Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

rutino moje okna sa przepiekne, co do tego nie mam zadnych ale, tylko i wylacznie do pana wlasciciela, ktory zrobil zly pomiar i potem juz posypalo sie lawinowo. No i oczywiscie montazysci, ktorzy zniszczyli jedno okno. Do Oknoplastu tez uderzalam do glownej siedziby... bez odzewu niestety :/ Mi naszczescie regulacje zrobili od razu przy montazu ostatniej zaluzji bo bylo to w marcu tego roku... a okna zamowione w grudniu 2011, mialy byc montowane w styczniu 2012. Ostateczne zakonczenie montazu okien i zaluzji marzec 2013. To chyba jest maly rekord w montazu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nie wiem jak sie sprawa ma w Oknoplascie w Wodzislawiu. Mozliwe, ze tam jest lepsza sytuacja.

 

Ja bralem w Oknoplascie w Wodzislawiu Sl. i moge tylko polecic. Ale to byl ten sam wlasciciel co w Rybniku. Mea miala chyba jakies przeboje z nim, a ostatnio to juz sam nie wiem czy sie wlasciciel zmienil czy co.. Ale cos go ludzie przestali polecac. Tzn. same okna sa pierwsza klasa - tutaj na pewno nie ma sie czego czepic :) Ale pozostaje kwestia montazu (a montaz jest nawet wazniejszy od samych okien... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda "ranking" firm okniarskich z naszego regionu ?

Oknoplast nadal cieszy się złą renomą ? :)

 

Wysłałem zapytania do Grzomby (generalnie pozytywne opinie, choć znam też osobę, która najprawd. z firmą spotka się w sądzie), do mikołowskiego dystrybutora MS okna, o którym słyszałem dobre opinie, oraz zamierzam odwiedzić salon Davidsson, dystrubutora Oknoplus.

 

Cy ktoś jeszcze wart jest rozważenia ?

Ofertę dostałem już od Koda system, bo byli na targach w Ekonomiku, ale póki ci to egzotyka...

 

Odradzam salon na ul. Wiejskiej w Rybniku- do dziś dnia czekam na wycenę okien od nich ( okna mam już od listopada ub.roku). To jest jakaś mega niepoważna firma. Siedzi tam jakaś starsza pani, która generalnie nic nie wie, pyta starszego pana, który też nie wie i tak ze dwa razy tam byłam i czekam na wycenę do dziś:yes: Chyba im na kliencie nie zależy skoro tak podchodzą do sprawy.

 

Co do okien jeszcze mogę polecić Grupę KRM ( chyba)na ul. Wyzwolenia, przed stacją benzynową po lewej stronie jadąc od ronda gliwickiego. Bardzo konkretny przedstawiciel, robi wycenę szybko, jest nieźle cenowo ale Grzomba miał profile Schucco i tym "wygrał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam szalunkarza, który potrafi zaszałować dwubiegowe schody. Problem polega na tym, ze te schody mają "udawać" wyglądem na zabiegowe tj. lekko kręcone ze skróconym podestem. Mój mąż , który na budowie robi wszystko sam , niestety tego zrobić nie potrafi.

 

Zenek, Zenek i jeszcze raz Zenek :) Numer niestety bede w stanie podac dopiero jutro bo gdzies posialem. Nikt Ci tego lepiej nie zrobi niz on :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o salon w Wodzislawiu to wiem, ze jest tam nowy wlasciciel, ktory nie ma nic wspolnego z wlascicielem w Rybniku. Jest jeszcze Oknoplast w Jastrzebiu, wlascicielka jest tam pewna pani ale niestety pomiary jej robi tez pan wlasciciel oknoplastu w Rybniku. Tak jak Adam pisze, okna piekne ale montaz i pomiar sa wazniejsze.

 

A ja mam teraz pytanko do Was kochani, potrzebuje jakiegos dobrego fachowca (stolarza), ktory zrobi mi dwie szuflady do lazienki za rozsadna cene. Bede wdzieczna za jakiekolwiek namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrady Inox met Tomasz Mięsok z Jankowic,polecam. Jeżeli chodzi o szuflady to się polecam ha,ha.Robię wszystkie sam,ostatnio zrobiłem olbrzymią komodę,wszyscy zachwyceni.Szuflady gotowe z bluma lub ostatnio amix(podróbka bluma),dokupuję fronty,dno i tyle.I oczywiście żona zarządziła,że nie ma być widać żadnych łączeń,śrubek itp.I tak jest,pełen profesjonalizm.Na rynku spotkałem tylko Meblik,który robi komody na szufladach bluma,reszta to zwykła tandeta,która w użytkowaniu u nas w domu nie wytrzymałaby roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys nam tez zrobic dwie szuflady??? :D Mi tam na niczym specjalnym nie zalezy akurat najwazniejszy dla mnie jest front. No i zeby byly dosc solidne bo beda dosyc duze :) Nie wiem wlasnie gdzie mozna uderzyc z tym. Jest mi w zasadzie obojetne kto mi to zrobi. Chcialabym tylko jakis ladny front, a tu tez nie bardzo sie orientuje gdzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zagladam na te szuflady bluma... faktycznie dobre rozwiazanie :) a gdzie kupujesz fronty jesli mozna wiedziec??? widze, ze to zadna filozofia samemu sobie to skrecic :) pomecze mojego mena troche :D niech sie wykaze :p

 

Blum i Hettich - to sa dwie najlepsze firmy! Fronty to zalezy z czego chcesz - najtansze to plyta meblowa w okleinie (~30 pln / m2), drozsze mdf - moze byc oklejony, lakierowany (100-300 pln / m2). Najdrozsze to drewno fornirowane (300-brak gornego limitu ;) Szukaj na allegro czy googlach "fronty meblowe". Ja sobie robie wszystko sam od dawna - szafy przesuwne, komody, polke pod RTV etc, wychodzi znacznie taniej ;) Kumplowi ostatnio zrobilem kuchnie (byl krolikiem doswiadczalnym) i jako ze wyszlo super to w tym roku bede robil juz kuchnie u siebie sam ;) To co wydasz na robocizne stolarza (a wlasciwie montazysty bo ciezko skrecanie formatek nazwac stolarstwem) lepiej przeznaczyc na porzadne okucia - czyli szuflady i zawiasy (z cichym automatycznym domykiem etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie Adam napisał wszystko.Ja też szafy przesuwne,komody,szafki itp.robie sam,robota wcale nie trudna,a materiały porządniejsze.Kasa może ta sama co w sklepie,ale jakość wykonania i materiały o niebe lepsze.Neszka jeżeli chcesz funkcjonalne to naprawdę polecam bluma,chociaż ten amix póki co bez zarzutu,nie widzę różnic.Fronty zamawiam przeważnie w Zimex Czerwionka,wybór bardzo duży,są próbniki wszystkich materiałów.Teraz gdym miał zwykłe szuflady to waliłbym nimi na 100 procent,bo wszystkie cichy domyk no i same się dociągają,więc tylko popycham i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze mamy producenta okien w Wodzisławiu- Jedłowniku, obok Summer-Cha. Firma Termo- Profil na ul. Górniczej.

 

Ja bym ich nie polecał ze względu na kiepską obsługę. Robili mi kalkulacje z ciepłym montażem, poczym kiedy byłem u nich w siedzibie bakba mówi że wycofują się z "ciepłego montazu" (!!!) bo mają z tym problem, ale jak chce to moge zadzwonić sobie do szefa montażu (ale dopiero jutro bo już poszedł do domu) to może się zgodzi (!!!). Olałem ich i wybrałem KNS, produkują w Wodzisławiu ale biura mają w Rybniku i Raciborzu. Byłem zadowolony i zamówiłem jeszcze u nich brame rolowaną (z GROSS'a, ale taniej niż w GROSSie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...