Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

hehe ja se jaja robie, ale te firmy ktore u mnie robily wyceny to ich wali co tam mam, kopia na 40-50cm i wysypuja dolomitem i to jest w cenie m2 wiec o co kaman. Nie chce i nie mam zamiaru miec bergi wole dolomit, no chyba ze zaraz walniesz ze berga lepsiejsza BTW przeciez i tak pewnie musisz sobie podniesc teren wiec nie biegam o co chodzi tak czy siak beda cos musieli nawiezc.

 

OK - wiec przeczytaj moja rade jeszcze raz ale zamiast "berga" wstaw "dolomit" ;) A jezeli naprawde uwazasz ze zaplacisz tyle samo za m2 z korytowaniem + materialem na podbudowe co bez to slaby z Ciebie negocjator :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam tyle napewno nie biora. Kto Ci bedzie kopal 3-4 dni za 1k???? Ja przynajmniej takiej firmy nie znam i nie znalazlam. Ile mnie to wyjdzie to Ci powiem po kopaniu ale wodociagi chcialy w granicach 10k

 

Neszka ja Cie prosze, 3 lata mialem koparke ktora przerobila ze 2 tys h i wykopala kilka km rowow i ja Ci mowie, ze 12 pln to bardzo dobra cena dla koparkowego :-)

 

3-4 dni 80mb? No chyba ze recznie i lopatami to robia? 80mb kopie sie duza koparka w 2h, mala w 4-5h :) Jeszcze Ci powiem ze mala koparka spali na te 80m / 4h jakies maksimum 10l ropy = 50 pln, a operator zgarnia maksimum 20 pln / h = 80 pln. Plus koszt transportu jakies 100 pln = koszt dla firmy = 230 pln. Jezeli zysk 1000-230 = 770 pln za 4h roboty to dla Ciebie malo to ja nie wiem gdzie Ty pracujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neszka ja Cie prosze, 3 lata mialem koparke ktora przerobila ze 2 tys h i wykopala kilka km rowow i ja Ci mowie, ze 12 pln to bardzo dobra cena dla koparkowego :-)

 

3-4 dni 80mb? No chyba ze recznie i lopatami to robia? 80mb kopie sie duza koparka w 2h, mala w 4-5h :)

 

No Adam zycze Ci powodzenia w naszym gliniastym i mokrym terenie... maszyny sie topia przy wczorajszej i dzisiejszej pogodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. 65zl/m biora ale z calym materialem, rury, studzienki itp.

 

No to troche zmienia postac rzeczy - bo tak naprawde najwiecej kosztuje pieczatka ;) 80mb rury pe40 = 240 pln, wykop firme kosztuje jak liczylem wczesniej 230 pln, studzienka = tu wiele zalezy jaka i ona rzeczywiscie potrafi kosztowac troche. Ale naprawde daleko do 5k pln :-) Wiem co mowie - ja mialem wode ponad 400mb i zamknelismy inwestycje po 2500 pln / leb z dwoma innymi sasiadami (7,5k pln calosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Adam zycze Ci powodzenia w naszym gliniastym i mokrym terenie... maszyny sie topia przy wczorajszej i dzisiejszej pogodzie...

 

Glina nic nie zmienia - jest lepsza do kopania bo sciany wykopu sie nie obsuwaja jak przy piasku (i wtedy trzeba wybrac 2 x wiecej materialu :) Co do zakopywania sie sprzetu - no niestety teraz pogoda jest wyjatkowo kiepska na wszelakie wykopy! Tym bardziej lekka minikoparka na gasienicach bylaby wskazana - obecne warunki jej zupelnie nie straszne :-) Jaja to byly np. u Adiqq jak przy kopaniu pod wode (100mb) doszlismy u niego do warstwy piasku zuzlowego z cementem - twardy jak beton :-) Ale sie wydrapalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i bym zapomniał był tu kiedyś namiar na kierowcy z Marcela ( potrzebuje czerwoną berge na wjazd na sam dół wykopu, przy samym domu ok80cm grubo może być niesort więc trochę tego potrzebuje myślę że ok 80ton wstępnie wystarczy ) lub innego dobrego "duszka" który mnie nie oskubie z resztek pieniędzy jak wodociągi wodzisławskie.

Dzięki za wszelkie info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie też szukam firmy od przyłączy wody (rejon wodzisławski) bo wodociągi dość mocno "doją" a jeszcze ta cena za mapkę powykonawczą 450 chyba ich pokręciło. Koparkę mam po sąsiedzku ale mam pytanko- wcinkę do wodociągu i tak robią przedsiębiorstwo wodociągowe?

 

Rejon wodzisławski = ciesz się bo u nas z wodociągami można się dogadać ;)

Proponuje Ci:

 

1. wykop zrób sam (ten jest najdroższy!)

2. resztę (projekt, rura, wcinka, licznik) zamów w wodociągach

3. z mapką powykonawczą możesz się wstrzymać (ja się wstrzymywałem ponad dwa lata;) i załatwić ją jednym zamachem z mapką powykonawczą potrzebną przy odbiorze domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a jak Ty byś widział to moje kopanie wody? Kanalizę w starej chałupie już kopałeś ale to był pikuś- piasek i blisko, całość wykopu w posesji. Teraz kopanie w poprzek drogi asfalowej, 1,7 głęboko ,z niezinwentaryzowanymi elementami infrastruktury wod-kan należącymi do niewiadomo kogo. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. I nie mam pojęcia co tam w tej ziemi zastaniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie mi znajoma firma, robia o okolo polowe taniej niz wodociagi. Na wodociagach bysmy zbankrutowali bo mamy do ciagniecia 80m ponad. Dam Cr telefonu do pana Wojtka na priv :) Zadzwon i popytaj. Nam od poniedzialku kopia :) Juz kanalizacje nam robili i bylismy bardzo zadowoleni.

 

Dzięki, zadzwonię i spytam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a jak Ty byś widział to moje kopanie wody? Kanalizę w starej chałupie już kopałeś ale to był pikuś- piasek i blisko, całość wykopu w posesji. Teraz kopanie w poprzek drogi asfalowej, 1,7 głęboko ,z niezinwentaryzowanymi elementami infrastruktury wod-kan należącymi do niewiadomo kogo. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. I nie mam pojęcia co tam w tej ziemi zastaniemy.

 

Kurcze nie wiem co doradzic - w poprzek drogi asfaltowej to taniej moze sie okazac wziac kogos od przepustow koparka dojezdza do krawedzi drogi, tam robi wykop 1,5x1,5x1,5 i reszte robia "krety" ;) W Jastrzebiu robili ostatnio przekopy na chyba prawie 100mb dlugosci, 2mb pod ziemia, sterowalnym "kretem" - swietna sprawa - jeden gosc sobie siedzi w maszynce, a drugi idzie z detektorem nad powierzchnia ziemi i steruje dokładnie kretem - moze isc w gore/dol i w boki - niezly sprzet choc lata swietnosci mial juz za soba :-) Ja bym w takich uslugach szukal - bo kopanie w poprzek asfaltu to strasznie upierdliwa papierkologia (te wszystkie zajecia pasa drogowego, zglaszanie w policji, strazy, projekt ruchu drogowego - objazdy i tak dalej, a na koncu doprowadzenie tego asfaltu do stanu sprzed robot...). Niestety nie znam nikogo i nikogo nie moge polecic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli naprawde uwazasz ze zaplacisz tyle samo za m2 z korytowaniem + materialem na podbudowe co bez to slaby z Ciebie negocjator :-)
Akurat wczoraj byl u mnie przedstawiciel i sie go zapytalem co jakbym mial podbudowe juz zrobiona i wszytsko ok taniej policzy (niewiele) ale gwarancji nie da i powiedzial ze nikt nie da bo przeciez nie wie jak zostalo to zrobione EOT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neszka83- kto Ci kopie wodę? Masz firmę, czy wodociągi? Dla mnie to temat na czasie, czekam na zezwolenie UM, projekt zatwierdzony. Kłopot w tym, że trzeba kopać przez drogę publiczną i nie mam wykonawcy. Masz jakiś namiar???
To juz woda po kisielu ale nie wyszlo by cie taniej kopanie na przecisk czy jak sie to nazywa. BTW mi to robil pan Henryk (jest w namarach od adiqq) nawet nie wiem czy on zalatwial pozwolenia (bo jako tako kopal pod droga)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
To juz woda po kisielu ale nie wyszlo by cie taniej kopanie na przecisk czy jak sie to nazywa. BTW mi to robil pan Henryk (jest w namarach od adiqq) nawet nie wiem czy on zalatwial pozwolenia (bo jako tako kopal pod droga)

 

tak, załatwiałem wszystkie pozwolenia. Przecisk, nie przecisk, trzeba papiery na zajęcie pasa drogowego :) No chyba że woda jest poza pasem drogowym (w co wątpię) To czy miałem pozwolenia, było sprawdzone jak chciałem zrobić odbiór :D

Akurat trochę inny przypadek - bo byłem w wydziale dróg po odbiór zjazdu i sprawdzili czy miałem pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Ale wiem że przy robieniu wody, też trzeba mieć - tylko pytanie czy ktoś to potem sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...