Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Dziękuję za gratulacje:)

Co do dachówki z Robena, z tego co wiem Roben nie ma dachówek krańcowych tzw. lewych i prawych. Znaczy to , że krańcowe są tylko jednostronne np. prawe.. ma to znaczenie np. przy wykończeniu tarasu, balkonu i inszych daszków gdzie trzeba koncówek z obu stron. Ja kupowałam Creatona w Domlexie Dziergowice w cenie Robena jaki proponował nam Lubar. Uważajcie na wyceny, bo np. dachówka podstawowa jest sporo tansza ale już gąsiory i krańcówki oraz wentylacyjne są bardzo drogie . Może się okazać, że ostatecznie dach w Robenie będzie o 400 zl tańszy niż w Creatonie a jakość nieporównywalna. Miałam kilka wycen, porównywałam i wiem ,że sprzedawcy dają bardzo tanio dachówkę podstawową, która i tak niewiele kosztuje ale już "doją" na reszcie, którą każdy i tak kupić musi. Klient sprawdzając cenę dachówek nie zwraca uwagi na ostateczny koszt dachu, tylko porównuje kilka pozycji na wycenie i "wtapia". Inną manipulacją jest zaniżanie ilości dachówek, jak zabraknie to i tak musisz dokupić , bo dachu częściowo pokrytego nie zostawisz. Lubar mi tak wycenił- policzyli mi tylko 70 % powierzchni dachu, dali wycenę, która "wyglądała" bardzo konkurencyjnie. Jak usiadłam i policzyłam , to wyszło niezłe "jajo". Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A co myślicie o dachówce Tondach? od przedstawiciela z Pszczyny? Kolega męża tam wyceniał, ja też wysłałam zapytanie i muszę poweidzieć, że cena jest konkurencyjna w porównaniu z np Braasem ceramicznym w tym samym kolorze.

 

 

A to ogrodzenie super. Mojemu mężowi się takie podoba, tylko mniejsze przerwy między deskami chce mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje:)

Uważajcie na wyceny, bo np. dachówka podstawowa jest sporo tansza ale już gąsiory i krańcówki oraz wentylacyjne są bardzo drogie . Może się okazać, że ostatecznie dach w Robenie będzie o 400 zl tańszy niż w Creatonie a jakość nieporównywalna. Miałam kilka wycen, porównywałam i wiem ,że sprzedawcy dają bardzo tanio dachówkę podstawową, która i tak niewiele kosztuje ale już "doją" na reszcie, którą każdy i tak kupić musi. Klient sprawdzając cenę dachówek nie zwraca uwagi na ostateczny koszt dachu, tylko porównuje kilka pozycji na wycenie i "wtapia". Inną manipulacją jest zaniżanie ilości dachówek, jak zabraknie to i tak musisz dokupić , bo dachu częściowo pokrytego nie zostawisz. Lubar mi tak wycenił- policzyli mi tylko 70 % powierzchni dachu, dali wycenę, która "wyglądała" bardzo konkurencyjnie. Jak usiadłam i policzyłam , to wyszło niezłe "jajo". Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!!!!

 

Halina46,

BARDZO cenne uwagi.

Zawsze to samo powtarzałam - trzeba być niesamowicie czujnym w tej kwestii.

Weźcie sobie te słowa do serca, bo tu można wtopić nieźle.

 

No i... gratki z zostania Teściową !

Ale Ty jesteś tak sympatyczna, że na pewno będziesz "suuuuper Teściową".

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co myślicie o dachówce Tondach? od przedstawiciela z Pszczyny? Kolega męża tam wyceniał, ja też wysłałam zapytanie i muszę poweidzieć, że cena jest konkurencyjna w porównaniu z np Braasem ceramicznym w tym samym kolorze.

 

 

A to ogrodzenie super. Mojemu mężowi się takie podoba, tylko mniejsze przerwy między deskami chce mieć.

Polecam :)

Mam stodo12 czarna angoba z Tondacha i z L.S Pszczyna dostałem najtańszą ofertę w Polsce na tą dachówkę :)

Samą firmę też polecam,kupiłem w promocji "zimowej" i dachówka mogła być przetrzymywana bez terminowo na składzie.Dostawa na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina46,

 

No i... gratki z zostania Teściową !

Ale Ty jesteś tak sympatyczna, że na pewno będziesz "suuuuper Teściową".

:)

 

:D:D:D Dzięki, mam nadzieję, że zięć to też stwierdzi. Czas pokaże:yes:

 

A teraz z innej beczki- czy schody wewnętrzne, gdzie pod klatką są schody do piwnicy muszą być betonowe? Tzn. żeby było jaśniej- mamy schody na piętro nad schodami do piwnicy, w projekcie są lane betonowe schody tzw dwubiegowe z podestem. Czy jest jakaś technologia powalające schody na piętro zrobić " w powietrzu", tak aby nie było widać co jest pod nimi? Mam na myśli jakieś legary lub konstrukcję metalową , w pełni zabudowaną. Co sądzicie?? Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o dachówce Tondach? od przedstawiciela z Pszczyny? Kolega męża tam wyceniał, ja też wysłałam zapytanie i muszę poweidzieć, że cena jest konkurencyjna w porównaniu z np Braasem ceramicznym w tym samym kolorze.

 

Te dachówki na 99,9% Was przeżyją i to w przyzwoitej formie.

Oczywiście, jest ten 0,1% szans na to, że kupicie partię wykonaną z zanieczyszczonego surowca i "coś" zacznie się z nią dziać.

Szanse na to sa zminimalizowane przy producentach "premium", jak Imerys-Huguenot, Mayer-Holsen, ale w porównywalnej klasie producentów jak Braas, Koramic, Roben, Tondach może się to zdażyć (i się zdażało) każdemu.

 

Dlatego, zamiast pytać o subiektywne opinie handlowców i użytkowników, lepiej wczytać się uważnie w warunki gwarancji, wymagania techniczne, dotyczące montażu dachówek (np stosowania dachówek wentylacyjnych), bo tu są producenci, którzy piszą o tym jasno i mniej jasno ;)

 

Ja wybrałem dachówkę Bogener Reform 11 (albo też Koramic Cosmo 11, bo to ten sam producent).

Brałem pod uwagę stosunek wygląd/cena i warunki gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o dachówce Tondach? od przedstawiciela z Pszczyny? Kolega męża tam wyceniał, ja też wysłałam zapytanie i muszę poweidzieć, że cena jest konkurencyjna w porównaniu z np Braasem ceramicznym w tym samym kolorze.

 

 

A to ogrodzenie super. Mojemu mężowi się takie podoba, tylko mniejsze przerwy między deskami chce mieć.

 

Witam,

 

mam dachówkę Euronit grafitową z Tamiru w Pszczynie, polecam solidna firma, polecona mi przez mojego wykonawcę dachu, w Rybniku i okolicach robiłam łącznie ok. 10 wycen i Tamir był bezkonkurencyjny, za całą dachówkę na 330m2 dachu (dach. podstawowa łącznie z gąsiorami dachówkami krańcowymi prawymi i lewymi ,denka końcowe i dach. wentylacyjne itp.) zapłaciłam niecałe 9tys. zł., przy wycenach w Rybniku, żorach czy Jastrzębiu rzędu 19tys.,polecam także sprawdzenie wyceny rynien, miałam kupione i przywiezione na plac budowy rynny plastikowe Grafit z marleya i po konsultacji z dekarzem stwierdziliśmy że dach i rynny w ciemnym kolorze "zleją" się w jedną całość i nie będzie to dobrze wyglądać, poprosiłam o wycenę na rynny tytanowo cynkowe, (nie chciałam białych a brąz nie wchodził w grę z powodu białych okien), i okazało się że rynny tytan cynk będą tylko 200zł. droższe na całości, bez problemu wymieniono mi rynny i mamy teraz śliczne rynny, którym nie straszne gradobicia. Polecam także płytki struktonit do wykończenia komina i obróbki szczytówdachu oraz deski pod rynną (nie trzeba będzie tego już nigdy malować).Jak mi się uda wkleję foto dachu.

 

Pozdrawiam

kalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dachówkę Euronit grafitową z Tamiru w Pszczynie, polecam solidna firma, polecona mi przez mojego wykonawcę dachu, w Rybniku i okolicach robiłam łącznie ok. 10 wycen i Tamir był bezkonkurencyjny, za całą dachówkę na 330m2 dachu (dach. podstawowa łącznie z gąsiorami dachówkami krańcowymi prawymi i lewymi ,denka końcowe i dach. wentylacyjne itp.) zapłaciłam niecałe 9tys. zł., przy wycenach w Rybniku, żorach czy Jastrzębiu rzędu 19tys.,polecam także sprawdzenie wyceny rynien, miałam kupione i przywiezione na plac budowy rynny plastikowe Grafit z marleya i po konsultacji z dekarzem stwierdziliśmy że dach i rynny w ciemnym kolorze "zleją" się w jedną całość i nie będzie to dobrze wyglądać, poprosiłam o wycenę na rynny tytanowo cynkowe, (nie chciałam białych a brąz nie wchodził w grę z powodu białych okien), i okazało się że rynny tytan cynk będą tylko 200zł. droższe na całości, bez problemu wymieniono mi rynny i mamy teraz śliczne rynny, którym nie straszne gradobicia. Polecam także płytki struktonit do wykończenia komina i obróbki szczytówdachu oraz deski pod rynną (nie trzeba będzie tego już nigdy malować).Jak mi się uda wkleję foto dachu.

 

Pozdrawiam

kalina

 

Dachówki Euronitu to dachówki betonowe wiec stad ta różnica w cenie ,miedzy ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówki Euronitu to dachówki betonowe wiec stad ta różnica w cenie ,miedzy ceramika

 

wcale nie, ponieważ porównywałam dachówki betonowe z betonowymi u różnych sprzedawców a nie ceramiczne z betonowymi. Kupiłam euronit, a nie np Braas, ponieważ dekarz powiedział mi, że są o wiele mocniejsze, wybrałam betonowe po wysłuchaniu opinii dekarza z 30 letnimim doświadczeniem, który z resztą na swoim dachu ma takie dachówki, a fachowiec powinien wiedzieć jaki materiał jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalina11 , wysłałam ci prywatną wiadomość w sprawie desek szalunkowych. odezwij się.

 

a co do struktonitu - kto to wykonuje? murarz czy dekarz? i jak to wychodzi cenowo w porównaniu z np klinkierką?

 

u nas struktonity zakładł dekarz, z tego co pamiętam robocizna kosztowała ok. 500zł. za komin

 

Pozdrawiam

Kalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Adamie czy mogę prosić o nazwę obu środków o których mowa poniżej ? lub ew. od razu link gdzie można zakupić ?

Dzięki i pozdrawiam

 

 

 

Przyczyna jest prawdopodobnie zbyt pozne zafugowanie. Podobne objawy pojawily mi sie ponownie po zimie (ale nie mialem fugi jeszcze), ale spokojnie daje sie wszystko doczyscic srodkiem od jednego z forumowiczow :) On mi tez podeslal drugi srodek ktory trzeba pozniej wetrzec w cegle ktory zatyka pory i ponoc nie dopuszcza do tych przebarwien przez kolejne lata. Wiec mysle ze spokojnie mozesz ta cegle brac, a jakby cos to literek srodka kosztuje 37 pln (chyba netto) i starcza na sporo bo sie go robi 1:3 - 1:5, a nawet 1:10 z woda - w zaleznosci od zabrudzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalina11 , wysłałam ci prywatną wiadomość w sprawie desek szalunkowych. odezwij się.

 

a co do struktonitu - kto to wykonuje? murarz czy dekarz? i jak to wychodzi cenowo w porównaniu z np klinkierką?

 

U nas obróbkę komina i deski podrynnowej struktonitem robili dekarze za całość 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wcale nie, ponieważ porównywałam dachówki betonowe z betonowymi u różnych sprzedawców a nie ceramiczne z betonowymi. Kupiłam euronit, a nie np Braas, ponieważ dekarz powiedział mi, że są o wiele mocniejsze, wybrałam betonowe po wysłuchaniu opinii dekarza z 30 letnimim doświadczeniem, który z resztą na swoim dachu ma takie dachówki, a fachowiec powinien wiedzieć jaki materiał jest dobry.

 

Tylko, że różnica 9 a 19 tyś zł, przy porównywaniu TAKIEGO samego modelu dachówek jest niemożliwa.

Chyba, że trafi się partia w 2.gatunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...