Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gdyby to był facet z jajami z w dodatku miał trochę honoru to sam powinien wynieść się z domu i szukać zamieszkania gdzie indziej.

Ale cóż życie ....

Zatem powodzenia we Wrocku i w nowej pracy. :):):bye:

 

Rewo66,

dziękuję !

 

Taaak, tak byłoby najlepiej, jednak nie stać mnie było na spłatę go.

:(

Jego część majątku ( przy podziale majątku ) jest znacznie większa niż moja.

Więc on zachował sobie dom a mnie do pół roku musi spłacić.

 

Jednak wiem, że chcą ten dom sprzedać.

Ona podobno "nie chce i nie daje rady" w nim mieszkać.

:D

 

Aaaaaa, będę ją straszyć po nocach, uuuuuuuhuuuuuuuu !

:D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Taaak, tak byłoby najlepiej, jednak nie stać mnie było na spłatę go.

:(

Jego część majątku ( przy podziale majątku ) jest znacznie większa niż moja.

Więc on zachował sobie dom a mnie do pół roku musi spłacić.

 

Na pocieszenie moge tylko powiedziec, ze moglo byc gorzej! Moja kolezanke rzucil maz bez zadnego sensownego powodu i nie dosc, ze zostala sama z dwojka malych dzieci to ja jeszcze chce udupic na wszystkie sposoby finansowo (trwa podzial majatku). On ma ponad 350 tys dlugow w ZUSie, nie placi czynszu w ich jeszcze mieszkaniu w ktorym on poki co sam mieszka i wymysla takie akcje ze nic tylko mu w**c, betonowe buty i do jeziorka jakiegos wrzucic! Kawal chama po prostu - najgorsze ze robiac jej na zlosc, tak naprawde szkodzi swoim dzieciom. Jego szwagierka (czyli jej siostra) i jej mama w czasie malzenstwa wziely na siebie kredytow na 100 tys (na jego inwestycje) ktore w calosci musialy splacic - chyba zaplanowal to specjalnie tuz przed rozstaniem!, szwagierke wywalil z roboty i do dzisiaj jej wisi zalegle ~25 tys wyplaty i tego typu rzeczy.. :) Takze, zawsze moglo byc gorzej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie moge tylko powiedziec, ze moglo byc gorzej! Moja kolezanke rzucil maz bez zadnego sensownego powodu i nie dosc, ze zostala sama z dwojka malych dzieci to ja jeszcze chce udupic na wszystkie sposoby finansowo (trwa podzial majatku). On ma ponad 350 tys dlugow w ZUSie, nie placi czynszu w ich jeszcze mieszkaniu w ktorym on poki co sam mieszka i wymysla takie akcje ze nic tylko mu w**c, betonowe buty i do jeziorka jakiegos wrzucic! Kawal chama po prostu - najgorsze ze robiac jej na zlosc, tak naprawde szkodzi swoim dzieciom. Jego szwagierka (czyli jej siostra) i jej mama w czasie malzenstwa wziely na siebie kredytow na 100 tys (na jego inwestycje) ktore w calosci musialy splacic - chyba zaplanowal to specjalnie tuz przed rozstaniem!, szwagierke wywalil z roboty i do dzisiaj jej wisi zalegle ~25 tys wyplaty i tego typu rzeczy.. :) Takze, zawsze moglo byc gorzej :-)

 

 

O żesz, to faktycznie KATASTROFA...

Co za typ...

:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i my również gratulujemy nowej pracy!!! Odnośnie sytuacji to wiesz,już Ci pisałam że kochanka się boi straszenia w nocy w Twoim domu,dlatego chce go sprzedać. Czekamy na odwiedziny,dziewczyny już w domu!!!

 

Gabi,

noooo, hahahhaa !

:D

 

Dziękuję !

 

Faktycznie, jak znajdę chwilkę przed przeprowadzką to wpadnę może na kawkę, zobaczyć Was i wytarmosić sunię. ;)

Telefon mam, więc wcześniej na pewno zadzwonię.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki za cenne wskazówki odnośnie ziemi pod zakładany trawnik (z pewnościa niektóre z nich wykorzystam). Obecnie szukam jakiegos taniego kruszywa (np. żwir rzeczny do obsypania rury drenazowej - okolo 22T) Mozecie polecic jakis sklad w okolicy rybnika, zor lub wodzislawia w ktorym mozna dostac ten produkt w rosadnej cenie? (narazie z miejsc w ktore dzwonilem mają jedynie żwir 8-16 lub 16-32 w cenie 55-60zl/Tona. (a moze gdzies mozna dostać tzw. piasek szczyrk ? W sumie to tez chyba nadalo by sie na obsypanie 30cm warstwa rury drenazowej odwadniajacej ogrod, owinetej geowloknina chyba ze sie myle i po pewnym czasie moze mi ta rure zamulic?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kochani, ja wlasnie wczoraj zakupilam panele, w czwartek montuja :D teraz czekaja mnie "farbowe" dylematy... Wiem na pewno, ze bedziemy malowac Tikkurila. Juz się tu naczytalam sporo i wiem, ze jest jedna z najbardziej polecanych farb. Wiem, ze ktos kiedys tu wspominal (Adam?), ze ma taka farbe, ktora moze szczatka myc??? i wiem napewno, ze byla to wlasnie tikkurila. Chcialabym wiedziec jaki to konkretnie rodzaj. Musze miec dobrze zmywalne sciany bo z mala to roznie bywa :D

A i rozgladam sie powoli za szafami zabudowanymi... Tylko zalezy mi na nowoczesnej szafie z polpolerowanymi frontami. Najlepiej podzielona na mniejsze szafki otwierane przez nacisniecie. Czy ktos ma pojecie lub moze gdzies sie spotkal z czyms takim i moze poradzic gdzie mam szukac???

 

no i w sierpniu wreszcie sie wprowadzamy :D jupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neszka83,

szafy robiłam w KOMANDORZE, ale już wiem, że można zrobić taniej samemu... ;)

Lub przez inną mniejszą i tańszą firmę.

Może niech Daga&Adam się wypowie, bo pamiętam, że on też sobie robił sam.

 

Farby :

Tikkurila jest ok, miałam w jednym pokoju. Wyszło bardzo ładnie.

Do innych pomieszczeń wybierałam już inne farby, bo osobiście zależało mi bardzo na mocnym macie.

 

no i w sierpniu wreszcie sie wprowadzamy :D jupi :)

Wow, superrrrrrrrrrrrr !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki za cenne wskazówki odnośnie ziemi pod zakładany trawnik (z pewnościa niektóre z nich wykorzystam). Obecnie szukam jakiegos taniego kruszywa (np. żwir rzeczny do obsypania rury drenazowej - okolo 22T) Mozecie polecic jakis sklad w okolicy rybnika, zor lub wodzislawia w ktorym mozna dostac ten produkt w rosadnej cenie? (narazie z miejsc w ktore dzwonilem mają jedynie żwir 8-16 lub 16-32 w cenie 55-60zl/Tona. (a moze gdzies mozna dostać tzw. piasek szczyrk ? W sumie to tez chyba nadalo by sie na obsypanie 30cm warstwa rury drenazowej odwadniajacej ogrod, owinetej geowloknina chyba ze sie myle i po pewnym czasie moze mi ta rure zamulic?)

 

16-32 to IMHO idealne kruszywo do obsypki rury drenazowej. 8-16 tez moze byc. Nic cienszego bym nie dawal - zadnego piasku, niby masz geowloknine ale po co - zwir lepiej/szybciej przepusci wode wglab - do rury, a o to w drenazu chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kochani, ja wlasnie wczoraj zakupilam panele, w czwartek montuja :D teraz czekaja mnie "farbowe" dylematy... Wiem na pewno, ze bedziemy malowac Tikkurila. Juz się tu naczytalam sporo i wiem, ze jest jedna z najbardziej polecanych farb. Wiem, ze ktos kiedys tu wspominal (Adam?), ze ma taka farbe, ktora moze szczatka myc??? i wiem napewno, ze byla to wlasnie tikkurila. Chcialabym wiedziec jaki to konkretnie rodzaj. Musze miec dobrze zmywalne sciany bo z mala to roznie bywa :D

 

Emulsja - lateksowa. Nie spotkalem jeszcze innej Tikkurili do malowania wnetrz :) Spokojnie mozesz brac tez Beckersa - to jest ta sama farba tylko ma inna palete barw :)

 

A i rozgladam sie powoli za szafami zabudowanymi... Tylko zalezy mi na nowoczesnej szafie z polpolerowanymi frontami. Najlepiej podzielona na mniejsze szafki otwierane przez nacisniecie. Czy ktos ma pojecie lub moze gdzies sie spotkal z czyms takim i moze poradzic gdzie mam szukac???

 

Robic na wymiar! :) Prowadnice otwierane "na nacisniecie" ma chocby blum :) Tylko frontow by trzeba poszukac - polpoler - czyli lakierowany mat? :) Tanio nie bedzie ;) Ale zobacz na strone kronopola - ostatnio sie rozne fajne i w miare sensowne cenowo plyty meblowe pojawily i z nich na pewno cos wybierzesz!

 

no i w sierpniu wreszcie sie wprowadzamy :D jupi :)

 

Gratulacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adam

 

Robic na wymiar! :) Prowadnice otwierane "na nacisniecie" ma chocby blum :) Tylko frontow by trzeba poszukac - polpoler - czyli lakierowany mat? :) Tanio nie bedzie ;) Ale zobacz na strone kronopola - ostatnio sie rozne fajne i w miare sensowne cenowo plyty meblowe pojawily i z nich na pewno cos wybierzesz!

 

Wiem, ze tanio nie bedzie ale uparlam sie, ze chce wlasnie taka. Nie wiem czy to lakierowany mat. Mam taka kuchnie, Pani nazwala to polpoler wiec tez tak to nazywam :) sprawdza sie kuchnia calkiem dobrze wiec chce taka sama szafe. Aha i oczywiscie bedziemy robic na wymiar ale sami nie damy rady chocby z braku czasu. Wiec niestety musimy dac komus zarobic. Chce cos na to podobienstwo:

 

http://s6.ifotos.pl/mini/parter001_nnqereq.jpg

 

Mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc kogos kto to dla mnie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s6.ifotos.pl/mini/parter001_nnqereq.jpg

Mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc kogos kto to dla mnie zrobi...

 

One wszystkie będą otwierane na dotyk? Wszystkie normalnie otwierane na bok, czy czesc szuflady wysuwane? Te srodkowe trzy "drzwiczki" zlicowane z pozostalymi, czy tak jak na tej focie lekko wysuniete w przod?

 

Ja bym Ci taka szafe mogl zrobic w sumie, technicznie zaden problem, u mnie tylko z czasem srednio bywa ale moze by sie cos znalazlo ;) Napisz szczegoly, mozemy pomyslec, na pewno bedzie taniej niz u stolarza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie będą otwierane na dotyk? Wszystkie normalnie otwierane na bok, czy czesc szuflady wysuwane? Te srodkowe trzy "drzwiczki" zlicowane z pozostalymi, czy tak jak na tej focie lekko wysuniete w przod?

 

Ja bym Ci taka szafe mogl zrobic w sumie, technicznie zaden problem, u mnie tylko z czasem srednio bywa ale moze by sie cos znalazlo ;) Napisz szczegoly, mozemy pomyslec, na pewno bedzie taniej niz u stolarza :-)

 

Ta szafa bedzie pewnie mniejsza bo az tak duzo miejsca nie mamy. Cala szafa zlicowana, chodzi mi tylko o to, zeby efekt byl podobny, bo bardzo mi sie podoba. Mysle, ze na dole mozna by zrobic szuflady nawet, tylko trzabyloby pokombinowac z uchwytami, zeby to nie stracilo tego efektu. Nam sie z ta szafa nie spieszy. Planujemy ja dopiero na zime albo i po. Fajnie by bylo gdybys mogl pomoc :) Bylibysmy bardzo wdzieczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neszka, gratulujemy przeprowadzki, my jeszcze daleko, a ja się nie umiem doczekać tych kawuś na trawce w wakacje.... hmmm ale się rozmarzyłam, a tu dopiero strop trzeba montować hehe.

 

Adam, rób szafy rób, w razie czego to i ja ci dam zarobić parę groszy za rok. :) Będę się ładnie uśmiechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neszka, gratulujemy przeprowadzki, my jeszcze daleko, a ja się nie umiem doczekać tych kawuś na trawce w wakacje.... hmmm ale się rozmarzyłam, a tu dopiero strop trzeba montować hehe.

 

Adam, rób szafy rób, w razie czego to i ja ci dam zarobić parę groszy za rok. :) Będę się ładnie uśmiechać.

 

Nawet nie masz pojecia jak szybko Ci ten czas ucieknie... dokladnie to samo mowilam z poltorej roku temu, a potem to szlo tak szybko, ze nie nadazalam z "projektowaniem" wnetrz :) a teraz juz za moment bedzie przeprowadzka :D W koncu wszystkich nas to czeka ;) wprawdzie do wykonczenia calosci jeszcze daleka droga... ale wazne, ze juz bedziemy sobie tam mieszkac, sami! I nikt mi sie do niczego nie bedzie wtracal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie z racji, ze temat kreci sie 'wokol' Rybnika chcialbym tylko poinformowac, ze mam na sprzedaz tanią siatke ogrodzeniowa(zielona, powlekana) 5zl/m2 wiecej info pod http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217529-Siatka-ogrodzeniowa-5zl-m2 wiem, ze to nie gielda, ale nie kazdy gielde przeglada, a moze ktos akurat sie skusi przy tak atrakcyjnej cenie ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś trzy miesiące przed przeprowadzką pojawia się stan "za jakieś dwa tygodnie się wprowadzamy"

w tym czasie trzeba się uporać z mnóstwem drobnych lecz czasochłonnych pierdół.

 

rutino to prawda... my sie juz wprowadzamy "za jakies dwa tygodnie" od wielkanocy ;) tyle, ze u nas to bylo "za jakis miesiac sie wprowadzamy" :D rutino a tak na marginesie to mamy wspolnych znajomych wiesz o tym??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...