Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

hehe Adam siejesz zamet :p Ale bez obaw pod taras tez tego sporo porzebujemy :) wiec jak sobie grzecznie polezy z boku to tez sie niedlugo przyda. Jasek dogadam sie z chopem jak przyjedzie ze Szwecji i sie odezwiemy :D

 

To nie zamet tylko rada ;) Absolutnie i pod zadnym pozorem nie uzywa sie ceramiki pod podjazd - chyba ze chcesz miec za 10 lat piekne koleiny i dziury na podjezdzie! :) Pogoogluj - bez problemu znajdziesz potwierdzenie mojego zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Nie zebym robil na zlosc Jaskowi (sorry ;) ale gruzu ceramicznego nie daje sie na podjazd. Od bidy mozesz dac pod chodniczki w ogrodku tudziez pod taras ale tam gdzie samochody beda jezdzic - absolutnie nie! Zadnych cegiel, porothermow i ceramicznych dachowek! Jezeli juz to tylko i wylacznie gruz betonowy! Ceramika sie kruszy i siada po czasie i absolutnie nie nadaje sie jako podbudowa :)

 

jest dokładnie tak jak pisze Adam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym robil na zlosc Jaskowi (sorry ;) ale gruzu ceramicznego nie daje sie na podjazd. Od bidy mozesz dac pod chodniczki w ogrodku tudziez pod taras ale tam gdzie samochody beda jezdzic - absolutnie nie! Zadnych cegiel, porothermow i ceramicznych dachowek! Jezeli juz to tylko i wylacznie gruz betonowy! Ceramika sie kruszy i siada po czasie i absolutnie nie nadaje sie jako podbudowa :)
e tam chetni sa wiec spoko luz, tylko Neszka ja sie tego do 2 tygodni musze pozbyc BTW ja sobie utwardzilem na czas budowy moj najbardziej newralgiczny odcinek roznym szrotem i hdsy sie nie zakopywaly a przeciez jak beda robic kostke to to zdejma a na berge ani zl nie musialem wydac, wiec czy ja wiem mysle ze warto. A ta mala gorka syfu miala byc na tymczasowy podjazd bo mam bagno przed domem i wyszlo ze olalismy temat, bo nie bede bruzdzil gosciom od ogrodzenia BTW dobrze robie czy nie, najpierw ogrodzenie pozniej kostka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ja sobie utwardzilem na czas budowy moj najbardziej newralgiczny odcinek roznym szrotem i hdsy sie nie zakopywaly a przeciez jak beda robic kostke to to zdejma

 

Moim zdaniem to bezsensu - chociaz oczywiscie duzo ludzi tak robi :) Czemu? Bo trzeba najpierw zalatwic ten szrot (nie zawsze jest za darmo), a potem go sciagnac i szukac kogos kto go przyjmie (to zawsze klopot). Lepiej odrazu wykorytowac sobie te 40cm i nasypac chociaz 20cm grubej czerwonej bergi - zostanie pod kostke, nikt w czasie budowy sie nie bedzie topil, a HDSy przy okazji pieknie ja ubija :-) Syfienie sobie przed domem zeby to potem sciagac to moim zdaniem syzyfowa praca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Moim zdaniem to bezsensu - chociaz oczywiscie duzo ludzi tak robi :) Czemu? Bo trzeba najpierw zalatwic ten szrot (nie zawsze jest za darmo), a potem go sciagnac i szukac kogos kto go przyjmie (to zawsze klopot). Lepiej odrazu wykorytowac sobie te 40cm i nasypac chociaz 20cm grubej czerwonej bergi - zostanie pod kostke, nikt w czasie budowy sie nie bedzie topil, a HDSy przy okazji pieknie ja ubija :-) Syfienie sobie przed domem zeby to potem sciagac to moim zdaniem syzyfowa praca!

 

ja tak właśnie zrobiłem - wykotyrowałem na 40 i zasypałem kamieniem na 20, nic sie nie utopiło, a kiedyś tam będzie kostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neszka83- kto Ci kopie wodę? Masz firmę, czy wodociągi? Dla mnie to temat na czasie, czekam na zezwolenie UM, projekt zatwierdzony. Kłopot w tym, że trzeba kopać przez drogę publiczną i nie mam wykonawcy. Masz jakiś namiar???

 

Kopie mi znajoma firma, robia o okolo polowe taniej niz wodociagi. Na wodociagach bysmy zbankrutowali bo mamy do ciagniecia 80m ponad. Dam Cr telefonu do pana Wojtka na priv :) Zadzwon i popytaj. Nam od poniedzialku kopia :) Juz kanalizacje nam robili i bylismy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ja sam kostki nie bede robil, wiec mi to rybka co kto z tym zrobi, a przeciez w cenie brukowania jest korytowanie i utwardzenie (jakby mi dali berge to ubije, ma byc dolomit ) wiec nie widze tej syzyfowej pracy no chyba ze ktos sam brukuje wtedy sie zgodze.

 

Ej Jasek nie rob se jaj ;) Nic nie jest "w cenie" bo na cene brukowania sklada sie kilka etapow - to nie tesco ze do dwoch flaszek daja Ci "w cenie" kieliszek ;)

 

Jak juz masz wykorytowane to zaplacisz mniej - po prostu wezmiesz usluge brukowania bez korytowania, samo korytowanie jest dosc tanie a brukarze lubia za to szarpnac inwestora po kieszeni :-) Chyba nie myslisz ze za wywozenie tego wykorytowanego "syfu" nie kasuja Cie dodatkowo? :) Ich to kosztuje, doliczaja prowizje i inwestor placi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile Ci kopie? Bo wodociagi to kasuja jak glupie, wiec polowa tego co wodociagi to i tak mozesz przeplacic.. Pod wode dobra cena to ~12 pln / mb z zakopaniem, czyli 80mb = max 1k pln :)

 

Adam tyle napewno nie biora. Kto Ci bedzie kopal 3-4 dni za 1k???? Ja przynajmniej takiej firmy nie znam i nie znalazlam. Ile mnie to wyjdzie to Ci powiem po kopaniu ale wodociagi chcialy w granicach 10k

 

Edit. 65zl/m biora ale z calym materialem, rury, studzienki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Jasek nie rob se jaj ;) Nic nie jest "w cenie" bo na cene brukowania sklada sie kilka etapow - to nie tesco ze do dwoch flaszek daja Ci "w cenie" kieliszek ;)

 

Jak juz masz wykorytowane to zaplacisz mniej - po prostu wezmiesz usluge brukowania bez korytowania, samo korytowanie jest dosc tanie a brukarze lubia za to szarpnac inwestora po kieszeni :-) Chyba nie myslisz ze za wywozenie tego wykorytowanego "syfu" nie kasuja Cie dodatkowo? :) Ich to kosztuje, doliczaja prowizje i inwestor placi ;)

hehe ja se jaja robie, ale te firmy ktore u mnie robily wyceny to ich wali co tam mam, kopia na 40-50cm i wysypuja dolomitem i to jest w cenie m2 wiec o co kaman. Nie chce i nie mam zamiaru miec bergi wole dolomit, no chyba ze zaraz walniesz ze berga lepsiejsza BTW przeciez i tak pewnie musisz sobie podniesc teren wiec nie biegam o co chodzi tak czy siak beda cos musieli nawiezc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest złego w berdze, i czym właściwie różni się czarna od czerwonej jako podbudowa?

koleżanka kupiła ładną działkę z nieładnym dojazdem. I bierze się za budowę 100m drogi, właśnie z czarnej bergi.

 

Czarna berga sie lasuje - kompletnie nie nadaje sie na podbudowe. Graczyk w Wodzislawiu na Radlinskiej przywiozl kilkadziesiat (jak nie set) wywrotek czarnej bergi i co powiedzieli brukarze? OUT ;) Musial calosc wywiezc. Czarna berga to syf, o czym swiadczy chocby to ze jest dostepna ZA DARMO bo to odpad ktorego nie da sie sensownie wykorzystac!

 

Jezeli chcecie podniesc duza ilosc terenu to kupcie z elektrowni rybnickiej (zajmuje sie tym UTEX) cos takiego jak PIASEK ZUZLOWY. Jest w miare tani, bardzo lekki objetosciowo i NADAJE sie do mikro i makro niwelacji terenu. Nigdy czarnej bergi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...