Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Gdybym miał możliwości i przede wszystkim budował nowy domek na pewno pomyślał bym o PC .Druga strona medalu to nie wszyscy są nimi zainteresowani.

A widzisz,dlatego tak jest,że w społeczeństwie tkwi pogląd,że pompy ciepła to drogie ustrojstwa a tak nie jest.

Oczywiście są także drogie pompy ale to zależy od inwencji inwestora,jeśłi poszuka i pogłówkuje to aż tak drogo nie będzie.

Nawet gruntowe można zrobić w nie dużo większym koszcie niż system na węgiel o powietrznych nie wspominając,które są w cenie właśnie systemu na ekogroszek.

Nie znam osoby,która zamiast węgla nie byłaby zainteresowana grzaniem pompą ciepła w nowym domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, że juz było ale nie mam siły szukać..;)

TYNKOWANIE - zapodajcie namiary na niedrogo a solidnie. Piwnice czekają- tynk standardowy, cementowo-wapienny, materiał własny. Kto, gdzie, za ile??:D

 

Marcin - 600 252 036, aczkolwiek chyba zarobieni sa wiec nie licz ze na drugi dzien przyjda ;) Sasiadka moja czeka na nich od chyba 3 miesiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

to ja Was może podpytam dalej o ogrzewanie... ale już prywatnie.

:lol:

 

Noszę się z zamiarem kupna małego mieszkania po rozwodzie, oczywiście w okolicach Wrocka.

:rolleyes:

 

Jednak Agusia ma jak zawsze dziwaczny gust ( ;) ) i zamiast iść na łatwiznę i kupić mieszkanie w jakimś bloku to... podobają mi się kamienice.

Podobają mi się i koniec i normalnie po nocach spać nie mogę.

:p

 

Mam sentyment z dzieciństwa do kamienic :

moja Rodzina mieszkała w takich właśnie w kamienicach w tych stronach.

Podoba mi się ich rozkład pomieszczeń, wysokie sufity, przestrzeń i specyficzne drewniane klatki schodowe.

Lubię i koniec, to silniejsze ode mnie !

:lol:

 

I teraz problem : większość z tych kamienic nie ma gazu ziemnego ani żadnych szans na nie.

Zostaje więc ogrzewanie na :

- piec na węgiel

- kominek z rozprowadzeniem

- ocieplenie elektryczne... ???

 

I tu prośba do Was ( Adam, Arturrrrro - elektryka, Minertu... ;) ), poradźcie co robić w takiej sytuacji, jak najlepiej ogrzewać takie mieszkanie ???

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz problem : większość z tych kamienic nie ma gazu ziemnego ani żadnych szans na nie.

Zostaje więc ogrzewanie na :

- piec na węgiel

- kominek z rozprowadzeniem

- ocieplenie elektryczne... ???

 

Klimatyzator z funkcja grzania? (dziala jak powietrzna pompa ciepla ale moze miec ograniczone moce przy duzych mrozach). Piece na prad akumulacyjne i licznik dwutaryfowy? To chyba nie zrujnuje budzetu a byloby czysto :) Piec na wegiel w mieszkaniu? No daj spokoj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator z funkcja grzania? (dziala jak powietrzna pompa ciepla ale moze miec ograniczone moce przy duzych mrozach). Piece na prad akumulacyjne i licznik dwutaryfowy? To chyba nie zrujnuje budzetu a byloby czysto :)

 

 

Ok.

Adaś, proszę o rozwinięcie dwóch pierwszych. :lol:

A słyszałeś o elektrycznych panelach grzewczych i na podczerwień ???

Temat mało popularny w PL jeszcze...

 

 

Piec na wegiel w mieszkaniu? No daj spokoj :smile:

 

Nooo, też mi tak średnio.

Tyle, że w jednym mieszkaniu jest osobna kotłownia na to wygospodarowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

to ja Was może podpytam dalej o ogrzewanie... ale już prywatnie.

:lol:

 

Noszę się z zamiarem kupna małego mieszkania po rozwodzie, oczywiście w okolicach Wrocka.

:rolleyes:

 

Jednak Agusia ma jak zawsze dziwaczny gust ( ;) ) i zamiast iść na łatwiznę i kupić mieszkanie w jakimś bloku to... podobają mi się kamienice.

Podobają mi się i koniec i normalnie po nocach spać nie mogę.

:p

 

Mam sentyment z dzieciństwa do kamienic :

moja Rodzina mieszkała w takich właśnie w kamienicach w tych stronach.

Podoba mi się ich rozkład pomieszczeń, wysokie sufity, przestrzeń i specyficzne drewniane klatki schodowe.

Lubię i koniec, to silniejsze ode mnie !

:lol:

 

I teraz problem : większość z tych kamienic nie ma gazu ziemnego ani żadnych szans na nie.

Zostaje więc ogrzewanie na :

- piec na węgiel

- kominek z rozprowadzeniem

- ocieplenie elektryczne... ???

 

I tu prośba do Was ( Adam, Arturrrrro - elektryka, Minertu... ;) ), poradźcie co robić w takiej sytuacji, jak najlepiej ogrzewać takie mieszkanie ???

:bash:

A ile m2 ma taki piecyk ogrzewać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Adaś, proszę o rozwinięcie dwóch pierwszych. :lol:

 

Klimatyzator - inwerter - z funkcja grzania - powinien super sie sprawdzic i byc dosc ekonomiczny - to dziala na zasadzie powietrznej pompy ciepla czyli z 1kW daje 2-5kW energii cieplnej (w zaleznosci od temperatury na zewnatrz) ale ma wady - troche halasuje (tak jak kazda jednostka wewnetrzna klimatyzatora) no i musisz wystawic na zewnatrz jednostke zewnetrzna (jak to jakas zabytkowa kamienica to moze z tym byc problem :)

 

Dynamiczne piece elektryczne - to taki duzy ciezki kloc-kaloryfer w ktorym siedzi grzalka i jakis b. ciezki akumulacyjny element. Taki piec grzeje sie ("od srodka") w czasie trwania drugiej, tanszej taryfy pradu i oddaje pozniej to cieplo w ciagu dnia. W srodku jest po prostu zamontowany (cichutki) wentylator ktory reguluje dostarczana moc - im mocniej chodzi tym wiecej ciepla dostarcza. Steruje tym wszystkim sterownik pokojowy tak zeby utrzymac zawsze stala temperature. Wygoda - bardzo wysoka bo to jest zupelnie bezobslugowy, czysty i praktycznie nieslyszalny system grzewczy. Wada - no niestety to jest grzanie w II taryfie pradem wiec zawsze bedzie drozej niz innymi zrodlami ciepla - ale to kamienica nie dom, wszystko zalezy ile tam scian zewnetrznych, jakie okna, jak mocno sasiedzi grzeja, ilu ich masz po bokach, czy kamienica ocieplona etc :)

 

A słyszałeś o elektrycznych panelach grzewczych i na podczerwień ???

Temat mało popularny w PL jeszcze...

 

Bo moim zdaniem bardzo niekomfortowy. Grzeje na zasadzie tam gdzie "widzi" jest cieplo. Czyli moze byc tak ze nogi bedziesz miala zimne jak lod a twarz goraca - ja bym tego w domu nie zamontowal :)

 

Tyle, że w jednym mieszkaniu jest osobna kotłownia na to wygospodarowana.

 

Zrobisz jak chcesz - ja bym sie na zaden wegiel nie pisal - to nie XIX w. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie tak patrze, ze juz Ci nawet namiar na nich posylalam :D to Ci sami panowie co na wylewki polecalam :)

 

Tak, tak. Dzwoniłam już ale oni robią wyłącznie tynki z worka. Na piwnice to trochę drogo wychodzi. Wolałabym zwykłe cementowo- wapienne, mieszane.Terminy nieodległe, ok. 2-3 tyg. Szukam jeszcze. Dzięki bardzo wszystkim, podzwonię do namiarów Gabrysi i Jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...