Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, wiem. Zeby nie bylo -> uwazam, ze 65 pln / mb na gotowo przez firme to dobra cena! Ale tylko dlatego ze taniej po prostu nie znajdziesz - zawsze tak jest - albo rob samemu albo plac, niestety :-)

 

Adam, wiesz zebysmy mieli sami robic, to musielibysmy sie chyba z roboty zwolnic... Bo niby kiedy my to mamy robic???? wracamy do domu ja w okolicach 16, maz 17.... wiele czasu nie zostaje. Nim poje i zbierze sie na budowe jest 18 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha a jesli chodzi o to, ze trzeba przez droge kopac, to my tez tak mielismy. Wiem, ze jakies papiery zalatwial wlasnie Pan Wojtek od firmy i chyba to bylo wlasnie pozwolenie na zajecie pasa drogowego i wiem, ze jeszcze cos trzeba na policji zalatwiac i tym tez sie zajmowal Pan Wojtek. My tylko dalismy mu projekt z wodociagow a on sie zajal reszta :) wiec polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, załatwiałem wszystkie pozwolenia. Przecisk, nie przecisk, trzeba papiery na zajęcie pasa drogowego :) No chyba że woda jest poza pasem drogowym (w co wątpię) To czy miałem pozwolenia, było sprawdzone jak chciałem zrobić odbiór :D

Akurat trochę inny przypadek - bo byłem w wydziale dróg po odbiór zjazdu i sprawdzili czy miałem pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Ale wiem że przy robieniu wody, też trzeba mieć - tylko pytanie czy ktoś to potem sprawdza...

no to jest cala Polska kopia pod droga i na nia nie wchodza, ale pas musza zajac lojessuuu, cos czuje ze Henryk pozwolen nie mial, wode podpieli dom odebrany wiec tego nie sprawdzaja.Przy zjezdzie to pierwsze o co pytaja i karami strasza, a co najlepsze nawet jezdza ten zjazd ogladac (paranoja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w tej cenie 65zl jest rowniez sprzatanie i doprowadzenie terenu do stanu uzywalnosci... Wiec w zasadzie my nic nie musimy robic. Przez to tez tak dlugo trwa.
leniuchy ;) (BTW zart oczywiscie, ogromny szacun dla meza, bo ja nie wiem jak on ta druga warstwe welny sam robil, ja do tego tescia wolalem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiosna jest to i my możemy ruszyć na budowę. Geodeta dopiero w poniedziałek, ale na spokojnie wszystko pozałatwiamy i do boju. Trochę mam stresa, ale wreszcie trzeba podjąć wyzwanie. Mąż już pomocnika załatwił sobie, murarz też przybędzie jak tylko będzie miał na czym murować :) Teraz najważniejsze - wykop i ławy. ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiosna jest to i my możemy ruszyć na budowę. Geodeta dopiero w poniedziałek, ale na spokojnie wszystko pozałatwiamy i do boju. Trochę mam stresa, ale wreszcie trzeba podjąć wyzwanie. Mąż już pomocnika załatwił sobie, murarz też przybędzie jak tylko będzie miał na czym murować :) Teraz najważniejsze - wykop i ławy. ... :)

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czasami robil sam ale czesto mial pomocnika. Ciezko sie samemu robilo :/ tesc pomagal i okazyjnie moj tata :)
Jak sie przylozyl to nie bedzie zalowac bo robi sto razy dokladniej niz wszelakie firmy (nigdy nie zapomne tekstu od fachmana u mojego kumpla, ze duze dziury pozostawial, a on na to ze przeciez druga warstwa przyjdzie i to zakryja , odpadlem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przylozyl to nie bedzie zalowac bo robi sto razy dokladniej niz wszelakie firmy (nigdy nie zapomne tekstu od fachmana u mojego kumpla, ze duze dziury pozostawial, a on na to ze przeciez druga warstwa przyjdzie i to zakryja , odpadlem)

 

Wlasnie dlatego wolal sobie to sam zrobic... Z drugiej znow strony to ogromna kasa... A taka powierzchnia dachu jak nasza to by kosztowala majatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiosna jest to i my możemy ruszyć na budowę. Geodeta dopiero w poniedziałek, ale na spokojnie wszystko pozałatwiamy i do boju. Trochę mam stresa, ale wreszcie trzeba podjąć wyzwanie. Mąż już pomocnika załatwił sobie, murarz też przybędzie jak tylko będzie miał na czym murować :) Teraz najważniejsze - wykop i ławy. ... :)

 

Elmagra - życzę powodzenia i ładnej pogody.

A na stres relanium :D ( ja mam jeszcze trochę czasu ale też już mam stresa:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I umnie się zaczęło, zgodnie z zasadą "do trzech razy sztuka" ;)

Ten tydzień zapowiada się pogodnie, więc zakończę go na stanie 0

Jestem mile zakoczony punktualnością ekip i dostawców. Wiem, że to dopiero początek, ale przynajmiej oszczędzili stresu na starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej głębokości musi iść rura drenarska odprowadzająca deszczówkę z rynny do rowu? wystarczy 50cm? nad nią będzie tylko trawnik.

Muszę ją czymś obsypać czy po prostu zakopać gliną rodzimą? Żwiru nie mam, mam jeszcze trochę piasku ale on chyba może dostać się do tej rury.

 

Owiń rurę drenarską geowłókniną wtedy piasek nie dostanie się do środka a woda przejdzie. :yes:

Co do głebokości to powinna byc na poziomie ław fundamentowych niestety. Ale jak uprzesz się to mozesz dać na 50cm tylko czy będzie spełniać swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest drenaż tylko transport deszczówki z rynny do rowu.

Acha, i jakąś rewizję wypadałoby zastosowac. czy wystarczy jakaś siatka na górze, w rynnie?

 

Ups. sorry Rutino umknęło mi. :cool: W takim przypadku to możesz dać płycej nawet na 30 cm tylko mimo wszystko owiń rurę drenarską geowłókniną żeby ci nie zamulało tych rur. Rewizje najlepiej dać na dole rur spustowych tuż powyżej gruntu. Chyba że nie masz już mozliwości to daj w miejscu połączenia rury spustowej z rynną jakąś siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...