Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Tylko, że różnica 9 a 19 tyś zł, przy porównywaniu TAKIEGO samego modelu dachówek jest niemożliwa.

Chyba, że trafi się partia w 2.gatunku...

 

 

Dalej twierdzę, że jest możliwa, mało tego porównywałam dachówki Braas betonowe z Euronitem i jeszcze jedną firmą ktorej nazwy nie pamiętam, a także z dachówkami ceramicznymi i ceramiczne kosztowały w okolicach 20-21 tys. inne betonowe 15-19 tys. natomiast euronit znalazłam w okolicy tylko u tego dostawcy i za taką cenę jak pisałam I gatunek. Zastanawiajace jest to, że dekarze chwalą te dachówki, a w sklepach odradzają jakoby kruche i krzywe, na dachu wygladają pięknie, wogóle nie było krzywych odpadów itp., a waga dachówek cementowych jest zaletą, im cięższa dachówka tym lepiej, oczywiście więźba musi uwzględniać ten ciężar. Życzę podejmowania dobrych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A propos rozliczania VAT-u, czy ktoś mi może podać jakieś namiary na kogoś, kto się tym zajmuje? i kto mi powie z jakich materiałów dokładnie można rozliczyć?

 

A drugie pytanie - czy jest w ogóle szansa, że uda mi się sprzedać resztki stali żebrowanej, tzn czy komuś z was to się udało? Bo być może mnie to czeka niedługo, że mi trochę kawałków zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos rozliczania VAT-u, czy ktoś mi może podać jakieś namiary na kogoś, kto się tym zajmuje? i kto mi powie z jakich materiałów dokładnie można rozliczyć?

 

Mi co roku rozlicza jedna pani. Robi to w domu, czas oczekiwania ok 2 tygodnie. Zawozisz jej fv, a otrzymujesz już gotowy wniosek, który trzeba złożyć w US. Koszt uzależniony jest od ilości fv, ale ja nie zapłaciłam za to nigdy więcej niż 100 zł. Przy kliku tysięcznym zwrocie to prawie darmocha, a zaoszczędza mnóstwo czasu i nerwów. Najlepiej zadzwonić i pogadać. Ja zawsze zawożę jej to na początku grudnia, aby jak najwięcej fv nazbierać, ale żeby też zdążyć oddać wniosek do końca roku. Ewentualne fv, które nie załapią się w danym roku rozliczam w następnym. Oto namiar: 793541668.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x faktur wcale nie trzeba rozliczac corocznie mozesz to zrobic nawet raz na 5 lat. Mozesz nawet kilka razy w roku. Wazne jest zeby nie przekroczyc rocznych limitow zwrotu podatku. Znalazlam nawet artykul, ze mozna rozliczac nawet faktury z 2004 roku do konca grudnia 2014. Wazne, zeby byla rozpoczeta inwestycja. My rozliczalismy w marcu faktury za polowe zeszlego roku. Jak sie nam uzbiera wieksza sumka to dopiero rozliczamy.

 

A tu kilka istotnych informacji na temat odliczen VATu, ktore znalazlam na necie. Pewnie wiele osob jest zainteresowanych wiec wklejam.

 

Zwrot VAT za materiały budowlane na dotychczasowych zasadach będzie można sobie zapewnić tylko do końca 2013 roku. Rząd zapowiada częściową likwidację systemu zwrotu VAT za materiały budowlane od 2014 roku z zachowaniem praw nabytych. Osoby, które przed 1 stycznia 2014 r. poniosą wydatki na zakup materiałów budowlanych (i uzyskają przed tą datą fakturę) - będą miały miały 5 lat na uzyskanie zwrotu VAT. Z nowych zasad zwrotu VAT za materiały budowlane skorzystają po 2013 roku nieliczni.

 

 

Osoby fizyczne, które przed 1 stycznia 2014 r. poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, będą miały prawo ubiegać się po 31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych zasadach, wg poniższego harmonogramu.

 

Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:

 

1) od 1 maja 2004 do 31 grudnia 2005 r. - składa się na nie później niż do 31 grudnia 2014 r.;

2) od 1 stycznia 2006 do 31 grudnia 2007 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2015 r.;

3) od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2009 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2016 r.;

4) od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2017 r.;

5) od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

 

W przypadku gdy wniosek o zwrot VAT składany jest po raz pierwszy po 31 grudnia 2013 r. limity kwoty zwrotu obliczone zostały zgodnie z zasadami określonymi w art. 3 ust. 5 i 6 ustawy z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, mają dotyczyć okresów liczonych od daty złożenia tego wniosku do 31 grudnia 2018 r.

 

Do spraw dotyczących zwrotu VAT wszczętych, a niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2014 r. - stosować się mają dotychczasowe zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym znalazlam jeszcze, ze bedzie mozna rowniez ubiegac sie o zwrot VATu po 31 grudnia 2014 ale sa nieciekawe warunki, kto bedzie mogl z tego skorzystac

 

Zgodnie z art. 20 projektu ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych, o zwrot wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych przez osobę fizyczną po 1 stycznia 2014 r. można się ubiegać jeżeli:

 

1. wydatki zostały poniesione w związku z:

a) budową domu jednorodzinnego albo

b) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny;

 

2. przedsięwzięcie, o którym mowa w pkt 1, było realizowane na podstawie pozwolenia na budowę wydanego po dniu 1 stycznia 2014 r.;

 

3. powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, o których mowa w pkt 1, nie przekracza odpowiednio 75 m2 i 100 m2;

 

4. osoba fizyczna do końca roku kalendarzowego, w którym wydano pozwolenie na budowę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, nie ukończyła 36 lat;

 

5. do dnia złożenia wniosku o zwrot ww. wydatków, osoba fizyczna nie była:

 

a) właścicielem innego budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego,

 

b) osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny,

 

c) właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

 

Zatem system zwrotu VAT za materiały budowlane ma zostać mocno okrojony (podmiotowo i przedmiotowo) w porównaniu w porównaniu do ustawy z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, która ma obowiązywać tylko do końca 2013 roku.

 

Oprócz zakreślenia granicy wiekowej beneficjentów tego systemu i ograniczenia powierzchni budowanego domu do 100 m2 i mieszkania do 75 m2 uprawniającej do skorzystania ze zwrotu (obecnie nie ma żadnych tego typu ograniczeń), zwraca uwagę likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane użyte do remontu mieszkania, czy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkradła sie mala pomylka w pierwszym poscie. Limit zwrotu VAT jest na 5 lat od chwili zlozenia pierwszego wniosku. Czyli skladamy wniosek i przez kolejne 5 lat moga nam maksymalnie zwrocic (w przypadku budowy) okolo 34tys. Ta kwota sie zmienia w kazdym kwartale. Wiec limit nie jest na rok tylko na 5 lat od chwili zlozenia pierwszego wniosku. Mam nadzieje, zez teraz juz wszystko jest jasne odnosnie zwrotu VAT :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x faktur wcale nie trzeba rozliczac corocznie .... Mozesz nawet kilka razy w roku. .

 

 

Mylisz się, w ciągu roku można złożyć wniosek tylko raz. Tak jak napisałaś, nie trzeba tego robić co roku, ale jak już złożysz to następny dopiero w kolejnym roku kalendarzowym lub później. Dlatego ja składam zawsze w grudniu, aby nazbierać tego jak najwięcej. I sądzę, że dla kogoś kto buduje dom i często brakuje pieniędzy na dokończenie kolejnych etapów, taki zastrzyk gotówki raz w roku jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...