litego w jednym kawalku bo bedzie sie skrecac i krzywic :) Wiekszosc mebli, schodow etc jest wlasnie tak robiona :-) Te co wygladaja jakby byly w calosci - zapewne sa tylko oklejone cienkim fornirem a w srodku nie wiadomo co :)

 

Wazne, zeby nie bylo klejenia po dlugosci (na tzw. mikrowczepy) - to jest syf! Laczenie po szerokosci jest normalne i powszechnie stosowane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos porzebowal troche gruzu (mialem wykorzystac ale plany sie zmienily BTW cegła porotherm dachowki itp na podjazd jak znalazl) z zamyslowa od biedy moge partycypowac (trudne slowo) w kosztach

 

Jasek my wezmiemy :D mamy po sasiedzku to nawet lepiej :) potrzebujemy tego sporo, wiec prosze nikomu nie oddawaj. Tylko dzis zaczeli nam wode w koncu kopac to po wodzie mozemy juz zaczac utwardzac droge. Chetnie wezmiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek my wezmiemy :D mamy po sasiedzku to nawet lepiej :) potrzebujemy tego sporo, wiec prosze nikomu nie oddawaj. Tylko dzis zaczeli nam wode w koncu kopac to po wodzie mozemy juz zaczac utwardzac droge. Chetnie wezmiemy.

ah jo to czekam na cynk kiedy co i jak BTW moze najpierw to lobejrzycie jak snieg stopnieje bo tam na tej malej gorce cuda niewidy, twoja "lepsza" polowa juz byla u mnie wiec wie co i jak ;) a koparkowego to po sasiedzku wezmiemy jak walnie piwo to w 20 minut zaladuje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek my wezmiemy :D mamy po sasiedzku to nawet lepiej :) potrzebujemy tego sporo, wiec prosze nikomu nie oddawaj. Tylko dzis zaczeli nam wode w koncu kopac to po wodzie mozemy juz zaczac utwardzac droge. Chetnie wezmiemy.

 

Nie zebym robil na zlosc Jaskowi (sorry ;) ale gruzu ceramicznego nie daje sie na podjazd. Od bidy mozesz dac pod chodniczki w ogrodku tudziez pod taras ale tam gdzie samochody beda jezdzic - absolutnie nie! Zadnych cegiel, porothermow i ceramicznych dachowek! Jezeli juz to tylko i wylacznie gruz betonowy! Ceramika sie kruszy i siada po czasie i absolutnie nie nadaje sie jako podbudowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...