Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Halina proszę Cię nie obraź się,ale nie mogę czytać,że pies jest wygłodzony i wychudzony,bo na suchej karmie.Gdyby to była dobra,pełnowartościowa karma to pies na pewno miał by się dobrze.Ja tam mam inna filozofię życiową,moja dostaje tylko suchą karmę i tak zostanie.Ewentualnie czasami gotowana marchewka.Może i to jest wygodne,niech tak mówią,ale wiem,że jej to nie zaszkodzi.Watpię za to,że kapusta i ogórki psu nie szkodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Moja sunia też jest tylko i wyłącznie na suchej, ale dobrej jakości, karmie. I to dla jej dobra, bo wiem, że nie byłabym w stanie zadbać o to, aby jedzenie przygotowywane przeze mnie posiadało wszelkie potrzebne jej do rozwoju składniki. Fiona ma prawie 16 miesięcy, waży bagatela 44 kg a jada tylko 400 g suchej karmy, podzielone na dwa razy. Ja uważam, że w Waszym przypadku nie powinniście na siłę chcieć uszczęśliwić tego biedaka gotując mu jedzenie. Może mu to tylko zafundować rewolucje żołądkowe, bo nie jest przyzwyczajony do takiego jedzenia. Ja bym dalej karmiła go karmą, ale jakąś porządną, przeznaczoną dla dużych psów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sunia też jest tylko i wyłącznie na suchej, ale dobrej jakości, karmie. I to dla jej dobra, bo wiem, że nie byłabym w stanie zadbać o to, aby jedzenie przygotowywane przeze mnie posiadało wszelkie potrzebne jej do rozwoju składniki. Fiona ma prawie 16 miesięcy, waży bagatela 44 kg a jada tylko 400 g suchej karmy, podzielone na dwa razy. Ja uważam, że w Waszym przypadku nie powinniście na siłę chcieć uszczęśliwić tego biedaka gotując mu jedzenie. Może mu to tylko zafundować rewolucje żołądkowe, bo nie jest przyzwyczajony do takiego jedzenia. Ja bym dalej karmiła go karmą, ale jakąś porządną, przeznaczoną dla dużych psów.

 

Oprocz karm suchych i jedzenia domowego sa przeciez jeszcze karmy mokre, moj pies nie tknie suchej karmy chocbym go glodzil przez pare dni :-) Oprocz tego jest jedna z najlepszych rodzajow diet / pokarmu - BARF, czyli opartej na surowym miesie z kosciami i dodatkami jarzyn. Moj zre wszystko oprocz tej suchej. Nawet karton gips potrafi zjesc, a kiedys zjadl szmate z kuchni :D Jego glowny pokarm to puszki Butchers - kiedys mozna je bylo kupic w Tesco (o dziwo) i byla to bardzo porzadna karma (60% swiezego miesa!) w bardzo dobrej cenie (9 pln / 1,2kg). Teraz jest jakas tansza odmiana (5 pln / 1,2kg) ale moj to nie za bardzo chce jesc bo sporo miesa zastapili ryzem, dlatego zaczalem "stare" butchersy kupowac na telekarma.pl - nie dosc ze taniej niz w tesco (cos 7 pln za puche) to jeszcze ostatnio do 12-tu puszek mi przyslali 12 wielkich saszetek przysmakow ktore uwielbia - idealne do tresury :D Gausior zjada jedna dziennie, a do tego czeeeesto dostaje roznego rodzaju resztki po obiedzie, kosci, resztki mies etc. Siersc ma piekna i zero problemow gastrycznych - pierdzi z rzadka :p

 

Takze ja tam mysle ze trzeba oprzec diete psa na jakiejs pelnowartosciowej karmie ale oprocz tego dawac mu duzo "ludzkich" rzeczy zeby mial jakies urozmaicenie. Bo tak zrec caly czas to samo nikt by nie chcial :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, aż mnie zatrzęsło.

:bash:

 

Adam mnie ubiegł.

;)

 

Kochani, nie ma DOBRYCH suchych karm.

SUCHA KARMA TO TYLKO SUCHA KARMA !

I czy ona jest ze sklepu, czy niby exclusive ze znanym logo kupiona u weta to....... to tylko sucha karma !

 

Na bazie zbóż itd. - to ponad 90 % węglowodanów pochodzenia roślinnego.

Niezdrowego zapychacza, niewskazanego dla mięsożercy.

Mięsa są tam śladowe ilości, zazwyczaj rzędu kilku - kilkunastu procent.

Suche karmy to...... zapychacz, nic więcej !

 

Pies to dawny wilk, a wilk to mięsożerca - pies powinien jeść przede wszystkim mięso.

Z małą ilością węglowodanów pochodzenia roślinnego - z małą, a nie rzędu kilkadziesiąt procent !

Tyle w temacie.

 

Jak już Adam wspomniał, najlepszą metodą żywieniową psa jest metoda BARF.

Sporo o tym na necie, bądź na Dogomanii.

Zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wyrodna pańcia jestem,bo ludzkich resztek Gloria nie dostanie i kropka.Do tresury to może jakaś parówczka raz na tydzień i marchewka.Agusia co to masz za maleństwo?

Odnośne BARF to niezaprzeczalnie dobry sposób,ale też co nie co trzeba o nim wiedzieć,żeby dobrze psa karmić.

Aga mam rozumieć,że produceni suchych karm kłamią podając te procenty składników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam sunię hodowlaną rasy Parson Russell Terrier.

:D

 

Jestem członkiem Polskiego Związku Kynologicznego i miałam zarejestrowaną legalną hodowlę - swoją sunię hodowlaną.

Oprócz tego jestem członkiem Klubu miłośników psów mojej rasy oraz znam środowisko Hodowców.

Miałam dwa piękne mioty - dzieciaczki moje kochane... zdjęcia są u mnie na FB.

:D

 

Tak, producenci suchych karm to zwykli oszuści i naciągacze - pomagają jedynie psom "przeżyć" jakoś.

Ale nie są odpowiednim pokarmem dla żadnego psa.

Normy i procenty tam zawarte są nieprawdziwe, a w najlepszym przypadku mocno naciągane.

Jest o to wojna od lat.

 

Rezultat taki, ze psy dostają "zapychacze" nafaszerowane witaminami, probiotykami itd. itd. W CENIE PRAWIE PRAWDZIWEGO MIĘSA.

Bo te karmy "exclusive" osiągają już ceny pełnowartościowego mięsa.

:jawdrop:

 

To wszystko bardzo smutne, bo propaganda / reklamy robią ludziom pianę z mózgu.... i ludzie naprawdę nic niewinni są święcie przekonani, że kupują super i zdrową karmę dla swojego pupila...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wyrodna pańcia jestem,bo ludzkich resztek Gloria nie dostanie i kropka.

 

Oj nie rob jej tego :-) Patrz czym kiedys psy karmiono i jak dlugo zyly! Co jest w tej suchej karmie nie wiesz do konca. Duzo chemii i konserwantow. Wszystko okraszone dobrym marketingiem zeby wydawalo sie ze to najzdrowsze jedzenie dla psa! A dla niego najzdrowsze jest to co jedli jego potomkowie o czym juz Aga wspomniala - miecho :)

 

Do tresury to może jakaś parówczka raz na tydzień i marchewka.Agusia co to masz za maleństwo?

Odnośne BARF to niezaprzeczalnie dobry sposób,ale też co nie co trzeba o nim wiedzieć,żeby dobrze psa karmić.

 

Moj przez pierwsze pol roku zycia jadl tylko i wylacznie miecho - serca, pluca, zoladki i kosci, do tego rozne warzywka, czyli praktycznie BARF i rosl jak na drozdzach, a jak przychodzila pora karmienia to sie cieszyl jak powalony :) Nie wiem czy nie wroce do BARF bo teraz czesto marudzi i nie dojada nawet tych miesnych karm. Ale wazy w normie i siersc ma swietna wiec wszystko jest OK :)

 

Aga mam rozumieć,że produceni suchych karm kłamią podając te procenty składników??

 

Zwroc uwage jak oni to podaja... Trzeba byc ekspertem zeby to dobrze odszyfrowac :)

 

Jaka konkretnie karma karmisz Glorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal canin medium junior.Pomału już ten wór kończy,więc może do tego czasu doszkolę się,doczytam i będzie jadła co innego.

Co do PEŁNOWARTOŚCIOWEGO MIĘSA to niestety prawda jest taka,że nie mam dojść do takiego mięsa,bo te które kupuję w sklepach to gówno warte.Kurczaki i tym podobne nafaszerowane antybiotykami,więc nie mówcie o prawdziwym,bo my sami jemy tej chemii kilogramy dziennie.Później dzieciaki mają w wieku 13 lat stopę numer 44,rówieśniczki mojego Tomka ważą więcej niż ja (a ja mało nie ważę wiecie).

Ps,ale nam się forum psiowe zrobiło,dobrze że modem już nie zagląda,bo by nas pogonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal canin medium junior.Pomału już ten wór kończy,więc może do tego czasu doszkolę się,doczytam i będzie jadła co innego. Co do PEŁNOWARTOŚCIOWEGO MIĘSA to niestety prawda jest taka,że nie mam dojść do takiego mięsa,bo te które kupuję w sklepach to gówno warte.Kurczaki i tym podobne nafaszerowane antybiotykami,więc nie mówcie o prawdziwym,bo my sami jemy tej chemii kilogramy dziennie.Później dzieciaki mają w wieku 13 lat stopę numer 44,rówieśniczki mojego Tomka ważą więcej niż ja (a ja mało nie ważę wiecie).

Ps,ale nam się forum psiowe zrobiło,dobrze że modem już nie zagląda,bo by nas pogonił

 

A nie popadajmy znowu w paranoje, uwaga tvnowa probowala ostatnio prowokacje zrobic na hodowcach ale jak kawalek widzialem to wiekszosc z nich sie jednak bala konsekwencji i badan i podaje wszystko zgodnie z zaleceniami. Moze lepiej jesc takie mieso nizby mialo byc zarazone jakims syfem? ;)

 

A jezeli chodzi o wage to problemem nie sa antybiotyki w kurczakach tylko brak ruchu i fast foody ;) Genetycznie tak szybko czlowiek sie nie moze zmienic zeby jego dzieciom szlapy o pare numerow wieksze urosly - na to trzebaby wieluset albo tysiecy lat ;)

 

A zeby nie offtopikowac tak bardzo -> zaczalem dzisiaj malowac impregnatem moje dechy tarasowe i poki co jestem b. zadowolony - swietna deska za swietna cene :-) Jutro maluje reszte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia co to masz za maleństwo?

 

To moje "nieszczęśliwe maleństwo" karmione od małego tylko suchą karmą

 

http://imageshack.us/a/img198/3860/a438.jpg

 

A wracając do tematu. Nikt tu nie porównuje diety BARF z suchą karmą, bo to nieporównywalne. Jednakże nikt mi nie wmówi, że karmienie psa resztkami z obiadu, doprawionym mięsem, ziemniakami z tłuszczem czy nawet wspomnianym tu wcześniej ogórkiem czy kiszoną kapustą jest lepsze niż karmienie tymi wstrętnymi suchymi karmami. I sorry, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że producenci karm aż tak oszukują podając składniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "biedne" maleństwo na suchej karmie.Śliczna jest! Adam to chyba inny program Uwaga oglądaliśmy,bo w tamtym tygodniu właśnie oglądałam i wszyscy jak jeden kupowali workami antybiotyki od podstawionej firmy,a lekarz weterynarii twierdził,że żadna firma tego nie robi.Śmiech na sali.I żeby nie było,ze stoję to któreś ze stron to uważam,że teraz wszystko jest sztuczne i tyle.Ja chociaż mleko mam jeszcze od ostatniej krowy na Ochojcu.

Agusia a zTobą się zgadzam w 100%,że resztki z obiadu nie są zdrowe dla psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "biedne" maleństwo na suchej karmie.Śliczna jest! Adam to chyba inny program Uwaga oglądaliśmy,bo w tamtym tygodniu właśnie oglądałam i wszyscy jak jeden kupowali workami antybiotyki od podstawionej firmy,a lekarz weterynarii twierdził,że żadna firma tego nie robi.Śmiech na sali.I żeby nie było,ze stoję to któreś ze stron to uważam,że teraz wszystko jest sztuczne i tyle.Ja chociaż mleko mam jeszcze od ostatniej krowy na Ochojcu.

Agusia a zTobą się zgadzam w 100%,że resztki z obiadu nie są zdrowe dla psa.

 

Kurczaki zdrowe i chowane "na robaku" kupisz w Mszanej na Jastrzebskiej jadac od Wodzislawia do Jastrzebia (glowna droga) - nie pamietam ceny bo moj tata tam zawsze jezdzil kupowac, tylko trzeba oskubac bo zawsze jeszcze troche pior wisialo :D

 

Co do "resztek" z obiadu - jak czlowiekowi nie zaszkodzi to psu tym bardziej, tylko uwazac zeby nie dawac wszelkich straczkowatych, rodzynek, winogron, czekolady, cebuli, kosci drobiowych i miesa wieprzowego, reszte zje i na pewno wyjdzie mu to na zdrowie, a przynajmniej bedzie mial jakies urozmaicenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaków podobno też się nie podaje.

 

Zapomnialem - moj ziemniakow tez nie je wiec nawet bym nie podawal bo by zostawil. Nie je tez np. kukurydzy - dasz mu np. salatke z ryzem, szynka i kukurydza to tak ja przemieli ze wszystkie pojedyncze ziarnka kukurydzy zostana a reszte zmluci :D

 

Te kurczaki to gdzieś na targu,w sklepie czy gdzie?Często jestem w tamtych stronach to kupiłabym prawdziwego kuraka

 

W domu prywatnym od starszych ludzi :) O ile mnie pamiec nie myli to tu:

 

street view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...