Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gabrysia, jak głęboka? Ile to kosztowało? ile dni roboty?

 

Czy to prawda że ten PC poziomy trzeba zrobić przed rozpoczęciem budowy?

 

 

korzystał ktoś z symulatora budujeko.pl?

Wiarygodne jest?

Wyszło samo ogrzewanie: 74kWh/m2rok, 1020zł/rok

Znaczy to ze budujemy dom 7,5 litrowy?

I czy warto przy tak niskich opłatach "pchać" się w PC?

I jaki piec na ekogroszek kupic? (moc)

Gaz u nas na osiedlu to plany "nierealizowalne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gabrysia, jak głęboka? Ile to kosztowało? ile dni roboty?

 

Czy to prawda że ten PC poziomy trzeba zrobić przed rozpoczęciem budowy?

 

 

korzystał ktoś z symulatora budujeko.pl?

Wiarygodne jest?

Wyszło samo ogrzewanie: 74kWh/m2rok, 1020zł/rok

Znaczy to ze budujemy dom 7,5 litrowy?

I czy warto przy tak niskich opłatach "pchać" się w PC?

I jaki piec na ekogroszek kupic? (moc)

Gaz u nas na osiedlu to plany "nierealizowalne"

 

 

74kWh/m2rok to średni parametr - musicie mieć b. mały dom skoro koszty wychodzą tak niskie? Dla czego te 1020 pln policzone? :) Chata 200m2 * 74 = 15 tys kWh, pompa ciepla z COPem 3,5 =~ 4300kWh * 0,4 (sredni z dwutaryfowej) = 1715 pln. Wychodzi mi, że macie powierzchnię ogrzewaną w granicy 115m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jak chłop będzie w domu odnośnie kosztów,jeżeli chodzi o czas kopania to była masakra.Każdy weekend przez blisko pół roku,ale podobno u nas była kurzawa (cokolwiek to znaczy)i kopało się strasznie ciężko.No,ale najważniejsze,że od tego czasu jest spokój,nigdy nam wody nie zabrakło,wszyscy piją prosto z kranu (jak nie wpuszczam dzieciarów do domu to i pija z weża ogrodowego)i wszyscy mamy się bardzo dobrze.I żeby nie było ja i młody ostatnio przebadani od stóp do glów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jak chłop będzie w domu odnośnie kosztów,jeżeli chodzi o czas kopania to była masakra.Każdy weekend przez blisko pół roku,ale podobno u nas była kurzawa (cokolwiek to znaczy)i kopało się strasznie ciężko.No,ale najważniejsze,że od tego czasu jest spokój,nigdy nam wody nie zabrakło,wszyscy piją prosto z kranu (jak nie wpuszczam dzieciarów do domu to i pija z weża ogrodowego)i wszyscy mamy się bardzo dobrze.I żeby nie było ja i młody ostatnio przebadani od stóp do glów.

 

Bo woda z wodociągu, czy czystej studni jest zdrowsza niż przegotowana, czy nawet mineralna ze sklepu :) Byle nie było tam bakterii... Lepiej badajcie częściej! Wystarczy że ktoś szambo spuści i już mogą się dostać do niej niebezpieczne bakterie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też: mamy warunki od działki, która jest połączono naroznikowo z naszą. I tak, aby się przekopać przez ten kant potrzebujemy przekopac sie przez działkę - pole rolne (sasiad mówi: nie, bo mam takie prawo powiedziec nie) lub pod ogrodzeniem i kostką drugiego sasiada. Przez kant przekopywali się panowie od pradu, ten gosciu od pola rolnego stal i pilnowal zeby kopali za kamieniem, w efekcie podkopali troche ogrodzenie i kostke, i wlasciciel juz drugi raz sie nie zgodzi. Mamy jakies 20m do wody.

 

Do kanalizacji jakies 60m (ale ja mamy na wlasnej dzialce).

 

Wiec kombinujemy tak: studnia (czy w Rybniku jest potrzebny odwiert próbny? bo takie inforacje dostalam z UM, a potem z ofert od studni ze nie) + oczyszczlania (z info z UM potrzebujemy 30m odleglosci pomiedzy nimi), przy czym zabronione jest tylko szambo bezodplywowe bo mamy kanalizacje.

 

Ceny sa takie:

1) 350/mb + 8500 instalacje (obudowa studni z kregów betonowych,pompa głebinowa,zbiornik hudroforowy,sterowanie pompy,montaż kabli węży studnia - budynek)

2) 220/mb (FILTRY,RURY GWINTOWANE GRUBOŚCIENNE ATESTOWANE ,obsypka żwirowa,przefiltrowanie,zakorkowanie studni)

 

POŚ 4200 brutto, co licząc tez z nasza robocizna rury 100/mb *60m wychodzi taniej

 

Ja wole odwiert próbny, bo może być tak że wody nie będzie, Pan Mariusz z Brzeszcz robi za 1800 jak wody nie ma, a jak jest i robimy instalacje to za próbny odwiert się nie płaci. Ceny troszkę inne były jak we wrześniu gadałam z nim. I teraz mimo posiadania zgody na dwie działki z UM Rybnika, i 5 działek sąsiadów, skuteczne zgłoszenie, projek zajęcia pasa drogowego itp.. ciągle się waham. Gdybym miała wolną kaske to odrazu bym się na studnie decydowała. A przyłącza mamy w ostatniej transzy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

74kWh/m2rok to średni parametr - musicie mieć b. mały dom skoro koszty wychodzą tak niskie? Dla czego te 1020 pln policzone? :) Chata 200m2 * 74 = 15 tys kWh, pompa ciepla z COPem 3,5 =~ 4300kWh * 0,4 (sredni z dwutaryfowej) = 1715 pln. Wychodzi mi, że macie powierzchnię ogrzewaną w granicy 115m2 ?

 

Wpisano: dom z uzytkowym poddaszem 109m2, 20cm styropianu, piec na ekogroszek, reukperator, no i widze ze mam dom 7,4 litrowy (a wydawałomi sie, ze prosta bryla, jeden komin, jedno okno dachowe to wyjdzie 5litrowy), sprawność grzania 78%. No ale widze, że 1020zł za samo CO to koszty do przełkniecia. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole odwiert próbny, bo może być tak że wody nie będzie, Pan Mariusz z Brzeszcz robi za 1800 jak wody nie ma, a jak jest i robimy instalacje to za próbny odwiert się nie płaci. Ceny troszkę inne były jak we wrześniu gadałam z nim. I teraz mimo posiadania zgody na dwie działki z UM Rybnika, i 5 działek sąsiadów, skuteczne zgłoszenie, projek zajęcia pasa drogowego itp.. ciągle się waham. Gdybym miała wolną kaske to odrazu bym się na studnie decydowała. A przyłącza mamy w ostatniej transzy:/

 

Ile taka studnia w całości kosztuje (szacunkowo)? Mogłabym prosić o namiary na tego pana Mariusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wpisano: dom z uzytkowym poddaszem 109m2, 20cm styropianu, piec na ekogroszek, reukperator, no i widze ze mam dom 7,4 litrowy (a wydawałomi sie, ze prosta bryla, jeden komin, jedno okno dachowe to wyjdzie 5litrowy), sprawność grzania 78%.

Zagotujesz ten dom ekogroszkiem,sprawnosć 78% w takim domu jest nie ralna,obciążenie cieplne masz ok.4kW przy -20st.C a najmniejszy kocioł to 10kW.Żeby wykorzystać moc kotła pomyśl o buforze ciepła lub zrezygnuj z ekogroszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka studnia w całości kosztuje (szacunkowo)? Mogłabym prosić o namiary na tego pana Mariusza?

 

http://www.wiercenie-studni.eu/kontakt.php tel.502 318 815; 512 447 593 .Jak ja robiłem studnie to: do 10m wiercenia studnia kosztowała 2300-2500zł a powyżej to 230-250zł/m.wszystko zależy czy w tym samym czasie nie znajdzie się więcej klientów-jeśli tak to cena będzie niższa za odwiert,dodatkowo płatna jest zabudowa studni u nich chyba ok 1500zł oraz głowicę na rurę :coś takiego http://allegro.pl/glowica-zamkniecie-do-studni-glebinowych-110mm-100-i3331442333.html.ja mam przeciągnięty kabel do kotłowni i tam resztę czyli filtry 6szt(2-sznurkowe,2-węglowe,1- http://allegro.pl/filtr-wklad-weglowy-granulowany-unikat-kdf-232-i3331493765.html i 1- http://allegro.pl/filtr-wklad-odzelaziajacy-popraw-smak-wody-236-i3339412431.html ,zbiornik http://allegro.pl/zbiornik-hydroforowy-przeponowy-pionowy-100l-i3342234842.html i wyłącznik ciśnieniowy z manometrem http://allegro.pl/wlacznik-wylacznik-cisnieniowy-omnigena-promocja-i3332052690.html a tu wszystkie inne filtry i obudowy do filtrów http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=11346016&string=FILTR+-+WK%C5%81AD&search_scope=userItems-11346016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotujesz ten dom ekogroszkiem,sprawnosć 78% w takim domu jest nie ralna,obciążenie cieplne masz ok.4kW przy -20st.C a najmniejszy kocioł to 10kW.Żeby wykorzystać moc kotła pomyśl o buforze ciepła lub zrezygnuj z ekogroszka.

 

my mamy kocioł Ogniwo sterownik E-kol

obsługuje płynnie od 3-15 kW

sam dom zapotrzebowanie ma 4kW, ale piwnice i garaż dodatkowo oraz cwu dało max 12kW.

Mam nadzieje że jednak eko groszek się sprawdzi.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie ile może kosztować poprowadzenie zewnętrznej instalacji gazowej ? Tzn od licznika "w płocie" do skrzynki na ścianie.

Przy założeniu, że wykop zrobię sam.

 

Zadzwoń do niego i powiedz że masz namiar od Jacka,na pewno się dogadacie i zrobi ci to tanio,pozdrawiam

ZAKŁAD INSTALACYJNY JAROSŁAW KLINKIEWICZ

MARIACKA 17

44-310 RADLIN

Dodatkowe dane kontaktowe:

Tel. 662159246

E-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedam wyjątkowo tanio ziemię pod trawnik - 50 zł za auto.

Zostały mi 3 auta (po ok 11 ton każde) ziemi, którą miałam pod trawnik (po prostu kupiliśmy ciut za dużo).

Załadunek minikoparką (bo większa koparka jest zbyt ciężka i zniszczyłaby nam już pograbioną ziemię) i transport w zakresie własnym.

Zależy mi na czasie, bo na dniach zaczynamy przygotowywać się pod bruk.

Żory, tel. 886190774.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, hello !

Żyjecie, ziomki ???

:lol:

 

Wpadłam na chwilkę, kolega ma do sprzedania fajny traktorek do koszenia trawy ( kupił sobie nowy wypasiony ), wkleję wieczorkiem zdjęcia i dam telefon do niego.

Ogłoszę to TU i na "Sprzedam...".

;)

 

Aaaaaa, a z bieżących spraw :

do końca lipca jestem Ślunzaczką, od sierpnia będę Wrocławianką, hihihi...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...