Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Dlaczego podbudowa gorsza?? Podbudowa to jeden dzień roboty koparkowego (polecam minikoparkę jak teren w miarę nieduży) plus 2-3h pracy ubijarki (polecam taką przynajmniej 200-300kg). Podbudowa to "pikuś" :-) Najcięższe jest jednak samo układanie kosteczek.. :)

 

Adam, prosza Cię, nie żartuj zaś. Dla Ciebie to wszystko jest "pikuś". Z tymi umiejętnościami co masz- Ty zrobisz absolutnie wsjo:yes:

Koparkę to se możesz polecać:p:P jak swojej nie mosz, to dupa blada. Dostać koparkę graniczy z cudem. Wszyscy jakby się zmówili i robią place. Nawet na przywóz bergi trzabyło czekać jeden dzień bo na zwałach zabrakło.

U nas granit się nie sprawdzi- tata po wylewie musi chodzić po równym, a chodzi średnio 8 razy na dzień do królików:). Na granicie są kocie łby, nie do rady, niestety. Poza tym mój plac ma prawie 200m2- to jest co układać, jakby robić całość. Póki co podbudowa prawie gotowa, tak zostanie aż do jesieni chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Witam, poszukuje sprawdzoną dobrą firmę która zajmuję się rekuperatorami. Dajcie ludziska jakiś namiar!! buduje w Rydułtowach jakby co.

Jeśli ma się trochę czasu,trochę chęci a przy okazji chce się trochę oszczędzić kasy to proponuję samemu tym się zająć.Na prawdę nie jest to skomplikowana czynność.Wystarczy zlecić wykonanie projektu wentylacji firmie zajmującej się tym i do dzieła :) Przy okazji rury spiro nie są dla mnie ideałem jeśli chodzi o kanały wentylacyjne,zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kanały PE a budżetowym termofleksy ale nie Dospela czy Alnora bo to chinszczyzna ale holenderskie DEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, prosza Cię, nie żartuj zaś. Dla Ciebie to wszystko jest "pikuś". Z tymi umiejętnościami co masz- Ty zrobisz absolutnie wsjo:yes:

 

He he - no bez przesady - pisałem tylko że podbudowa to "pikuś" bo nie wymaga za wiele pracy fizycznej - kamień przywozi auto, rozgarnia koparka, ubija zagęszczarka i koniec - nigdzie się tu za bardzo nie zmęczysz - chyba że bieganiem do niwelatora albo rozwijając sznurki :-) Dopiero potem się zaczyna zabawa jak te tony trzeba przenieść w rękach i ułożyć - nie mówię że to trudne ale fizycznie wykańczające - jak ktoś ma problem z kręgosłupem to długo nie porobi, a zagęszczarkę obsługiwać może jak najbardziej :-)

 

Takie coś by się przydało i po problemie:

 

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72

Witam z powrotem na forum ;)

Ja mam spiro sztywne na głównych ciągach i elastyczne w poszczególnych pomieszczeniach. I jest ok. Wentylacji nie słyszę nawet na 3 biegu. Słychać tylko reku ale trzeba wejść do pom. technicznego żeby go usłyszeć. :)

Dopiero jak podejdę bezpośrednio pod nawiew to odczuwam powiew powietrza ale to dlatego że jeszcze nie mam przykręconych anemostatów. Więc jest prawie pionowy strumień powietrza.

Fakt w przypadku gdy robi się samemu to rury PE są łatwiejsze do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - no bez przesady - pisałem tylko że podbudowa to "pikuś" bo nie wymaga za wiele pracy fizycznej - kamień przywozi auto, rozgarnia koparka, ubija zagęszczarka i koniec - nigdzie się tu za bardzo nie zmęczysz - chyba że bieganiem do niwelatora albo rozwijając sznurki :-) Dopiero potem się zaczyna zabawa jak te tony trzeba przenieść w rękach i ułożyć - nie mówię że to trudne ale fizycznie wykańczające - jak ktoś ma problem z kręgosłupem to długo nie porobi, a zagęszczarkę obsługiwać może jak najbardziej :-)

 

Takie coś by się przydało i po problemie:

 

 

:-)

 

Zgoda ale pod warunkiem że obsługa koparką i zagęszczarką. A z tymi tonami toś z lekka przesadził pojedyńcza kostka nie jest ciężka. Samo układanie może byc upierdliwe no i nachodzić się trzeba to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale pod warunkiem że obsługa koparką i zagęszczarką. A z tymi tonami toś z lekka przesadził pojedyńcza kostka nie jest ciężka. Samo układanie może byc upierdliwe no i nachodzić się trzeba to fakt.

 

Ale się trzeba naschylać a naschylać :) U mnie 400m2, mała kostka granitowa 4-6 waży 2kg i na m2 wchodzi ok 270 szt. Czyli mam do ułożenia ponad 100 tyś kostek (!) ważących w sumie ponad 200 ton ;) Ja wiem że kostka sama niby 2kg - ale przerzucisz takich parę tysięcy to Ci się wszystkiego odechce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - pierwszy post w tym wątku :), co prawda ja nie z Rybnika tylko Leszczyny, a buduję w Stanowicach :)

Chłopaki i dziewczyny dajcie mi namiary na jakąś porządną firmę, która zrobi mi szambo (9-10m3). Gościu u mnie zapodał mi 6tyś za robotę i materiał (szambo z kręgów - niby lepsze) i wydaje mi się, że to za dużo, no chyba że czegoś nie doczytałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72

Witam z powrotem na forum ;)

No hej ;)

Witam wszystkich - pierwszy post w tym wątku :), co prawda ja nie z Rybnika tylko Leszczyny, a buduję w Stanowicach :)

Chłopaki i dziewczyny dajcie mi namiary na jakąś porządną firmę, która zrobi mi szambo (9-10m3). Gościu u mnie zapodał mi 6tyś za robotę i materiał (szambo z kręgów - niby lepsze) i wydaje mi się, że to za dużo, no chyba że czegoś nie doczytałem ;)

Za szambo betonowe 6m3 zapłaciłem 1800zł z transportem z Radomia z żeliwnym deklem-604-251-341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się trzeba naschylać a naschylać :) U mnie 400m2, mała kostka granitowa 4-6 waży 2kg i na m2 wchodzi ok 270 szt. Czyli mam do ułożenia ponad 100 tyś kostek (!) ważących w sumie ponad 200 ton ;) Ja wiem że kostka sama niby 2kg - ale przerzucisz takich parę tysięcy to Ci się wszystkiego odechce :-)

 

E tam zaraz odechce. :D Odechciało mi się wełny a lekka była :mad:

Ale jakie muskle pikne będą :yes::D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - pierwszy post w tym wątku :), co prawda ja nie z Rybnika tylko Leszczyny, a buduję w Stanowicach :)

Chłopaki i dziewczyny dajcie mi namiary na jakąś porządną firmę, która zrobi mi szambo (9-10m3). Gościu u mnie zapodał mi 6tyś za robotę i materiał (szambo z kręgów - niby lepsze) i wydaje mi się, że to za dużo, no chyba że czegoś nie doczytałem ;)

 

Nie zastanawiałeś się na POŚ, trochę dołożysz i luz..

Nie dzwonisz co miesiąc po wywóz (no chyb, że będziesz puszczał w pola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ty chyba kiedyś polecałeś gdzie mozna kupić siatkę na ogrodzenie, słupki. Ewentualnie ktos inny ma może namiary

 

Ja kupowałem siatkę pod Zawierciem (tam jest jakieś centrum siatek - huta blisko i ceny mają dobre :) Ja wszystko kupowałem tutaj:

 

http://www.solexogrodzenia.pl/

 

Mieli najlepsze ceny w stosunku do jakości (patrzcie na grubość drutu i grubość oplotu - różnice są kolosalne - ja mam ta wersję najgrubszą i ona jest naprawdę konkret mocna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...