Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No niestety jak się temu przyjrzeliśmy w dzień to nie ptak. Musiałoby ich być chyba z 50 sztuk Trzy duże okna tarasowe na wysokości koło 1,2 cm wyglądają jak sito - podziurawione Tydzień temu tego nie było, a w ubiegłym tygodniu robiliśmy taras Wygląda to jakby to było od spawania albo kątówki - niestety nikt się nie czuje odpowiedzialny .

:(

Spawanie i cięcie niszczy szyby nieodwracalnie ( niestety wielu fachowców o tym nie wie i robią to przy nie osłoniętych szybach :mad:) :(. Bardzo współczuję . Nie macie przypadkiem wykupionego jakiegoś ubezpieczenia , które obejmowałoby szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

:(

Spawanie i cięcie niszczy szyby nieodwracalnie ( niestety wielu fachowców o tym nie wie i robią to przy nie osłoniętych szybach :mad:) :(. Bardzo współczuję . Nie macie przypadkiem wykupionego jakiegoś ubezpieczenia , które obejmowałoby szyby?

 

Ja niestety mam ten sam problem na jednej z szyb - na szczescie w duzo mniejszym stopniu (trzeba sie przyjrzec zeby to bylo widac) ale moja zone to wkurza ;) Poki co kupilem tlenek ceru ktory miesza sie z woda w proporcji 50:50 i tym poleruje sie szybe (filcem na wiertarce) ale jeszcze nie probowalem, a podobno nie jest to takie proste (czytaj jedno miejsce poleruje sie pare godzin :D

 

Zawsze można odwrócić wkład szybowy (dołem do góry) jeżeli np. ciapki są na dole, a u góry byłyby mniej widoczne (polecam rolety wewnętrzne i opuścic na wysokość 1/3 - może zakryje i nie będzie tak w oczy razić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić dobre zewnętrzne rolety z silnikami za rozsądne pieniądze?

 

My kupowaliśmy u Grzomby na Mikołowskiej w Rybniku, za Silesią. Cena rolet standardowych to 220 zł/m2 plus silniki ( w zależności od firmy). Braliśmy komplet okien to być może rolety też były tańsze? Nie wiem, popytaj. Mogę polecić , bo siostrzenica używa już 5 lat - bez zarzutu.

Wiem ,że dużo firm ma rolety po 220-230 zł/m2 ale potem ceny silniczków się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, czy Twoja kopareczka jest w stanie wyrywać betonowe płyty chodnikowe? Mam takowe na starym placu, zamierzamy rozebrać płyty, wybrać na 50 cm, położyć spowrotem płyty, nawieźć bergi, ubić i ułożyć kostki. Wszystko sami, własnymi rękami. Potrzebna będzie koparka bo mąż się zajedzie ręcznie.Czy Ty masz możliwość , czy szukać gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, czy Twoja kopareczka jest w stanie wyrywać betonowe płyty chodnikowe? Mam takowe na starym placu, zamierzamy rozebrać płyty, wybrać na 50 cm, położyć spowrotem płyty, nawieźć bergi, ubić i ułożyć kostki. Wszystko sami, własnymi rękami. Potrzebna będzie koparka bo mąż się zajedzie ręcznie.Czy Ty masz możliwość , czy szukać gdzie indziej?

 

Puscilem odp. na priv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie stosowania środka ROUNDUPU - randap.

Czy na dłuższą metę sprawdza sie i zwalcza wszystkie chwasty itp.?

Po jakim czasie wskazane jest sadzenie?

Jak uchronić zasadzone juz drzewka i krzewy?

I najważniejsze pytanie .... Czy środek ten jest szkodliwy dla zwierząt ? Mam tu na myśli nasze pupile kota i psa które przebywają na ogrodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie stosowania środka ROUNDUPU - randap.

Czy na dłuższą metę sprawdza sie i zwalcza wszystkie chwasty itp.?

 

To jest herbicyd nieselektywny - czyli zabija wszystkie rosliny ktore go wchlona - nie tylko chwasty :) A chwasty chyba zwalcza wszystkie - u mnie nic po oprysku nie przetrwalo. Po miesiacu-dwoch wszystko bez wyjatku padlo :D

 

Po jakim czasie wskazane jest sadzenie?

 

Spokojnie mozesz sadzic nawet na drugi dzien. Po 3-4h od oprysku roundup jest juz wchloniety i koniec :)

 

Jak uchronić zasadzone juz drzewka i krzewy?

 

Tylko fizyczna ochrona - tj. po prostu nie mozesz tych drzewek / krzewow opryskac. Spryskuj tylko w calkowicie bezwietrzny dzien i najlepiej stosuj oslony.. Jak bedziesz opryskiwac przy wietrze to jest duze prawdopodobienstwo ze wiaterek zwieje kropelki preparatu i zabije wszystko na czym te kropelki osiada :) Round jest aktywny tylko i wylacznie przy wchlanianiu go przez liscie / niezdrewniale lodygi - mity typu "podlej drzewko roundupem i zdechnie" to bzdury. Roundup nie dziala w ziemi i w ziemi sie normalnie i szybko rozklada.

 

I najważniejsze pytanie .... Czy środek ten jest szkodliwy dla zwierząt ? Mam tu na myśli nasze pupile kota i psa które przebywają na ogrodzie!

 

Wskazane jest zeby przez pare godzin nie wypuszczac zwierzat na opryskany teren, a przez pare dni kontrolowac zeby nie zarly opryskanych roslin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś dzięki za obszerną i pomocną odpowiedz :) ps: jakis pomysł jak ochronić mojego kota,(bez zamykania) który maniakalnie wcina trawę ?! ;(

 

Nie mam kota i tu nie pomoge za wiele -> mozna go pewnie zamknac w domu na tydzien - samobojstwa chyba nie popelni z tego powodu ;) Z roundupem trzeba uwazac, to rakotworcze swinstwo generalnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakieś sensownej złotej rączki która mi plot naprawi/wymuruje z cegieł, ktoś komu będzie chciało się trochę pobawic, znacie jakichś takich fachowców? Wiadomo że najlepiej brać ludzi z polecenia. Praca byłaby w Chwałowicach.

 

Zapytam mojego murarza, jak będzie wolny, to pewnie się podejmie, w razie czego, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jestem po rozmowie z gościem nadanym przez neszkę83,. Facet z okolic Żywca, robi wylewki i tynki. Wylewki po 12 zł/m2, tynki po 11/m2 lub 23 zł/m2 z materiałem. Czas oczekiwania 2 tyg. I tak sobie myśle, jak to jest , że jemu opłaca się z Żywca przyjechać i zrobić tynk/wylewkę za 12 złociszów, a naszym ziomkom z okolicy się za tyle nie opłaca?? Czyżby gościu dopłacał do biznesu? Czemu u nas na robociźnie jest takie przebicie? 2-3 zł na m2 to przy całym domu robi się niezły pieniądz. Mam nadzieję, że wykonawstwo jest równie dobre co Barnabas itp firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jestem po rozmowie z gościem nadanym przez neszkę83,. Facet z okolic Żywca, robi wylewki i tynki. Wylewki po 12 zł/m2, tynki po 11/m2 lub 23 zł/m2 z materiałem. Czas oczekiwania 2 tyg. I tak sobie myśle, jak to jest , że jemu opłaca się z Żywca przyjechać i zrobić tynk/wylewkę za 12 złociszów, a naszym ziomkom z okolicy się za tyle nie opłaca?? Czyżby gościu dopłacał do biznesu? Czemu u nas na robociźnie jest takie przebicie? 2-3 zł na m2 to przy całym domu robi się niezły pieniądz. Mam nadzieję, że wykonawstwo jest równie dobre co Barnabas itp firm.

 

Po prostu wykonawcom palma bije :) Elementy drewniane na moje schody u kilkunastu stolarzy (większych i mniejszych) w najbliższej okolicy kosztowały minimum 6k pln i goście zarzekali się że poniżej to już będą dopłacać do interesu. Pod Krakowem (Myślenice) kupiłem to samo (+ jeszcze gratis klej i usługę powycinania otworów na lamelki + lamelki żeby się łatwiej składało) za 3300 pln! Dało się? Dało! Chyba za mała konkurencja i duży popyt że im się nie chce cen obniżać. Bo i po co obniżać jak są chętni za wyższą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...