Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ale to nie jest drenaż tylko transport deszczówki z rynny do rowu.

Acha, i jakąś rewizję wypadałoby zastosowac. czy wystarczy jakaś siatka na górze, w rynnie?

 

Daj "buta" pod kazda rynna spustowa:

 

http://allegro.pl/studzienka-galeco-osadnik-but-czyszczak-rynna-i3164557135.html

 

^ cosik drogie, ja na skladzie chyba po 20-30 pln kupowalem :) To jest otwierane i w srodku jest "sitko" ktore mozna wyjac i wyczyscic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze temat juz gdzies byl, ale moze ktos ma nowe doswiadczenia badz moze ktos nie wypowiedzial na glos swoich doswiadczen. Potrzebuje wiedziec jak najszybciej zglosic dom do uzytkowania. Tak jakos sie to nazywa co nie. Wiem, ze ktos kiedys pisal, ze przez urzad to dlugo trwa i ze ktos szedl od razu z wszystkimi papierami do nadzoru budowlanego (?) czy cos w tym stylu. I jeszcze chcialabym wiedziec ile sie czeka (mniej wiecej) na wykonanie przez geodete inwentaryzacji powykonawczej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze temat juz gdzies byl, ale moze ktos ma nowe doswiadczenia badz moze ktos nie wypowiedzial na glos swoich doswiadczen. Potrzebuje wiedziec jak najszybciej zglosic dom do uzytkowania. Tak jakos sie to nazywa co nie. Wiem, ze ktos kiedys pisal, ze przez urzad to dlugo trwa i ze ktos szedl od razu z wszystkimi papierami do nadzoru budowlanego (?) czy cos w tym stylu. I jeszcze chcialabym wiedziec ile sie czeka (mniej wiecej) na wykonanie przez geodete inwentaryzacji powykonawczej???
jak masz projekt zjazdu to przed odebraniem domu musisz go miec wykonany ( a sama papierologia w urzedzie miasta w najlepszym wypadku jak sie duzo bedziesz usmiechac 2 tygodnie ). Na inwentaryzacje powykonawcza to musisz liczyc minimum miesiac (jak masz sprytnego geodete, szybciej nikt w Rybniku ci tego nie zalatwi). I oczywiscie ze wszystkimi papierami idziesz do nadzoru nie do jakiegos urzedu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj "buta" pod kazda rynna spustowa:

 

http://allegro.pl/studzienka-galeco-osadnik-but-czyszczak-rynna-i3164557135.html

 

^ cosik drogie, ja na skladzie chyba po 20-30 pln kupowalem :) To jest otwierane i w srodku jest "sitko" ktore mozna wyjac i wyczyscic :)

 

Tu masz najtaniej 20zł/23zł dwa rodzaje -różne kolory

http://allegro.pl/osadnik-czyszczak-rewizja-osadniki-aa-ac-ad-i3111279601.html

http://allegro.pl/osadnik-boczny-czyszczak-rewizja-osadniki-aa-ac-ad-i3143919982.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chcecie usmiac ja dalej sie z tego sie nabijam. Mialem wczoraj kontrole licznika i podlaczenia z gazowni, bo moj pobor gazu jest za niski do podpietych odbiornikow (pieca dwufunkcyjnego) sprawdzali plomby itp. No ubaw po pachy. Myslalem ze wszystkich sprawdzaja ,a wyszlo na to ze mnie, bo padlo podejrzenie ze kradne gaz hehe. Badzcie ostrzezeni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę czy ptak który uderzył w okno tarasowe może uszczerbić szybę? Czy takie sytuacje się zdarzają? Wczoraj uderzył na moich oczach ale odleciał, a dziś patrze a szyby w oknach tarasowych pouszczerbiane - są same odpryski jak sito . Nie wiem co sie tam dzieje jak idziemy do pracy.

Czy jest to możliwe żeby ptaki tak zniszczyły szybę ? Nadmienie jeszcze ze nie mamy firan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...