Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Kto wie o tanich krawężnikach, kostkach i płytach ażurowych? Czy marketowe wyroby tego typu są mocne, czy to tandeta bez jakości?

Kupowałem ostatnio obrzeża chodnikowe 100cm*20cm*6cm grafitowe w cenie 12zł/szt brutto.Małro Sośnicowice,są na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.

Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.

Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo :)

 

Zapomnij - taka ziemia to 30 pln / tone :) Ziemia na podsypke (zmieszana z glina i piaskiem) to 10 pln / tone. Raczej nikt Ci humusu nie da bo nie znam budowy na ktorej by byla nadwyzka tegoz ;) Na allegro znajdziesz namiary handlujacych ziemia w okolicy! Aktualnie widze ogloszenie goscia z Gaszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.

Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.

Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo :)

 

Ostatnio czytałam, że ktoś ma dużo ziemi do oddania u nas na wątku dot.sprzedaży/zakupu itp. Może warto zadzwonić i się dopytać.

 

Adam, czy ja też mogę prosić numer pana Zenka na priv? I jakieś info co do kosztów ewentualnego wynajęcia pana Z? Potrzebujemy kogoś do pomocy w zrobieniu stropu i schodów. Strop niby terriva ale za dużo symboli i innych dupereli na projekcie, a my się średnio znamy (póki co, bo fundamenty juz mam w małym palcu...hihihi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.

Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.

Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo :)

 

 

Ja ściągałem warstwę 40cm (głównie humus, troche przybral też piasku) pod płytę.

Ściągnięte zostało ok 60m3. Część mogę oddać.

 

Sprawdż w moim dzienniku, na którymś ze zdjęć powinna być widoczna ta górka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Sobik a raczej Sob-Drew ze Świerklan robi piękne kręconki- reklamuje się bodajże w Realu. Potem jeszcze Gawron z Nędzy ( albo Babic).

 

Ja polecam firme Pilch z Wisły na pomiarze był u mnie z SOB -DREW schody zabiegowe dębowe wycena 13tyś u nich w wiśle to samo za 7tyś ,ja tez w to nie wierzyłem ale takie są realia polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firme Pilch z Wisły na pomiarze był u mnie z SOB -DREW schody zabiegowe dębowe wycena 13tyś u nich w wiśle to samo za 7tyś ,ja tez w to nie wierzyłem ale takie są realia polecam.

 

No i dobrze wiedzieć, bo po co przepłacać. Zaś potwierdza się moje spostrzeżenie ( chyba nie tylko moje:D), że "naszym" się nie opłaca taniej a ziomkom z okolic już tak. I z pewnością nie dopłacają do interesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neszka, kiedy Ty robiłaś tę wodę? Ten Pan Wojtek coś zdrożał bardzo...

 

my robilismy zaraz po swietach. Na poczatku kwietnia. Nie wiem czy nam nie policzyl po znajomosci bo tam cos tesciowa skads znala. Ale myslalam, ze wzial normalnie bo nie jest to znow jakas bliska znajomosc. A ile Cie policzyl za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech cena za metr.. Spróbujcie się umówić albo za całość i takie oferty porównywać albo za samą robociznę a wy kupujecie materiał. Bo to często jest dniówka pracy z koparką, a zyski wykonawcy idą w tysiące.

 

rutino, nie kazdy ma czas niestety wykonac sobie wszystko samemu. W naszym przypadku to chyba musielibysmy sie zwolnic z pracy. Wtedy szuka sie najtanszego wykonawcy. A nasz byl calkiem tani i za taka robote jak u nas to wzial calkiem malo. I nie bylo to tylko kopanie. Caly material, przylaczenie i wiekszosc papierow zalatwil wykonawca sam. I zostawil po sobie taki porzadek jak zastal. Droga moze nawet w lepszym stanie niz przed kopaniem. A wszystko bylo wykonane jak maz byl w delegacji we Szwecji. Nie musialam ich nawet pilnowac, wszystko sami zrobili. Jak dla nas idealne rozwiazanie. Wodociagi wzielyby dwa razy tyle, trzabyloby przypilnowac i pewno zostawiliby burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my robilismy zaraz po swietach. Na poczatku kwietnia. Nie wiem czy nam nie policzyl po znajomosci bo tam cos tesciowa skads znala. Ale myslalam, ze wzial normalnie bo nie jest to znow jakas bliska znajomosc. A ile Cie policzyl za metr?

 

Jak przyjechał , to powiedział, że teraz bierze 120 zł/m, po 70 to brał w zeszłym roku... Zasugerowałam mu, że mam namiar od znajomej, której robił podobny wykop, że go poleciłaś itp....... no to zmienił zdanie i wycenił na 120 zł/m przekopu w drodze ( ok .6 m) i po 70 zł/m wykopu do domu ( ok. 7 m). Łącznie do wykopania jest 13mb, w tym większość w działce co daje 1210zł. Tak umówił się na oględzinach.Zabrał projekt i pojechał. Za dwa dni zadzwonił, że jednak będzie musiał policzyć 1900zł/ całość bo to jest dużo papierologii, projekt organizacji ruchu, zajęcie pasa, termin w wodociągach itd. Bardzo mocno się zdziwiłam, bo nawet po 120zł*13mb daje 1560 zł/ całość a ponoć gościu załatwia to wszystko " w cenie". Tak więc 1900 zł jest do negocjacji, opuści stówę ale 1800 muszę dać. Wychodzi na to, że zrobi mi przyłącze po prawie 140zł/m podczas gdy wodociągi życzą sobie 185zł/m. No nie wiem, czy to znowu taka okazja?? Bo faktem jest, że dołożę 520 zł i nic mnie nie obchodzi. Rozważam temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechał , to powiedział, że teraz bierze 120 zł/m, po 70 to brał w zeszłym roku... Zasugerowałam mu, że mam namiar od znajomej, której robił podobny wykop, że go poleciłaś itp....... no to zmienił zdanie i wycenił na 120 zł/m przekopu w drodze ( ok .6 m) i po 70 zł/m wykopu do domu ( ok. 7 m). Łącznie do wykopania jest 13mb, w tym większość w działce co daje 1210zł. Tak umówił się na oględzinach.Zabrał projekt i pojechał. Za dwa dni zadzwonił, że jednak będzie musiał policzyć 1900zł/ całość bo to jest dużo papierologii, projekt organizacji ruchu, zajęcie pasa, termin w wodociągach itd. Bardzo mocno się zdziwiłam, bo nawet po 120zł*13mb daje 1560 zł/ całość a ponoć gościu załatwia to wszystko " w cenie". Tak więc 1900 zł jest do negocjacji, opuści stówę ale 1800 muszę dać. Wychodzi na to, że zrobi mi przyłącze po prawie 140zł/m podczas gdy wodociągi życzą sobie 185zł/m. No nie wiem, czy to znowu taka okazja?? Bo faktem jest, że dołożę 520 zł i nic mnie nie obchodzi. Rozważam temat:)
Halina sprobuj u niego Henzel - 601530565 mysle ze ci to taniej zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie drogo :/ No my zaplacilismy 6200 za prawie 90m drogi to sobie policz ile nam wzial... Ale wcale bym sie nie zdziwila gdyby podniosl cene bo u nas to jego robotnicy do pasa w wodzie pracowali :/ strasznie niekomfortowe warunki. Koparka mu wysiadla, juz nie wspomne, ze sie topila non stop. To i tak wzial niewiele. wodociagi wycenialy na okolo 13-14tys wiec i tak bylam zadowolona. A tak jak mowisz nic mnie nie obchodzilo. Ale popytaj jeszcze gdzie indziej, moze beda tansi wykonawcy bo to jest bardzo drogo co napisalas. Nie wiem czemu tak szaleje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...