Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
jakieś trzy miesiące przed przeprowadzką pojawia się stan "za jakieś dwa tygodnie się wprowadzamy"

w tym czasie trzeba się uporać z mnóstwem drobnych lecz czasochłonnych pierdół.

 

Także potwierdzam,pierwszy termin był do końca czerwca :)

Ale już bliżej niż dalej,bo do 10.08 mus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Także potwierdzam,pierwszy termin był do końca czerwca :)

Ale już bliżej niż dalej,bo do 10.08 mus ;)

 

Eh to Wy jestescie slabeusze wszyscy! My mielismy sie wprowadzac za rok a przyszedl dzien kiedy babka wypowiedziala nam umowe wynajmowanego mieszkania i w ciagu trzech dni podjelismy decyzje o przeprowadzce. Sama przeprowadzka trwala jeden dzien (JEDEN!) :-) I odbyła się 19 grudnia 2009r. przy obfitych opadach śniegu. Przewozilismy cala swoja kuchnie + dwa pokoje, samochodem z duza przyczepka (mam do sprzedania jakby ktos reflektowal ;) W domu nie bylo jeszcze do konca pradu w gniazdkach (wszystko na przedluzaczach), nie bylo wlacznikow oswietlenia (trzeba bylo wlaczac na komputerze ;) salon, poddasze i piwnice byly w stanie surowym, lazienki praktycznie BRAK (jezdzilismy sie kapac do swoich rodzicow codziennie przez ~miesiac :-) - byla tylko tymczasowa umywalka z kranikiem ;)

 

Oj bylo wesolo :-) Bedzie o czym wnukom opowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to Wy jestescie slabeusze wszyscy! My mielismy sie wprowadzac za rok a przyszedl dzien kiedy babka wypowiedziala nam umowe wynajmowanego mieszkania i w ciagu trzech dni podjelismy decyzje o przeprowadzce. Sama przeprowadzka trwala jeden dzien (JEDEN!) :-) I odbyła się 19 grudnia 2009r. przy obfitych opadach śniegu. Przewozilismy cala swoja kuchnie + dwa pokoje, samochodem z duza przyczepka (mam do sprzedania jakby ktos reflektowal ;) W domu nie bylo jeszcze do konca pradu w gniazdkach (wszystko na przedluzaczach), nie bylo wlacznikow oswietlenia (trzeba bylo wlaczac na komputerze ;) salon, poddasze i piwnice byly w stanie surowym, lazienki praktycznie BRAK (jezdzilismy sie kapac do swoich rodzicow codziennie przez ~miesiac :-) - byla tylko tymczasowa umywalka z kranikiem ;)

 

Oj bylo wesolo :-) Bedzie o czym wnukom opowiadac.

 

No to nieźle zaczęliście mieszkanie w domku. Ale ciekawa jestem czy mieliście dzieci w momencie tej szalonej przeprowadzki? Bo ja coś czuję, że z dziećmi takie safari to się nie może za bardzo udać. Ja planuję mieć wszędzie podłogi i pomalowane ściany (no i prąd w gniazdkach :) ) i jedną czynną łazienkę i w kuchni możliwość choćby polowego gotowania, żeby się przeprowadzić.

A poza tym, żebym mogła się szybko przeprowadzić, to mnie czeka zrobienie szamba na "chwilę", bo właśnie robią nam kanalizację przy naszej drodze, ale mają ją oddać dopiero do końca 2014r..... :bash: BTW, można zrobić szambo mniejsze niż jest w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował ktoś z Was dom w technologi ściany jednowarstwowej Ytong?

 

1) Interesuje mnie jak na takich ścianach wykonuje się tynki zew i wew.

2) Czy tynki nakłada się bezpośrednio na "goły" Ytong czy może coś jeszcze idzie pod spód (siatka, klej)

I pytanie z innej beczki

3) Czy można ocieplając dach pomiędzy krokwie dać wełnę, a pod krokwie styropian, xps, albo płyty PIR ?

4) Ile wełny dać pomiędzy krokwie 18 ( 15,18,20cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował ktoś z Was dom w technologi ściany jednowarstwowej Ytong?

 

1) Interesuje mnie jak na takich ścianach wykonuje się tynki zew i wew.

2) Czy tynki nakłada się bezpośrednio na "goły" Ytong czy może coś jeszcze idzie pod spód (siatka, klej)

I pytanie z innej beczki

3) Czy można ocieplając dach pomiędzy krokwie dać wełnę, a pod krokwie styropian, xps, albo płyty PIR ?

4) Ile wełny dać pomiędzy krokwie 18 ( 15,18,20cm)

 

U mnie jest ściana z Ytongu 30 tyle że z ociepleniem zewnętrznym z Multipora 10, a tynki wewnętrzne mam gipsowe bezpośrednio na Ytonga. Żadnych problemów przed w czasie i po tynkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, żebym mogła się szybko przeprowadzić, to mnie czeka zrobienie szamba na "chwilę", bo właśnie robią nam kanalizację przy naszej drodze, ale mają ją oddać dopiero do końca 2014r..... :bash: BTW, można zrobić szambo mniejsze niż jest w projekcie?

 

Nikt Ciię nie sprawdzi jakie masz szambo duże,byle by było, u Nas tak samo kanalizację zrobili w maju a podłączą w przyszłym roku ...chyba.

A zbiornik to na deszczówkę można wykorzystać , ja tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też wiele razy zostawaliśmy na budowie (pilnować jakby co,bo wiecie,że nie można mieszkać w nie oddanym),był hardcore,ale super to wspominam.Pamiętam jak nie było schodów i balustarady i kazałam chłopu spać na korytarzu,w razie gdyby dzieciaki w nocy chodziły.Super było,wszystko białe a my na wielkim dmuchanym materacu.Jak się wprowadzaliśmy to jeszcze wiele,wiele było do zrobienia.Teraz mija dwa lata i dalej końca nie widać,a już by trzeba malować,bo brudno.Ah domek to worek bez dna.Odpowiem za Adama,wprowadzał się do domu tylko z zoną z tego co wiem,zresztą bardzo młody wtedy był (no dobra teraz też jest,żeby nie było ha,ha)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hehehe no jak sie wprowadzalismy to rzeczywiscie bez dzieci, mialem wtedy 28 lat :) tetaz mam 32, dalej bez dzieci ale pieska mamy ;)

Czy dalej jestem mlody to tylko kwestia kto pyta, no bo ja to rzeczywiscie sie czuje jakbym mial 18 he he, :))

 

Mów mi "per Pan" ;)

(rocznik w nicku)

Chociaż nie,ja także "mam" 18 lat ale mój syn także ma 18 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no jak sie wprowadzalismy to rzeczywiscie bez dzieci, mialem wtedy 28 lat :)

Czy dalej jestem mlody to tylko kwestia kto pyta, no bo ja to rzeczywiscie sie czuje jakbym mial 18 he he, :))

 

 

Adaś, toś Ty "młody szczaw", ale ciesz się bo Ty bardzo fajnie i młodo wyglądasz więc luzik.

:yes:

 

Ja też ciągle młodo się czuję, a mam.... 38 lat w październiku. :lol:

No i teraz nowy facet mnie chyba mentalnie odmładza, bo kurka młodszy mi się trafił, hahahaha !

Zawsze myślałam, że po rozwodzie wybiorę sobie starszego faceta a tu patrz, młodszy ode mnie narwaniec-zakochaniec mnie "wychodził".

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wy tu tak z tych lat rozliczacie, a po co... Każdy ma tyle na ile się czuje. Ja np starsza jestem od Adama też, ale ponieważ pracuje w technikum, to ciągle się czuję jakbym miała te "kilka" lat więcej niż maturzyści nasi. Taka praca mi się 14 lat temu trafiła, że mnie ciągle "odmłodza".

AGA, a chłopa też mam niby-młodszego, przynajmniej od zeszłego tygodnia do grudnia, kiedy to do mnie dobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Adam czujesz się na 18 i na tyle wyglądasz ha,ha.Mój chłop jeszcze starszy od Artura,ale nawet dzieciaki (swoje i obce) wołają na niego "Lewek".Zawsze się śmieje,że jak w parku dzieciaki zawołają "tata" to on wie,że to nie do niego,bo na "tata" obróci się wielu a na "Lewek"tylko on ha,ha

Aga a Twój chłop ani nie wygląda na młodszego od Ciebie,a na narwańca to już w ogóle.Taki spokojny,opanowany gość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurnik jak ja tu tak patrze to wyglada na to, ze tu najmlodsza jestem :D:D hehe no ale tez sie czuje ciagle na 18 :p tylko jak patrze na nasza mala to mi sie przypomina, ze to juz nie te lata :D:D haha

Bo my mamy ciągle tyle sam,o tylko dzieciaki nam rosną:p

 

Pamietam że z rodzicami mieszkaliśmy w nie wykończonym domu, i po koleji każdy pokój był remontowany, dla tego tera wolę troszkę dłużej pomieszkać u teściów (eh) ale pewne rzeczy w domu muszą być skończone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...