Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego i sprawdzonego elektryka. Potrzebuje położyć kable przed tynkowaniem. Budowa: Pszów, czyli okolice Wodzisławia Śl. Będę wdzięczny za jakieś namiary :)

 

Mogę polecić Kazimierz Talenta , email: [email protected], tel. 32 42 50 201. Gościu jest z Popielowa, prowadzi swoją firmę, robi solidnie nie tylko elektrykę ale też bramy, napędy, alarmy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam,

 

wgryzam się w temat.

;)

W sumie faktycznie mogłyby być te piece elektryczne... plus kominek. :D

To byłaby dla mnie dodatkowa przyjemność, bo ja osobiście kominek bardzo lubię i w zimę rozpalany byłby wieczorami bądź w weekendy.

Wtedy odciążyłabym trochę elektrykę i kieszeń.

;)

 

I teraz pytanko :

te piece są zapewne o różnych mocach i rozmiarach ?

Należałoby jakoś przeliczyć zapotrzebowanie na ciepło każdego pomieszczenia, nie ?

Bo zapewne to zależy do jakiego pomieszczenia miałyby być zakupione i jaka miałaby być w nich temperatura ( salon, sypialnia, kuchnia, łazienka... ).

Czy możesz wskazać jakiegoś konkretnego producenta ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgryzam się w temat.

;)

W sumie faktycznie mogłyby być te piece elektryczne... plus kominek. :D

To byłaby dla mnie dodatkowa przyjemność, bo ja osobiście kominek bardzo lubię i w zimę rozpalany byłby wieczorami bądź w weekendy.

Wtedy odciążyłabym trochę elektrykę i kieszeń.

;)

 

W sumie ja tez tak mowilem jak dom wybudowalem i grzalem 98% elektryka i 2% kominkiem bo sie po prostu nie chcialo :D Potem dopiero doszla pompa ciepla i teraz to juz dwa razy na rok go rozpalam :D

 

I teraz pytanko :

te piece są zapewne o różnych mocach i rozmiarach ?

Należałoby jakoś przeliczyć zapotrzebowanie na ciepło każdego pomieszczenia, nie ?

Bo zapewne to zależy do jakiego pomieszczenia miałyby być zakupione i jaka miałaby być w nich temperatura ( salon, sypialnia, kuchnia, łazienka... ).

 

Tak. Trzeba zrobic standardowe OZC, przy czym piece nalezaloby mocno przewymiarowac do wyniku - przynajmniej dwukrotnie (a najlepiej trzykrotnie o ile takie modele beda ;), zeby zmiescic sie z grzaniem w taniej taryfie. Tutaj generalnie jak kupisz za duze to nic sie nie stanie (poza tym ze niepotrzebnie przeplacisz przy zakupie). Jak masz rzuty to podeslij - zrobie Ci na szybko OZC :) Potrzebne informacje to dokladne wymiary, co jest za kazda sciana (czy sasiad ktory grzeje do 20stC, czy klatka schodowa na ktorej jest chlodniej, czy po prostu to zewnetrzna sciana) i wszystkie otwory i ich parametry (wymiary i rodzaje okien i drzwi). No i parametry scian zewnetrznych - grubosc i material.

 

Czy możesz wskazać jakiegoś konkretnego producenta ?

;)

 

Oj niestety nie pomoge ale pamietaj ze piec akumulacyjny to tylko kilogramy materialu ktore akumuluja cieplo i zwykla grzalka. Nie ma co przeplacac za producenta bo technologicznie kazdy pewnie jest taki sam - no moze w tych najtanszych moze byc badziewne sterowanie i glosne wentylatory - tylko na to zwracaj uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Adam za informacje.

:yes:

 

Jak masz rzuty to podeslij - zrobie Ci na szybko OZC :) Potrzebne informacje to dokladne wymiary, co jest za kazda sciana (czy sasiad ktory grzeje do 20stC, czy klatka schodowa na ktorej jest chlodniej, czy po prostu to zewnetrzna sciana) i wszystkie otwory i ich parametry (wymiary i rodzaje okien i drzwi). No i parametry scian zewnetrznych - grubosc i material.

 

 

Jak już będzie tak daleko, i już konkretne mieszkanie będzie na celowniku, to się do Ciebie zgłoszę.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Adam za informacje.

:yes:

 

Nie ma za co :)

 

A ja właśnie przywiozłem 45m2 deski tarasowej z modrzewia. Klasa A, prościutka, idealna - za 2-3 dni będę widział dokładnie przy impregnowaniu, bo póki co przejrzałem tylko kilka (nie było czasu oglądać każdej z osobna). Zarypista cena bo 50 pln / m2, producent - malutka "góralska" firma rodzinna pod Jordanowem, na takim zadupiu w górach, choć warsztat był wyposażony całkiem nowocześnie :) U nas w okolicy 66 pln / m2, więc zdecydowanie opłaciło się jechać te ~130km, 600 pln w kieszeni - będzie akurat na impregnat i oleje :-) Pochwalę się jak skończę. Namiarów na razie nie daję - jak będzie wszystko OK to będę polecał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

 

A ja właśnie przywiozłem 45m2 deski tarasowej z modrzewia. Klasa A, prościutka, idealna - za 2-3 dni będę widział dokładnie przy impregnowaniu, bo póki co przejrzałem tylko kilka (nie było czasu oglądać każdej z osobna). Zarypista cena bo 50 pln / m2, producent - malutka "góralska" firma rodzinna pod Jordanowem, na takim zadupiu w górach, choć warsztat był wyposażony całkiem nowocześnie :) U nas w okolicy 66 pln / m2, więc zdecydowanie opłaciło się jechać te ~130km, 600 pln w kieszeni - będzie akurat na impregnat i oleje :-) Pochwalę się jak skończę. Namiarów na razie nie daję - jak będzie wszystko OK to będę polecał :-)

To ja się pewnie zgłoszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niebudowlane ale w ważnej sprawie- chodzi o PSA:)

Adam, czym odkarmić mocno wychudzonego owczarka?? Córka "dostała"' od rodziny wybiedzonego owczarka, damy go na budowę- będzie stróż jak znalazł. Martwi mnie jego wygląd- jest taki chuderlak, ze płakać tylko. Sierść wyłazi mu garściami, ogon smyka się po ziemi, uszy w kiepskim stanie, ze strupami. Nie wiem czy nie jest chory- ale chyba n,i bo dość chętny do zabawy. Pies ma 3 lata. U nas będzie mu zdecydowanie lepiej, bo my kochamy psiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niebudowlane ale w ważnej sprawie- chodzi o PSA:)

Adam, czym odkarmić mocno wychudzonego owczarka?? Córka "dostała"' od rodziny wybiedzonego owczarka, damy go na budowę- będzie stróż jak znalazł. Martwi mnie jego wygląd- jest taki chuderlak, ze płakać tylko. Sierść wyłazi mu garściami, ogon smyka się po ziemi, uszy w kiepskim stanie, ze strupami. Nie wiem czy nie jest chory- ale chyba n,i bo dość chętny do zabawy. Pies ma 3 lata. U nas będzie mu zdecydowanie lepiej, bo my kochamy psiska.

 

Tez mysle ze trzeba piorunem do weterynarza!! Jak b. slaby to moze dostanie jakies zastrzyki na wzmocnienie albo cos - niestety nie chce radzic bo nie jestem ekspertem od chudych pieskow - moj pozera wszystko procz pomidorowej, ogorkow i suchej karmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niebudowlane ale w ważnej sprawie- chodzi o PSA:)

Adam, czym odkarmić mocno wychudzonego owczarka?? Córka "dostała"' od rodziny wybiedzonego owczarka, damy go na budowę- będzie stróż jak znalazł. Martwi mnie jego wygląd- jest taki chuderlak, ze płakać tylko. Sierść wyłazi mu garściami, ogon smyka się po ziemi, uszy w kiepskim stanie, ze strupami. Nie wiem czy nie jest chory- ale chyba n,i bo dość chętny do zabawy. Pies ma 3 lata. U nas będzie mu zdecydowanie lepiej, bo my kochamy psiska.

 

Halina46,

jestem psiarą od zawsze i Hodowcą w PZK, więc na temacie trochę się znam.

Wieczorem napiszę Ci, co i jak - mam plan żywieniowy dla takiego psa.

 

I najważniejszy krok - do weterynarza.

Problem z sierścią - to może być wygłodzenie... ale też grzybica i nużyca.

:/

 

Napiszę w nocy.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies jest przebadany przez weterynarza, nie wykazuje cech chorobowych. Strupy na uszach to wynik zaniedbania przez poprzedniego właściciela, niestety nie mieli dla niego czasu a biedak spędzał lwią część czasu w zamkniętym kojcu :bash: Psiak lgnie do ludzi, potrzebuje towarzystwa, widać że chętny do harców i zabawy, potrafi gonić z energią za córą dookoła domu, tylko biedaczek wychudzony bo odżywiany wyłącznie suchą karmą :o która nie bardzo mu służyła. Dzisiaj dostanie już wysokobiałkową porcję mięsną z warzywami i makaronem. Nie wiemy jeszcze, czy się do tego przekona. Musimy nauczyć go wszystkiego od nowa, bo jedyne co potrafi to biegnięcie po patyk, którego czasem nie przynosi. Obawiam się jedynie, bo pies urodził się 10.04.2010 i nie wiem czy na naukę i przyzwyczajanie nie jest za późno ;/ Ale myślę że okaże jakąś wdzięczność za zabranie go z tej izolatki, w której od rana do wieczora siedział sam.

 

Mieliśmy Husky'ego który pił poranną kawę, na obiad zjadał prawie to samo co my, a na kolację uwielbiał zielone ogórki, kapustę pekińską i kwaszoną. Radziliśmy się weta, bo ten haszczak był mocno niestabilny :D nie cierpiał suchej karmy, jadał tylko to co ludzie. Jako, że przybłęda miała swoje lata to dokończyła żywota w godziwych warunkach, spędzając czas na leniwym wylegiwaniu się na huśtawce ogrodowej :yes: Aa, dodam że to był Husky który uwielbiał wysokie temperatury, wylegiwał się na słońcu i umiał szczekać na smakołyki.

 

Jak mi się uda to wkleję zdjęcie nieszczęśnika. :) Pies ładny, bo długowłosy i pysk ma sympatyczny, tylko zaniedbany. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...