Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu też należę do tych szczęśliwców , którzy budują.

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem , dopiero co skończyli mi tynkować ( z tynków jestem super zadowolony !) ale teraz szukam kogoś do wylewek ..... a jak na razie nie trafiłem na partaczy.

Jacek1006 witaj , szczęściarzu :) . Zazdroszczę zwłaszcza tego że wszystko idzie zgodnie z planem:rolleyes: a już być na etapie tynków to całkiem odlot;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pytanko do Was,

zna ktoś ? :

 

http://www.promag-gaz.pl/

 

:confused:

 

W zasadzie nie chodzi mi o samą firmę, tylko o produkty które sprzedaje :

- wymienniki ciepła

- kolektory

- kotły na paliwa stałe

- kotły gazowe

itd.

 

O ile na tych dwóch ostatnich się trochę znam, to jeśli chodzi o wymienniki ciepła, kolektory i pompy ciepła ( których akurat oni nie mają )... to się nie znam kompletnie.

:bash:

 

A sprawa dość pilna...

 

Czy to dobre firmy, powiecie coś ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek1006 witaj , szczęściarzu :) . Zazdroszczę zwłaszcza tego że wszystko idzie zgodnie z planem:rolleyes: a już być na etapie tynków to całkiem odlot;)

 

Dzięki, do wylewek też już znalazłem, mam nadzieję że dobra passa będzie trwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie !

:p

 

Ale nie, poważnie : życzymy spokojności i żeby dalej szło gładko.

:)

 

 

Dzięki, wszystko kwestia dobrej organizacji, a tak naprawdę to jestem strasznie upierdliwy i zaznaczam to z góry wszystkim wykonawcom, potem profilaktycznie czepiam się różnych dupereli żeby widzieli że nie odpuszczam i tym sposobem mam spokój jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i dopiero ogarniam to forum.

Od jakiegoś czasu też należę do tych szczęśliwców , którzy budują.

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem , dopiero co skończyli mi tynkować ( z tynków jestem super zadowolony !) ale teraz szukam kogoś do wylewek.

Jeśli możecie mi kogoś poradzić to będę wdzięczny, ja w zamian chętnie odwdzięczę się kontaktem na fachowców którzy robili u mnie a jak na razie nie trafiłem na partaczy.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Cześć, to ja chętnie poproszę o namiary na tych tynkarzy, z jakąś twoją adnotacją po ile co i jak, na wylewkarzy też, jak ci się sprawdzą. A miałeś może strop monolityczny? Też miałeś do tego ekipę? Bo poszukuję, to chętnie przygarnę jakby się jaka ekipa bezpańsko szwendała... :)

 

Adam, Krety zazdraszczam takowoż.... (choć z drugiej strony, to tylko w liczbie pojedynczej, bo w mnogiej =kretÓW to bym już nie zazdraszczała....

 

No i pocieszyliście mnie, że trawa rośnie wszędzie. Pytanie z kolei, co zrobić, żeby jakie thuje czy inne zielsko anty-sąsiadowe rosło i dobrze się miało? Poradzicie, co zrobić, jakie wybrać, kiedy sadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, Krety zazdraszczam takowoż.... (choć z drugiej strony, to tylko w liczbie pojedynczej, bo w mnogiej =kretÓW to bym już nie zazdraszczała....

 

;) Krety (tzn. moze to byl jeden stworek) mialem na jesien zeszlego roku - zryl mi tyle placu ze szok. Ale na szczescie w miejscu gdzie dopiero w tym roku trawnik zakladalem. Szkoda ze nie robilem zdjec to bys zobaczyla na czym moze urosnac trawsko :-) Wysiewalem jakies 2 miesiace temu - dzisiaj juz jest zielony dywanik ;) Ale wiadomo - ze dwa lata jeszcze minie nim wytepie chwasty i zagesci sie tak jakbym chcial :)

 

No i pocieszyliście mnie, że trawa rośnie wszędzie. Pytanie z kolei, co zrobić, żeby jakie thuje czy inne zielsko anty-sąsiadowe rosło i dobrze się miało? Poradzicie, co zrobić, jakie wybrać, kiedy sadzić?

 

Zeby thuje rosly dobrze wystarczy kupic dobre egzemplarze i to wszystko ;) Polecam LIMBE i koniecznie kupuj z doniczki - znacznie wieksza szansa ze sie przyjma. Tujki to chwasty, serio.. Nic nie musisz z nimi robic a one beda rosly jak glupie. Jak bedziesz podlewac to jeszcze szybciej :) Najwazniejsze to nie pozwalac psu/kotu na nie sikac. Moj pies odlewa sie na pierwsza i setna (ostatnia) w rzedzie i juz same kikuty zostaly ale nie moge ich wykopac bo zacznie obsikiwac druga i przedostatnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby thuje rosly dobrze wystarczy kupic dobre egzemplarze i to wszystko ;) Tujki to chwasty, serio.. Nic nie musisz z nimi robic a one beda rosly jak glupie. Jak bedziesz podlewac to jeszcze szybciej :) Najwazniejsze to nie pozwalac psu/kotu na nie sikac. Moj pies odlewa sie na pierwsza i setna (ostatnia) w rzedzie i juz same kikuty zostaly ale nie moge ich wykopac bo zacznie obsikiwac druga i przedostatnia ;)

 

Oj, to znaczy, że nie bardzo mi się opłaca teraz sadzić te thujki, bo plac mamy nie do końca zagrodzony, a w jednym miejscu jest i tak dołek pod siatką i malutki kotek sąsiadów mógłby mi popodlewać thujki. Szkoda wywalać kasę, co? No, chyba że mały kociaczek nie zaszkodzi i mam zaryzykować. (od tych właśnie sąsiadów warto by się zacząć odgradzać, żeby w dniu wprowadzki już co nieco wyrosło). A jakie drzewka owocowe polecacie, nie wiem, jakieś szybko rosnące i niewymagające? Tak co bym miała kiedyś trochę cienia na ogrodzie bo póki co to na polu po zbożu się budujemy, więc najwyższym punktem na działce jest blaszak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to znaczy, że nie bardzo mi się opłaca teraz sadzić te thujki, bo plac mamy nie do końca zagrodzony, a w jednym miejscu jest i tak dołek pod siatką i malutki kotek sąsiadów mógłby mi popodlewać thujki. Szkoda wywalać kasę, co? No, chyba że mały kociaczek nie zaszkodzi i mam zaryzykować. (od tych właśnie sąsiadów warto by się zacząć odgradzać, żeby w dniu wprowadzki już co nieco wyrosło). A jakie drzewka owocowe polecacie, nie wiem, jakieś szybko rosnące i niewymagające? Tak co bym miała kiedyś trochę cienia na ogrodzie bo póki co to na polu po zbożu się budujemy, więc najwyższym punktem na działce jest blaszak... :)

 

Chyba maly kotek nie stanowi problemu - bo chodzi o to zeby nie sikal NA galazki / igly, tylko to jest grozne :) Jak nasika pod i wsiaknie w ziemie to kto wie czy czasem azot nie pomoze w szybszym wzroscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Oj, to znaczy, że nie bardzo mi się opłaca teraz sadzić te thujki, bo plac mamy nie do końca zagrodzony, a w jednym miejscu jest i tak dołek pod siatką i malutki kotek sąsiadów mógłby mi popodlewać thujki. Szkoda wywalać kasę, co?

Ja też mam nie zagrodzoną posesję i zaryzykowałem :)

Wiem,że na placu u mnie schadzki mają psinki sąsiadów ale co tam,raz się żyje...może szczeniaczka sąsiad mi za to odpali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłam suczke co by mi nie sikała pod krzaczki,chociaż ja jeszcze się krzaczków nie dorobiłam.

 

Hehe, ja też tak myślałam kupując suczkę :p I może z podsikiwaniem tuji nie miałam problemów, ale z 18 sztukami poradziła sobie zupełnie inaczej, poprostu je ZEŻARŁA! Jedna za drugą. Teraz mam taki brzydki płotek wzdłuż drzewek, coby kolejnych 80 nie ruszyła.

 

 

 

A jakie drzewka owocowe polecacie, nie wiem, jakieś szybko rosnące i niewymagające? Tak co bym miała kiedyś trochę cienia na ogrodzie bo póki co to na polu po zbożu się budujemy, więc najwyższym punktem na działce jest blaszak... :)

 

Oj sadź coś za wczasu, bo potem bedziecie zdychać tak jak my. Ja też wybudowałam się w polach, żadnego drzewa w promieniu kilometra. I oprócz altany to cienia u mnie nie znajdziesz przez cały dzień. Co ja bym dała za jakieś duże drzewo. Teraz kombinuje czym zadaszyć taras, żeby tak można było chociaż na chwilę schować się przed słońcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sadź coś za wczasu, bo potem bedziecie zdychać tak jak my. Ja też wybudowałam się w polach, żadnego drzewa w promieniu kilometra. I oprócz altany to cienia u mnie nie znajdziesz przez cały dzień. Co ja bym dała za jakieś duże drzewo. Teraz kombinuje czym zadaszyć taras, żeby tak można było chociaż na chwilę schować się przed słońcem.

 

Ja to z kolei mam aż za dużo drzew, choć one dają cień na całą działkę dopiero późnym popołudniem:

 

http://szyna.civ.pl/trawka/trawka.jpg

 

http://szyna.civ.pl/trawka/trawka5.jpg

 

:) :)

 

Ekstremalnie szybko rośnie to co na fotce jest takie malutkie - wierzba mandzurska, docelowo wyglada tak:

 

http://eholiday.smcloud.net/krzewy/ogrodnik/wierzba_mandzurska8.jpg

 

Ale juz po roku ma ~2m, a po dwoch moj pies zaczal pod nia caly czas siedziec bo zaczela dawac calkiem sporo cienia ;) Przy czym jak kazda wierzba wyhodowac ja jest latwo jak cholera, bo ze zrebkow (czyli obcietych 20-30cm galazek) - wsadzamy do wody na tydzien, jak pusci korzenie - wciskamy do ziemi i finito, lubi wode wiec podlewajac - rosnie jak glupia :) Jakby ktos chcial to co roku mam takich galazek setki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ja sie zglosze po galazki :) kiedy te galazki jesienia pewno co?

 

Praktycznie przez caly rok :) Ciotka ma tych wierzb kilka posadzonych juz takich wielkich - w kazdym momencie mozna z niej troche galezi pociachac, a ta wierzba sie przyjmie w kazdych warunkach, byle miala wilgoc :-) Jak cos bedzie ciachac to napisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...