Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam, chciałabym tylko wtrącić parę słówek - może nie na temat, ale może będziecie umieli odpowiedzieć na moje pytanie. Mamy stary dom w Pawłowicach k. Żor i chcemy go wyremontować. Nie wiecie jak wygląda sytuacja, gdy po uruchomieniu kredytu za parę lat wyjdą u nas jakieś szkody górnicze? Na razie ich nie ma i nie wiadomo jak to będzie. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi i za wyrozumiałość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam, chciałabym tylko wtrącić parę słówek - może nie na temat, ale może będziecie umieli odpowiedzieć na moje pytanie. Mamy stary dom w Pawłowicach k. Żor i chcemy go wyremontować. Nie wiecie jak wygląda sytuacja, gdy po uruchomieniu kredytu za parę lat wyjdą u nas jakieś szkody górnicze? Na razie ich nie ma i nie wiadomo jak to będzie. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi i za wyrozumiałość...
Gmina Pawłowice takie rzeczy powinna wiedzieć.Szkody górnicze to nie listek z drzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! Tzn. z tym suszeniem to trochę przesadziłem - Kupiłem po prostu kantówki (nie pamiętam już kurde jakie przekroje - chyba coś pomiędzy 4-6cm x 8-10cm) i ułożyłem ładnie z przekładkami na równej powierzchni w piwnicy. Wcześniej je pomalowałem dwukrotnie drewnochronem. I tak sobie leżą - piwnice mam leciutko wentylowaną, niemniej nie sądze żeby ich wilgotność spadła poniżej 15% (nie mam niestety miernika żeby to sprawdzić :)

 

To co według Ciebie powinienem teraz zrobić, zakładając, że dechy będę kładł tak za 1-1,5 miesiąca? Wystawić te legary na zewnątrz na ten czas ?

 

dokladanie tak wiazac jes silnie ze soba po 4-8szt w 3-4miejscach aby sie nie popaczyly i oczywiscie nie bezposrednio na ziemi czy betonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. ma ktoś pod ręką listę czego potrzeba do PINB-u w Rybniku do otrzymania pozwolenia na uzytkowanie, może ktos ostatnio załatwiał, miałem to gdzieś ale niestety wcięło a i potrzebuje kominiarza macie może kogoś konkretnego ?

 

Załatwianie w PINB jeszcze daleko przede mną a co do kominiarza, z tego co wiem każdy rejon ma "swojego" kominiarza. W Rybniku pan Czubak jest dość konkretny ale nie wiem w jakiej dzielnicy_ chyba Chwałowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy orientujecie sie czy da sie serwisowac /pewnie odplatnie/ peknieta plyte z indukcji ??

spadla mi szklanka na plyte i strzelil naroznik akurat w miejscu sterowania ... plyta dziala ale nie jest to bezpieczne bo jak mi sie woda dostanie na sterowanie to dupa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze od soboty sam,robota o tyle trudniejsza,że każdą kostkę muszę oglądać, bo dużo jest tych porysowanych i te odkładam na paletę do zwrotu.Żona każdą wyciera szmatą i szczotą, ale niestety niewiele to daje.Mam nadzieję,że w trzy tygodnie dam radę.

 

Ja tez będę walczył sam po cenach jakie mi zaśpiewali brukarze. Tylko u nas na szczęście będzie kostka granitowa nieregularna więc nie muszę się martwić zarysowaniami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rutinku,powiem Ci, że stawka to 120zł/m2 z materiałem ( firma robi wszystko od a-z). Podbudowę robiliśmy sami, berga to koszt 23 ton po 25 zł plus 250 zł transport. Ziemia i piasek poszły na zasypanie szamb, reszta do ogródka -niwelacja szkód górniczych. Krawężniki po 9,04 zł/mb - 65 sztuk. Największy koszt to kostka- najtańsza w Drewbecie ( Kłobuck/ Częstochowa) po 24,60 z transportem, zwykła , szara tzw. kość albo prostokąt. 60 zł za ułożenie z kostką to chyba cena ok, choć dla mnie to i tak dużo.

W sumie na 150 m2 można sporo zaoszczędzić ale trzeba się naharować. Walczymy sami bo robocizna koszmarnie droga a terminy na lipiec. Wszyscy nadrabiają po długiej zimie- my liczymy 1,5 miesiąca opoźnienia w robotach. Przydałby się ktoś do pomocy, oj tak:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rutinku,powiem Ci, że stawka to 120zł/m2 z materiałem ( firma robi wszystko od a-z). Podbudowę robiliśmy sami, berga to koszt 23 ton po 25 zł plus 250 zł transport. Ziemia i piasek poszły na zasypanie szamb, reszta do ogródka -niwelacja szkód górniczych. Krawężniki po 9,04 zł/mb - 65 sztuk. Największy koszt to kostka- najtańsza w Drewbecie ( Kłobuck/ Częstochowa) po 24,60 z transportem, zwykła , szara tzw. kość albo prostokąt.

 

A granitu nie chcecie? Wychodzi niewiele drożej a mi jakoś się wydaje że znacznie łatwiej ją położyć (bo i tak każda jest inna i ewentualne niedoskonałości nie będą tak widoczne) no i z całą pewnością jest znacznie trwalsza od taniej kostki betonowej, nie zabrudzisz jej olejem, można sypać sól zimą, nie odbarwi się etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodociągami Rybnickimi trzeba uważać mi osobiście nie chcieli odebrać rury fi 40 do wody bo nie była z firmy Wavin po 2 tygodniach przepychanek w końcu podłączyli, teraz mam następny problem ciśnienie wieczorem jest na poziomie 1,2 bara więc niskie. Co do kosztów 70 zł za metr jak ktoś chce namiary na firmę to proszę na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak śpiewają brukarze?

ja znam stawkę 60zł/m2 z materiałem, cena dotyczy roboty na wykonanej juz podbudowie. Plus krawęzniki itd, jednak brzmi całkiem sensownie.

 

Nam zaspiewali w przedziale od 120 do 135 zł / m2 z materiałem za całość wykonania z podbudową. Za samo ułożenie kostki granitowej 50 - 60 zł / m2 bez materiału. Masakra jakaś. Chyba poszaleli. Dlatego podbudowę robię sam - sąsiad ma koparkę i zagęszczarkę płytową oraz walec. To na pewno w tym roku a jak zdażę przed zimą :D to jeszcze położę kostkę przynajmniej pod wjazd do garażu a reszta na wiosnę nastepnego roku.

Wczoraj dowiedziałem się że ekipa stawiająca nasz dom też bawi się w brukarstwo. Jesteśmy umówieni na pooglądanie paru ich wykonań i wycenę. Jeśli zaproponują rozsądną cenę to może zdecydujemy się zlecić położenie kostki. Podbudowa nadal we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wczoraj zaoszczędziłem jakieś 120 zł dobre,ceny z kosmosu mają brukarze.Według mnie to podbudowa jest dużo gorsza w robocie niż ułożenie kostki.Tylko wkurzam się na maxa na ten Libet.Granitu żona na oczy nie chce widzieć i teraz ma kostke z plamami jakby obsranymi przez gołębie.Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wczoraj zaoszczędziłem jakieś 120 zł dobre,ceny z kosmosu mają brukarze.Według mnie to podbudowa jest dużo gorsza w robocie niż ułożenie kostki.Tylko wkurzam się na maxa na ten Libet.Granitu żona na oczy nie chce widzieć i teraz ma kostke z plamami jakby obsranymi przez gołębie.Masakra.

 

Dlaczego podbudowa gorsza?? Podbudowa to jeden dzień roboty koparkowego (polecam minikoparkę jak teren w miarę nieduży) plus 2-3h pracy ubijarki (polecam taką przynajmniej 200-300kg). Podbudowa to "pikuś" :-) Najcięższe jest jednak samo układanie kosteczek.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...