Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

no to faktycznie drogo :/ No my zaplacilismy 6200 za prawie 90m drogi to sobie policz ile nam wzial... Ale wcale bym sie nie zdziwila gdyby podniosl cene bo u nas to jego robotnicy do pasa w wodzie pracowali :/ strasznie niekomfortowe warunki. Koparka mu wysiadla, juz nie wspomne, ze sie topila non stop. To i tak wzial niewiele. wodociagi wycenialy na okolo 13-14tys wiec i tak bylam zadowolona. A tak jak mowisz nic mnie nie obchodzilo. Ale popytaj jeszcze gdzie indziej, moze beda tansi wykonawcy bo to jest bardzo drogo co napisalas. Nie wiem czemu tak szaleje...

 

Proste inna cena przy 90m kopania + papierkologia a inna przy 13 mb + papierkologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Proste inna cena przy 90m kopania + papierkologia a inna przy 13 mb + papierkologia.

 

I tu bym się zgodziła. Ta sama robota w sensie załatwiania a zysk po odliczeniu kosztów niewielki. To wyjaśnia Twoją sytuację i moją:)

Ale i tak dziękuję za namiar, szukam dalej , może znajdę kogoś tańszego a jak nie to płać i płacz:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek, tam gdzieś koło Ciebie ( Zamysłów) wodę Jarzyna robi albo Brzezinka ?- tak mi powiedział kuzyn. Wiesz coś o tym??
Jarzyna to jest od gazu ale moze wode tez robi nie wiem a drugiego nie znam. Na pewno nie bierz tego na plebiscytowej (jest jego reklama zaraz za zakretem z wodzislawskiej) bo bedziesz czekac do konca swiata (mi projekt 2 tygodnie trzymal i nawet nie spojrzal ,ale koparkowego ma fajnego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu bym się zgodziła. Ta sama robota w sensie załatwiania a zysk po odliczeniu kosztów niewielki. To wyjaśnia Twoją sytuację i moją:)

Ale i tak dziękuję za namiar, szukam dalej , może znajdę kogoś tańszego a jak nie to płać i płacz:bash:

a nie mozesz sama zajac sie papierologia to chyba jakas magia nie jest ,a jak uderzysz do fajnej dziewczyny w wydziale komunikacji to sie samo zalatwi (mi pomogla zrobic projekt organizacji ruchu itp. ogolnie polecam sie przejsc i sprobowac).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz sama zajac sie papierologia to chyba jakas magia nie jest ,a jak uderzysz do fajnej dziewczyny w wydziale komunikacji to sie samo zalatwi (mi pomogla zrobic projekt organizacji ruchu itp. ogolnie polecam sie przejsc i sprobowac).

 

Jasek do fajnej dziewczyny to moze uderzac facet ale nie kobita :p samo sie zalatwilo bo jestes facet. Kobita z zasady jest bardziej chetna do pomocy facetom a nie kobitom... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w urzędzie i ta cała papierologia z projektem org ruchu jest do zrobienia samemu. Dziewczyny mi pokazały co i jak. Problem jest ze zgraniem terminu zajęcia pasa, ekipą kopaczy i podłączeniem wodociągów. Jaśniepaństwo podłączają tylko o 7,30 i 11 rano- koniec. Nie da się podłączać po południu. Jak kopacze nie zdążą z wykopem to na całą noc trzeba to zabezpieczyć ( oświetlenie, bariery, sygnalizacja). Z uwagi , że koło mnie jest wiekszy ruch ze względu na remont Wodzisławskiej, boję się zostawić otwarty wykop na noc. Dziś po świecie jeżdżą nieszczęśliwcy, z komórką w kieszeni, którzy patrzą jak by tu komu zaszkodzić. Zadzwoni taki oszołom na straż abo policję i mam kłopoty. Firma ma dograne wszystko od a-z, termin wodociągi ustalają na 2 tyg. do przodu. Wiadomo, że człowiekowi z zewnątrz jest trudniej to ogarnąć z dokładnością do jednego dnia. Ale nie przesądzam sprawy, szukam wykonawcy, jak trzeba będzie to pozałatwiam te papierki, ale wiadomo, że ktoś ,kto robi to na co dzień ma już opanowane "spady" i wie z "czym się to je"- jest mu po prostu łatwiej. Załatwia se terminy "pod siebie"jak mu pasuje i działa:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w urzędzie i ta cała papierologia z projektem org ruchu jest do zrobienia samemu. Dziewczyny mi pokazały co i jak. Problem jest ze zgraniem terminu zajęcia pasa, ekipą kopaczy i podłączeniem wodociągów. Jaśniepaństwo podłączają tylko o 7,30 i 11 rano- koniec. Nie da się podłączać po południu. Jak kopacze nie zdążą z wykopem to na całą noc trzeba to zabezpieczyć ( oświetlenie, bariery, sygnalizacja). Z uwagi , że koło mnie jest wiekszy ruch ze względu na remont Wodzisławskiej, boję się zostawić otwarty wykop na noc. Dziś po świecie jeżdżą nieszczęśliwcy, z komórką w kieszeni, którzy patrzą jak by tu komu zaszkodzić. Zadzwoni taki oszołom na straż abo policję i mam kłopoty. Firma ma dograne wszystko od a-z, termin wodociągi ustalają na 2 tyg. do przodu. Wiadomo, że człowiekowi z zewnątrz jest trudniej to ogarnąć z dokładnością do jednego dnia. Ale nie przesądzam sprawy, szukam wykonawcy, jak trzeba będzie to pozałatwiam te papierki, ale wiadomo, że ktoś ,kto robi to na co dzień ma już opanowane "spady" i wie z "czym się to je"- jest mu po prostu łatwiej. Załatwia se terminy "pod siebie"jak mu pasuje i działa:yes:

 

mnie też to czeka, więc w odpowiednim czasie zgłoszę się z pytaniami.

różnica taka że robimy przeciski a nie wykop. Najlepsze jest iż nawet nie wiem kim jest wykonawca i jaką kasę weźmie bo wszystko załatwia projektant:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile trzeba bergi na 100m2, przy założeniu, że będzie jej 20 cm grubo? Są jakieś wyliczenia, ale nie zapamiętałam ile kg przypada na m3/

Adam, Ty jesteś biegły w tych sprawach. Czy 20 cm bergi, plus betonowe płyty, plus 10 cm dolomitu wystarczy na podbudowę pod przyszłą kostkę? Plac jest dobrze osiadły- betonowe płyty leżą na nim 25 lat i jeździ systematycznie 4-5 aut osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie dotyczące przyłącza wodnego. Nie ma u nas kanalizacji, póki co, więc sprawa dotyczy tylko wody.

Czy te wielkie sumy jakie tutaj podawaliście są ostateczne? Tzn czy można taniej? Bo gdzieś znalazłam ofertę za przyłącze wody za 70zł/mb. Ktoś mi dziś powiedział, że wykop można samemu zrobić, a wodociągi przychodzą tylko przyłączyć do rury głównej. Czy jak sąsiad pociągnie rurę 40 do siebie, to czy my będziemy mogli być dołączeni do tego jego końca (od którego on będzie miał "zakręt" do domu) zamiast też do rury głównej przy drodze? A jeśli można tak właśnie, to czy zapłacimy normalną stawkę za przyłączenie do rury głównej, czy może już nie będzie takiej potrzeby. No i ostatnie pytanie: Jeśli rura z wodą leci przy drodze ale na posesji sąsiada, to czy on może się nie zgodzić, aby nas stamtąd podłączyć? Oj, tyle pytań, tyle wątpliwości, a co osoba to inne zdanie. Pomóżcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sztuczna trawa wcale taka tania nie jest - 15 pln / m2, chcielismy tez tymczasowo w zeszlym roku kupic ale dla mojego tarasu 4,5 * 8 = 36m2 = 540 pln! Darowalismy sobie, jakos przezylismy z golym betonem - fakt ze ja na nim zrobilem "zasypke cementowa" i zatarlem i przez to sie za bardzo nie kurzy - do tego czeste mycie karcherem i jest calkiem czysto :)

 

W tym roku w koncu jednak klade dechy! Legary juz pomalowane i wysuszone w piwnicy czekaja na montaz ;)

 

jesli maja owe legary poniżej 15% wilgotnosci nie polecam ukladac..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...